Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели, някой може ли да ми помогне с програма, която да ми направи дяла на ОС бутващ! Записвачката ми не работи. Та проблема ми е следния: имам бутващи файлове но са на друг хард диск без ОС, а на харда където ми е ОС уиндоус 7 са изтрити (незнам как). И в момента компа тръгва само когато съм вързал двата диска. Когато разкача единия и оставя само този с ОС ми дава стандартната грешка BootMGR is missing.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли USB да запишеш инсталацията на Windows 7? От там след стартиране може да пробваш поправка или ръчно през конзолата. Виж и тази връзка, по-надолу е описано за win7:

https://neosmart.net/wiki/fix-mbr/

Най-вероятно си правил инсталацията с двата диска в компютъра и boot файловете са се записали на първия диск, който системата разпознава като 0, а инсталацията е отишла на другия. Това не зависи от подредбата в BIOS на устройствата, просто windows сам си ги избира и повечето пъти неправилно, а и няма опция да те пита кой дял да ти е boot, за толкова години не се сетиха да го оправят това и едва ли някога ще го оправят. Затова при нова инсталация се оставя само диска, на който искаш да ти е windows, другия/другите го/ги изключваш физически от машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако пробва да направи миграция от единия диск на другия,ще се получи ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

BootIce инсталира bootmgr, MBR, PBR
Ръководство

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви приятели, довечера се заемам. Това сигурно е най-полезния и активен форум в страната.

Между другото пробвах с миграция на партишъна с бут файловете върху този с ОС посредством една уникално полезна програмка Erase us partition, после направих дяла активен, но отново не бутваше!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За по-сигурно си направи backup на важните неща на външен носител и/или онлайн, преди да правиш нещо, да не пускаш после тема "как да си върна информацията".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако използваш Easy bcd тук са описани стъпките,като след като направиш промяната не забравяй от биоса да промениш  и реда за зареждане,като зададеш новия диск,защото програмата няма да изтрие старият стартиращ дял и фаиловете му,може да го направиш ръчно:https://www.sevenforums.com/tutorials/209885-bootmgr-move-c-easybcd.html  Видях,че предлагат и чрез команда в cmd да се направи въпросната промяна: bcdboot c : windows / sc:     P.S. след (c) няма интервал преди двете точки,но иначе ми излиза усмивка,баси щуротията!:ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване