Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нов лаптоп който е бая шумен и искам по някакъв начин да премахна шумът. Става на въпрос за Ideapad 700 с i7 И 950m 4GB.

Разглобихме го до клавиатура, изчистихме го, нова термо сложихме (най скъпата която имаше в магазина)  и пак го чувам да бучи.... явно самите перки ли са шумни ддз. Преди време имах едно друго Лайнова което освен ако не му пусна нещо тежко като игра гък не казва, буквално се чудех дали перките му вътре не са развалени защото не го чувах вобще а пък този с който съм в момента дори на idle бучи и перкте му работят на 67%. Имам програма с която мога да контролирам скоростта на перките обаче това не е много добър вариант понеже някой път ще влезна в игра и ще забравя че перките са примерно на 20%  и ще прегрее, имате ли съвет какво се прави в този случай? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

При ДДЗ го носиш в сервиз!!

От човек с такъв ранг във форума очаквах по адекватно изказване. Нали това обяснявам че аз от там идвам, отворен е, гледано е за дефектни, перките разглобихме и почистихме една прашинка да няма, паста сменявахме и тн....  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Oscar Santana написа:

От човек с такъв ранг във форума очаквах по адекватно изказване. Нали това обяснявам че аз от там идвам, отворен е, гледано е за дефектни, перките разглобихме и почистихме една прашинка да няма, паста сменявахме и тн....  

А аз очаквам нормално обяснение. Нали се сещаш. Не сте направили нещата както трябва. Въобще на се знае какво бучи, защо бучи и какво сте правили. И да не би да смяташ, че се шегувам? И лаптоп не бучи, ако не се охлажда перките вият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да прегрее, ако стигне критични температури ще си включи вентилатора на 100% мощност, а и процесора и видеокартата тротълват, след като стигнат максималните им допустими температури, които са им фабрично зададени в BIOS. Освен да смениш вентилатора на охлаждането, ако се е износил или има проблем, друг вариант няма да намалиш шума. Евентуално може да пробваш да го разглобиш и смажеш с машинно масло, WD-40 или нещо подходящо, но не е сигурно дали ще има ефект и ако има колко ще изкара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвате нов лаптоп - на колко точно време е лаптопа и от ден първи ли е така шумен?

Какви са температурите му - на всички компоненти, при какви условия - натоварване, обороти на перките, околна температура и т.н.

Шумен - има разлика между виеща/тракаща перка и преминаването на въздушна струя през препятствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко да е нов - процесор от 2015 година, модел от 2016, ако са го взели за нов са се прекарали. Най-вероятно е втора употреба, щом са го отваряли и сменяли термопаста. Предния ако е бил някой с вградено видео и U или celeron/pentium процесор е нормално да не е загравял толкова, че да си включи вентилаторите на по-високи обороти и сегашния може би им прави впечатление, понеже не са свикнали с подобна машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Колко да е нов - процесор от 2015 година, модел от 2016, ако са го взели за нов са се прекарали. Най-вероятно е втора употреба, щом са го отваряли и сменяли термопаста. Предния ако е бил някой с вградено видео и U или celeron/pentium процесор е нормално да не е загравял толкова, че да си включи вентилаторите на по-високи обороти и сегашния може би им прави впечатление, понеже не са свикнали с подобна машина.

Е пак ли трябва да те  уча. Ти не знаеш ли че процесорите от 2015 година бучат!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Емил Костов написа:

Е пак ли трябва да те  уча. Ти не знаеш ли че процесорите от 2015 година бучат!!! :)

Процесори бръмчалки? Леле

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може вентилатора да се сдухва :) Принципностно i 7  са малко по-горещи процесори ,а и щом играеш игри тоя вентилатор му се е зел тока от връткане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.04.2019 г. в 14:55, Ивайло Димов написа:

Може вентилатора да се сдухва :) Принципностно i 7  са малко по-горещи процесори ,а и щом играеш игри тоя вентилатор му се е зел тока от връткане.

Има модели които са енерго - ефективни. Моя вент. вие само кога назорим машината с некоя игра или му ъпдейтвам биос-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеѝ моя лаптоп е Dell 1525 имаше същия проблем тоест издаваше много шум. Имам съмнения, че шума е причинен от вируси и там прочие. След търсене на някои програми за почистване от вируси, лаптопа ми е безушумена е на повече от 10 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване