Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Баща ми, който бог да го прости почина през 2006г., имаше един мотор Минск, който аз не знам къде е и нямям никакви документи за него. Преди седмица получих писмо от съвета че му дължа данаците от 2010г. Аз не знам защо чак сега се обаждат и как да го отпиша този мотор. Някой ако ми даде полезен съвет ще му бъда много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбери се с идиотите, които си измислят закони и ги приемат:

https://www.google.com/search?q=Покойниците+да+плащат+данъци&tbas=0&source=lnt&sa=X&ved=0ahUKEwiJ0fTBktfhAhVGR5oKHWz-CQ4QpwUIJQ&biw=1320&bih=903

Умиране има, оттърване няма в нашата кочина! Отиди в общината и ги питай какво искат и как да се оправи това, ако трябва говори и с адвокат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уви колега, но ситуацията наистина е много шибана и сложна.Миналото лято баща ми също така изяде един голям акт от държавата - близо 1000 лв. за една кола продадена от него през 2004, която не е била прехвърлена по известни причини и заради това, че данъците и били плащани само 1 година след продажбата. Най-трагичното в цялата история беше че тази кола сигурно от 2005 не е в движение и все пак ядеш актовете, а отделно това, че отписването става адски адски трудно ако нямаш документи и номера в теб.Какво ли не се провери и направи, но нещата си останаха така че ежегодишно ще трябва да си плащаме данъка на нещо което притежаваш по документ, а всъщност не. Единствените които могат да ти помогнат са - Полицията, ако имаш вътрешен човек просто трябва да ти издаде документ,че мотора е откраднат и тн, ако не, отново отиваш в полицията и пишеш молба до началника,че мотора е откраднат - искат не искат, щом това е така - в реда на нещата трябва да бъде отписан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая не е точно така - човека е починал, а собствеността се води негова, не на наследника му. Затова най-сигурно е да се отиде в общината и да ги пита там какво да прави, ако се правят на ударени или не знаят, което е по-вероятно, отива при адвокат, ако трябва ще ги съди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давността не е ли изтекла вече?  Нещо не е наред в случая.  Наемете адвокат и осъдете общината за тормоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми стана, а периода 2006-2010 г., къде остава? 

Да, най-добре се консултирайте с адвокат. Аз и в друга тема писах, че сега има много добри, безплатни и бързо отговарящи онлайн юридически кантори.

Ето нещо, на което попаднах и може да внесе малко яснота.

https://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=213393

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз доколкото съм запознат с давността,тя не отменя автоматично задълженията.Трябва да се подаде някакво искане за отпадане по давност.Ама къде се подава това искане не зная.Трябва да се четат закони и наредби!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от ostavime
      Сега прочетох това и за мен е положителна новина. Крайно време е да се спре тази война. Състезатели и пияници трябва да влизат в затвора с ефективни присъди, а не като си признаят и да получават оправдателни такива. 
      Твърдо ЗА съм за солени глоби и не само. Радвам се, че ги връщат. Патил съм си от такава камера, но няколко пъти като те жегнат и започват да мислиш и да внимаваш. Изтрескаха ме 300 лв. и да видиш как следващият път минавам с 50, а не с 94 км/ч
      Мислите ли, че ще има някакъв ефект от тази мярка на КАТ? Заснемат те и няма мърдане. Даже ми пуснаха клипче от 10-ина секунди с това как и с колко км. минавам. 

Чета сега статията и откривам поредните глупости. 

Е това не мога да го разбера. Значи караш с превишена скорост. 500 метра преди радара има знак - ЗАДЪЛЖОТЕЛНО. Ти спокойно си намаляш, минаваш покрай камерата и после пак газ с 300 км/ч 
      Е нали са мобилни тия камери бе? Каква е идеята на мобилна камера, която стои постоянно на едно място. Ми да забучат стационарни и готово. Хем няма да има полицаи да висят там като цифки. 
      Мобилна не би ли следвало да значи, че се мести където си реши и само да щрака и да глобява наред? Днеска тука, утре там, после където и да е. 
      Тъпотия. 
    • от Black Dragon 777
      Здравейте , съжалявам ако това не е раздела за тази тема.
      Значи навърших 18 години преди 4 месеца,знам че на всички които са си изкарали личните карти на 14 ,като станат на 18 им изтича срока на личната карта и си вадят нови , но моята първа лична карта си я направих като бях на 15 и срока на картата ми е до 2015 година ( когато съм на 19 вече) . Мисълта ми е въпреки това че срока и е още 1 година дали съм длъжен да си изкарвам нова,заради това че имам 18 години .Ще съм ви благодарен ако ми отговорите .
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване