Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, синът ми играе игри на компютъра и искам да му направя последен ъпгрейд с нов процесор, ако мислите,че ще има полза.

Конфигурацията е тази-----

GB H81M-D3H /H81/LGA1150                                          -ДЪНО

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X                               -ПРОЦЕСОР

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK x4                                          -РАМ

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR                                     -ХАРД

KFA2 GEFORCE GTX 1060 EX OC, 3GB GDDR5               -ВИДЕОКАРТА

Интересува ме има ли полза  да сменя процесора с този например -  Intel® Core™ i7-4790K Processor или някой друг за този сокет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл. Има смисъл да се мине на нова платформа с 6+ ядрен процесор, но трябва да се смени дъно и RAM памет. А в момента за тази видеокарта системата е перфектна. Ако се смени процесора ще трябва да се сменя и охлаждането, ако е фабричното или не е достатъчно, а за парите, които ще се дадат за смяната, като се продадат сегашните части, може да се вземе нова платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, emka написа:

Интересува ме има ли полза  да сменя процесора с този например -  Intel® Core™ i7-4790K Processor или някой друг за този сокет

Би имало, ако не беше евтиното дъно, но така се случва, когато се слушат пичове като Людмил и последователите му(за Нарутко се сетих).:D Но можеш да вземеш по-бърза карта при наличие на качествено захранване. Intel® Xeon® Processor E3-1231 v3 като цяло не е лош процесор изключая ниските работни честоти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично няма никаква смислена алтернатива за ъпгрейд на процесора! 4790К изобщо няма да подобри с нищо работата на машината и кадрите при игрите, а и с това дъно... не.

Едно SSD е опционален ъпгрейд, предвид хубавите им цени в момента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да слушаш в магазина отколкото Наруто или другите специалисти тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май всички тролчета са ги напускали от Карлуково за празниците...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Май всички тролчета са ги напускали от Карлуково за празниците...
Кога ще те прибират пак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.04.2019 г. в 13:43, Joss Bomon написа:

Категорично няма никаква смислена алтернатива за ъпгрейд на процесора! 4790К изобщо няма да подобри с нищо работата на машината и кадрите при игрите, а и с това дъно... не.

Едно SSD е опционален ъпгрейд, предвид хубавите им цени в момента. 

Препоръчайте  SSD диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за горната конфигурация, трябва да е SATA. Без даден бюджет и желан размер, мога да препоръчам нещо средно:

http://nikem-bg.net/computer-components/SSD-Samsung-860-EVO-500GB-3D-V-NAND-Slim-SATA-MZ-76E500B-EU/

Един от най-добрите производители за SSD дискове и най-високия им клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, emka написа:

Препоръчайте  SSD диск

Тука ми се виждат по на сметка:

MLC - 5г. гаранция

MLC - 5г. гаранция

ТLC - 6г. гаранция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.05.2019 г. в 17:08, Raze написа:

Ако е за горната конфигурация, трябва да е SATA. Без даден бюджет и желан размер, мога да препоръчам нещо средно:

http://nikem-bg.net/computer-components/SSD-Samsung-860-EVO-500GB-3D-V-NAND-Slim-SATA-MZ-76E500B-EU/

Един от най-добрите производители за SSD дискове и най-високия им клас.

500ГБ не е ли малко?Може би около или над 1ТБ за около 300лв.

И все пак купих процесора Intel® Core™ i7-4790K

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъвто си харесаш. Аз имам SSD 500 GB като основно, втори диск 3 TB, още едно SSD 240 GB и горе-долу ми стигат, ако не слагам много игри. Това ли ти е бюджета - 300 лв.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване