Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

rado84

Кога точно спира поддръжката на Windows 7?

Препоръчан отговор

Точно на 10.10.2020  в 12:35:48 ЕЕТ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Колев60 написа:

Официалното спиране е посочено от  Toc. След това започва помесечното заплащене от тези, които искат да я ползват, като таксите се увеличаваха на няколко месеца. За спирането - ще я спрат.

Това е правилния отговор. Поддръжката на Уиндоус 7 НЕ ПРИКЛЮЧВА на 14 януари 2020. Това приключва само БЕЗПЛАТНАТА поддръжка. След тази дата, ако сключиш договор с Майкрософт, те ще продължат да ти поддръжат седмицата ако искаш и 10 г., просто трябва да си плащаш за това удоволствие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не ми пука кога ще спрат безплатната поддръжка на Win7, но живо ме интересува кога ще подобрят калпавия интерфейс на 10-та? Животното 10 за стабилност е стабилно и добре работи (с нито един ъпдейт до сега не съм имал грам проблеми), но този плосък, метро интерфейс направо ми бърка в здравето! Не се ли очаква, в близко бъдеще някакво визуално подобрение, че естетът в мен се бунтува вече 2-ра година?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Agentpat™ написа:

Изобщо не ми пука кога ще спрат безплатната поддръжка на Win7, но живо ме интересува кога ще подобрят калпавия интерфейс на 10-та? Животното 10 за стабилност е стабилно и добре работи (с нито един ъпдейт до сега не съм имал грам проблеми), но този плосък, метро интерфейс направо ми бърка в здравето! Не се ли очаква, в близко бъдеще някакво визуално подобрение, че естетът в мен се бунтува вече 2-ра година?

Естетът  в теб никога ли не е чувал за http://www.classicshell.net ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Agentpat™ написа:

но този плосък, метро интерфейс направо ми бърка в здравето!

^ Не си само ти, но сега живеем във времето на минимализма и опростенчеството.

Когато излезе най-красивата ОС на М$ - Vista, масовите потребители бяха с хардуер, който не смогваше на аеро ефектите и, и беше тотално оплюта, а сега, когато хардуера е в пъти по-мощен от необходимото за една ОС се наложи този отвратителен минималистичен интерфейс. За ХР и 7, поне имаше възможност за пачване на системата и добавяне на теми по желание.

преди 6 минути, malosi написа:

Естетът  в теб никога ли не е чувал за http://www.classicshell.net ?

Тия са си зарязали проекта още преди 2 г. Пробвал ли си лично какво се получава, или само гледате картинки от нета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, malosi написа:

Естетът  в теб никога ли не е чувал за

Не искам странични проекти, които бърникат в shell-a и вероятността да скапят нещо е по-голяма, отколкото да украсят. Искам самия Win да си го има, поне като опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, Joss Bomon написа:

За ХР и 7, поне имаше възможност за пачване на системата и добавяне на теми по желание.

https://skinpacks.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се ,че съм пробвал дори в момента на windows 8.1 съм със въпросната програмка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, malosi написа:

Разбира се ,че съм пробвал дори в момента на windows 8.1 съм със въпросната програмка.

Качи някой шот да се порадваме, ако не те затруднява.

Ето някои мои снимки от времето на истинското аеро:

429973.jpg

438885.jpg

Цъкни за по-добро качество на снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 26 минути, Joss Bomon написа:

И на тебе това ти харесва ?!!! :cantbelieve:

ами има теми с прозрачност, ама не са за моята слаба машина
примерно тази тема, но не съм я пробвал
https://skinpacks.com/glass-skinpack-for-windows-78-110-rs5/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, дръндю написа:

ами има теми с прозрачност, ама не са за моята слаба машина
примерно тази тема, но не съм я пробвал
https://skinpacks.com/glass-skinpack-for-windows-78-110-rs5/

Туй нещу, не е като онуй нещу по-горе... Личи си, че е правено в някоя детска градина с водни боички...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, Колев60 написа:

Официалното спиране е посочено от  Toc. След това започва помесечното заплащене от тези, които искат да я ползват, като таксите се увеличаваха на няколко месеца. За спирането - ще я спрат.

Чич Стефчо,има разлика м-у 7 и 7 POSready чиято подръжка свършва на (10/13/2020)

Цитат

There are 3 key differences between POSReady 7 and Windows® 7 Professional:

Licensing differences – Windows® 7 Professional is licensed to support general purpose PC applications,  including Office Automation software such as Microsoft Office. Windows® Embedded POSReady 7 is an embedded operating system, licensed for use on dedicated devices that provide only POS functionality. No activation is needed for POSReady.

Distribution differences - Windows® Embedded POSReady is only available either preinstalled on POS devices from Microsoft OEM partners, or as an upgrade on existing POS devices. Windows® 7 Professional is available preinstalled on PCs or POS devices, as an upgrade to existing systems, through Microsoft Volume Licensing programs, or direct to the end user by means of retail sales channels. POSReady can be worldwide exported.

Functionality differences While much of the functionality of Windows® Embedded POSReady 7 is the same as with Windows® 7 Professional, hardware requirements for Windows® Embedded POSReady 7 are lower than for Windows® 7 Professional. Additionally, Windows® Embedded for Point of Service provides suport for over 36 different languages and/or multilingual user interface (MUI) language support (5 languages allowed to be installed at any given time).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Без грам мозък(Васето 2.0) написа:

Чич Стефчо,има разлика м-у 7 и 7 POSready чиято подръжка свършва на (10/13/2020)

Васе, благодаря!

Аз по принцип потвърждавам каквото съм прочел а не споря. Нали знаеш, че ще стане някога, както е ставало и с другите им операционни системи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 27 минути, Колев60 написа:

Васе, благодаря!

Аз по принцип потвърждавам каквото съм прочел а не споря. Нали знаеш, че ще стане някога, както е ставало и с другите им операционни системи.

За нищо :)
Той и тоя е вече подменен с 8.1 и 10 от същата линия,просто подръжката му свършва малко по-късно от нормалната 7-ца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навсякъде, където съм сложил 7 изкоренявам ъпдейтите и поверявам защитата на някоя читава AВ + сканиране от време на време с mbam и adwcleaner. На браузерите добавям uBlock Origin .

Гарантирана и пълна защита няма, и нито ъпдейтите, нито АВ са някаква панацея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 е все още широко ползвана, тъй, че като спре съпорта, системата ще си работи. Не се шашкайте. МС точно това искат.

на 18.04.2019 г. в 17:26, Agentpat™ написа:

Не искам странични проекти, които бърникат в shell-a и вероятността да скапят нещо е по-голяма, отколкото да украсят. Искам самия Win да си го има, поне като опция.

Четох, че скоро ще махат живите плочки, тъй като никой не ги ползвал. Пак е нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е правилния отговор. Поддръжката на Уиндоус 7 НЕ ПРИКЛЮЧВА на 14 януари 2020. Това приключва само БЕЗПЛАТНАТА поддръжка. След тази дата, ако сключиш договор с Майкрософт, те ще продължат да ти поддръжат седмицата ако искаш и 10 г., просто трябва да си плащаш за това удоволствие
Също както е и с Windows XP. И в момента има корпоративни клиенти, хоито го ползват и Майкрософт им осигуряват ъпдейти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 19.04.2019 г. в 13:24, Joss Bomon написа:

поверявам защитата на някоя читава AВ + сканиране от време на време с mbam и adwcleaner. На браузерите добавям uBlock Origin .

същото имам и аз +портативката на ZAM
а инсталационната версия, тук:
https://www.zemana.com/antimalware

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че все пак има кой да пише и да се занимава с визуалната обработка на 10. Не е съвсем безплатно, но пък и не е някаква сума, която повечето хора да не могат да си позволят:

https://www.cleodesktop.com/search/label/Aero glass?&max-results=12

https://www.cleodesktop.com/2018/12/windows-7-aero-theme-windows10-october.html

https://www.cleodesktop.com/2019/01/vista-aero-theme-windows10-october-2018.html

https://www.cleodesktop.com/2018/10/xp-luna-full-version-theme-windown-10.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо я дъвчвтете тази тема, Майкрософт има официална страница където е обявил кога спират 7.

Скоро ще добавя аз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като спрат поддръжката много важно :) Имам една стара бангия в офиса на АМД сокет А .....семпрон 1800 :) с мозила 48 версия си чекьора безпроблемно .То голем келепир като имаш ъпдейти :) .Специалностно на 7-цата и е през аерото за тия ъпдейти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

Като спрат поддръжката много важно :) Имам една стара бангия в офиса на АМД сокет А .....семпрон 1800 :) с мозила 48 версия си чекьора безпроблемно .То голем келепир като имаш ъпдейти :) .Специалностно на 7-цата и е през аерото за тия ъпдейти .

Я кой офис си да ти дойда на гости да ти туря XP . :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че аз съм с хп НА ТАЯ БАНГИЯ ВЕ :) тоя процесор ще умре ако му пусна 7-ца бре Танер ........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...