Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте може ли да ми препоръчате рутер с добър обхват до 200 лв, понеже живея в къща и искам да ловя интернет навсякъде без проблеми и прекъсвания. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"и искам да ловя интернет навсякъде без проблеми и прекъсвания"

Няма такъв рутер ни за 200 ни за 20000 лева.  Ако имаш наистина въпрос, напиши го като хората ,за да може да ти се отговори адекватно. Не можеш ли да станеш абонат на някой доставчик и да си решиш въпроса? То безплатно никъде по света отдавна не съществува бре момче младо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм абонат вече, просто за ползване на  wifi евентуално през смартфон и телевизор понеже ми е далеч от сегашния рутер и е доста бавна връзката. Съжалявам за погрешното разбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи ми впечатление че сте стар ползвател, а задавате такъв въпрос.  В тази цена търсете нещо двубандово 2,4 и 5 гигахерца, за близкото бъдещо. Конкретни модели има много на TP-Link, D-Link, Microtik и много други. При безжичната връзка ще имате силни ограничения от това, къде се намирате, какво има пред антените на рутера, даже и от разпространението на радиовълните в тези обхвати. И понеже последните са избрани в свободните бандове на спектъра, то е желателно да знаете че и самите бандове са много калпави за сигурна връзка(не напразно са разрешени от международната комисия за ползване във всякакви свери). Аз примерно съм със 2600 на TP-Link, безжично достигам 20-30 метра за стабилно приемане. Не бъркайте това , което наблюдавате долу ниско вдясно. Това  че са 3 или 4 деления, не значи, че нивото на интернет сигнала ви е толкова. Това е изражението на носещата, в която е модулиран интернет сигнала. А последният за да се види колко е, трябва не елементарен измерител, а спектрален анализатор за този банд. Интернет сигнала по ниво винаги е по малък от това, което виждате долу вдясно. Пожелавам Ви успех и приятен ден!

Добавено:

Ето ви прост начин, за да разберете за какво говоря. Имате рутера със WI-FI. Сега направете следното: Рутера,  включен в захранването и на монитора виждате че имате примерно 5 деления. Сега откачете интернет кабела от рутера и вижте колко са деленията. Те са отново - 5. Вие виждате конкретно силата на носещата на предавателя на рутера, а не интернет сигнала. Той няма как да се види. И това е направено за да ви ориентира поне малко, как би било най добре с разположението на антенките на рутера или ако такива отсъстват, то да го разположите така, че с вградената антена в рутера,  и неговото преместване на друго място или завъртане, да получите възможно най добър сигнал към компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си схема на помещенията, размери, местоположение на сегашния рутер и клиентските устройства. Помисли дали някои от тях (телевизор, лаптоп и т.н.) не могат да бъдат захранени по кабел. Също така прегледай и къде може да се постави втория рутер така, че двата да покриват по-голяма площ. Премери къде как ти е обхвата и сега - с телефон в ръка можеш да си направиш карта къде е добре и къде не. На безжичната връзка влияят много фактори и няма никаква гаранция за нищо докато не се пробва.

Това да имаш някъде забутан един рутер и да си мислиш, че като го смениш с по-скъп всичко ще се оправи са просто празни мечти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че АР-тата, не са измислени, за да стоят по рафтовете на магазините. И аз съм в голяма къща, двор, подземна механа......еми няма решение с една сапунерка с антена, наречена "рутер", само защото има два интерфейса и някаква "стена" за управление на трафика м/у тях :)

Ако сегашния рутер се справя с основната си задача - да рутира, слагай две (или три) АР-та и си ти! А както вече се спомена в темата - това, което може да се свърже в LAN с кабел - трябва да се ползва кабелна връзка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че моя рутер е 20 лева и до сега за 3 години не съм имал никакви прекъсвания и глупости, ползва се с телевизор, лаптоп и няколко телефона.Не знам от къде си чул че е нужно да даваш 200 лева за рутер, който ще се ползва вкъщи дори..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.04.2019 г. в 15:21, KOCKAR написа:

Само да вметна, че моя рутер е 20 лева и до сега за 3 години не съм имал никакви прекъсвания и глупости, ползва се с телевизор, лаптоп и няколко телефона.Не знам от къде си чул че е нужно да даваш 200 лева за рутер, който ще се ползва вкъщи дори..

Не прави ставнение на рутер за 20 лв. ( TpLink) този за 200( Микротик) защото разликара е много голяма .Ще вметна само нещо елементарно при прекъсване на интернета тоя рутер за 20 лева прави няколко опита за свързване и забива а тоя за 200 прави непрекъснати опити докато се свържи.

Сега може да чуеш аз използвам рутер за 200 лева конкретно Микротик. Има достатъчно теми на конкретният случай. Аз бих предпочел няколко Микротик-а и да се менажират през капсмен-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Niki-pit написа:

Не прави ставнение на рутер за 20 лв. ( TpLink) този за 200( Микротик) защото разликара е много голяма .Ще вметна само нещо елементарно при прекъсване на интернета тоя рутер за 20 лева прави няколко опита за свързване и забива а тоя за 200 прави непрекъснати опити докато се свържи.

Сега може да чуеш аз използвам рутер за 200 лева конкретно Микротик. Има достатъчно теми на конкретният случай. Аз бих предпочел няколко Микротик-а и да се менажират през капсмен-а

Имаш рутер за 200 лв. пък ти спира интернета!

Аз по добре да си карам с рутера за 20 лв. и да не ми спира интернета.

И къде ги четеш тези неща със забиването? А дали има значение как си свързан към доставчика си? Само не разбрах - пазарната цена или марката TP-Link определят забиването?

MikroTik - нямат бъгове, никога не са имали и са безгрешни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти четеш ли или  ...... Аз съм на оптичен кабел и ще ми спре когато някъде я счупат а и нали знаеш че ако стане някъде авария по главното трасе и при доставчика всичко да е наред пак ти спира.И не ги чета тия неща защото продавам тази услуга .За 20 лева какъв рутер може да си вземеш освен TP-link и още по лошият вариянт Tenda.И сам трябва да знаеш какви рутери дават доставчиците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Завихме много настрани от основния въпрос в темата. А той е за WiFi покритието.

Тук "рутера" е в миманса - той ако смогва на трафика е ОК! Другото зависи от АР-тата и тяхното управление

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване