Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте не знам дали е точно правилния раздел за което се извинявам. Та въпроса ми е, че преди 8 дена си направих първата татуировка. Но заздравяването беше по няква друга схема сложиха ми хирургическо фолио и ми казаха да го нося 5 дена след което 3-5 дена да я мажа с гентамицин. Ден след като свалих фолиото почна да се бели но вчера освен белене имам и леко парене. Та да попитам по вещите това нормално ли е при беленетонда има и малко парене? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е тази татуировка? От гъзърлък за пред другите или от гъзърлък за пред тебе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ice_lion__01 написа:

За какво ти е тази татуировка? От гъзърлък за пред другите или от гъзърлък за пред тебе си.

След като не си полезен недей да трупаш мнения и да се правиш на интересен ок? Има сантиментална стойност за мен и ми напомня за скъп човек. За това ако няма какво да кажеш по темата недей да я мърсиш. . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kiro Mitkov написа:

След като не си полезен недей да трупаш мнения и да се правиш на интересен ок? Има сантиментална стойност за мен и ми напомня за скъп човек. За това ако няма какво да кажеш по темата недей да я мърсиш. . 

Братле като съвет мога да ти дам да отидеш при човека който ти е направил татуировката и да му обясниш как стоят нещата, той ще знае ясно и точно дали това е нормално или не е и вследствие на това ще ти каже вече към кой да се обърнеш и какво да направиш, във форуми едва ли ще получиш адекватно решение на проблема си, особено когато се отнася за здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, KOCKAR написа:

Братле като съвет мога да ти дам да отидеш при човека който ти е направил татуировката и да му обясниш как стоят нещата, той ще знае ясно и точно дали това е нормално или не е и вследствие на това ще ти каже вече към кой да се обърнеш и какво да направиш, във форуми едва ли ще получиш адекватно решение на проблема си, особено когато се отнася за здраве.

Просто исках мнение от някой който има татуитовки и дали е нормално. След доста обаждания и търсения разбрах, че това е нормален процес на зарастване на раната и за това се затопля и сърби и даже щипе. За това ако някой като мен след първа татуировка изпитва тези неща да не се притеснява нормално е и ще отшуми до няколко дни. А иначе няма какво да иажа за българския манталитет то си личи на хала който сме. Живи и здрави бъдете. Моля не изтривайте темата все пак може да има и други като мен и вместо да питат и да им отговарят хора които явно са пиявици и за нищо не стават да видят отговора тук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kiro Mitkov написа:

... А иначе няма какво да иажа за българския манталитет то си личи на хала който сме....

Ами да личи си. Всичкото ни е наред и само татуировките ми липсват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Kiro Mitkov написа:

Здравейте не знам дали е точно правилния раздел за което се извинявам. Та въпроса ми е, че преди 8 дена си направих първата татуировка. Но заздравяването беше по няква друга схема сложиха ми хирургическо фолио и ми казаха да го нося 5 дена след което 3-5 дена да я мажа с гентамицин. Ден след като свалих фолиото почна да се бели но вчера освен белене имам и леко парене. Та да попитам по вещите това нормално ли е при беленетонда има и малко парене? 

Не знам какво имаш предвид под "няква друга схема", но очевидно си питал твои познати, как техните са заздравявали.

Въпреки че моята съм си я правила преди доста време, още от първия ден я мажех с нещо започващо с "V", но не и Гентамицин.

Не е било ла покрита, освен като се къпех. Да, позабели се с едни като "парцали" от мастилото, но не е парело.

Не е лошо да отидеш на един лекар все пак. Правенето на татуси е доста ... Небезопасно като цяло. Кожата както знаеш е най-големият орган в човешкото тяло и си нямаш на идея, колко болести ... И блябля.

Честито все пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, очевидно си направил първата, но от личен опит знам, че няма д ае последната :) Преди да направиш ПОРЕДНАТА, може да хвълиш едно око тука https://zlatanovink-tattoo.com/tatuirovki/griji Много добре е обяснено за какво иде реч. Как зараства, какви грижи трябва д асе полагат и така натам. Писали са го хора, които са наясно с нещата, а имат и специалист, който се занимава само с медицинската част ;) Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване