Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

A64835E7-B31F-49D8-AA00-E62E1EEABDD8.thumb.jpeg.909841dfefb9d379a5bc0fa33c5fb20f.jpegDF250482-84D3-4374-8AE4-4EADA5693495.thumb.jpeg.f8c060679e2829afb424cce2dd1b4abf.jpegЗдравейте, трябва ми спешна помощ за решение на тази задача по два варианта най-късно до утре! Ще съм ви длъжен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ето ти един вариант на TypeScript, преведи си го сам :)

const inputMessage: string = `We can define limits for a list. If some data overfill its standard size S the list, implicitly, can occupy any segment which is larger and recapture uniquely any data cast. Doing it we obtain a smart interface for its CS!`;

console.log(decode(inputMessage));

function decode(input: string): string {
	const inputLength: number = input.length;

const outMessage: string[] = [];

let lastReadCharIndex: number = 0;
	let lastReadChar: string = input[lastReadCharIndex];

do {
		outMessage.push(lastReadChar);
		const result = 1 + (lastReadChar.charCodeAt(0) % 16);
		lastReadCharIndex += result;
		lastReadChar = input[lastReadCharIndex];
	} while (lastReadCharIndex < inputLength);

return outMessage.join('');
}

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, killchain написа:

Ето ти един вариант на TypeScript, преведи си го сам :)

const inputMessage: string = `We can define limits for a list. If some data overfill its standard size S the list, implicitly, can occupy any segment which is larger and recapture uniquely any data cast. Doing it we obtain a smart interface for its CS!`;

console.log(decode(inputMessage));

function decode(input: string): string {
	const inputLength: number = input.length;

const outMessage: string[] = [];

let lastReadCharIndex: number = 0;
	let lastReadChar: string = input[lastReadCharIndex];

do {
		outMessage.push(lastReadChar);
		const result = 1 + (lastReadChar.charCodeAt(0) % 16);
		lastReadCharIndex += result;
		lastReadChar = input[lastReadCharIndex];
	} while (lastReadCharIndex < inputLength);

return outMessage.join('');
}

Благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dimi99stavrev
      Здравейте! От скоро живея във Варна и се водя спортна натура. Изградил съм що годе физика без никаква химия, занимавал съм се с много различни спортове, но единственият ми досег със боен спорт беше борбата преси около 10 години и то за  има-няма и месец. Та питането ми е следното- понеже наближавам 20-те и някак си се чувствам дърт за начинаещ, та да попитам по-вещите има ли във Варна школи, които се занимават с дърти начинаещи? Единствените бойни спортове,  които не желая да практикувам са кикбокс, бокс и ММА, все пак главата ми трябва😉. Благодаря, ви предварително!
    • от силвия димитрова стефанова
      Здравейте! Бихте ли ми помогнали за създаване на програма използвайки getchar() за обръщане не дума/изречение? Рабхотя на Microsoft Visual Studio 2019 C++.
    • от силвия димитрова стефанова
      Здравейте ! Може ли да ми помогнете да направя меню? Ето го и условието: Да се напише компютърна програма, реализираща информационна система за продажба на мобилни телефони (марка, модел, цвят, цена, размер на вградената памет, диагонал на екрана, работа с две сим карти, брой телефони от този модел). 😊 БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
    • от Марио Проданов
      Здравейте! Имам следната задача -> да напиша програма, която чете вход от последователности от латински букви. Т.е. имам предвид при входа да напиша малки латински букви и на изхода да извежда големи. 
      Написах програмата, но след компилиране ми изкарва грешката -> ISO C++ forbids comparison between pointer and integer.
      Ако някой може да помогне ще му бъда много благодарен.  
      Благодаря за отделено време и внимание!
      Под описанието е CPP файла. 

Array.cpp
    • от Марио Проданов
      Здравейте! Изпитвам затруднение с една задача по програмиране C++.
      Някой може ли да ми помогне?  
      За тези, които  няма да помагат и ще пишат безсмислени  коментари  от типа на: тази задача е лесна, научи: циклите,операторите и функциите и тогава пиши форум - моля да напуснат! Знам всички оператори, функции и цикли. Не съм назад с материала.
      Благодаря за вниманието! 
      Ето го и условието!

Дадено:
      Мед:
      1кг акациев - А1 лева
      1кг. липов -А2 лева
      1кг.слънчогледов - А3 лева.

Има 3 съда:
      1 съд - B1 кг.
      2 съд - B2 кг.
      3 съд - B3 кг.
      В кой съд какъв мед да сложи така че да получи най-много пари?

Решение:
      Вход: ред 1 -> числата A1  A2  A3
      Ред 2: числата B1 B2 и B3
      Изход: едно число - максималната печалба, която може да се получи.
      Пример: Вход -> 7 2 9
      10 5 3
      Изход: 131лв.

Пускам и cpp файла 

task4.cpp
  • Дарение

• Добави ново...