Премини към съдържанието
ALEXEROS

Роднини унищожават мой малък роднина!

Препоръчан отговор

Здравейте,

За първи път тук ще искам съвет, как е редно да постъпя.

Имам малка сестра на 8 години. Тя има проблем с крака, леко изкривяване по рождение. Моите роднини обаче целеустремено желаят да съсипят живота и бъдещето на сестра ми. Бащата на детето, който не е мой баща, не идва да я вижда, защото майка ми не допуска той да я взема и прави луди драми, че той щял да я убие или продаде в Гърция и подобни глупости, като и в същото време майка ми извършва нарушение, защото по закон, от Съда, на бащата беше отредено да вижда детето си 2 дни в седмицата.

Имаше дълги разправии с полиция и т.н., но сега е застой, и просто той нито идва, нито детските праща, тоест не му се занимава с разправии и се покри. Защо го обяснявам това ще разберете след секунда.

Сестра ми не е записана за първи клас, и никой няма намерение да я записва. Майка ми претърпя инсулт и тотално превъртя, а баща й, реално мой дядо, е професионален алкохолик, който няма реална преценка за света, в който живее. Напива се и избухва в ярост, псува, кълне и заплашва. Увива си мобилния телефон в алуминиево фолио преди да излезе, защото го следяли от специално настроен сателит, който е свързан с неговия телефон от космоса, и постоянно твърди, че го следят по 10-20 черни коли и джипове, понеже открил измама за 50 хиляди лева в някаква спортна зала, където работил, и от ТИМ му пратили коли да го следят и евентуално елиминират (разстрелят). Както казах - всякаква липса на връзка с реалността. Баба ми е безгласна буква, която само мълчи от страх, понеже мъжа й я заплашва със Сливенския затвор, и тя горката вярва, че той е много голям връзкар и ще я тикне в женски затвор.

Попитах ги - няма ли да запишат сестра ми на училище? Казаха, че нямало нужда. В смисъл, ромите изкарват до 5-ти клас, това ми звучеше просто нелепо. По закон трябва да учи, и не само, но и ако няма никакво образование, дори няма да може да изкара шофьорска книжка един ден. И да не говорим, че ще е напълно необразована. Сестра ми не може да смята, не знае как да пише думите, не е ходила на училище въобще, нито на предучилищна, нито на детска градина. Не искам да се превърне като онея диваци от Амазонската джунгла, които не могат да напишат едно изречение на лист хартия. Сестра ми буквално не може да сметне колко е 2+4. Стои и мисли около 15 минути, почва да се поти, и накрая пише: Отговорът е 15. "Училище" го пише "училиште", а изреченията изглеждат така: Азште искамда отивамна училиште.

Попитах ги защо не я запишат на индивидуално обучение, учителка да идва вкъщи, а отговорът от майка ми беше, че училището било за тъпаци, там се промивали мозъци, сестра ми била много по-умна от останалите идиотчета-деца, че щяло да й падне нивото около други ученици, и ще си стои вкъщи докато не стане на 18. Индивидуалното обучение също било загуба на време, защото учебниците са лъжа и измислица. Казват се големи твърдения, че живеем в Матрица, и физиката и химията не съществуват в придодата. Дори се обсъждаше купуване на диплома, основно образование, и после и средно образование, на черно, и това се обсъждаше между тях - членовете на семейството.

Аз не съм съгласен с всичко това и смятам, че това ще докара трайни социални и куп други увреждания на сестра ми, като, да не говорим, че за много услуги и привилегии, като това да имаш шофьорска книжка, огнестрелно оръжие и тем подобни, се изисква диплома за завършено някакво образование, даже май средно. Майка ми твърди, че книжка не й трябвала, имало таксита!

Отгоре на всичко, сестра ми няма никакво движение, защото само стои под ключ вкъщи и е в момента 60-61 кг. Буквално е толкова кръгла, че ако я ритна - ще се търкули. Това може да доведе до много сърдечно-съдови и ставни проблеми в близко бъдеще. Хранят я само с junk food, и диша само indoor air, като се проветря само за 5-10 минути на ден, и то не да стане течение, ами само единия прозорец. Детето често плаче и ми се оплаква тайно, не яде от депресия, иска на училище, иска навън да играе с децата, живее в абсолютна изолация от света и като в лудница. Сестра ми сподели, че си мрази живота, пита ме защо не е като другите деца, пита ме какво е направила на Бог, че я наказва, и ми каза, че не й се живее, което много ме разстрои и травмира.

Вчера я заплашваха, че ще я оставят гладна и няма да яде цял ден, ако не си изяде храната до 5 минути, което ми преля чашата. Сестра ми има рана на крака, на нокътя, която от около година и половина не лекуват, а тя агонизира вечер. Тече гной, пръста е брутално надут, и никой не прави нищо по въпроса. На няколко пъти казах, че ще разкажа тук и там това, което се случва при тях, за доброто на сестра ми, но естествено, бях посрещнат с нов куп заплахи, като дядото каза, че ще ме направи инвалид за цял живот, а след това ще ме прати в затвора, а майката щяла да се оплаче, че й се меся в родителските решения. Същата история, да си мълча с две думи.

Когато се успокоят нещата и се опитам със спокоен и учтив тон да говоря с тях, получавам безброй заплахи да не се бъркам, дядото ме заплашва със съд, прокуратура, имал приятели навсякъде в районен съд, щяло да ми се стъжни, щял да ми разруши живота, не било моето дете, да съм си затварял "шибаната уста" и т.н. Какъв шанс имам тука да наклоня везните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво! :)

Не го допрочетох.

Виждам, че литературните ти похвати са добри.

Шанса да "наклониш" везните клони към Нула!

Целия този сценарий е сюрреалистичен ... :)

Определено имаш способността да привличаш внимание, но нямаш способността да го задържаш.

Самата история е банална, съшита с доста "конци" и лишена от всякаква идея.

Казвам го това, защото познавам циганската душа, а така също и техните мурафети и прочие .... Самото използване на думата "ром" ... дъха на лъжовност в твоето произведение представено от първо лице ... 

И все пак ти пожелавам успех!

:)

п.п. Някак си успя да ме разсмееш.... Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето един линк за подаване на сигнал, но не знам...
честно да си кажа, не ми се вярва да помогнат, но нищо не пречи да се пробваш
https://sacp.government.bg/подай-сигнал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, дръндю написа:

честно да си кажа, не ми се вярва да помогнат, но нищо не пречи да се пробваш

Помагат! НО, трябва да излезе от анонимността и не да разправя истории, а да отговаря на въпроси ...

Сигнала се свежда до това:

Казвам се ..... Загрижен съм за .... Помогнете!

После се "чуват" въпросите които му се задават и отговаря, а не се обяснява...

Принципа е следния: За да получиш информация, първо трябва да дадеш информация.

Прощавай, знам че се съмняваш, но това е в следствие на твое незнание ....

Проблематиката е твърде сериозна, и не би трябвало да се обсъжда в свободен форум. Затова и подхождам към темата с дозата несериозност. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КАжи на сестрати да и издържи още 7 години и ше  я оженят да си има чавета няма смисъл верно от учене

като имаш толкова  желание я научи да пише и смята и ще по умна от половината миски 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го основното правило в реалния и виртуалния свят:

Цитирам от поста на "ДиоиД"

"Принципа е следния: За да получиш информация, първо трябва да дадеш информация."

Тук и във всеки друг форум 70% от хората нито го знаят, а ако го знаят не го спазват. Цапва си въпроса с питането и отивал/а да се... забавлява! Очакава, че все някой ще вземе отношение по въпроса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Колев60 написа:

Ето го основното правило в реалния и виртуалния свят:

Цитирам от поста на "ДиоиД"

"Принципа е следния: За да получиш информация, първо трябва да дадеш информация."

Тук и във всеки друг форум 70% от хората нито го знаят, а ако го знаят не го спазват. Цапва си въпроса с питането и отивал/а да се... забавлява! Очакава, че все някой ще вземе отношение по въпроса!

Това е фейк тема бе, бай Стефане! Каква информация, какви пет лева? Твърде завъртяно е дори за сапунен сериал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Деянчо написа:

Това е фейк тема бе, бай Стефане! Каква информация, какви пет лева? Твърде завъртяно е дори за сапунен сериал.

Прочети отново съдържанието и помисли добре, защо съм цитирал мнението на колегата, който е много прав. Дали темата е фейк или не, аз не водя бележки за това кой какво е написал, а споделям негово мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ти па къв си бе, някакъв пенсионер, който се възбужда от деца или? "

По всичко ти личи, че си голяма овца!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎20‎.‎4‎.‎2019‎ г. в 4:07, ALEXEROS написа:

Литературните ми похвати са по-добри от твоите, поне. ....

Уви, тя ММ не е между живите, така че и ти си по-жив от нея даже.

Всички да сте живи и здрави!

п.п. Нищо лично .... Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване