Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 на Lenovo ThinkPad T420

Препоръчан отговор

Здравейте !
Реших да си взема един лаптоп Lenovo ThinkPad T420 втора употреба.
Пожелах да е без ОС понеже и преди съм си инсталирал ОС на други мои компютри и кажи речи знам как става. Обаче не съм много опитен в тази сфера и сега съм стигнал до следният случай. Когато стартирам компютъра и поставя оригинален диск на Windows 7 Home Premium ме праща в Boot Menu от където да си избера устройство от което ще зареди инсталацията. Но когато избера ATAPI CD0: HL-DT-ST DVDRAM GT50N не започва да зарежда инсталацията от диска, само се рефрешва и пак извежда бут менюто. Зададох на ATAPI CD0: HL-DT-ST DVDRAM GT50N най-висок приоритет от bios, но нищо не става. Моля за помощ.
Прилагам ви две снимки за да видите бут менюто ми как е и биоса с приоритетите.
9550825u.jpg

9550827F.jpg

9550828Y.jpg

П.С Windows-са ми е 32 bit

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи "boot mode - quick" първо и виж дали "UEFI/Legacy boot - both" можеш да го направиш само на "legacy" и пробвай пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Изключи "boot mode - quick" първо и виж дали "UEFI/Legacy boot - both" можеш да го направиш само на "legacy" и пробвай пак.

Направих го, но пак ме праща в boot menu от където като избера ATAPI CD0: HL-DT-ST DVDRAM GT50N само рефрешва както преди

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Person написа:

Здравей! Забрави за windows 7.  Всички драйвери производителите вече не ги качат. Ще имаш проблем...

Знам, но това имам на лице, а и компютъра е старичък и 7-цата ще му е лека. Пък и идеята ми е да го оставя на баба ми да си гледа сериалите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Person написа:

Здравей! Забрави за windows 7.  Всички драйвери производителите вече не ги качат. Ще имаш проблем...

Конкретно за този модел си има драйвери https://pcsupport.lenovo.com/bg/en/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-t-series-laptops/thinkpad-t420/downloads

преди 2 минути, pavelpavlov019 написа:

Знам, но това имам на лице, а и компютъра е старичък и 7-цата ще му е лека. Пък и идеята ми е да го оставя на баба ми да си гледа сериалите.

Пробвай да стартираш инсталацията от флашка. Може да има проблем с оптичното устройство или самия имидж файл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Person написа:

Споко, той явно е скрит агент на M$.

Който иска и има желание дори драйвери за 98 ще си намери (ако някога някъде ги е имало), а W7 все още масово се ползва и ще се ползва още няколко години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Installing Windows 7
Before you start, print these instructions.
To install Windows 7 and its related software on your computer, do as follows:
1. Start the ThinkPad Setup.
2. Select Startup menu.
3. Select UEFI/Legacy Boot.
4. Do one of the following:
• If you want to install the Windows 7 32 bit operating system, select Legacy Only or Both.
• If you want to install the Windows 7 64 bit operating system in Legacy mode, select Legacy Only.
• If you want to install the Windows 7 64 bit operating system in UEFI mode, select UEFI Only.
5. Press F10.
6. Insert the DVD for Windows 7 into the DVD drive and restart the computer. Follow the instructions on
the screen.
7. Restore C:\SWTOOLS from the backup copy you made before starting the installation.
8. Install the Intel Chipset Support for Windows 2000/XP/Vista/7. To do this, run infinst_autol.exe in
C:\SWTOOLS\DRIVERS\INTELINF.
9. Install device drivers. They are provided in the C:\SWTOOLS\DRIVERS directory on your hard disk drive.
You will also need to install application software, which is provided in the C:\SWTOOLS\APPS directory on
your hard disk drive. To do this, refer to the instructions in “Reinstalling preinstalled applications and
device drivers” on page 108.
Note: If you cannot find the Supplement files, device drivers, and application software you need on your
hard disk drive, or if you want to receive updates and the latest information about them, go to:
http://www.lenovo.com/ThinkPadDrivers

Страница 188 от ръководството.

https://dox.abv.bg/download?id=5b421e65e0# - Линк за сваляне

Мисля ,че с F1 се влизаше в настройките на BIOS с F11 (F12) май се избираше от кое устройство да бутне първо.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно DVD устройството е повредено и не може да чете диска с Windows 7 или самият диск е повреден. Често срещано явление. Пробвай с флашка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Вероятно DVD устройството е повредено и не може да чете диска с Windows 7 или самият диск е повреден. Често срещано явление. Пробвай с флашка.

Купих го от известен онлайн магазин за компютри (няма да споменавам име) дават ми 1 година гаранция. Не вярвам DVD у-вото да е изгоряло. Но утре ще пробвам с флашка. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, pavelpavlov019 написа:

Купих го от известен онлайн магазин за компютри (няма да споменавам име) дават ми 1 година гаранция. Не вярвам DVD у-вото да е изгоряло. Но утре ще пробвам с флашка. 

Всъщност диска трябва да е празен. При поставянето на DVD медията и рестарт трябва да тръгне от първото бутващо устройство - в случая DVD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nikssi написа:

Всъщност диска трябва да е празен. При поставянето на DVD медията и рестарт трябва да тръгне от първото бутващо устройство - в случая DVD.

Да поставя празен диск, за да се бутне така ли ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене първо запиши наново имидж файла на ДВД на най ниска скорост и опитай пак.Надявам се знаеш как да запишеш бутващо ДВД.

току-що, pavelpavlov019 написа:

Да поставя празен диск, за да се бутне така ли ? 

Записваш читав диск с читава операционна система. Стартираш компа и вкарваш ДВД то в него и трябва да го познае.

Под празен имах предвид хард диска. Не ДВД то.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, pavelpavlov019 написа:

Това, че си го купил нищо не означава. И не е изгоряло, просто се повреждат. DVD-тата на лаптопите често дават такива дефекти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, nikssi написа:

Според мене първо запиши наново имидж файла на ДВД на най ниска скорост и опитай пак.Надявам се знаеш как да запишеш бутващо ДВД.

Да, но моят Windows диск не е записван от мен, а той си е така купен. 

Ето снимка на диска ми: http://prikachi.com/images.php?images/873/9550873B.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, pavelpavlov019 написа:

Да, но моят Windows диск не е записван от мен, а той си е така купен. 

https://support.lenovo.com/us/en/solutions/ht082396

Виж диска да не е замърсен, надраскан или е проблемно (прашно) оптичното устройство. Ако не става пробваш от флашка.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, nikssi написа:

https://support.lenovo.com/us/en/solutions/ht082396

Виж диска да не е замърсен, надраскан или не е проблемно (прашно) оптичното устройство. Ако не става пробваш от флашка.

От флашка трябва да е направих всичко което ми казахте и заради което ви благодаря, но утре вече ще видя с флашката как ще са нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките ти са правилни, остава устройството да не чете диска. И тогава трябва да се ползва инсталация от флашка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Person написа:

Когато спрат поддръжката на вин 7 тогава пиши такива неща .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори за някои нови дъна добавят допълнително поддръжка за windows 7. В близките няколко години ще се ползва доста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.04.2019 г. в 11:07, adersa написа:

Когато спрат поддръжката на вин 7 тогава пиши такива неща .

Специално за този модел се вижда,че поддържат и Windows XP.

пп. Какво ли стана с въпросната инсталация?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя модел е от 7 години мисла кви мое му сложиш и XP  даже ,а колкото до драйверите оня дървен философ дето вика ,че щело да е проблемно да отвори сайта на Леново и да види ,че има и за Т42 даже .Аман от шпециалистен .Вероятно образа е сдухан или не е бил направен както трябва .А и защо подяволите със записвачката бре ,една флашка 8 гб е под 10 лева .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване