Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Машината е Medion Akoya P6640.В момента е с уиндоус 10,фабрично е с уиндоус 8, а аз искам да му инсталирам уиндоус 7.На настолния съм му инсталирал уиндоус 7 от същият този диск.С тая кочина снощи изгубих маса време да го накарам да буутва от записвачката и неще и неще.Промених настройките в биоса да буутва като първо устройство от записвачката,чува се как върти диска сякаш това веки момент ще стане и изведнъж пак си се появява логото на уиндоус 10.Пробвах да ли работи записвачката,пуснах един филм,работи си перфектно.Чудех са като ,,план Б,,  да ли да не прехвърля уиндоуса от цедето на флашка, и да го видим да щи ще може да го подкара.Но незнам да ли  може уиндоуса да се прехвърли от цедето на флашка,а и до сега е съм инсталирвал операционна система от флашка.Някой ако има идеи как да се подкара тая кочина със седмицата, ще му бъда благодарен.Довечера ще и отделя още час,час и нещо време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, franchesko написа:

Машината е Medion Akoya P6640.В момента е с уиндоус 10,фабрично е с уиндоус 8, а аз искам да му инсталирам уиндоус 7.На настолния съм му инсталирал уиндоус 7 от същият този диск.С тая кочина снощи изгубих маса време да го накарам да буутва от записвачката и неще и неще.Промених настройките в биоса да буутва като първо устройство от записвачката,чува се как върти диска сякаш това веки момент ще стане и изведнъж пак си се появява логото на уиндоус 10.Пробвах да ли работи записвачката,пуснах един филм,работи си перфектно.Чудех са като ,,план Б,,  да ли да не прехвърля уиндоуса от цедето на флашка, и да го видим да щи ще може да го подкара.Но незнам да  може уиндоуса да се прехвърли от цедето на флашка,а и до сега е съм инсталирвал операционна система от флашка.Някой ако има идеи как да се подкара тая кочина със седмицата, ще му бъда благодарен.Довечера ще и отделя още час,час и нещо време.

Ако имаш няколко различни CD - та, направи първо опит, дали може да ги чете всичките. И ако имаш такъв, който ти си записвал или някой друг, пробвай записвачката дали го чете. Твърде често е явлвнието да чете купешки записи или обратното.Още повече, ако е стара и използвана. По добре е да си направиш бутващия диск на флашка, отколкото на CD. Просто е по сигурен метода.  После само от Bios избираш за бутващо устройство - готовата флашка. Пожелавам ти успех и приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, franchesko написа:

Но незнам да ли  може уиндоуса да се прехвърли от цедето на флашка,а и до сега е съм инсталирвал операционна система от флашка.

Не става просто така. Има още настройки в биос да се пипат, а и флашката трябва да е бутваща... и още доста неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

а и флашката трябва да е бутваща... и още доста неща.

А как да разбера флашката да ли е бутваща?Имам две различни флашки в нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, franchesko написа:

А как да разбера флашката да ли е бутваща?Имам две различни флашки в нас.

"Бутваща" ще си я направиш сам. Трябва ти образ на ОС и примерно Rufus

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте му направо линкове към цял туториъл ( както е направил дръндю ) , че като гледам какви въпроси задава, явно е че е доста бос  в базови знания за комповете.....

Например..

П.С Ако не е преодолял проблема откъм биоса ( UEFI to Legacy ) и флашка няма да помогне обаче..

П.П.С А най добре е ако първо затрие изцяло стария Вин и форматира предварително ( и създаде дяловете ) , но това е вече въпрос на вкус...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да вземем да му инсталираме лаптопа  :)  ,да ползват гугъла ги мързи даже ..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нормална бяла държава като попиташ нещо, ти отговарят , ако знаят, ако не знаят нищо не ти отговарят.В български технически форум, знаят не знаят ще се избият дървените философи да ти обесняват колко си тъп. То верно по-добре човек да си ползва Гугъл братче ,няма да изгуби толко време  , от колкото да дава захранка на задклавиатурни Мики Мауси , и реално проблема да си остане, не решен.Мисля, че ще се управя нататака сам  темата може да бъде закрита.

Рязания Мики Маус,

горкия големи комплекси съм му създал.Поздрави в английския дворец.:cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, franchesko написа:

В нормална бяла държава като попиташ нещо, ти отговарят , ако знаят, ако не знаят нищо не ти отговарят.В български технически форум, знаят не знаят ще се избият дървените философи да ти обесняват колко си тъп. То верно по-добре човек да си ползва Гугъл братче ,няма да изгуби толко време  , от колкото да дава захранка на задклавиатурни Мики Мауси , и реално проблема да си остане, не решен.Мисля, че ще се управя нататака сам  темата може да бъде закрита.

Рязания Мики Маус,

горкия големи комплекси съм му създал.Поздрави в английския дворец.:cheers:

Мдам, вижда се че някой газ пикае.....

Драги, вземи се и успокой и слез малко на земята... Хубаво е човек да има самочуствие някакво, но нека е с покритие ...Не си вирвай носа.. това че си самохвалко и празноприказващ е ясно, но не е причина да си мислиш че си центъра на вниманието... Така че споко, дишай..и се учи :)))))

преди 2 часа, Ивайло Димов написа:

Ми да вземем да му инсталираме лаптопа  :) ,да ползват гугъла ги мързи даже ..........

Прав си, но все пак, опитваме се да бъдем поне малко от малко любезни и помагащи дори на елементаристи дето знаят само да викат дай наготово и аз това, аз онова иначе... ...мдам.. ;) 

П.С А и като му кажеш на някой нещо със сарказъм, да видиш как се амбицира да се доказва че може, и да чете сам :)))))... така че две в едно, възпитаване и помагане :)))) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човека виждам ,че няма и минимум знания даже флашка да си направи ,в нета има клипове 1 торба кое как става  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Ивайло Димов написа:

Абе човека виждам ,че няма и минимум знания даже флашка да си направи ,в нета има клипове 1 торба кое как става  :)

В нета има всичко по принцип, но въпроса е и до знаене на език   (основно английски, руски също става , с терминология ) , и някакви все пак знания базови да го наречем, на технологиите...в случая комповете 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако му се чете ще се справи и с гугъл транслейт :) независимо дали от руски или английски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах кой е Мики Маус?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, lupis написа:

Само не разбрах кой е Мики Маус?

Опитва се да визира мен с Мики Маус в опит за някакъв смешен сарказъм и обида...лапешка му работа... 

Не визира колегата потребител https://www.kaldata.com/forums/profile/173873-мики-маус/  в никакъв случай 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Sinbad_ написа:

Дайте му направо линкове към цял туториъл ( както е направил дръндю ) , че като гледам какви въпроси задава, явно е че е доста бос  в базови знания за комповете.....

Например..

П.С Ако не е преодолял проблема откъм биоса ( UEFI to Legacy ) и флашка няма да помогне обаче..

П.П.С А най добре е ако първо затрие изцяло стария Вин и форматира предварително ( и създаде дяловете ) , но това е вече въпрос на вкус...

Аз това видео как се прави бутваща флашка не съм гледал.Ама преди време като ми казаха че става с Руфус я намерих и стартирах.След това в програмата всичко си пише,като вложих и малко мисъл,че нямам много мисъл!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Sinbad_ написа:

Прав си, но все пак, опитваме се да бъдем поне малко от малко любезни и помагащи дори на елементаристи дето знаят само да викат дай наготово и аз това, аз онова иначе... ...мдам.. ;) 

Мики, първия собствен компютър си го купих през далечната 2006, HP лаптоп 15 инча, след  това си купих веднага още един чисто нов лаптоп,  Toshiba 17 инча, след това веднага си взех чисто нов комплект с монитор  настолен HP. Аз когато съм, разполагал в нас с три скъпи и мощни машини, ти тогава у вас си разполагал още със само радио точка и цветен телевизр ,,Велико Търново,,.Така,че не ми се прави на много технически умен, ами си гледай там чиниите в Югей, Юкей исках да кажа де.Аз решения имам бол.Тука половината град ме познава, другата половина аз я познавам.Утре само ще скоча до един приятел и мой клиент, който има магазин и работилница за ремонт на компютри, и ще ми каже с пет изречения как да си свърша работа без да ми вземе една стотинка и да ми обеснява как съм искал всичко на готово.Идеята беше, машината тая вечер да са натъмъни, понеже отлита на онлайн търг.Ама нищо,  са натъмъни утре.Айде със здраве,наблягай там на чиниите,че за там не се иска кой знае колко сивак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече, франческо ли си, какъв си...не те знам, но в твоя град, от селски тип, може и да "си" някой, но в ралния свят, нещата са истински. И в този смисъл, ако си решил да бъдеш "майстора на селото', ще се наложи да си напрегнеш мозъка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, franchesko написа:

Мики, първия собствен компютър си го купих през далечната 2006, HP лаптоп 15 инча, след  това си купих веднага още един чисто нов лаптоп,  Toshiba 17 инча, след това веднага си взех чисто нов комплект с монитор  настолен HP. Аз когато съм, разполагал в нас с три скъпи и мощни машини, ти тогава у вас си разполагал още със само радио точка и цветен телевизр ,,Велико Търново,,.Така,че не ми се прави на много технически умен, ами си гледай там чиниите в Югей, Юкей исках да кажа де.Аз решения имам бол.Тука половината град ме познава, другата половина аз я познавам.Утре само ще скоча до един приятел и мой клиент, който има магазин и работилница за ремонт на компютри, и ще ми каже с пет изречения как да си свърша работа без да ми вземе една стотинка и да ми обеснява как съм искал всичко на готово.Идеята беше, машината тая вечер да са натъмъни, понеже отлита на онлайн търг.Ама нищо,  са натъмъни утре.Айде със здраве,наблягай там на чиниите,че за там не се иска кой знае колко сивак.

Както ти казаха, не ставай смешен , но ти не та не, пънеш се като теле пред майка си...особено като се вижда колко са ти техническите познания ..

През далечната 2006-та  вика.. мале мале, жив да не бях, ние тогава тука вече войни в калдата водехме :))) 

Айде бягай си намирай решенията тогава, но само не ни дигай стойки колко си напреднал както в знания, така и материално.. смешник ....пфффф

П.С А за чиниите, много клиширано, но тц, не позна  ..опитай пак :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, franchesko написа:

В момента е с уиндоус 10,фабрично е с уиндоус 8

Как е качена 10 ката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, upper@D написа:

Как е качена 10 ката?

Знае ли той самия че да ти каже .. купил евтинийка сигурно трета пета употреба ( с тези параметри тоя лаптоп е кой знае на колко години горкия ) , и решил да прави далаверата с префасониране и шитване .. така де, бизнесмен човека ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Sinbad_ написа:

Знае ли той самия че да ти каже .. купил евтинийка сигурно трета пета употреба ( с тези параметри тоя лаптоп е кой знае на колко години горкия ) , и решил да прави далаверата с префасониране и шитване .. така де, бизнесмен човека ..

Е стига, де. 

Стана ми интересно, защо не се получава. Аз отдавна съм се отказала от CD тата. Имах такъв проблем и си спретнах флашка и забравих. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, upper@D написа:

Е стига, де. 

Стана ми интересно, защо не се получава. Аз отдавна съм се отказала от CD тата. Имах такъв проблем и си спретнах флашка и забравих. 

То и аз се чудя кой в днешно време още ползва буут CD, но явно някои ползват...Дори на сегашната си конфигурация като я събирах  се чудех да купувам ли дисково оптично устройство ( кой вече ги ползва изобщо, готовите конфигурации масово нямат  ) , и накрая купих само заради това да си записвам музикални дискове за колата  ...и след няколко записани диска изобщо не съм го употребявал...

А проблема най вероятно е от настроийките на биоса да са за UEFI .. ...или самото СД  дисково устройство 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Sinbad_ написа:

А проблема най вероятно е от настроийките на биоса да са за UEFI .. ...или самото СД  дисково устройство 

Аз затова питах как е качена 10 . Ако не е надграждана, де в оня период на зарибяване. 

Ако е пак със CD-то  ...знам ли . Но аз не бих се отказала...ще ровичкам до припадък 😁

Дори в колата съм с флашка. Не ми се размятат дискове вече.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Sinbad_ написа:

Знае ли той самия че да ти каже .. купил евтинийка сигурно трета пета употреба ( с тези параметри тоя лаптоп е кой знае на колко години горкия )

Не се напъвай да мислиш, 2013г. е модела.Купувай и ти трета и пета ръка и продавай,ама явно не ти стига сивака чак до там,за това днес трябва цял ден да миеш чинии за 20 паунда до като гъбясаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване