Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте от известно време съм се зарибил да играя fortnite и gta5 обаче усещам засичане и лек лаг защото fpsto от 140 стане 30 и след това стане пак на 100 140 

Ето и частите на компютъра 

Intel Core i3-3220 

Nvidia GTX 750 1gb

2 хард диска по 160 гб 

8gb ram 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите на компонентите ти какви са при игра? А натоварването им?

Колко често падат кадрите?

Какво е състоянието на твърдите дискове, къде е инсталирана играта и къде е Swap файла ти?

С какво захранване си?

Кога последно е правена профилактика на системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не се товари нито прегрява максималната температура е от 50 до 60 градуса захранването е обикновенно 550w и често падат кадрите през 5 или 6 секунди 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пусни един Task Manager, пусни след това и играта. В момент, в който ти паднат кадрите, отвори Task Manager и виж какво става с дисковете (във втория раздел - "Performance") - най-вероятно те са проблемът.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я го снимай това обикновено 550W захранване.

Тези програми също ще са ти от полза!

Crystal DiskInfo

CPUID HWMonitor

TechPowerUp GPU-Z

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих crystal disk infi и на health status ми пише caution а температурата е 44 градуса 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FSG FleX написа:

Изтеглих crystal disk infi и на health status ми пише caution а температурата е 44 градуса 

От менюто Функция > Разширена функция > RAW стойност - избери 10 [DEC] и снимай показанията и на двата диска, качи някъде снимките и дай връзка към тях.

Покажи и в управление на дисковете двата диска с техните дялове.

Кажи на коя буква са инсталирани игрите ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко видео памет, а и процесора идва слаб най-вероятно. Пробвай да затвориш всичко излишно, преди да пуснеш играта, включително браузър и други. Както ти казаха, дисковете ти също са бавни. Направи ли теста с task manager, както също ти казаха по-горе? Виж видеопаметта и RAM паметта колко са заети. След като провериш всичко това, най-вероятно ще разбереш от къде идва проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата ти е слаба земи си я поднови с по силна и малко повече рам памет си земи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от thejaguar
      Здравейте!
      Ако обичате да четете български автори,

Харесайте PrettySassyGirl (http://www.facebook.com/prettysassygirlcom),

Участвайте в Играта и спечелете една от трите книги, предоставени лично

от писателя Веселин Стаменов.
      Участието в 1.Тур приключва другият понеделник (20.май). Затова, побързайте!
      Повече за играта, правилата и книгите, може да видите в сайта, тук:
      http://prettysassygirl.com/2019/05/играта-3х3х3-1-тур/

• от Павел Gaming
      Здравейте!Търся яки игри за Windows 10.Компютъра е мощен
    • от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.