Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Tend

Препоръчайте ми офлайн навигация за андроид?

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Искам да закупя навигация за новия си телефон. До колкото съм чел из форумите разбирам че най-добрата навигация е онази, чиито карти се ъпдейтват най-често. Ако има някой по-запознат с подобни програми ще се радвам ако сподели опита си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sygic го заглеждам от известно време. Тези дни смятам да отскоча до една еко пътека до едно село, да видя дали ще издържи теста. Аз имам на таблета iGo, но не съм ъпдейтвал картите. Благодаря за предложението, очаквам още ако има.

Screenshot_2019-04-24-20-23-10-741_com.sygic_aura.thumb.png.90b565034f6a2c24eee907d4ca8fed9d.pngScreenshot_2019-04-24-20-22-30-893_com.navigation.offlinemaps_gps.thumb.png.b6b1d4e55ae3771d2504731dcfd8d633.pngScreenshot_2019-04-24-20-21-08-022_com.google.android_apps_maps.thumb.png.1d36be6dbb5c132898ae0f336d64a46f.png

Тук на тези снимки направих един бърз тест на трите навигации. А те са под ред от ляво на дясно: Sygic , Offline Maps and Navigation и Google Maps. Задал съм една близка до мен улица, която от 1 година а може би и малко повече я направиха еднопосочна. Говорим за улица в град Стара Загора. И единствената навигация, която отива на местоположението и то правилно е Google Maps. Другите две ме карат да навлезна срещу еднопосочната улица, което ме навява на мисълта, че за България май тези първите две навигации може да не са най-добрия избор.

Смятам да направя още един два подобни теста пак с еднопосочни улици в моя град да видя какви ще са резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пробвах и Navitel и OsmAnd и се справят също толкова добре както Google Maps. Като сега чета в една друга тема в един друг форум, че тази Navitel била една от най-добрите за България. Но естествено ще бъде тествана и тя. За тази OsmAnd четох че може да се коригира от всеки, което е плюс до някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google maps-a [ карти ]  мисля, че може и офлайн. Трябва да се изтеглят картите докато има интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Still Hustlin написа:

Google maps-a мисля, че може и офлайн. Трябва да се изтеглят картите докато има интернет.

При Google карти могат да се теглят определени райони/части от картата на определена държава.

И след което ги използваш офлайн.

Лошото е, че не могат да се теглят цели държави. Може да се  зададе място за съхранене на картата памет.

От платените Sygic е класика, а безплатните Offline Maps & Navigation и е доста добра.

Също може картите да се запазват на microSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Google няма какво да говорим. Ясно е че са най-добрите. Но на мен ми трябва да офлайн. Веднъж преди време разчита на Гугъл Мапс през интернет и ме отведе до една река като по пътя си губеше сигнала и ме пренасочваше постоянно. Here и тя прави грешката да ме прекарва срещу еднопосочни улици и я изключвам от списъка. Waze не го направи това и смятам да я тествам и нея, заедно с Copilot, Navitel и OsmAnd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих своя избор и се спрях на OsmAnd. Това, което ми хареса и грабна е че може да правиш корекции по самата карта като добавяш или променяш нещо по нея. Току що добавих един POI на един новооткрит супермаркет тук в Стара Загора и редактирах една улица, която не бе еднопосочна. Всичко изглежда добре за сега и ще продължа да я разучавам.

Благодаря на всички ви за мненията и помоща. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.04.2019 г. в 21:13, Still Hustlin написа:

Google maps-a [ карти ]  мисля, че може и офлайн. Трябва да се изтеглят картите докато има интернет.

Може. Използвам го и много пъти е помагал. Дори където Гармина не показва пътища.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Нарушен правилник

Цитат

1.2 Форумът да се ползва по предназначение. Той не е място за явна и скрита реклама, политическа агитация и други подобни.

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам доколко ще ти хареса моето предложение, тъй като въпросното приложение е спряно от пазар и даже не може да се вземе от Google Play, въпреки че и до днес си работи перфектно. Казва се Navigon. Лично аз, случайно разбрах, че е спрян, тъй като го свалих от Zamunda за да не го плащам. Проверил съм го с няколко анти-вирусни като Kaspersky, Bitdefender, Malwarebytes, ESET NOD32 и не е открит никакъв злонамерен код. Аз ползвам версия 5.2.0, защото има български глас, но може да свалиш и по-нова (тях не съм ги проверявал). При инсталирането трябва да сложиш опцията за "инсталиране на приложения от непознати източници". Възможно е да ти изкара предупреждение, че приложението е направено за по-стари версии на Android, но не е проблем, така че спокойно може да го пренебрегнеш. За свалянето на приложението и картите, които желаеш ще ти трябва Интернет, но след това си работи и offline. Около 750MB е самото приложение, така че може да го инсталираш на картата с памет (ако имаш такава). Забравих да кажа, че съм го ползвал само с кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tepmu, този Navigon, последно като го пробвах на телефона си, така зверски сечеше, че го махнах на втората минута. На същия телефон Sygic и iGo си работят гладко. Сега пак ще пробвам, ама съм скептично настроен.

А тая тема е от април миналата година, и авторът ѝ вече си избра навигация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От както смених телефона, търсих безплатна навигация и само тази ми хареса (не съм ги тествал, всичките безплатни в маркета):

Offline Maps & Navigation

Google maps също има опцията да навигира offline безплатно. Но, трябва да се свали региона в който ще се използва (преди това).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@oic - тази, която ти е харесала, е 1:1 със Sygic :) . Разликата е, че работи с карти на Tom-tom, които за България са по-бедни, в сравнение с тези на Here  (NavTeq).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

tepmu, този Navigon, последно като го пробвах на телефона си, така зверски сечеше, че го махнах на втората минута. На същия телефон Sygic и iGo си работят гладко. Сега пак ще пробвам, ама съм скептично настроен.

А тая тема е от април миналата година, и авторът ѝ вече си избра навигация.

Извинявам се, темата ми излезна в последни теми и изобщо не видях кога е пусната. Въпросната версия, за която писах съм е пробвал на S4, S4 mini и Grand Neo Plus, които са стари и слаби телефони сравнение със сегашните и съм нямал проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, oic написа:

От както смених телефона, търсих безплатна навигация и само тази ми хареса (не съм ги тествал, всичките безплатни в маркета):

Offline Maps & Navigation

Ти ме подсети да я пробвам пак. Първо, да се поправя - картите са на TeleAtlas, а не на TomTom, моя грешка. Както казах, интерфейсът е същия като на Sygic. Има български език за него и за картите, няма вграден български глас, може би се тегли или слага допълнително. Не може да намери настоящия ми адрес, както и предишните два. Въобще търсенето по номера е проблемно. Но пък има новото продължение на бул. "Левски", което го строиха наскоро, с новите кръгови, и т.н. На моята карта за Sygic от лятото на 2019-а още го няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ако може да се включа малко позакъснял. Сега си ползвам платената  OsmAnd+ когато ходя по непознати места и забележителности и използвам функцията да маркирам маршрута си. А за в града ползвам Waze. Много е полезна, особено с това че все повече хора я ползват и отбелязват задръстванията и къде полицията си поставят камерите за скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Waze не е офлайн, пробвах я. За тази OsmAnd чета в Play Store, че безплатната версия е ограничена до само 7 тегления на карти. Какво означава това, и вярно ли е?

Инсталирах си OsmANd, да я пробвам. Сравнявам я с двете ми налични - Sygic, и безплатния ѝ аналог Offline Maps & Navigation, за която спомена oic по-горе. Опитах да намеря два тестови адреса: единият - в местност извън града, другият - номер на блок в жилищен квартал. OsmAnd не можа да намери и двата :tease2: . Другите две навигации се справиха безпроблемно, но картата на Sygic дава и очертания на сгради. Което е полезно.

887063.jpg     887064.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга безплатна навигация за  Андроид е Here We Go. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм я. С по-малко възможности от Sygic, и с по-кофти интерфейс. И има неща, които не могат да се ползват без интернет - например запаметяването на места "фаворити". Иска да имаш акаунт, и да се логнеш през интернет. Докато със Sygic си ги запаметяваш в телефона, офлайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.04.2019 г. в 18:36, Tend написа:

Здравейте на всички. Искам да закупя навигация за новия си телефон. До колкото съм чел из форумите разбирам че най-добрата навигация е онази, чиито карти се ъпдейтват най-често. Ако има някой по-запознат с подобни програми ще се радвам ако сподели опита си.

За мен това  Сиджик. Трябва ти итернет само когато и инсталираш картите. После работи оффлаин. И е много точна. Обновления на карти 2 пъти в годината. Става ръчно при наличие на интернет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.05.2019 г. в 15:17, bgrgroup написа:

Може. Използвам го и много пъти е помагал. Дори където Гармина не показва пътища.

1 година а може би и малко повече я направиха еднопосочна. Говорим за улица в град Стара Загора. И единствената навигация, която отива на местоположението и то правилно е Google Maps. Другите две ме карат да навлезна срещу еднопосочната улица, което ме навява на мисълта, че за България май тези първите две навигации може да не са най-добрия избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...