Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кога ще започнем да зачитаме народа си?

Препоръчан отговор

Прочетох нещо, което много ме заинтригува. Нещо, в което има казани много истини. Нещо, което може да те потресе, ако се замислиш и успееш да го осъзнаеш. Нещо, което е страшно в буквалния смисъл на думата.

Странен инстинкт имат българските политици при криза

Първата им реакция е снишаване. Точно в стила на онази прословута реч на Тодор Живков по повод перестройката. "Ние ще се снишим и ако не отмине, ще видим дали ще се реформираме..." Така реагира БСП по време на кризата от 1996-97 г. И кабинетът на Иван Костов при ареста на медиците ни в Либия. И правителството на НДСВ при наводненията миналата година и при нападението над нашата база в Ирак, когато дадохме за пръв път жертви от първия ни контингент. Знаете ли как може да се визуализира това? Един бележник, пълен с двойки за властта по предмета "грижа за гражданите на страната, изпаднали в беда".

В момента сме свидетели на поредното снишаване. Няколко десетки българи са заложници на войната в Близкия изток, а вместо решителни действия регистрираме някакви хаотични, неефективни импровизации. Вероятно дипломатите на място хвърлят доста усилия и късат много нерви - свои и чужди, само и само да помогнат на сънародниците ни, но без държавната мощ зад гърба това си остава кауза пердута.

Защо се случват тези неща и защо действията на нашите политици са толкова неадекватни в най-непосходящите моменти. Тогава, когато някои хора наистина се нуждаят от бързи и смислени действия от тяхна страна. Дано забавянате с реакцията на нашето външно не доведе до фатални последици. Дано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Странен инстинкт имат българските политици при криза
ostavime, това е много тъжнен факт. Ще ми се да има някакво извинително обяснение на това явление, но уви не намирам такова. Единствената дума която се сещам в такива случаи е "дупедавци". Извинявам се за речника който използвам.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те не са дупедавци (в случая), защото не се слагат на никой. Те са чисто и просто страхливци, които ги е страх да погледнат сериозните проблеми в очите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Те не са дупедавци (в случая), защото не се слагат на никой. Те са чисто и просто страхливци, които ги е страх да погледнат сериозните проблеми в очите.
Мисля, че съм използвала по-подходящата дума. За мен страхливеца има собствено мнение, което просто се бои да изкаже или да покаже. Нашите политици изобщо нямат навика да си вадят изводи от ситуациите или да илизат с решения на възникналите проблеми. Те чакат някой да им каже какво да направят или променят, как да гласуват и т.н. Проблемите се виждат, но само през очите на този който иска да ни ползва задника. Нашите властимащи предлагат политиката си като на битпазар. Ако никой не я купува, те бездействат. Редактирано от yvsot (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересно, какви сме ние, дето избираме подобни хора да ни управляват?!

че имаме ли избор?

не са ли всички "един дол дренки"?

аз лично винаги гласувам на принципа "по-малкото зло" sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
че имаме ли избор?

А , кой ни дава гаранция, че това за което гласуваме и мислим че е "по-малкото зло" наистина е по-малкото зло?

Примери дал господ но няма да цитирам, за да не дразня аудиторията

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
че имаме ли избор?

Избор винаги има, защото "изборът" е неотменимо човешко право. Може би конкретният избор не е в самите избори, а в избора на отговорна гражданска позиция и нейното отстояване... Лично аз винаги съм се отнасял сериозно към политическите изборни събития в България и съм се погрижил хората около мен да не гласуват сляпо като овце, водени от идеологическа инерция, криворазбран патриотизъм или малцинствена принадлежност. Мисля, че ако всеки трезвомислещ човек направи същото, изборните резултати ще изглеждат доста по-естествено...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начина е да дадем властта на децата, и да затворим родителите им далече от тях, без възможност за контакт за известно време. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Начина е да дадем властта на децата, и да затворим родителите им далече от тях, без възможност за контакт за известно време. :)

Да това е напълно вярно. "Стратегийте се одобряват в бордовете на директорите,коити (стратегий) всяко дете може да каже че са обречени.Проблемът е, че в бордовете на директорите не се допускат деца"

Виктор Палмиери,Италиянски експерт по възстановяване на губещи фирми.

Същото може да се каже и за политиката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нашите политици са и страхливци, и дупедавци (и не само, разбира се). Страхливци да излязат пред народа си и да поемат отговорност и дупедавци, защото се чудят на кого да угодят за още парички.

М'даааа, няма млада кръв във властта. Само погледнете в парламента - едни и същи хора. Е, как да се промени нещо, след като хората вътре не се сменят. Не можеш да научиш старо куче на нови номера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защо се случват тези неща и защо действията на нашите политици са толкова неадекватни в най-непосходящите моменти. Тогава, когато някои хора наистина се нуждаят от бързи и смислени действия от тяхна страна. Дано забавянате с реакцията на нашето външно не доведе до фатални последици. Дано.

Какво може да се очаква от едно сметище освен воня и миризма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замисляйки се над тези неща ме карат да се вбесявам. Някакъв яд и необяснима злоба ме обземат за неща, които не мога да променя. Знам, че няма да оправя света, знам, че съм напълно безпомощен пред една система. Нито аз, нито Вие, нито който и да било. Единица се тези, които правят опити, но с това се изчерпва всичко. Кучетата лаят - кервана си върви. Избори след избори и почти нищо не се променя в ръкводните среди. Едни и същи хора само сменят партийната си принадлежност. Сменят и обещанията си, на които вече никой не е склонен да вярва.

Точно в такива моменти като тези, които са цитирани по-горе, си проличава дали хората, които сме избрали ние си вършат работата, за която са там. Точно в тези моменти, те разочароват най-много.

Но аз ще продължа да гласувам. Ще продължа да упражнявам правото си на глас с пълна сила, защото нищо друго не ми остава. Хората казват: "Надеждата умира последна", но и тя вече тлее със малко, синьо пламъче.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да са такива.За мен са бизнесмени.Където и когато да съм потърсил помощ от българско посолство отговорът винаги е бил - "Консулът в момента отсъства".И кога отсъства? В времето за прием на български граждани.Извод.Върти си бизнеса.На една държавна заплата, пък макар и консулска не се живее.Дипломатическият паспорт е сила и за него митници няма, стига да съобразяваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От опит знам, че не трябва да се доверявам на правителствени институции и в БГ и в чужбина, особено в екстремни ситуации. Излизайки навън, всеки трябва да знае, че е сам и разчита на себе си. Дори и във война. Лошото е, че няма кой да го каже на хората, които ходят в чужбина по една или друга причина. От опит знам и че е по-лесно да се оправиш сам в екстремна ситуация извън БГ, отколкото да търсиш помощ от посолства. А за правителствата в БГ - нямам думи. Каквото и обидно да кажа, ще е малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В България думата политик на какво е синоним?Отговора го знаете.

За мене са алчна мърша и нищо по-вече. Всичко добавено ще им определи някакви качества.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sonif,

Всеки е алчен и егоист по свой собствен начин. Не е там проблема. Поне аз така го виждам.

dragozow

Не са само тук така. На 100%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е следното: всички политици са маскари дакато управляват, но като станат опозиция се нормализират...

Но баба ми е по-директна и нейното мнение е следното:Всички без изключение са маскари и не стават за нищо освен за театъра(те и затова са там- да играят)!!!

Редактирано от maiamisofia (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Възможно е да са такива.За мен са бизнесмени.Където и когато да съм потърсил помощ от българско посолство отговорът винаги е бил - "Консулът в момента отсъства".И кога отсъства? В времето за прием на български граждани.Извод.Върти си бизнеса.На една държавна заплата, пък макар и консулска не се живее.Дипломатическият паспорт е сила и за него митници няма, стига да съобразяваш.

To, за това хораа не ги харесват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според мен всичко се корени в манталитета на българина донякаде.Нека си припомним разказите на Алеко,неговия герой Бай Ганьо е истински типаж.Защо винаги гледаме не всички да сме добре,а на другия дето е успял да му е зле.Така е и с политиците,дори с по-голяма сила.Всеки гледа келепира си.сега му се е паднало.всеки в опозиция гледа как да докопа власта с всички средства,да направи мръсно на управляващите.Това си ни е останало открай време,и малко са тези които не са такива.Малко са идеалистите,малко са мислещите за България за съжаление.Дори някои които вскяа втора дума в устата им е България,или " За България". Трябва някаква цялостна промяна в целия този манталитет,трябва трудолюбие.Това иначе прословуто качество на българина дори е на изчезване,всеки гледа да излъже,да измами,да се нагуши с колкото се може по-малко работа и труд. Малко цигнаска работа с извинение се получава. Е как да сме добре тогава!

Трябва преди всичко да мислим какво даваме ние на тази държава,защото България това сме ние,не само политиците и институциите.Нека не авиждаме,нека не злобеем.Японски характер и смиреност ни трябва за да се оправим донякаде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А според мен всичко се корени в манталитета на българина донякаде.Нека си припомним разказите на Алеко,неговия герой Бай Ганьо е истински типаж.Защо винаги гледаме не всички да сме добре,а на другия дето е успял да му е зле.Така е и с политиците,дори с по-голяма сила.Всеки гледа келепира си.сега му се е паднало.всеки в опозиция гледа как да докопа власта с всички средства,да направи мръсно на управляващите.Това си ни е останало открай време,и малко са тези които не са такива.Малко са идеалистите,малко са мислещите за България за съжаление.Дори някои които вскяа втора дума в устата им е България,или " За България". Трябва някаква цялостна промяна в целия този манталитет,трябва трудолюбие.Това иначе прословуто качество на българина дори е на изчезване,всеки гледа да излъже,да измами,да се нагуши с колкото се може по-малко работа и труд. Малко цигнаска работа с извинение се получава. Е как да сме добре тогава!

Трябва преди всичко да мислим какво даваме ние на тази държава,защото България това сме ние,не само политиците и институциите.Нека не авиждаме,нека не злобеем.Японски характер и смиреност ни трябва за да се оправим донякаде.

Браво, искрени поздравления , за изказването, точно така е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки от "политиците" гледа само как да си прави парички и хич не го е*е за другите. Аз така мисля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Ето още едно доказателство!

Депутатите се снишиха за убийството във Велинград

Депутатите в българския парламент не реагираха на драстичния инцидент край Велинград, при който полицейски куршум уби невинен човек. Нито една от парламентарните групи не написа декларация, нямаше и искания за изслушване на вътрешния министър Румен Петков за нелепата смърт на 68-годишния Георги Божинов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би съм професионално деформиран, ама хайде да не си говорим така по принцип "политиците за нищо не стават", "политиците ни са глупави", "българинът е байганьовец", а да говорим с имена. Има добри, има и лоши политици. Има добри консули, има и лоши консули. Нека кажем имената както на добрите, така и на лошите.

Никой от нас не може да каже кой политик е обективно добър, ние можем да кажем само субективното си мнение. Това е хубавото на такива теми.

Аз съм имал работа с малко от известните в момента политически личности. Мога да похваля например директорът на финансово разузнаване Васил Киров, който може да има всякакви недостатъци, обаче е изключителен професионалист в работата си. Мога да похваля и новия главен прокурор, който също е един от съвестните професионалисти в областта на наказателното право. Мога да похваля и министъра на здравеопазването доктор Гайдарски, който нямам понятие как се справя с политиката, но като доктор е много, много добър.

Колкото до споменатите вече проблеми - относно медиците с либия, аз лично бих казал, че там се провалиха бившите външни министри Надежда Михайлова и Соломон Паси, както и бившите министър-председатели Иван Костов и Симеон Сакскобургготски. За сегашните ще говорим след като видим делата и резултатите от делата им.

Ето още едно доказателство!

Депутатите се снишиха за убийството във Велинград

Депутатите в българския парламент не реагираха на драстичния инцидент край Велинград, при който полицейски куршум уби невинен човек. Нито една от парламентарните групи не написа декларация, нямаше и искания за изслушване на вътрешния министър Румен Петков за нелепата смърт на 68-годишния Георги Божинов.

П.П. Четох, че парламентарният контрол в петък ще е с министър Петков и ще се разисква именно този инцидент. А пък при такива трагедии, декларациите не помагат за съжаление с нищо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване