Премини към съдържанието
Blessy

Има ли навити за късометражен филм?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам 3 сценария, които не са съвсем изпипани, но искам да екранизирам поне 1 от тях в близко бъдеще и си търся хора, с които да направим късометражно филмче (не е задължително да я по някой от моите сценарии) - просто ей така, за кефа и с желание - мисля, че в такива случаи винаги се получават яки неща. Честно казано никога не съм учил професионално кино и подобни, но разбирам някои неща, вече имам заснет 1 късометражен филм, който не стана това, което исках, но научих много неща. Тогава си наех даже оператор и актриса за главната роля. Чел съм и се интересувам от тази доста през годините, не че съм много възрастен - 27 г., гр. София. Явор се казвам :))

Като цяло идеята ми е да се съберем екип от няколко човека, които имат интерес в тази област и ги бива в някои от нещата или искат да се научат - режисура, операторство, актьорско майсторство, грим и т.н. Няма значение. Дори и да нямаме висок бюджет /дори изобщо да нямаме/ - с достатъчно усилия и желание може да се получи нещо много готино, което лесно да промотираме след това.

Отворен съм и към други идеи, тъй като предложението ми, както се вижда, не е съвсем изпипано, но може да говорим ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

добре си го написал и ми хареса. Аз самият съм се навивал и развивал през годините за подобно нещо, направено от и за удоволствие.

Това си е за виждане на по бира, запознанство и обмен на идеи. Силните ми области, в чисто аматьорско отношение разбира се, са сценариий, режисура и малко актьорско майсторство, като за второстепенна роля.

И аз съм от София, така че да видим дали има/няма други хора и да изпием по някоя и друга бира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук филмарите са много. Все ще се намери някой балък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма жена да участва, филмите отиват за кофата. Доказано е, че филмите са много по-ценени и търсени отколкото музиката! Съответно се получават високобюджетни проекти. При един добър сценарий и режисура би могло да се получи страхотен рейтинг на филмчето. Замислял съм се многократно върху възможността - имаме камера, имаме си хора, иска се само действие! Лично за мен, пробвал съм да интерпретирам реплики на чужди филми и съм изумен колко много щуротии ми идват на главата. В касовите филми репликите на героите са отвратително сухи и скучни. Моята силна страна е в този сценарий, да съчиня спор между хората, те търсят нюансите в конфликти и в спора между себеподобни. Като за психологичната тематика, те очакват да видят интрига и решението за тях остава загадка, но тук вече съм по-слаб, тъй като не ми идва на акъла да виждам героите надалеч, както е в турските сериали. Тези филми жънат милиони. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.