Премини към съдържанието
Koz4e

Пречат ли си повече от една антивирусна програма на РС-то?

Препоръчан отговор

Две антивирусни програми на едно PC си пречат. Може да се получи така, че да пропуснат вирус даже. Просто на едно PC винаги слагай само една антивирусна програма и една anti-spyware програма. Това е което трябва да знаеш най-напред. Успех! :)cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще повторя до безобразия останалите, но така е по-добре, от колкото да остават въпросителни:

Специалистите казват - Една антивирусна. Точка по въпроса. Проблемите около повече антивирусни са основно:

1. Значително забавяне на машината (по default не всеки има последния излязъл хардуер.)

2. Засичане на дефиниции - виждал съм го на живо и честно казано Windows почти не беше годен за ползване след този гаф

3. Изпокарване, коя да се пуска първа, коя е с по-голям приоритет и тн и тн и тн.

Щеше да бъде чудесно ако можеше да се сложат Norton, AVG, Panda и NOD 32, но за сега това е порочна практика и този, който знае какво прави, просто не прави това.

Препоръката ми е Антивир+стена, а за spy си проверявайте веднъж седмично, без да седи резистентна програма. Няма да препоръчвам конкретни програми - големи сте и имате Интернет => можете сами да прецените кое е най-добро за вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А F-agent е едно лилаво триъгълниче,което баща ми каза че е някаква стара антивирусна програма и изобщо не мисля, че върши някаква работа,освен да се появява замалко като включвам компютъра.По-скоро е нещо като това от втория линк,само че много по-стар вариант.Та,кажете, има ли нуждаот тая работа,или да я трия и нея???Тя не ми пречи,но компа и без това има малко памет..

Това "лилавото триъгълниче" е остатък от F-Secure и ако искате да не се появява трябва да спрете този процес, и тогава да го изтриете в папката на F-Secure в Програмни файлове.Вероятно има и други останали процеси,които по-добре да премахнете,защото са излишна тежест.

Колкото до антивирусната-избери си нещо просто,семпло,free,което да не те ангажира толкова много.

Дяволът не е толкова черен! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Добре! Всички казвате НЕ СЛАГАЙ 2 АНТИВИРУСНИ ПРОГРАМИ! Ако човек знае какво да прави - защо да не сложи. На компютъра, на който съм в момента има 4 или 5 антивирусни, 5-6 анти-шпионски и няколко за почистване. Защо те НЕ СИ ПРЕЧАТ?????? Защо компютъра си върви съвсем нормално?

В нейния случай съм съгласен, че тя не разбира и една и е достатъчна, но вашите мнения са в никакъв случай 2 антивирусни. Защо не? На моя компютър са 4 и ClamWin. И мога да твърдя, че ClamWin до сега засича всичко, което и останалите АВ, макар че е с малко дефиниции!! Нека даваме съвети, но да не казваме какво да прави, тя сама ще си избере какво да направи!

Аз като отговорен за този раздел, изказах моето скромно мнение и съвет от наблюденията ми. Написал съм каквото считам за необходимо и не върша такива експерименти. Навярно Вие се занимавате с изследване, коя антивирусна програма какво върши. Затова имате от всичките видове по 4-5. В такъв случай, на компютъра Ви има само антивирусни програми. Какъв е смисъла да пишете все едно и също, когато не се чете и никой не се замисля, а трупа само постове. Няма да повтарям предния си пост, но е желателно който иска, нека още веднаж го прочете.

С уважение;

Стефан - LZ4JW

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Естественно, че да аз съм си слагал повече от една антивирустна и ефекта е като ви забий компютъра. Какви са тези антивирустни, които сте ги писали, аз въобще не използвам такива, но хайде няма да ви оспорвам изборът на антивирустна програма. Защото според мен такива антивирустни имат оптимална защита даже бих я нарекъл неефективна, но ваша си работа щом като искате вярвайте. За мен най сигорното е Mc Afee. :)

Редактирано от car (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батко Стефчо е много прав във случая,че няма добри антивирусни.

Просто разучете една настройте я по оптималният начин и това ще ви е достатъчно да буравите със нея .

Все едно имате под ръка цяла артилиерия от антивирусни.

Като съвет , ще повторя един от по-горните.

Да си инсталира една интернет секюрити.

Kaspersky Internet Security 2006 "но не бета версия"

Която е перфектната защита.Погледната от всяка гледна точка.

Другият вариянт това е BitDefender Internet Security , добра е но много поп ъп има.

Третият вариянт е MakAfee Internet Security.Norton също е дбър особено за човек който не иска да го притеснява нищо ,демек всичко е автоматизирано ,но е доста тежичка.

Избери си нещо такова и ще решиш проблема със защитите.

В плюс можеш да добавиш един XoftSpy който няма защита в реално време ,но скенера който има не прощава на нищо.А пък и след това почиства хубавичко.

Повече от това не ти трябва.

Аз винаги сам карал със една антивирусна и до сега не си спомням да сам патил от вирус.Пък и със една добра стена ,те нямат шанс да влязат.Освен ,ако не ги пуснеш и активираш сам .

Примерно да свалиш нещо от ъндарграунд сайт и да стартираш зловредният код сам.

Пази се със главата ,гледай каде бразузваш и какво сваляш и няма да имаш проблеми никога.

GLHF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми на мен що не пречат sad.gif аз иомам три антивирусни и защитна стена не правя ни6то 6тото не мога само цъкам игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@payforfree значи все пак си пречат!Спроред няма нужда даже от 2 анти-вирусни ,една е нужна.Още нещо според мен нещо което е комбинирано (имам предвид примерно Norton Anti-Virus Internet Security 2005 (тя е стена и антивирусна в едно)) никога не е хубаво.Две различни програми вършат по-добра работа.За мен най-добра стена е BlackIce и в комбинация с Kaspersky Anti-Virus нямаш никакав проблем и си пей сърце.Поздрави ,trabant4e

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал да ползваш следната комбинация от програми:

за антивирусна- AVAST!

за spyware- Spybot-Search & Destroy 1.4

Двете програми са много добри. Казвам това от личен опит. :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук има толкова много пердложения, че се чудех много,ама накрая свалих 2 пъти различни програми, които компютъра ми не ги прие и след това свалих Каspersky Internet Security 6.0 (надявам се това не е бета-версия) и работи добре.Свалих и Аd-Aware последната версия, която я имаше тук, ама, честно казано нямам сили в момента да я оправям и не знам дали е нужна,поне в момента не пречи.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
еми на мен що не пречат sad.gif аз иомам три антивирусни и защитна стена не правя ни6то 6тото не мога само цъкам игри

Аз лично Ви съветвам да не пишете повече коментарий по тая тема, защото на никого не са в помощ, а да си "цъкате" игричките.Правилата на форума са за всички и явно гласят - не трупай спам, когато няма какво да кажеш!!!!!

С уважение:

Стефан - LZ4JW

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дойде време, когато сам ще разбереш, че повече от една антивирусна програма не трябва на едно PC. Когато са повече от една може да пропуснат вирус. Това е една от най-важните причини. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още едно въпросче : Комбинацията NOD32 + Spyware Doctor + Agnitum Outpost Firewall добра ли е ?

Мисля, че Spyware Doctor вече става в повече, но не съм го инсталирала аз и ако го изтрия ще си имам проблеми уназе, но все пак ако се налага... :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване