Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Всеки да напише към какво най много се стреми в живота или по точно каква е вашата цел :magnifier:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Финансова стабилност, спокойствие, пътешествия, забавления в приятна компания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, halek написа:

Финансова стабилност, спокойствие, пътешествия, забавления в приятна компания...

Не искам да те разочаровам, но:

- Финансова стабилност - това никога не можеш да го постигнеш на 100%

- спокойствие - колкото по-малко знаеш толкова по-спокойно ще живееш иначе и това като горното

- пътешествия - направо не ми се коментира ...

е последното няма да го закачам, не съм чак толкова гаден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не искам да те разочаровам, но:

- Финансова стабилност - това никога не можеш да го постигнеш на 100%

- спокойствие - колкото по-малко знаеш толкова по-спокойно ще живееш иначе и това като горното

- пътешествия - направо не ми се коментира ...

е последното няма да го закачам, не съм чак толкова гаден.

Няма как да ме разочароваш, защото почти всичко от това съм го постигнал. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дедо поп е казал....кво туриш чадо..горе и долу...това ще ти остане...
та моята цел в живота е...колко може повече да слагАМ НА ятагана...и от тук натам кво дойде..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simple_girl написа:

Всеки да напише към какво най много се стреми в живота или по точно каква е вашата цел :magnifier:

Здравей!

Поздравления за темата! Харесва ми! Замисли ме! Размечта ме! ;) 

Всеки от нас, независимо от възрастта си е задавал този въпрос и то многократно. Казват, че щастието е моментно състояние в което човек осъзнава, че е достигнал, изпълнил, осъществил своя цел или мечта. Така, че целите могат да бъдат краткосрочни, дългосрочни, постоянни и тн.

Сетих се онези моменти на пълна хармония - блаженство, който съм изпитвала. Момент в който всичко си е на място. Всичките ми любими хора са здрави и щастливи, нямам грижи и проблеми, и света ми изглежда светъл, мил, дружелюбен и изпълнен с любов. 

Моята цел е да помогна на децата си да открият своя път - да бъдат потребни, щастливи и добри хора! Въпреки, че става все по-трудно, не съм се отказала. 

А твоята цел в живота каква е? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, halek написа:

ЕТО ТОВА Е!! БРАВО!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Akademika10 написа:

Човек се ражда уморен и живее, за да си почива.

Това доведе хипи движението до никъде.....Няма го !

преди 2 часа, halek написа:

Това и орангутаните го могат ! (финансова стабилност - банани и шума в джунглата има колкото си искаш ) :)

Това , че човеците го правим да е трудно е друга тема - тема за Лакомията ! :nono:

преди 27 минути, Емил Костов написа:

ЕТО ТОВА Е!! БРАВО!!!

:) Твърде ниска летва......подозирам ирония ! :)

............................................................................

Поставената Цел решава Смисъла . (виж темата "Смисълът на Живота" !)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, by_chechi написа:

Това доведе хипи движението до никъде.....Няма го !

Това и орангутаните го могат ! (финансова стабилност - банани и шума в джунглата има колкото си искаш ) :)

Това , че човеците го правим да е трудно е друга тема - тема за Лакомията ! :nono:

:) Твърде ниска летва......подозирам ирония ! :)

............................................................................

Поставената Цел решава Смисъла . (виж темата "Смисълът на Живота" !)

Прекрасна летва. Никаква ирония. Много точно и ясно казано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Прекрасна летва. Никаква ирония. Много точно и ясно казано.

Може би да намериш някои въпроси и отговори тук :

Цената на Бездната ! 

https://chitanka.info/text/9477-tsenata-na-bezdnata

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, by_chechi написа:

Може би да намериш някои въпроси и отговори тук :

Цената на Бездната ! 

https://chitanka.info/text/9477-tsenata-na-bezdnata

Прочел съм всичките книги на тази тематика и съм си ги свалил. И точно те те учат да направиш животът си перфектен и да му се радваш. А за да му се радваш и да си спокоен трябва да си финансово стабилен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Meri Meri написа:

Здравей!

Поздравления за темата! Харесва ми! Замисли ме! Размечта ме! ;) 

Всеки от нас, независимо от възрастта си е задавал този въпрос и то многократно. Казват, че щастието е моментно състояние в което човек осъзнава, че е достигнал, изпълнил, осъществил своя цел или мечта. Така, че целите могат да бъдат краткосрочни, дългосрочни, постоянни и тн.

Сетих се онези моменти на пълна хармония - блаженство, който съм изпитвала. Момент в който всичко си е на място. Всичките ми любими хора са здрави и щастливи, нямам грижи и проблеми, и света ми изглежда светъл, мил, дружелюбен и изпълнен с любов. 

Моята цел е да помогна на децата си да открият своя път - да бъдат потребни, щастливи и добри хора! Въпреки, че става все по-трудно, не съм се отказала. 

А твоята цел в живота каква е? :)

Моята цел в живота е първо да взема хубава диплома,да се погрижа за близките си и те да бъдат винаги щастливи,да сбъдна единствената си мечта и тя е да стана актиор и също така да бъда себе си ,и да добия по голяма увереност 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Прочел съм всичките книги на тази тематика и съм си ги свалил. И точно те те учат да направиш животът си перфектен и да му се радваш. А за да му се радваш и да си спокоен трябва да си финансово стабилен.

Целта (нека така да го кажа :)) да напълниш тумбака е необходимо , но не е достатъчно условие за да има смисъл Живота ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, by_chechi написа:

Целта (нека така да го кажа :)) да напълниш тумбака е необходимо , но не е достатъчно условие за да има смисъл Живота ! :nono:

Това не е да напълниш тумбака. Прочети пак книгите. Може и да си поговорим с цитати. А и какво лошо има в това да си си напълнил тумбака и да си харчиш парите с кеф????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Това не е да напълниш тумбака. Прочети пак книгите. Може и да си поговорим с цитати. А и какво лошо има в това да си си напълнил тумбака и да си харчиш парите с кеф????

Да напълниш тумбака не е нито добро , нито пък е лошо . Не се оценява в морални категории . Необходимо е ! :nono:

В морални категории се оценяват начините по които се пълни.....тук вече зависи от критериите (ценностна система)....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, by_chechi написа:

Да напълниш тумбака не е нито добро , нито пък е лошо . Не се оценява в морални категории . Необходимо е ! :nono:

В морални категории се оценяват начините по които се пълни.....тук вече зависи от критериите (ценностна система)....

Чувал си репликата -- Гладна мечка хоро не играе. И това не е казано просто така. За да може човек да прави каквото и да било и да постигне каквото и да било трябва да е финансово стабилен и задоволен. Иначе просто си пише наизуст. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Чувал си репликата -- Гладна мечка хоро не играе. И това не е казано просто така. За да може човек да прави каквото и да било и да постигне каквото и да било трябва да е финансово стабилен и задоволен. Иначе просто си пише наизуст. 

Да бе ! Колко пъти да го пиша ? Необходимо е ! 

Но не е достатъчно за да има смисъл !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, by_chechi написа:

Да бе ! Колко пъти да го пиша ? Необходимо е ! 

Но не е достатъчно за да има смисъл !

Докато не нахраниш тялото, няма как да нахраниш душата и няма как да постигнеш успехи. Така, че това което е постнал колегата е точно и вярно. Пожелавам всеки да има такова желание и да го постигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Докато не нахраниш тялото, няма как да нахраниш душата и няма как да постигнеш успехи. Така, че това което е постнал колегата е точно и вярно. Пожелавам всеки да има такова желание и да го постигне.

Без да го пожелаваш никому , всеки го има повече или по-малко !

Дадено е от природата на всяко живо , да те "подсеща" какво трябва , какво е необходимо за да те има ! 

И тази цел превръщат в смисъл на живота ..........от Лакомия.....!

А в смисъла на Живота , нищо такова няма......! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, by_chechi написа:

Без да го пожелаваш никому , всеки го има повече или по-малко !

Дадено е от природата на всяко живо , да те "подсеща" какво трябва , какво е необходимо за да те има ! 

И тази цел превръщат в смисъл на живота ..........от Лакомия.....!

А в смисъла на Живота , нищо такова няма......! :)

Природата няма нищо общо. Всичко си зависи от човека. И той сам решава какво да прави с живота си. Природата е даденост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да помагам на хората та да ме одобри която трябва и... Или с други думи доброто ражда добро хехе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Ами да помагам на хората та да ме одобри която трябва и... Или с други думи доброто ражда добро хехе

Точно така е. Доброто ражда добро. Пробвай и ще го разбереш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, petie1 написа:

та да ме одобри която трябва

Живко играча му викаме ние. А така, Жика, дерзай. :cool:

преди 13 минути, Емил Костов написа:

Природата е даденост.

Не баш, ама щом си казал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Деянчо написа:

Живко играча му викаме ние. А така, Жика, дерзай. :cool:

Не баш, ама щом си казал...

Е кое не е така. Не си се родил на Марс или Венера??? Природата е даденост. От теб зависи обаче какво ще правиш.  Някой я използват, за да се развиват, а друга я унищожават

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване