Премини към съдържанието
payforfree

Проблем с Windows 98

Препоръчан отговор

Инсталирах Windows 98,но програмите които имат бг език ми ги вади на въпросителни sad.gif моля помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инсталирах Windows 98,но програмите които имат бг език ми ги вади на въпросителни sad.gif моля помогнете

Отиваш в

control panel -> regional settings (options или каквото беше там)

и от всички падащи менюта по възможност избираш България и български език. Ресваш компа и си готов! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако при инсталирането на Уин 98 си избрал опция по подразбиране за езиковите настройки - sad.gif няма да стане :wors: Това се оправя само с нова инсталация и избор на българските езикови настройки по време на самата инсталация ;)

Поздрави :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Отиваш в

control panel -> regional settings (options или каквото беше там)

и от всички падащи менюта по възможност избираш България и български език. Ресваш компа и си готов! cool.gif

Толкова лесно няма да стане - това не е WindowsXP. За щастие има чалъм - метода на ИНЖИНЕРА, подробности от извора - ЦЪКНИ ТУК.

Редактирано от Miteto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Толкова лесно няма да стане - това не е WindowsXP. За щастие има чалъм - метода на ИНЖИНЕРА, подробности от извора - ЦЪКНИ ТУК.

Не знам. Помня, че така ставаше и под 98. :wors:

Освен ако съвсем съм я закъсал с паметта (Гинкоприм май трябва да си взема biggrin.gif ) ... ohmy.gif

А че трябва още при инсталацията не го знаех, явно винаги още там съм слагал на български настройки и затова.

Ако при инсталирането на Уин 98 си избрал опция по подразбиране за езиковите настройки - sad.gif няма да стане ;) Това се оправя само с нова инсталация и избор на българските езикови настройки по време на самата инсталация ;)

Поздрави :clap:

kokomil, извинявай, но сигурен ли си, че е така? Да не би да зависи от версията (дали е SE)?

Не за друго ами сякаш имам някакъв далечен спомен, че съм оставил при инсталацията настройките по подразбиране и след това съм ги оправял на български ... :eek:

Нищо не оспорвам, нали ти казвам - ей сега ще си направя един Memtest и ако дава грешки веднага бягам да си взема Гинкоприм! biggrin.gif

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
kokomil, извинявай, но сигурен ли си, че е така? Да не би да зависи от версията (дали е SE)?

Абсолютно сигурен cool.gif Имам си вкъщи оригинален Уин 98 и не помня колко пъти съм го инсталирал-обаче и доста пъти съм пропускал точно тази настройка в бързината и :clap: айде пак отначало :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абсолютно сигурен cool.gif Имам си вкъщи оригинален Уин 98 и не помня колко пъти съм го инсталирал-обаче и доста пъти съм пропускал точно тази настройка в бързината и ;) айде пак отначало ;)

:angry:

Хаха ясно, трябва да се прегледам! Как се наричаше това дето имаш спомени, които никога не са се случвали? biggrin.gif

Мерси, научих нещо ново!

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам. Помня, че така ставаше и под 98. :)

Освен ако съвсем съм я закъсал с паметта (Гинкоприм май трябва да си взема biggrin.gif ) ... ohmy.gif

А че трябва още при инсталацията не го знаех, явно винаги още там съм слагал на български настройки и затова.

Не за друго ами сякаш имам някакъв далечен спомен, че съм оставил при инсталацията настройките по подразбиране и след това съм ги оправял на български ... :eek:

Нищо не оспорвам, нали ти казвам - ей сега ще си направя един Memtest и ако дава грешки веднага бягам да си взема Гинкоприм! biggrin.gif

Абсолютно сигурен cool.gif Имам си вкъщи оригинален Уин 98 и не помня колко пъти съм го инсталирал-обаче и доста пъти съм пропускал точно тази настройка в бързината и :wub: айде пак отначало ;)

kokomil е прав! Ако Уин98 не е инсталиран с правилните настройки за страна и език започват проблеми с кирилизацията! За съжаление 98-цата няма способността на ХР да променя кодовите си таблици в процеса на работа. Тоест докато при ХР като е инсталиран с едни настройки, можеш да му направиш други след инсталацията, то при 98-цата това е почти невъзможно! 98-та няма способността успешно да променя кодовите си таблици след инсталацията sad.gif На мен също ни се е случвало такова нещо доста пъти и след многото опити които правих установих, че единствения начин да се оправи проблема и да няма никакви проблеми с кирилизацията е точно инсталация на чисто с правилните езикови настройки! Има и други начини за закърпване на положението без преинсталация, но никой от тях не помага на 100% и винаги има нещо, на което не му се чете кирилицата. Затова единствения сигурен начин е точно чиста инсталация с правилни настройки! Добре, че за ХР са го оправили това и не се налага да се преинсталира :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване