Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ако на синия екран пише нещо трябва да го прочетеш!Обикновенно на екрана е изписано синволичното име на грешката,както и техническата информация!Ако екрана се задържи малко повече,трябва да запишеш точно това!Например ER_KRNLCRASH_LOG-символично име,0000: 53 79 73 74 65 6d 20 45-техническа информация!Даваш записките си на човек който разбира или ги публикуваш във форума!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, ако пишеше може би щеше да е много по-лесно.Но няма нищо - тъмно син екран или директно черен. Това, което мога да прочета за грешката е в Event Log-а (има линк в първия ми пост) и на мен нищо не ми говори sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мдаа, ако пишеше може би щеше да е много по-лесно.Но няма нищо - тъмно син екран или директно черен. Това, което мога да прочета за грешката е в Event Log-а (има линк в първия ми пост) и на мен нищо не ми говори sad.gif

В тая връзка,имаш ли някаква периферия накачена( принтер,скенер и т.н.).

И да добавя-пробвай тази програмка " My Guard " ,за да видиш и волтажа и температурите ( и ако може и един шот после , ще е ОК :) )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти спомена ли им, че забива при 3Д игри? Може пък и да се правят на луди ... А в гаранция ли е, ако да към коя фирма?

ПС: Моето ПЦ е (беше) със същото такова дъно A7V880, AthlonXP 2000+, GF3 Ti200.

Имам едно старо дънце - Гигабайт КТ266, което му изгоряха едни филтри, но успях да го оправя. Точно онзи ден го слагам на мястото на злополучното А7V880 и съответно забивките просто ги няма. То не беше Call Of Duty, Thief и всичко що е 3D, голяма игра падна biggrin.gif , еееех. След 2 месеца ядове и най-тъпия шутър ме радваше.

ППС: Единствения ми проблем сега е, че аз съм в Бургас , а дъното е купувано от София ... ще го мислим ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
В тая връзка,имаш ли някаква периферия накачена( принтер,скенер и т.н.).

И да добавя-пробвай тази програмка " My Guard " ,за да видиш и волтажа и температурите ( и ако може и един шот после , ще е ОК :) )

Нямам нищо прикачено. Бих ти дал шот, но като пусна програмката се появява само Device is not connected!! :ph34r: Виж дали ще свърши работа.

Ти спомена ли им, че забива при 3Д игри? Може пък и да се правят на луди ... А в гаранция ли е, ако да към коя фирма?

Споменах, разбира се. А гаранцията изтече само преди 4 месеца sad.gif Ако нещо се разваля, то е винаги слeд гаранцията sad.gif

Редактирано от bozko (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виж дали това ще свърши работа.
Според него напреженията са в ред,ама хич нямам доверие на Hardware monitor :ph34r: Снощи говорихме да прикачиш харда на отделна линия на захранването,или да пробваш с друго захранване-не зная дали си пробвал,но ако не си - изключи изобщо захранването на оптичното устройство(а) и давай пак :) с играта.

И каква и колко е Рам паметта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пипал кабелите. Днес за малко да се престраша, но като видях как са заплетени и захванати със скобки се отказах. Ще пробвам това с изключването на захранването.

RAM-а ми е Kingston 2x256 400.

П.П. Докато си седях се чу зловещо стържене в кутията и това беше резултата. След като изключих компютъра се оправи. Вече започвам да се притеснявам sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм пипал кабелите. Днес за малко да се престраша, но като видях как са заплетени и захванати със скобки се отказах. Ще пробвам това с изключването на захранването.

RAM-а ми е Kingston 2x256 400.

П.П. Докато си седях се чу зловещо стържене в кутията и това беше резултата. След като изключих компютъра се оправи. Вече започвам да се притеснявам sad.gif

:speak::eek:ohmy.gif И компютъра е още жив :clap: Съвсем сериозно - изключвай компа,вземи един мултицет(от приятел, познат и т.н.)-измери напрежението в контакта на инсталацията(вкъщи) - заземи контакта ,ако не е - и не си прави повече експерименти - взимай отнякъде друго захранване(за проба)-сменяй твоето и тогава пускай компютъра. Такъв Overvolt като тоя от шота не бях виждал :speak:

Edit:Дано показанията да не са верни :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На такъв ток можеш да вържеш електрожен и да заваряваш. :)

Майтапа настрана, но наистина обърни внимание на захранването и на това, което ти казва kokomil, защото това може да скапе цялата система (или това, което е останало здраво)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече съм притеснен, особено от онова брутално изстъргване идващо от кутията sad.gif Не личи нещо да е гръмнало или да е издало багажа, което е добрата новина ;)

Значи ще търся отнякъде захранване и евентуално дънна платка. Както разбрах, смятате, че е по-малко вероятно проблема да е от видео картата, RAM-а, процесора или харда. Възможността с прегряването също я изключихме.

Преди малко прочетох в някакъв немски сайт, че ако захранването е повредено, компютъра се рестартира веднага след зареждането на Уиндоуса (не знам доколко е вярно).

Благодаря на всички, които писаха дотук :) Ако на някой му хрумне още нещо нека да сподели ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи това,което ти казах по-горе(да мериш напрежението в контакта и да го заземиш,ако не е).Да не е Енергото да са ти пуснали 380 волта по мрежата ;) Това ,че видимо няма поражения не означава ,че е възможно нещо да не се е повредило(дано не е ,де). Най-лесно е да пробваш с друго захранване( все има някой приятел да ти свърши услуга за проба само). Колкото до това,което си прочел в немския сайт-ефектът от повреденото захранване може да се прояви по много начини - или да стане това,което показа на шота по-горе,или компа изобщо да не може да тръгне,или пък да тръгне след няколко опита за стартиране и т.н. и т.н.. Засега не бързай с дъното-докато ти е отворен компютъра,можеш да огледаш внимателно дъното и по-специално кондензаторите - да няма подути или протекли,или изглеждащи странно( с променен цвят) ;) - ако видиш такива,тогава ще мислиш за евентулна тяхна или на цялото дъно смяна.Почисти целия комп с прахосмукачка,обърната да духа и то не от прекалено близо - можеш да понаместиш паметите в слотовете и да почистиш прахта с мека четка(за рисуване или за боядисване-каквото имаш подръка).Просто извърши профилактиката и пробвай с другото захранване и успех . :)

Поздрави ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bozko, не бързай да си вземаш ново дъно, някой твой познат няма ли подобно? Пробва ли хватката с вдигането волтажа на процесора? При мен не сработи, но при други е помогнало ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
bozko, не бързай да си вземаш ново дъно, някой твой познат няма ли подобно? Пробва ли хватката с вдигането волтажа на процесора? При мен не сработи, но при други е помогнало ...

Неее няма да бързам :) . Първо да пробвам със захранването, пък ако не стане тогава ще търся дъно.

Това с вдигането на волтажа бих го пробвал, но нямям представа как става ;) Трябва да се поразровя из нета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно волтажа на ядрото :

Влизаш си в BIOS-а, меню Advanced, после подменю JumperFree Configuration, а там VCore Voltage. Пробвай наред - започни от 1.65V до 1.75. За по-високи волтажи става малко рисковано, тука клокърите да кажат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bozko като гледам първата снимка от Asus Probe и констатирам, че волтажите са в нормални граници, като може да се замислиш за евентуална смяна на захранване, понеже имаш доста ниска стойност на 5-те волта, като може и това да е част от проблема, имам приятел, който с предното си захранване неможеше да си изхрани видеокартата с достатъчно ток от захранването и му правеше сходен проблем, пуснеше ли си игра, независимо, FarCry, Need For Speed Most Wanted, всяка товареща достатъчно видеокартата и процесора, като това води и до повишено изискване на енергия от захранването, приятеля ми е с дъно пак на Asus, само че модела е А7N8X Deluxe rev.2 и процесора му е Palomino 1600+, а въпросната видеокарта беше MSI GeForce 6600GT, старото му захранване беше JNC мисля, след като го смени с един 300 ватов Fortron, който е с пикова мощност около 350 Watts и проблема му се реши, при теб може да е от същото, особено ако захранването ти е на повече от година и половина, две, захранванията се влияят от процеса стареене и с времето им се намаляват характеристиките, според мен не е задължително да е в дънната платка проблема, защото има доста тестове с нея в интернет и тестовете са провеждани на игри, което опровергава твърдението за дънната платка.

Относно втората снимка от Asus Probe, еми малко стряскащо изглежда, но не е нещо невиждано обикновено, ако докато работи Asus Probe се пусне друга програма за показване данните от датчиците за температура, волтаж, обороти на вентилатора и т.н. като програмата Everest например и Asus Probe се побърква и дава такива критични резултати, с Everest обикновено става така, че Asus Probe спира да отчита датчика на оборотите на вентилатора на процесора и ги показва като 0000 RPM, което води до постоянна тревога от програмата, като предупреждава за изгорял или неработещ вентилатор, което не е вярно, същия проблем се появява и при повечето диагностични програми към повечето марки дънни платки, за Asus Probe и MSI PCAlert мога да гарантирам, че имат този проблем, за други не съм пробвал, но съм чел из интернет, че и на други марки се появява същия бъг, ако си пробвал да пуснеш някоя диагностична програма, която показва температури, волтажи и т.н. може и това да е проблема, а и както Asus Probe е направена да защитава процесора от изгаряне, не бих се учудил дори да ти е било и спряло компютъра след тези данни отчетени от Пробата, иначе за шума може да е от много неща, случвало ми се е при мен да се докосне някой от свободните накрайници на захранването до вентилатора на процесора, което докарва доста красив стържещ звук за кратко време, но после диагностицирани проблеми няма, но не е желателно да има такива кабели покрай процесорния вентилатор ;)

При първа възможност намери, по-мощно захранване (PSU) и ако имаш възможност от сериозна марка - например Thermaltake, Fortron, Zalman, Spire и т.н. (препоръчвам ти Fortron, заради сравнително по-ниската му цена спрямо останалите и като качество не се отличава много от тях :) )и пробвай с него как ще ти върви машината на игри, ако не ти се рестартира и не ти забие, значи проблема е бил в това, че захранването ти не е имало достатъчно мощност да захрани всички компоненти :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да имаш някакъв бъг в системата и/или играта. Може съща така да е от софтуера които ползваш. И също така може да се е появил някакъв фабричен дефект в хардуера ти. От колко време ползваш своя кумпютър?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацийката за проблема е малко-изведнъж ли започна да прави тези проблеми или откакто си го сглобил,при работа с "леки" приложения и нет стабилен ли е(работи ли без рестарт поне 3-4 часа).

Според мен си за ново захранване - вземи си поне 400 W от Фортроните,че с това дръвце дето ти храни системата дори и да не е от него ще имаш ядове за в бъдеще.Хубаво прегледай платките към дъното как са закрепени -особенно РАМ-а.Проблемна платка на паметта дава същите проблеми като описаните.Температурите са ти добре има доста по-трагични случаи,а и при прегряване ще ти бави и заспива картината,а няма да рестртира освен ако нямаш проблем с вентилатора на процесора.Наблюдение му е майката и после пълно описание тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако имаш уред измери напреженията на някой от молекс конекторите при натоварен компютър - жълт+черен=12V, червен+черен=5V и на големия 20-пинов захранващ конектор който е включен в дъното - оранжев+накой от черните=3.3V ако има повече от 5% разлика от тези стойности смени захранването.

Да се самоцитирам. Напреженията се мерят с уред и то не китайски от 3лв. Програмките може да ти покзват каквото си искат. Огледай и дъното за протекли или надути кондензатори около сокета на процесора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Значи...ще отговоря подред.

Draconis, мерси за обяснението :)

car, ами не е от софтуера - чист SP2, пък и е инсталиран скоро. Бъг в играта - може би, но бъг в четири игри едновреминно не вярвам да има.Компютъра ми е на година и четири месеца.

visible, същия проблем имах преди около три месеца, но сам си изчезна и нямах никакви проблеми до преди седмица. Да, когато работи на по-лек режим (нет, филми, малки програмки) няма никакъв проблем, дори и да не го спирам цял ден.

Lyudmil, отледах и не намерих нередности.

Това с високия волтаж ми се случи за първи път вчера и то не по време на игра, а докато си четях. Ще пробвам с друго захранване и дано да има резултат :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване