Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес имаше буря и при един силен гърмеж се чу звук, като от изгаряща лампа, но не обърнах внимание. По-късно установих, че май ми е изгоряла мрежовата карта. След рестарт на компютъра лампичката започна да свети и ми даде някаква надежда, но след това и да вадех кабела, продължаваше да си го отчита и да пише "unidentified network" "no network access" 

Въпроса ми е, може ли при буря да ти изгори лан картата, като ползваш рутер, или да се повредят и двете, защото май и на рутера му стана нещо? Wi-fi си имаше постоянно и не е прекъсвал, но след това докато правех някакви опити да пусна нет на pc-то се наложи да рестартирам няколко пъти докато тръгне безжичния и забелязах че лампата за порт 3 постоянно си свети и да вадя кабела и да сменям портове, само тройката си отчита че работи. Не смея да го рескам още, за да не остана изцяло без нет. Иначе отварях компютъра и картата си иглежда като нова, опитвах и без рутера същата работа.  Рестартирах ги, сменях кабели и портове. Дали не се е прецакал и рутера, въпреки че дава wifi? 

Преди да го нося да ми сменят мрежовата карта, няма ли начин утре да си го фиксна сам и да му пусна нет, че играя едни игри, пък са почивни дни ? :D

Благодаря за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разскачаш кабелната връзка. Влизаш в настройките на рутера в раздела с DHCP клиентите (след като е рестартиран софтуерно) и проверяваш какви MAK адреси вижда там. След това (както си през телефона си примерно в настройките) свързваш кабела между компютъра и рутера като ползваш някоя от другите букси. Проверяваш в компютъра си какъв е MAK адреса на мрежовата ти карта и гледаш дали се появява същия в настройките на рутера - ако го има до тук добре, ако го няма греда. Има ли го проверяваш дали си е взел правилното IP от рутера и дали има ping между двете устройства.

Огледай навсякъде да опушено/нагоряло - такъв бум без видими поражения няма как да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, SSD написа:

се чу звук, като от изгаряща лампа

:shock11:
Може светкавица да те е патнала.
Ся последно имаш ли нет или тва Уи-Фи се рее бецелно из въздуха?
Рескай бе,няма се плашиш,от рестарт какво по-лошо да стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, SSD написа:

Здравейте, днес имаше буря и при един силен гърмеж се чу звук, като от изгаряща лампа, но не обърнах внимание. По-късно установих, че май ми е изгоряла мрежовата карта. След рестарт на компютъра лампичката започна да свети и ми даде някаква надежда, но след това и да вадех кабела, продължаваше да си го отчита и да пише "unidentified network" "no network access" 

Въпроса ми е, може ли при буря да ти изгори лан картата, като ползваш рутер, или да се повредят и двете, защото май и на рутера му стана нещо? Wi-fi си имаше постоянно и не е прекъсвал, но след това докато правех някакви опити да пусна нет на pc-то се наложи да рестартирам няколко пъти докато тръгне безжичния и забелязах че лампата за порт 3 постоянно си свети и да вадя кабела и да сменям портове, само тройката си отчита че работи. Не смея да го рескам още, за да не остана изцяло без нет. Иначе отварях компютъра и картата си иглежда като нова, опитвах и без рутера същата работа.  Рестартирах ги, сменях кабели и портове. Дали не се е прецакал и рутера, въпреки че дава wifi? 

Преди да го нося да ми сменят мрежовата карта, няма ли начин утре да си го фиксна сам и да му пусна нет, че играя едни игри, пък са почивни дни ? :D

Благодаря за отговорите!

Да, могат да ти изгорят и двете. Затова по-време на буря не се използва интернет поне не и с кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При буря спокойно може да се ползва интернет по "кабел" ако до сградата има оптично влакно, а в самата сграда да е изградена медната/безжична свързаност.

Иначе при буря най-добре е мрежовия кабел от рутера да е изключен както и електро уредите от контактите - не се знае кой, къде и как си е свършил работата. В пълна сила е и за антенния кабел ако имаме кабелна, сателитна телевизия.

Пак казвам огледай всичко! Някъде нещо е пострадало и си личи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Да, могат да ти изгорят и двете. Затова по-време на буря не се използва интернет поне не и с кабел.

не могат

по  силата на електротехниката гори най-слабата точка

проблема е в провайдера при  

преди 9 часа, SSD написа:

"unidentified network"

едно време кабела ми беше на покрива и бяха оголени жилата и като  гръмне светкавица ми изгори ланкартата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Vladokar написа:

не могат

по  силата на електротехниката гори най-слабата точка

проблема е в провайдера при  

едно време кабела ми беше на покрива и бяха оголени жилата и като  гръмне светкавица ми изгори ланкартата 

Ти си мислиш, че не могат. Изгарят си та стой и гледай. А в кой е проблемът няма значение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Ти си мислиш, че не могат. Изгарят си та стой и гледай. А в кой е проблемът няма значение. 

не могат, при първото изгаряне пътеката прекъсва и не стига до   следващо изгаряне .

представете си една магистрала и един мост се срутва като минава тежък тир през него

следващия мост на магистралата няма да се срути щото предишния е срутен и движението е спряно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Vladokar написа:

не могат, при първото изгаряне пътеката прекъсва и не стига до   следващо изгаряне .

Да явно аз съм сънувал. Той затова комшията си смени два компютъра и един рутер, точно защото не могат. А аз едва си опазих предишния лаптоп. Добре че не удари и дъното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато се сложи външна мрежова карта единствената опасност е тя да изгори

другите изгаряния не са свързани със светкавици а с некачествен хардуер 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тока не прощава, могат много неща да изгорят. Въпрос на много конкретни условия. Спора е излишен според мен.

С мостовете конкретно имам някакъв опит, но не мисля да разводнявам тема за мрежова карта, с допустими натоварвания при мостовете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

Разскачаш кабелната връзка. Влизаш в настройките на рутера в раздела с DHCP клиентите (след като е рестартиран софтуерно) и проверяваш какви MAK адреси вижда там. След това (както си през телефона си примерно в настройките) свързваш кабела между компютъра и рутера като ползваш някоя от другите букси. Проверяваш в компютъра си какъв е MAK адреса на мрежовата ти карта и гледаш дали се появява същия в настройките на рутера - ако го има до тук добре, ако го няма греда. Има ли го проверяваш дали си е взел правилното IP от рутера и дали има ping между двете устройства.

Огледай навсякъде да опушено/нагоряло - такъв бум без видими поражения няма как да има.

Няма го, само телефони и таблети излизат. Лан картата е умряла сигурно, но как от единия кабел в рутера и после по другия ше ми удари картата... Пъвата карта като ми горя преди години, кабела си влизаше директно в компютъра и мислех, че рутера ще пази новата. А рутера други ден ще го ресна на фабрични настройки и ако продължава да свети тая лампа на порт 3, без да го ползвам и да има кабел, ще го сменя и него.

Кажете има ли някакъв начин да си закача настолната машина към wi fi то, искам да си работя на компа до вторник, като отвори сервиза. Ако нещо да ходя да търся да купувам докато не стане късно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш наличен USB Wi-fi джаджа можеш, ако не ще знаеш правилото - по-добре да имам нещо и да не ми трябва от колкото като ми потрябва да го нямам.

Правилото е валидно за всичко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя доставчик няма ли оптика бе да го еваа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, adersa написа:

Тоя доставчик няма ли оптика бе да го еваа

ако е стара фирма може да няма карат го на изживяване

не се знае съдбата на интернета

има някакви слухове в европа да стане  безплатен

и да се поеме от правителствата  доставката

а потребителите да си купуват само приемните устройства

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.04.2019 г. в 12:34, Vladokar написа:

когато се сложи външна мрежова карта единствената опасност е тя да изгори

другите изгаряния не са свързани със светкавици а с некачествен хардуер  

И слота е възможно да изгори. И цялото дъно.

Личен опит. С няколко сменени лан-ки, едно дъно през периода 2005-2008г.

(това преди да се наложи оптиката).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.