Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Тъй като юристите в този форум с оказаха не един-двама и от време на време се дискутират теми от това естество, ми хрумна идеята за подфорум 'Право' или `само за юристи` или ...

Мисля че cxванахте идеята :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би било интересно.Защо не почнете с тема например пък ако се разрастне.....Аз така имах идея за раздел Битова техника който не намери почитатели тук и си останахме с няколко теми по въпроса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драгозов!

А защо да не се опитаме да подновим отново твоята тема? Би било интересно на много хора. зная как се интересуват от домашно битова техника. Аз се занимавам специално с HI-FI техника.

С уважение:

Стефан - LZ4JW

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,би могло в раздел Хардуер или Всичко останало.Имаше и една тема за климатична техника.Аз мога да изкажа компетентно мнение и по въпроса за дограмите.

@lpa ,наспамихме ти темата май.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да,би могло в раздел Хардуер или Всичко останало.Имаше и една тема за климатична техника.Аз мога да изкажа компетентно мнение и по въпроса за дограмите.

@lpa ,наспамихме ти темата май.

карай, дай поне да подновим идеята за твоя подфорум, че на мен май никой не ми обърна внимание :)

Бтв, ако има отделен пофорум, то това ще стимулира и ще подсети повече хора да пишат там ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Би било интересно.Защо не почнете с тема например пък ако се разрастне.....Аз така имах идея за раздел Битова техника който не намери почитатели тук и си останахме с няколко теми по въпроса.

Добре, аз първи ще задам един въпрос, но не знам в кой раздел на форума да пусна темата и затова ще пиша тук (ако на някои от модераторите му дойде на акъла къде да се премести питането, или пък се открие подфорум "право", нека да каже и ще пусна тема). И така:

Има подписан договор между лице "А" и лице "Б" и договорът не е подписан в присъствието на нотариус (само между двете лица, в едно кафе например). Та въпросът ми е следния: Може ли единият от гореспоменатите да съди другия за неспазване на договора? Предварително благодаря за отговора Ви!

P.S. Подкрепям идеята за нов подфорум и ще е добре, а и полезно да има такъв.

Редактирано от rainov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за и ако сметнете че има нужда ще бъде добавена анкета за ласуване след като бъдат изнесени арументи по предложението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде, аз като един от юристите тук, да си кажа мнението :question:

Първо, одобрявам предложението на lpa и мисля, че такъв раздел от форума има своето място и би допринесъл за развитието му.

Що се отнася до въпроса на rainov, отговорът е "ДА" - няма никакви пречки - нотариалната заверка е условие за действителност само на някои видове договори (напр. договор за продажба на МПС)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цял подфорум?

Чак толкова много ли прависти има тук?

Не мисля. dragozow за сега се изказа най-разумно мисля. Дайте за сега да е тема, а? :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали неможе и една за "дьрводелски услуги" angry.gif

Мисля че тези "Нови подфоруми"може да се направят важни вьв "Всичко останало"

Тоест като "Важни теми".

То ще стане като отвориш форума,да се чудиш каде ти е раздела. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами, аз личносъм засичал поне 6-7, но повечето като че ли не пишат често. То и двама ще са напълно достатъчни за нов подфорум, ако се развихрят и няма спиране :rolleyes:. Сигурен съм че има доста хора, които имат правни въпроси и достатъчно юристи готови да помогнат.

А и правото не може да бъде ограничено до една тема :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали затова има следните бутони нещо което не те интересува го затваряш с бутона exp_minus.gif после можеш пак да го върнеш ако искаш, с бутона exp_plus.gif това е сложено там за улеснение. Ако нещо не те интересува просто го скриваш, ако пък после си промениш нагласат можеш да го откриеш. Той тези бутони затова е сложен, за да улеснява потребителите в избора си на категория за писане. :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето юристи пишат в няколко известни правни сайта като lex.bg или политическите, форумите им са доста силни с изключително професионално-насочена тематика, подобен тип постове не съм виждал тук, една тема като начало е добра идея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А дали неможе и една за "дьрводелски услуги" angry.gif

Мисля че тези "Нови подфоруми"може да се направят важни вьв "Всичко останало"

Тоест като "Важни теми".

То ще стане като отвориш форума,да се чудиш каде ти е раздела. cool.gif

Бацка не мисля, че Юристите са като дърводелците. Помисли трезво какво би спечелил форума от това. Не навсякъде юристи са готови да помогнат със съвет и то безплатно.

Редактирано от DEAM (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DEAM, това ме навежда на въпроса: А имаме ли в действителност къдърни юристи, които са готови да помагат?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бацка не мисля, че Юристите са като дърводелците. Помисли трезво какво би спечелил форума от това. Не навсякъде юристи са готови да помогнат със съвет и то безплатно.

DEAM нищо не сьм казал за юристите,погледни ти трезво на нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че е нуждно да се прави цял подфорум за Право. Както каза някой по-горе спокойно може да се обсъждат правни проблеми във Всичко останало :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен LEX.BG е най-подходящото място. Тази материя се нуждае от няколко професионални погледа, а такива има в специализирания форум. Там са сложени кодекси, правилници, публикува се държавен вестник и т.н. Аз лично съм се обръщала за съвет там и получих различни мнения подкрепени с препратки към членове и алинеи в различни закони. Тук едвали може да се дават достатъчно на брой компетентни мнения. Според мен такива професионални дискусии трябва да се пренасочват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм аз човекът, който да казва какво ще става, има си хора за това, ама ако трябва да се гласува или нещо такова, аз съм ЗА!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
DEAM, това ме навежда на въпроса: А имаме ли в действителност къдърни юристи, които са готови да помагат?

пробвай и ще разберем ;)

чета постовете и осъзнавам, че всеки има право по един или друг начин. Не не мислите ли че форумът повече би спечелил отколкото загубил?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм против. Ще има 2-3 теми във този подфорум и там ще влизат 20 човека. Мисля си, че една тема по въпроса е достатъчна. Или пък като се замисля - какво точно мислите да пишете в тази тема? Да си обсъждате движенията и тенденциите в правото, да споделяте новини за това кой за какво и къде е осъден... разяснете ми ако обичате, че нещо не ми е ясно?

А това за съвета си мисля, че ако човек е точен то и в една проста и обикновена темичка от типа "Моля помогнете със съвет за един казус" или нещо от сорта би дал 'безплатен правен съвет'.

Няма смисъл да правим хиляда подфорума. Аналогията с дърводелците може би не беше идеалната, но това, което искаше да каже backata е, че на света има стотици, даже хиляди професии и ако седнем за всички едва ли не да правим подфорум ще заприличаме на едно гоооолямо нищо.

PS. Имам нужда от икономически и здравословен съвет. Нови подфоруми ли да искам или да питам направо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам те, но бих искал да допълня, че правото има реализация в интернет. Много по-лесно е да предлагаш правни онлайн услуги и в много страни вече го правят. Ппосещавал съм доста сайтове предлагащи чридически (онлайн) услуги и така ми хрумна идеята. А и съм срешал във форума да се обсъждат правни въпроси. Беше просто идея, а и все пак правото не е каква да е професия.

Аз лично не бих ти препоръчал да искаш здравословен съвет по този начин, а икономически съвсем спокойно в политика ;)

Хайде ще отворя скро време една тема да видим как ще се развият нещата ;)

Благодаря все пак, че изказахте мнение. В един момент помислих, че пак ще си дискуритам сам ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че трябва да им такъв подфорум - и аз съм за , мисля още обаче че дори и създаден няма да се радва на относително голяма популярност ;)

Имам още едно предложение, но не ми се отваря цяла тема за него - Смях да се прекръсти в Забава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчитайки написаното досега, се убеждавам, че наистина няма да е удачно да се отваря отделен юридически подфорум, така че променям първоначалното си положително мнение. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбирам те, но бих искал да допълня, че правото има реализация в интернет. Много по-лесно е да предлагаш правни онлайн услуги и в много страни вече го правят. Ппосещавал съм доста сайтове предлагащи чридически (онлайн) услуги и така ми хрумна идеята. А и съм срешал във форума да се обсъждат правни въпроси. Беше просто идея, а и все пак правото не е каква да е професия.

Аз лично не бих ти препоръчал да искаш здравословен съвет по този начин, а икономически съвсем спокойно в политика :help:

Хайде ще отворя скро време една тема да видим как ще се развият нещата :)

Благодаря все пак, че изказахте мнение. В един момент помислих, че пак ще си дискуритам сам :sobbing:

Ами те много услуги напредват в интернет пространството... мисля, че не е нужно да изброявам. Но за всеки ли от тях да отваряме нов раздел?

За съветите - мисля си, че никой не би се доверил напълно на един непознат от форум. Може да имаш в предвид какво ти е казал човека, но ако проблема ти е сериозен ще отидеш при специалиста. Верно ще си платиш, но ще си по-сигурен. Та така и с моите икономически и здравословни проблеми, които дадох за пример.

Иначе... в интерес на истината neoscanner ме е съветвал за една-две диети след като излязох от болницата и помогнаха. Тъй че не е съвсем за съветите :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване