Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ние като екип се стараем да направим сайт, където потребителите да намерят полезна информация за нови програми, хардуер, да научат какво ново се случва в IT бранша, да споделят и да решат някой проблем, да научат нещо ново и не на последно място - да прекарат приятно. Факт е, че посещенията се увеличават, потребителите - също... абе изобщо растем. Друг е въпроса колко успяваме да направим това, което желаем. Таааа... стига локуми! Идеята ми е следната - да си представим, че имате администраторски права и имате пълна свобода. Какво бихте променили/подобрили в сайта и форума? Споделете вашето мнение! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих сложил човек който да наблюдава юзери за Специални

Само аз ли нищо неразбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гадно е ама си го мисля,бих премахнал раздел Веселба.

Бих сложил човек който да наблюдава юзери за Специални

И аз не вдянах.Може би имаш предвид човек който да ги предлага за такива,такива хора има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз ли нищо неразбрах.

Ем такива да наблюдават юзерите,и да гледат кой е за Специални юзери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем такива да наблюдават юзерите,и да гледат кой е за Специални юзери

Специалните потребители се избират от други такива.

Така че за това има кой да гледа. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бeз много да мисля бих сложил раздел ''Кракове, пачове и серийни номера'', които в момента се третират като незаконни материали!

А в същото време разпространението на mp3-ки е напълно законно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

потребителите да намерят полезна информация за нови програми, хардуер, да научат какво ново се случва в IT бранша, да споделят и да решат някой проблем, да научат нещо ново

Това някак си изключва всички онези раздели, предразполагащи към спам и празни приказки. Вместо да намалят, в последно време те се увеличиха в геометрична прогресия. IT останаха на задно място, като бяха изместени от безсмислени дискусии, лавинообразно нарастващ флуд и т.н. Та по темата - бих поограничил тези раздели, и то не малко. Знам какви реакции ще видя сега, но това ми е мнението. Мотото (все още) гласи Bulgarian IT News, Software, Hardware. Докато е време. Иначе... вижте Дата.БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това някак си изключва всички онези раздели, предразполагащи към спам и празни приказки. Вместо да намалят, в последно време те се увеличиха в геометрична прогресия. IT останаха на задно място, като бяха изместени от безсмислени дискусии, лавинообразно нарастващ флуд и т.н. Та по темата - бих поограничил тези раздели, и то не малко. Знам какви реакции ще видя сега, но това ми е мнението. Мотото (все още) гласи Bulgarian IT News, Software, Hardware. Докато е време. Иначе... вижте Дата.БГ.

@Wankata отдавна аз и още няколко потребители изразихме становището си по този въпрос и също сме съгласни с това

виж

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, тази съм я пропуснал... Макар да става дума за преструктуриране на съществуващи теми и раздели, а аз имам предвид доста по-радикално решение - скалпел, закриване на част от разделите. Туморите се изрязват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо място бих променил визията на форума. С тоя, станал вече банален - син интерфейс, понякога се обърквам в кой форум точно съм.

Системата за репутация придава чар на форума, но бих й "поодялал треските". Не може аргументи за повишаване на репутацията да са - " :) ", " Публикувано изображение " и др подобни емотикони. Репутацията би трябвало да се "трупа" само в отделни теми - за помощ или съвети... Ще премахна отрицателната репутация.

Като по този начин би се запазил имиджа на форума - преди всичко за дискусии по IT проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да и аз съм съгласен, просто kaldata, имам чувството, че се развива в посока, която все повече се отдалечава (в часност форума) от началната идея за хардуерен, софтуерен и ИТ портал

Редактирано от Nicky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих премахнал системата за репутация. Интелигентния човек няма нужда да бъде оценяван, още по малко му е нужно да раздава оценки. А редовните така или иначе се знаем и цифрите кой ги гледа... Тази система се провали в много форуми. Мисля, че вече за всички е ясно как един потребител може да има много ниска репутация защото се обажда само в тясно специализирани теми и винаги помага, а друг има висока заради готините вицове които разказва Освен това напълно подкрепям Wankata. Разделите, които нямат общо с ИТ само се множат, а темите тип "Познай за следващия" само се разрастват и излишно товарят базата данни Това е засега от мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някога идеята за въвеждане на системата за репутация беше моя, но също ми се струва, че трябва да призная, че не постигна много, освен да даде собствен облик на този форум. Ще си позволя да повторя нещо, което zazzko каза преди време: "Не е виновна системата, че не можем да я използваме". Изначално това беше (и си остава) добра идея, по-късно обаче изкривила се на наша почва. Не сме дорасли за нея май. Като за начало тя би могла да бъде изключена в целия "Други" и "Развлечение и Свободно време". За да няма + или - за хубав или лош виц, или "Защото ме накара да се усмихна" като мотив. Не че е лошо, но не е IT. Иначе подтиква към популизъм. А в много чужди форуми тя работи, и работи добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някога идеята за въвеждане на системата за репутация беше моя, но също ми се струва, че трябва да призная, че не постигна много, освен да даде собствен облик на този форум. Ще си позволя да повторя нещо, което zazzko каза преди време: "Не е виновна системата, че не можем да я използваме". Изначално това беше (и си остава) добра идея, по-късно обаче изкривила се на наша почва. Не сме дорасли за нея май. Като за начало тя би могла да бъде изключена в целия "Други" и "Развлечение и Свободно време". За да няма + или - за хубав или лош виц, или "Защото ме накара да се усмихна" като мотив. Не че е лошо, но не е IT. Иначе подтиква към популизъм. А в много чужди форуми тя работи, и работи добре.

До колктоо знам в тези форуми е изключена системата за репутация.

Май само модератори могат да дават +/- там. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wankata имаше предвид цялата категория с всички раздели - включително Секс и еротика, поезия и лично творчество и т.н. В момента системата е изключена само в празни приказки и смях и Всичко останало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wankata имаше предвид цялата категория с всички раздели - включително Секс и еротика, поезия и лично творчество и т.н. В момента системата е изключена само в празни приказки и смях и Всичко останало

Точно.

EDIT: Да, и в търговията не е лоша идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и в купувам продавам.

Ех, ето кой познава форума по-добре от мен. Предлагам те за модератор :hush:

Сори за спама, отивам да пофрагвам и като спрат да ме сърбят пръстите ще се върна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя е изключена още също така в купувам/продавам както и във всичко останало, аз имам и още едно предложение там където е изключена репутация да се изключи и брояча за броя на мненията. Какво ще кажете?

Ех, ето кой познава форума по-добре от мен. Предлагам те за модератор :hush:

Сори за спама, отивам да пофрагвам и като спрат да ме сърбят пръстите ще се върна :)

Не благодаря даже и специялен не ми се става. :hush: Редактирано от car (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да спре обезличаването аз също бих ви предложил да махнете почти всичко от раздела "Други", че сега смешна работа - новини хардуер, софтуер, мултимедия и технологии, а във листата горе вдясно основно се пише за религия (това пък защо изобщо е тука ?!), политика и т.н. Ако така ще е по-добре направете един портал за новини+политика+религия+IT+друго и го кръстете "Oбщи лафове". 100% процента ще постигнете целта дето сте си поставили по този начи - огромна аудитория и флейм до дупка. ПС: не ме гледайте че имам само толкова малко поста и смея да се обаждам, те са май повече ама все си намаляват. Някой май не го кефи като говоря и си цензурира. Не помня какво точно съм писал и го няма вече, но все пак ми е интересно кое точно е било изтрито.

Редактирано от jivkojj (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС: не ме гледайте че имам само толкова малко поста и смея да се обаждам, те са май повече ама все си намаляват. Някой май не го кефи като говоря и си цензурира. Не помня какво точно съм писал и го няма вече, но все пак ми е интересно кое точно е било изтрито.

Надявам се това да даде отговор на въпроса ти.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=15404

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да добавя че на страница се събират по 25 поста като ги броите чрез търсачката. А аз имам един сериозен проблем да не мога да използвам бутона "докладвай" при нарушение ако някой е получавал доклад някога от мен нека да пише тук. Не веднъж съм питал за този проблем само при мен ли е така. Някой да го оправи ако може ако ли не ще продължа да докладвам чрез "лично съобщение" към някой " форум модератор", а пък ако няма такъв на някой "глобален модератор" или "администратор", където би стигнал доклада ако бутона функционираше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не .. Не мисля, че форума трябва да е изцяло IT насочен. Това е форум - следователно се срещат и дискутират всякакви проблеми. И въпреки, че потребителя е попаднал в IT сайт той може да има и различни въпроси от тази насоченост. За пример мога да ви дам стотици сайтове с форуми, който обхващат тематики доста по - широки от предназначението на самите сайтове, но ще ви дам само един пример: http://forum.abv.bg/ - Защо си мисля, че според вашите тези там трябва да се виждат само теми и форуми от сорта: - Колко ви е голяма пощата, - Колко регистрирани пощи имате и т.н. Но не "о боже" там има форуми като: "Политика", "Спорт", "Религия" и "Право" - ужас ... предлагам в знак на протест всички дружно да си затрием пощите в abv.bg.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутона "докладвай" работи. Аз често получавам ЛС-та от докладвани теми, в които има определен проблем. Проблема се отстранява, но не на всички се отговоря/благодари на човека, който е използвал функцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, от къде си сигурен, че работи аз бях докладвал в няколко теми, в който човека е нарушил няколко правила едновременно с един пост. След няколко дни какво виждам темата си стой в раздела вместо да е в затворенни теми. И чак когато пратих "лично съобщение" до човек от екипа на калдата и тогава се затвориха и все пак оставам с впечатлението, че не работи ти лично получавал ли си доклад от мен. Е явно не си.

Редактирано от car (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване