Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

току-що, Без умствен капацитет написа:

това което каза да пише като казано от гост на старите постове е добра идея, за да не се трият

Това Е така! Коментарите остават и пише от Гост!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

Сега като не може да се трият, еми пиша много рядко полезни неща, щото никой не ми плаща за това.

:offtopic_s:

Напиши ценоразпис да се знае кое колко струва пък знае ли човек след това може някой да плати за съветите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.12.2019 г. в 16:25, RudeBoy написа:

Супер :) А сега да видим правиш ли разлика между "лични данни", и "публикации във форум", например под името "Без умствен капацитет" :D

Каквото и да си говорим, тая функция я има във всеки форум и НЕ струва пари.

Останалото е чешене на езици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Bubbles написа:

Каквото и да си говорим, тая функция я има във всеки форум и НЕ струва пари.

Погледнах другите 4 форума, в които участвам - няма такава функция. 

Може да имаш предвид BGmamma, там не съм гледал :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, RudeBoy написа:

Погледнах другите 4 форума, в които участвам - няма такава функция. 

Може да имаш предвид BGmamma, там не съм гледал :D

Не знам кои са тия форуми, аз тия в които участвам си я имат фунцията.
Абе мама ще ми е трудно да стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.12.2019 г. в 9:38, DarkEdge написа:

Кои са тия анархисти? Кои сме тия, дето не сме имали анархия? Дай пример за държава с наложена анархия като форма на управление?

Изказването ми е принципно. Това е принципното положение:

И да, то носи съдържание. Друг е въпросът, кой иска и кой може да го възприеме!

Целия ти пост е безсъдържателен ето ти справка от самите анархисти

Думата „анархия“ е с гръцки произход, представката „ан“ означава „не“, „отсъствие“ или „липса“, плюс архос, което означава „владетел“, „директор“, „водач“, „отговорен човек“ или „власт“. Или както казва П. Кропоткин, Анархията произлиза от гръцки думи, означаващи „противното на властта.“
Гръцките думи анархос и анархия обикновено се използват за означаване на термините „няма правителство“ или „живей без правителство“, но строгото, първоначално значение на анархизма е „никакво правителство“. „Анархия“ означава „без владетел“ или по-широко „без власт“. Например в Кропоткин откриваме, че анархизмът отрича не само капитала, но и основните източници на властта на капитализма: закона, властта и държавата. За анархистите анархията „не е липса на ред, както обикновено се твърди, а липса на власт“. [Б. Тъкър]
Анархизмът може да бъде разбран като социална и анти-политическа идея, която изразява отричането на всяка власт, суверенитет, господство и йерархично разделение и желанието да ги унищожи… Анархизмът следователно е повече от антиетатизъм, [дори ако] държавата е централен обект на анархистичната критика. [Дейвид Уейк]

А сега аз да се оплача от тукашните власти за пореден път ми бяха наложени ограничения на публикуване от самия администратор и всеки път май стават по дълги.Та тук имаме същия въпрос като в обществото - кой ще възпита възпитателите(тук модераторите) ? Разбира се те не подлежат на възпитание и вече им е твърде късно да бъдат възпитават дори от хора с най-добри намерения.Всеки път щом администратора реши че нещо не му харесва от това което е публикувано и ми изтрие мнението ми праща някакви общи правила които дори не знам , нито съм взимал участие при създаването им , нито съм приемал и т.н.И единственото което мога да направя е да кликна "съгласен съм" дори когато не съм и след това да изчакам да ми свърши наказанието от наказателя.Тукашната лексикална полиция е създала изкуствено полицейска среда и култура  на следене не само с докладване на постове , но и съвсем фашистки за  следене на личните съобщения.На мен ми беше наложено забрана на писане след като потребител от форума не хареса това което съм му изпратил на лично съобщение и администратора ми препрати съобщението без да се посвени да го прочете и сметне за непозволено и така в миналото отново цъкнах съгласен и си понесох наказанието.О човечество ...Защо и поради какви причини имаме нужда от лексикална полиция не е ясно , все пак не сме деца нямаме нужда от надзор , а и дори да сме свободата на словото трябва да е суверенна на всеки , но колко отвратително същество е това което иска да контролира другите.Има нещо особено невротично във всяка форма на контрол над други , някаква специфична лабилност и несигурност в човек който иска да забрани на себеподобните си да правят едно или друго.В английския има един често използван идиом в разговорната реч и той е "control freak". Ако трябва да кажа нещо лично на вас модератори то е че няма нищо добро в това което правите и нуждата от вас я няма , тя съществува само във вашите глави , пък и човешко е всеки да смята себе си за важен.
Та затова изпращам призив към всички нека бъдем отговорни с това което казваме и правим да не оставяме тази отговорност на други ненужни възпитатели и наказатели тъй като това вреди и на тях самите и да посрещнем новата година със следния апел - НЕ на изтритите коментари , НЕ на цензурата и НЕ на правилата създадени от хора с особени привилегии консолидиращи се в клика.
Самите модератори ще настояват да запазят правилата си то се знае , но нека се надяваме че и те могат да бъдат излекувани

Относно илюзиите за поддържането на лъжата която вече беше назовавана като "добър тон" мога да кажа това което всеки знае , такова животно няма , добър тон не съществува никъде и всички опити за неговото създаване досега , дори с рицарствата , дуелите , дамите и т.н идиотщини са се проваляли с гръм и трясък и то в общества който се смятат за "добри".Ние не сме "добро" общество всеки може да си псува който иска и да мисли както иска и да благодарим на природата че е така , а тези който не искат да е така са си чисто луди затова нека не подхранваме болните им фантазии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Milkydead написа:

Самите модератори ще настояват да запазят правилата си то се знае , но нека се надяваме че и те могат да бъдат излекувани

Прочетете правилата и вижте колко сте нарушили.

https://www.kaldata.com/forums/guidelines/

Или се съгласяваш с правилата или не се регистрираш. Има си връзка при регистрация. Четете преди да критикувате.

1023796746_Screenshot_2019-12-29-kaldatacom-.png.44afeaccadb9ffa4ab199aea0500bcca.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мислете преди да изисквате ! Това е и форум който е обявил дарителска кампания за съществуването си , пък и интернета + технологията която използваме за достъп до него не е разработена от вас.Това което се опитвате да направите е да наложите монопол , всеки който не е съгласен с него да ходи на майната си това е което казвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Или се съгласяваш с правилата или не се регистрираш

Принципно си прав.

Има една скоба че никой не проверява дали пък правилата на който и да е интернет ресурс е съобразен със законите, конституцията, или както сега е модерно ... със новите изисквания спрямо защита на личните данни.

Има и друго

Ако в условията пише... " т.1.2.3. Трябва да сте заколили поне едно агне" , трябва ли да го изпълниш ?

Коленето на агнета не е противозаконно, затова слагам това в скоба. Но... ще го изпълниш ли, само защото някой е поискал това като условие за участие  ? :)

И трето... не забравяйте, има държави с далеч по рестриктивни и лицензионни режими, и могат да те осъдят на реален срок и/или глоба за пост, репост, лайк и т.н.

За радост на нашите интернет фирми , все още сме далеч от такива неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой направил ли си е трудът да прочете това?

Декларация за поверителност и Бисквитки.

Май не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно има криза на демокрацията във форума и в обществото , на мен не ми пречи че  администратора чете лични съобщения , да си чете каквото иска човека.Но ползотворно за всички е ако се поокастри полицейската култура тук , да се премахнат докладвай бутоните както от личните съобщения така и от коментарите бутони , това  ще е страхотно , със сигурност не искаме да учим себе си и децата си да докладват и да зависят от трети лица за разрешаването на лични дразги, това е достойно само за страхливеца и роба. Може да се пусне и анкета референдум , ако вие колегия на модератори сте твърдо против , форумците да зависят по-малко от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Принципно си прав.

Има една скоба че никой не проверява дали пък правилата на който и да е интернет ресурс е съобразен със законите, конституцията, или както сега е модерно ... със новите изисквания спрямо защита на личните данни.

Има и друго

Ако в условията пише... " т.1.2.3. Трябва да сте заколили поне едно агне" , трябва ли да го изпълниш ?

Коленето на агнета не е противозаконно, затова слагам това в скоба. Но... ще го изпълниш ли, само защото някой е поискал това като условие за участие  ? :)

Някой насила да те кара да се регистрираш? Не ти харесва не го правиш. Що се отнася до личните данни - прочети Условията за ползване - достъпни са при регистрация. Снимка съм дал,че е така.

image.png.f15a80c3e0df80f156590b18a57967e1.png

преди 43 минути, Milkydead написа:

Очевидно има криза на демокрацията във форума и в обществото , на мен не ми пречи че  администратора чете лични съобщения , да си чете каквото иска човека.Но ползотворно за всички е ако се поокастри полицейската култура тук , да се премахнат докладвай бутоните както от личните съобщения така и от коментарите бутони , това  ще е страхотно , със сигурност не искаме да учим себе си и децата си да докладват и да зависят от трети лица за разрешаването на лични дразги, това е достойно само за страхливеца и роба. Може да се пусне и анкета референдум , ако вие колегия на модератори сте твърдо против , форумците да зависят по-малко от вас.

Точно обратното е. В интерес на истината модерация се прави изключително в редки случаи. Всеки пише както и където му хареса.Що се отнася до докладването - да махнат всякакви бутони за докладване , харесване и познай какво ще стане. И никой модератор не е заинтересован от форума, всичко се прави на доброволни начала. 

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, nikssi написа:

В интерес на истината модерация се прави изключително в редки случаи.

Щото триете безследно, затова може да твърдите тази лъжа. Честно и коректно е на мястото на всеки изтрит или редактиран от модературата пост да има "Този пост е изтрит от еди-кого си поради еди-каква си причина в толкова и толкова часа (авторът е наказан)". Безследното триене е нечестно и некоректно

Що се отнася до докладването - да махнат всякакви бутони за докладване , харесване и познай какво ще стане.

Няма какво да познавам. Преди появата на клоаката, наречена" социални мрежи" - фейсове разни, туитъри, инстове и пр. такава децка градина ("моля, госпожо, Иван ме дърпа за косата!") по форумите нямаше. И форумите бяха доста по-качествени по съдържание. 

И никой модератор не е заинтересован от форума, всичко се прави на доброволни начала. 

Още по-зле. Това да бъдеш доброволен и безплатен полицай... хе хе... има някаква заинтересованост... много странна и подозрителна за мен, господин/госпожа безплатен полицай. 

Платеният ми е ясен, ама безплатният... понамирисва, а? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да гадая какво ще стане не съм врачка , това че всеки си пише каквото му харесва не е вярно тъй като мнения се трият и недоволни има много.Да пуснем анкета референдум , ако форумците решат бутоните да останат нека останат.Това което искате направите е да накарате хората които не са съгласни с правилата съставени от колегията на модераторите и според които всички трябва да са съобразяват все едно са писани от божества или имат божествена стойност , да напуснат.Кажете за какъв срок  да е анкетата и я пускам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой насила да те кара да се регистрираш? Не ти харесва не го правиш. Що се отнася до личните данни - прочети Условията за ползване - достъпни са при регистрация. Снимка съм дал,че е така.

Въобще не отговаряш на поставените от мен въпроси.

преди 1 час, barbuncela написа:

Да, това е интересно. В пълен обем разбира се, не съм го чел, но и това е полезно :

Цитат

Какви права имате върху данните си

Ако имате профил в този сайт или сте добавили коментари и постове, можете да поискате да получите експортиран файл с личните данни, които държим за вас, включително всички данни, които сте ни предоставили. Можете също така да поискате да изтрием всички лични данни, които държим за вас. Това не включва данни, които сме длъжни да пазим за административни, правни или охранителни цели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Milkydead написа:

Да пуснем анкета референдум , ако форумците решат бутоните да останат нека останат.

Не се самозалъгвай, масово ще са "за" оплакващите бутони - тука са децка градина; ако четеш големите дърдорковски теми, това им е едва ли не любим спорт във форума. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Въобще не отговаряш на поставените от мен въпроси.

Дали съм длъжен да отговарям? Отговорил съм въпреки това.

Цитат

А, трябва ли да изпълниш условията за регистрация. Според мене трябва ако желаеш да участваш. Не те карат насила да "колиш агнета..." това пък откъде ти хрумна  😄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Дингири Банда написа:

такава децка градина

преди 19 минути, Дингири Банда написа:

тука са децка градина;

Ето че хората вече са възприели новия калдатски правопис :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Дали съм длъжен да отговарям? Отговорил съм въпреки това.

А, трябва ли да изпълниш условията за регистрация. Според мене трябва ако желаеш да участваш. Не те карат насила да "колиш агнета..." това пък откъде ти хрумна  😄

Нищо не си разбрал . Ама "отговаряш" :)  Айде недей.... :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Milkydead написа:

Ами бай Ганя принципно си е такъв по природа, като му турнат някакъв знак че е "нещо, някъде си" и вече си мисли че е хванал Господ за шлифера.
Някога във форума на дата.бг модераторите бяха адските селяндури(с едва няколко изключения), няма да споменавам какво се лееше в модераторския раздел а който е бил потребител там добре знае за какво говоря, затова и въпрсния форум вече е мъртъв... ...или почти, а ако екипа тук се държи така и този форум ще последва същата съдба.

И понеже говорим за определена функция - Да тази функция е повече от необходима и тях по никой начин не трябва да се обвързва с даренията И ДАРЕНИЕ е нещо което се прави ОТ СЪРЦЕ а не "Дай пари че да получиш нещо си!".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете и bash  към програмните езици

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...