Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Като цяло нищо не бих променил в kaldata.com! Само не мога да разбера, защо с всеки изминал ден броят на рекламите изкачащи от всеки възможен ъгъл в сайта постоянно нараства? 

За да можете да четете новините безплатно за това трябва да има реклами. Започнете да правите дарения като в Wikipedia които за 1 седмица получават дарения около 140 000$. http://www.kaldata.com/IT-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%A3%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%B1%D1%80%D0%B0-Bitcoin-%D0%B4-92277.html Ако ние събираме поне толкова за година не не за седмица ще махнем рекламите. Ама ако сега ти поискаме 1000 лв на година дарение за да ти изключим рекламите специално на теб, веднага ще свиеш платната на хейта нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ако сега ти поискаме 1000 лв на година дарение за да ти изключим рекламите специално на теб, веднага ще свиеш платната на хейта нали?

10 кинта е доста по-реалистична оферта. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то не ли , че само за 5 евро на година ако станеш VIP няма да имаш реклами?

Поне така пише!

пп.Аха гледам форумния гявол ме изпреварил (писали сме по едно време)Явно е така.А аз питах, защото не съм си заплащал и не съм бил VIP и не бях сигурен.А не съм заплащал, защото отдавна не ми се е налагало и не  ползвам Paypal и няма как да направя плащане, което ме навежда на мисълта, че ако можеше да се плати със SMS например много повече хора биха се възползвали!

Но там вече не знам-политика на сайта ли е, или невъзможно да стане това.

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

една притурка в браузера и рекламите изчезват  без да се налага да  давам и стотинка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

една притурка в браузера и рекламите изчезват  без да се налага да  давам и стотинка .

За рекламите-да.Но за едни 5 евро на година (което е нищо) може да ползваш доста други благинки (нямам предвид VIP подписа и тем подобни-това не ме интересува),  ма само с тоя Paypal мисля губят доста ,,клиенти,,

Та...ако може да се измисли и друг начин на плащане мисля би било полезно и за потребителите и за администраторите на сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега  погледнах какви са благините за 10 лева на година  и  общо взето не е нещо за което да си струва инвестицията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kal не ме рабзирай погрешно. Харесвам сайта и не хейтя. Просто ми направи впечатление, че рекламите нарастват с всеки изминал месец все повече и повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то не ли , че само за 5 евро на година ако станеш VIP няма да имаш реклами?

Поне така пише!

Я пробвай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега  погледнах какви са благините за 10 лева на година  и  общо взето не е нещо за което да си струва инвестицията.

Ти 10-те кинта ги имаш за повече пари отколкото са всъщност. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пари се дават за нещо което ти трябва . От предлаганите екстри нищо не  чак толкова атрактивно ,че да си заслужава. По добре да им ги подаря и  с това да подпомогна за развитието на форума със някоя функционалност. Хич ми не е зор за  цвета на  ника ми и някаква  виртуална титла.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих помислил за инстанция, която може да бъде апелирана при произвол от страна на модераторите. Имах случай, в който поисках акъл за програма, която е влизала в новините на сайта, но темата ми беше затворена. Неясно защо - след като даден продукт се предлага, че и платен отгоре на това, след като с името си е в новините на същия сайт, не виждам причина, освен лично отношение, за заключване, изтриване на теми, заплахи за налагане на наказания, сякаш калдата е единственият сайт с такъв профил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих помислил за инстанция, която може да бъде апелирана при произвол от страна на модераторите. Имах случай, в който поисках акъл за програма, която е влизала в новините на сайта, но темата ми беше затворена. Неясно защо - след като даден продукт се предлага, че и платен отгоре на това, след като с името си е в новините на същия сайт, не виждам причина, освен лично отношение, за заключване, изтриване на теми, заплахи за налагане на наказания, сякаш калдата е единственият сайт с такъв профил.

Има, администраторите. Освен това в магазините се продават ножове, но трябва ли да обсъждаме и обясняваме техниките на отнемане на живот с този инструмент?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, администраторите. Освен това в магазините се продават ножове, но трябва ли да обсъждаме и обясняваме техниките на отнемане на живот с този инструмент?

За оръжие би могъл да служи на практика всеки безобиден предмет, в това число и такива, продавани в магазини за храна, за бебешки стоки и т.н. Въпрос на малко въображение е, дори не е необходимо човек да е цял изобретател за целта.

Питането някога беше за програма с една конкретна функция, а приложеният стандарт беше двоен, защото за някого е било нормално да се публикуват новини за съответната програма, а за друг стана неуместно за нея да се пита във форума. Това наистина не е логично и е проява на двоен стандарт - нещо, което нито един независим човек, убеден демократ, не бива да допуска. Днес е срещу едного, утре ще бъде насочено срещу мнозина.

Затова призивът ми беше принципен, а примерът беше само с цел илюстрация, затова настоявам да не се средоточаваме върху него конкретно. Именно тази е причината да не назова нито модератора, въвлечен в ситуацията, нито разказах детайли - достатъчно е да се знае, че някой действа срещу един, а друг пропуска в същата инициатива. Ако се позова на Оруел, всички сме равни, но някои излизат по-равни от другите.

Бих разсъждавал за група от потребители с доказана морална позиция и познания, чиито решения да бъдат в състояние да блокират нелогични действия от страна на модератори. Не се съмнявам, че тук е място за конструктивни дискусии, а не за размяна на нелегален софтуер и търсене на "задни врати" за достъп до ресурси и услуги, които инак са платени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Бих разсъждавал за група от потребители с доказана морална позиция и познания, чиито решения да бъдат в състояние да блокират нелогични действия от страна на модератори. Не се съмнявам, че тук е място за конструктивни дискусии, а не за размяна на нелегален софтуер и търсене на "задни врати" за достъп до ресурси и услуги, които инак са платени.

Не звучи много приложимо. Използвайте аналогията с държавата и мислете за модераторите като за полицаи. Нали не очаквате че е уместно група активисти да се месят в действията на полицията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не звучи много приложимо. Използвайте аналогията с държавата и мислете за модераторите като за полицаи. Нали не очаквате че е уместно група активисти да се месят в действията на полицията?

Използвам аналогията не с МВР, защото тук няма престъпници, а с университета, тъй като тук се обменят най-вече идеи в диалогичен формат. Както във факултетни съвети и общи събрания има и студенти с право на пълнозначен глас, така и тук би могло да бъде приложено подобен тип представителство.

Въпрос на мащаб на мисленето и на търсене не на най-лесното, а на най-благоприятното решение. Това никак не пасва на идеята за концентрирането на власт в ръцете на малка група хора. Управлението на малцинството лесно се превръща в диктатура на привилегированото малцинство - това е формулирано още от Аристотел. Ето защо е добре властта да се разпределя у повече носители, представителството да е по-широко, но не количествено, а съдържателно.

Ако изходим от презумпцията, че тук върлуват криминални типове, които трябва да бъдат обуздавани, то мястото не следва да бъде изобщо форум, а някакъв виртуален пандиз. Няма да пропусна да отбележа и това, че като цяло мисленето на форумците като потенциални нарушители е не само неадекватно и против правото от римския му вариант насам (всеки е невинен до доказване на противното, перманентната вина е характерен похват за тоталитарните режими), но и безкрайно обидно. Особено за онези, които убедено не се чувстват престъпници и са готови да го докажат.

Струва ми се, че етиката на калдата е съвършено противна на ограничаването на свободата, ако тя се реализира в рамките на законното. Ако една програма се предлага в интернет от проследим автор и продавач, ако бих могъл да я купя с фактура и тя да влезе в счетоводния баланс на фирмата ми, видимо в цялата операция няма нищо незаконно. Несъмнено бих могъл да купя и молив, с който с находчивост да се превърна в сериен убиец, но това не е довело никого до заключението да превърнем притежанието на дори само на един молив в причина за неразрешими противоречия с правосъдната система.

Редактирано от Visotsky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам аналогията не с МВР, защото тук няма престъпници, а с университета, тъй като тук се обменят най-вече идеи в диалогичен формат. Както във факултетни съвети и общи събрания има и студенти с право на пълнозначен глас, така и тук би могло да бъде приложено подобен тип представителство.

....

Преекспонирате нещата. Не, няма престъпници, но има нарушители. И диалога е между потребителите на форума, не между модератори и потребители. И отново: мислете си за модераторите като за полицаи. И забравете за тези ваши идеи, това няма да доведе до добро и ефективно управление на форума

П.П. Да не говорим че този форум че частна компания и правилата се дефинират от собственика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попъп рекламата всеки път при отваряне на сайта. Няма по дразнещо нещо от тях, особенно от последната щуротевина на мтел, която ме предупреждава, че от септември аз ще съм наред... или каквото там.

Редактирано от sheky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преекспонирате нещата. Не, няма престъпници, но има нарушители. И диалога е между потребителите на форума, не между модератори и потребители. И отново: мислете си за модераторите като за полицаи. И забравете за тези ваши идеи, това няма да доведе до добро и ефективно управление на форума

П.П. Да не говорим че този форум че частна компания и правилата се дефинират от собственика

Да забравя кое точно? Убежденията си, че тук не е пандиз? Че калдата не е място за престъпници? Че всеки е невинен до доказване на противното, а не виновен до успешно оневиняване?

Чакайте... Аз май нещо не схващам наистина. Това да не е форума на Народната милиция? Да не би да живеем във времената на еднопартийната диктатура, когато за един виц се отиваше на екскурзия до Белене без гарантирано завръщане? Усещате ли в каква посока отиват изобщо усилията Ви да блокирате предложение, което заслужава да се дискутира, но приемането му нито смятам за задължително, нито твърдя, че е най-доброто решение? Въпрос тъкмо на демокрация е да се говори свободно и да се обсъждат важните неща с идеи за подобрението на несъвършените.

За мен калдата е място за обмен на информация. Медия. По това тя прилича на университета. Няма общо с местата за превъзпитание, каквато е една от функциите на институцията на затвора. Ако тук не е място за размяна на идеи, докажете ми го. Убедете ме, че калдата гъмжи от зложелатели, които всеки миг се готвят да скършат правилата с користна цел.

Да, притежател е частна фирма и тя определя правилата. Те обаче са рационални, почиват на проследима логика. Няма логика в това да обявяваш новина за програма, а след това модераторът да ти трие тема, питайки за нея. Не става дума за софтуер на НАСА или за проблеми на националната сигурност, за да придаваме на това особена чувствителност.

А относно преескпонирането - това също подлежи на доказване. Аз мога да заявя, че Вие съзнателно подценявате въпроса, защото се намирате от другата страна и е логично да се стремите за задържите привилегированото си положение и правата да цензурирате всекиго. Това е моят довод. А доколкото калдата е място на диалог, сиреч на свободно отекващи доводи, интересно ми е да разбера Вашите. Но не голословни призиви да мисля за МВР, тъй като следващата стъпка е не към споменатия от Вас нож като възможен инструмент за убийство, а към Държавна сигурност като средство за масиран терор над инакомислещите.

Попъп рекламата всеки път при отваряне на сайта. Няма по дразнещо нещо от тях, особенно от последната щуротевина на мтел, която ме предупреждава, че от септември аз ще съм наред... или каквото там.

И мен ме дразнят. Но разбирам, че сайтът се изхранва тъкмо от тях. Опитвам се да бъда по-толерантен и да кликам за затваряне на рекламите, плащайки така цената да ползвам сайта и форума. Нямам съмнение, че качествената стока се заплаща, а ние тук ползваме, без да сме вложили нищо. Да, може още много да се говори за това колко е ценна помощта, как това е основен принцип на обществото - неговата изграденост от микрообщества по интереси, работещи на принципа на минималните лични усилия, които водят до резултат за всички, "на полза роду", но това е отменя моята лепта тъкмо като изтърпявам всякакви банери, флашове и други (в интерес на истината - безвкусици :)) с идеята да има калдата и да е ползваема безплатно за хора като нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои от нарушителите са потенциални престъпници. Модераторите се грижат да не се случи престъпление тук на страниците на форума. Ако прочетеш за авторските и сродни права и за неприкосновеността на личното пространство и личните данни, ще се изненадаш колко е лесно да се даде съучастие в извършването на деяние, да се даде заявка за съучастие, които са престъпления по наказателният или административния(в зависимост от случая) кодекси. Ако това се случи тук, санциите са за собственика на сайта и ще страдаме и всичките му ползуватели. Много по безболезнено ще е да се скрие, заключи  нещо и да се скрие от видимост, дори да се банне Visotsky, ако това действие ще доведе до прекъсване извършването на деяние, което да страдаме всички потребители и да плаща собственика на сайта за него.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои от нарушителите са потенциални престъпници. Модераторите се грижат да не се случи престъпление тук на страниците на форума. Ако прочетеш за авторските и сродни права и за неприкосновеността на личното пространство и личните данни, ще се изненадаш колко е лесно да се даде съучастие в извършването на деяние, да се даде заявка за съучастие, които са престъпления по наказателният или административния(в зависимост от случая) кодекси. Ако това се случи тук, санциите са за собственика на сайта и ще страдаме и всичките му ползуватели. Много по безболезнено ще е да се скрие, заключи  нещо и да се скрие от видимост, дори да се банне Visotsky, ако това действие ще доведе до прекъсване извършването на деяние, което да страдаме всички потребители и да плаща собственика на сайта за него.

В това, разбира се, не се съмнявам. Ако едно действие е опасно за общността, то трябва да бъде пресечено. Мислъта ми е, че трябва да има ефективни механизми за апелация на такива решения на модераторите. Всяка общност е в постоянна заплаха от нарушаване на правилата ѝ и на законите, това е факт. Важна е общността и признаването на това ме прави дясно мислещ, какъвто в действителност съм.

Всеки контролен прийом се намира на ръба на бръснача - от инструмент за съхранение на реда в смисъла на договорения от общността ред да се превърне в средство за наказване на онези, чиято рационалност не пасва на носителите на властта. Подчертавам - говоря за рационалност, преценена като неуместна, а не за страст към престъпления, която е изначално неприемлива. Именно с цел избягване на безумици като примера, който дадох, според мен е от полза да се помисли за инстанция над модераторите, която да се рекрутира от доказано добронамерени, морални, интелигентни и познавачи на предмета на сайта и форума в дълбочина люде, изхождащи от "демократичните низини" на обикновените потребители, чиито права за ревизия на модераторски действия се активират само по сигнал и получават плът, ако са произведени от не от индивида, а от колегия. Сиреч, предложението ми е за колективен орган с много ограничен обхват, който произвежда изцяло ситуационни решения и единствено по подаден сигнал, без да има право да се самосезира, тъй като последното би довело до припокриване с права на модераторите. Идеята ми е за един вид апелативна група.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука няма място за доказана морална позиция и познания. 

Всичко е въпрос на интерес - иначе нямаше да се позволява писането на глупости по темите в хардуера и религиите, например.  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука няма място за доказана морална позиция и познания. 

Всичко е въпрос на интерес - иначе нямаше да се позволява писането на глупости по темите в хардуера и религиите, например.  :wink12:

Има теми, които за един са излишни, но за друг не са. Според мен темата за религиите също трябва да бъде или в рамката на темата на сайта, или да я няма. Но пък е истина, че това ще доведе до загуба на потребители, сиреч до по-слаби рекламни приходи, а от това бихме страдали и тези, дето не очакваме тук да ни обяснят distinctio formalis minor ex parte rei, а компютърни неща. Съществуват случаи, в които споделянето на уникален опит изглежда като писане на глупости.

Лично за мен най-непримеливи са тези, които се обръщат към форума, вместо към търсачките. Приоритет са собствените усилия, а прибягването до чужда помощ е краен случай. Лошото е, че кифленският манталитет превзема всичко, а с това и тук все повече започват да проникват прищявките на люде, които просто желаят друг да им свърши работата. С такива обаче никой не може да се бори ефикасно - правилата за това са предварително инсталирани и се наричат възпитание. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В това, разбира се, не се съмнявам. Ако едно действие е опасно за общността, то трябва да бъде пресечено. Мислъта ми е, че трябва да има ефективни механизми за апелация на такива решения на модераторите. Всяка общност е в постоянна заплаха от нарушаване на правилата ѝ и на законите, това е факт. Важна е общността и признаването на това ме прави дясно мислещ, какъвто в действителност съм.

Всеки контролен прийом се намира на ръба на бръснача - от инструмент за съхранение на реда в смисъла на договорения от общността ред да се превърне в средство за наказване на онези, чиято рационалност не пасва на носителите на властта. Подчертавам - говоря за рационалност, преценена като неуместна, а не за страст към престъпления, която е изначално неприемлива. Именно с цел избягване на безумици като примера, който дадох, според мен е от полза да се помисли за инстанция над модераторите, която да се рекрутира от доказано добронамерени, морални, интелигентни и познавачи на предмета на сайта и форума в дълбочина люде, изхождащи от "демократичните низини" на обикновените потребители, чиито права за ревизия на модераторски действия се активират само по сигнал и получават плът, ако са произведени от не от индивида, а от колегия. Сиреч, предложението ми е за колективен орган с много ограничен обхват, който произвежда изцяло ситуационни решения и единствено по подаден сигнал, без да има право да се самосезира, тъй като последното би довело до припокриване с права на модераторите. Идеята ми е за един вид апелативна група.

Има механизъм и той е чрез връзка с администратор. Публичната апелация и коментари, няма да ги бъде, поради съвсем проста причина, защото нарушава налично правило:

2.19 Всякакви теми коментиращи публично действията на модераторите относно затваряне, триене, местене, редакция на теми или друго, без преди това да е потърсена връзка с администрацията ще бъдат третирани като нарушение - затваряни/трити и санкционирани.

Всъщност ако администрацията не е предприела действие, или е предприела някакво което не е видимо за обикновените потребители, това също има причина, както и ако е предпирела действие с видим резултат. За да няма действие или за да няма такова действие рзултата от който да е видим за нас вероятностите са няколко:

1. Искането не е основателно.

2. Искането е основателно, но мерките които са сметнати за нужни за предприемане не включват публични порицания във видимата за потребителите част от форума.

Всички молби към администраторите се разглеждат.

П.П. Прочетох и последният коментар. Страхувам се, че ако навлезеш  в подробности може да дискриминираш някои потребители, които поради възраст или неравностойно положение не могат да се справят с друг начин, освен да питат и да очакват готов отговор. Вече започваш и квалификации да раздаваш за тип на манталитети, само не давай примери! Пък и по този начин се поставяш в офтопик спрямо въжделенията ти, да ти дадат дряновица, с която да биеш модераторите през пръстите.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има механизъм и той е чрез връзка с администратор. Рубличният коментар обаче няма да го бъде поради съвсем проста причина, защото нарушава налично правило:

Ако съм се обърнал преди това към администрацията, по никакъв начин не нарушавам великото правило 2.19. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съм се обърнал преди това към администрацията, по никакъв начин не нарушавам великото правило 2.19. :P

Така си мислиш, просто се радвай, че хората имат търпение ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...