Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nattana10

Недостатъчна памет - ANDROID, HTC DESIRE 820

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам телефон HTC Desire 820. От доста време получавам съобщения, че паметта му е запълнена. Забраних му всякакви актуализации, изтрих приложения, за да работи нормално. Към днешна дата имам само едно приложение от google play - viber. От днес не ме пуска нито в часовника, нито в календара, появява се следното съобщение: Свободната памет в телефона Ви е на свършване. Освободете повече пространство, преди да използвате това приложение. Сутринта изтрих 200 МБ снимки, за да мога да отварям часовника и календара и в момента отново не мога да ги използвам и има същото съобщение. Това е изключително изнервящо, аз имам 600МБ снимки, вайбър и всичката друга памет е заета без да тегля нищо на телефона. Дори не пише от какво е заета, пише само за снимките и приложенията, а за останалите 14ГБ няма информация... Телефона разполага с 16ГБ памет и SD карта с 7GB. Моля ви дайте съвет какво да правя, защото не може да се използва телефона за нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nattana10 написа:

Здравейте. Имам телефон HTC Desire 820. От доста време получавам съобщения, че паметта му е запълнена. Забраних му всякакви актуализации, изтрих приложения, за да работи нормално. Към днешна дата имам само едно приложение от google play - viber. От днес не ме пуска нито в часовника, нито в календара, появява се следното съобщение: Свободната памет в телефона Ви е на свършване. Освободете повече пространство, преди да използвате това приложение. Сутринта изтрих 200 МБ снимки, за да мога да отварям часовника и календара и в момента отново не мога да ги използвам и има същото съобщение. Това е изключително изнервящо, аз имам 600МБ снимки, вайбър и всичката друга памет е заета без да тегля нищо на телефона. Дори не пише от какво е заета, пише само за снимките и приложенията, а за останалите 14ГБ няма информация... Телефона разполага с 16ГБ памет и SD карта с 7GB. Моля ви дайте съвет какво да правя, защото не може да се използва телефона за нищо...

Хардуерен ресет с опцията Wipe Data. Преди това си прехвърлете ценната информация на компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти. Значи няма друг начин... А има ли как да защитя паметта на телефона си след това и да не ми изчезва така безследно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложете си приложение което да ви покаже къде с какво е запълнено.

Всяка важна за вас информация от телефона трябва да я имате и на друго място по всяко време. Телефон и карта памет умират неочаквано!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не изчезва, освен ако телефона няма хардуерен проблем. Влез с файлов мениджър във вътрешната памет и виж колко е заета и колко свободна. Това можеш да го видиш и в настройките на телефона - търси памет/хранилище нещо си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nattana10 написа:

Благодаря ти. Значи няма друг начин... А има ли как да защитя паметта на телефона си след това и да не ми изчезва така безследно?

Не няма! Даже преди 2 седмици направих процедурата отново за Hauwei Y5ii. Като нов е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Не няма! Даже преди 2 седмици направих процедурата отново за Hauwei Y5ii. Като нов е.

Стига писа глупости! Как да няма - махат се излишните файлове и приложения и се увеличава свободната памет. Това е просто един дял от вътрешната памет, запълнен с информация, който е достъпен за потребителя. По-горе съм дал насоки как се освобождава и проверява свободната памет, на всяко устройство и версия на андриод е различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих, пише, че имам 15,6 ГБ запълнени от 16ГБ общо. Система е заела 6,75 ГБ памет, а приложенията 5,9ГБ, но аз имам само вайбър, всички останали са вградени в телефона, повечето дори деактивирах отдавна, за да не заемат памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 минути, Raze написа:

Стига писа глупости! Как да няма - махат се излишните файлове и приложения и се увеличава свободната памет. Това е просто един дял от вътрешната памет, запълнен с информация, който е достъпен за потребителя. По-горе съм дал насоки как се освобождава и проверява свободната памет, на всяко устройство и версия на андриод е различно.

Не, не става. И не пиша глупости .Никога не пиша глупости при положение, че съм тествал нещата и винаги заставам и ще заставам зад мненията си и всеки във форума може да потвърди, че не е пострадал от мое решение.

преди 1 минута, nattana10 написа:

Проверих, пише, че имам 15,6 ГБ запълнени от 16ГБ общо. Система е заела 6,75 ГБ памет, а приложенията 5,9ГБ, но аз имам само вайбър, всички останали са вградени в телефона, повечето дори деактивирах отдавна, за да не заемат памет.

Няма да стане без хардуерен ресет.  Така го прави малоумният андроид. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето Ви и една препоръка от мен.

Ако имате възможност купете си нова SD карта, максимално близка по обем до указаната в упътването на телефона. Примерно - 16 или 32 гигабайта. Пренасочете от менюто на телефона към SD картата всички снимки, клипове и музика да се съхраняват на SD картата. Направете си и една регистрация в някой облак с безплатен обем 25 или 50 гигабайта. Синхронизирайте акаунта на облака с телефона и по този начин, при положение че имате поне мобилен интернет на телефона, всички снимки от него (телефона) ще ви се прехвърлят автоматично на облака, като можете да разрешавате споделяне с когото си искате или въобще да няма такова. Същата операция, направена и на настолния компютър или лаптопа , ще ви помогне да си ползвате всичко и във всеки момент, когато пожелаете. Мисля че модела на телефона позволява описаният от мен начин, без да съм му гледал възможностите. А вътрешната памет на телефона ще почистите, както Ви е обяснил RAZE в предният пост.  Аз съм с 32 гигабайта на телефона и въобще не се притеснявам никога за паметта, макар че в облака ми е стигнала като заета, приблизително 960 гигабайта. И за да не се чуди някой си на написаното, ще Ви прикача снимка от телефона на облака. Ясно се чете колко ми е пространството и колко още свободна памет имам за ползване. Винаги мога от което и да е устройство да премахна ненужна информация или да я споделя с когото и да било по света!

Ето снимка:

555.png

преди 34 минути, nattana10 написа:

Вие сте ги деактивирали, но те си стоят на вътрешната памет. Не сте ги премахнали!

Допълнено: Погледнах телефона ви. Позволява SD карта до 16 гигабайта, максимален обем на паметта. Напълно ви е достатъчна при описаният от мен случай. Телефона е модел 2014 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Проверете картата форматирана ли е като вътрешно хранилище. Ако не е, го направете, след като сте  направили резервно копие на личните си файлове и направите хардуерен ресет на телефона. Проверете кое от приложенията може да се прехвърли на SD картата и го прехвърлете.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се изтрие hiden cache :) виж как се влиза в recovery mode  и там дялаш wipe cache partition :)

Кой зне колко кеш има наблъскан тоя телефон и колко история в браузърите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приложенията ,които сте деактивирали имат актуализации, те могат да се махнат  т.е. приложенията да се доведат до заводските настройки.Вайбърът също пази разговори/чат/ там също можете  да почистите  това ,което не Ви е нужно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя телефон е бил с 4.4.4 и има два мажорни ъпдейта до 6.0.1 ..............сигурно не бил "почистван" от как е станал телефон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен препоръките ,може да инсталираш SD Maid ,която ще помогне в чистенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

телефона има ли root достъп,ако да мога да предложа и аз вариант,ако няма единственото решение както е казал Емил Костов хард ресет с wipe data,задължителен бакъп преди това на външен носител,всички други съвети са за рутнат андроид (а от поста си личи че тел е със стоковия ром)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SD Maid работи и на неруутнат телефон, само че с непълни възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, александър написа:

всички други съвети са за рутнат андроид (а от поста си личи че тел е със стоковия ром)

телефон може да се руутне и със стоковия РОМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къв руут ви гони ве....питащата не знае кво е рековъри режим :)......Ако е ъпдейтнат до 6.0.1 рут е възможен през TWRP и SuperSu.....други варианти са невъзможни. Kingroot и Kingoroot не вършат работа....Не е като да не съм пробвал де :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, lupis написа:

телефон може да се руутне и със стоковия РОМ.

Прав си,но преди това без да е отключен буутлодера и инсталирано къстъм рековери е невъзможно,моето предложение към потребителя ако не желае пълна преинсталация(къстъм ром)е да получи руут права и след това има титуриали как да се форматира и разделя карта памет с още един дял праймъри и със ap2sd приложението директно да инсталира в сд карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата Lupus за SD MAID и пускам линк как се работи с приложението,и списък с системните приложения които може да се премахнат списъка е стандартен.  Accesscontrol.apk
Accuweatherphone2014_s_HD.apk
AirwakeUp.apk
BeamService.apk
bluetoothtest.apk
ChartBuilder.apk
check_copy
ChromeBookmarkSyncAdapter.apk
ContextProvider_H.apk
DitoDict3service_t0.apk
ELMAgent.apk
Eventnotification.apk 
Firewall.apk 
Gestureservice.apk 
Headlines.apk
Hiddenmenu.apk
Ideasketch_H.apk
KeygaurdSPlannerWidget.apk
LuminousDots.apk
Panningtryactually.apk
Paperartist.apk
PartnerBookmarksProvider.apk
PickUpTutorial.apk
PolarisViewer.apk
QuickConnect.apk
QuickConnectInteraction.apk
SamsungTTS.apk
SamsungWidget_Firewall.apk
Sbrowser.apk
SecEmail_K.apk
SecExchange.apk
Secimsfw.apk
SetDefaultLauncher.apk
SimpleAlarmClock.apk
Smartcardmanager.apk
smartcardservice.apk
sNameCard.apk
SPenGesturePad.apk
SPrintSpoolerservice.apk
SViewCoverService.apk
VideoEditor_Lite_H.apk
WeatherDaemon2014.apk
WirtingBuddyService.apk
Youtube.apk

System/Prvi-App(201MB)

Activity Zone.apk
AirMessage.apk
AirMessageProxy.apk
check_copy
cloudAgent.apk
ContentSearch.apk
CosmicFlow.apk
DeviceKeystring.apk
EasyLauncher.apk
FmmDm.apk
FmmDs.apk
FOTAClient.apk
GalaxyApps_3Xh.apk
NioseField.apk
photoStudio_HD_K.apk
S-Voice_Android_Phone.apk
SafteyInformation.apk
SamsungBilling.apk
Samsungservice.apk
sharedvideo.apk
SSstudio_FHD_K.apk
Velvet.apk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, включили се в темата. Много ми помогнахте. Първоначално почистих кеша и данните през настройки>памет>приложения. Сега телефона работи нормално, тези дни ще форматирам и SD картата и ще послушам и останалите ви съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скрития кеш изчисти моме :) . hiden cashe с CCleaner 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там в достъпност разреши ли му да прави промени :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...