Премини към съдържанието
jordanp

Недоставена пратка в AliExpress - удължаване на срока

Препоръчан отговор

Поръчах си 2 еднакви пратки на 15 февруари от 2 различни продавача в Алиекспрес. И на двете срока за доставка беше 30-50 дни и срок за диспут 22.05.2019 г. Едната пратка дойде за по-малко от месец, другата така и не бе доставена до ден днешен. Писах на продавача, че ще пускам диспут, той ми отговори: проверете вашият пощенски оператор. Казах му че 100 пъти прверявах в пощата и няма нищо на мое име и тогава пуснах диспут за връщане на парите. Сега получих съобщение, че продавача е удължил срока за доставка с още 2 седмици и ме моли да прием удължаването и да оттегля диспута.

Склонен съм да чакам още 2 седмици, но мога ли след това отново да подам диспут? Ако поиска още едно удължаване (при недоставяне на пратката) и ако мине срока 22.02.,2019, ще мога ли отново да отворя диспут? За момента нищо не съм оттеглил и нищо не съм приел, очакавм някакъв съвет, тъй като не съм попадал все още в такава ситуация (всички пратки до сега са ми били доставяни).

Пратката за съжаление не може да бъде проследена или по точно само изпрщането й се отчита на 23.02.2019 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че дори всички пратки се 'проследяват'.

Погледнете си мейла. На мен ми пристигат дори и на lvs-и и подобни че пакетът е пристигнал в destination country.

Вяра на продавач да нямаш. И мен ме разиграват може ли сега половината пари да ви преведем, да ви одължим срока на протекция пък да ви изпратим друга бройка. "бой докато шават" че иначе оправия няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jordanp написа:

Склонен съм да чакам още 2 седмици

Удължаваш  времето и протекцията на покупката се удължава. Точно днес и аз удължих времето на една с 55 дена... Наскоро пристигнаха 2 с над 70дена пътуване.... :lol6:

И при мен нещо се замотават поръчките..гледам вече са 70 броя на очакване.... И днес няма нищо.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм изпадал в такава ситуация.Аз бих си искал парите обратно и бих направил поръчка от друг търговец.

Последната пратка получих преди около месец и пристигна за по-малко от 3 седмици след поръчката.Обикновено ми идват за по-малко от месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При забавена пратка над 60 дена, с или без диспут, китаеца също има опция да удължи времето... Понякога се забавят, но в повечето случаи, поне при мен, или пристигат, или възстановяват цялата сума. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.04.2019 г. в 17:44, Daylight Dancer написа:

Вяра на продавач да нямаш. И мен ме разиграват може ли сега половината пари да ви преведем, да ви одължим срока на протекция пък да ви изпратим друга бройка. "бой докато шават" че иначе оправия няма.

на 30.04.2019 г. в 20:10, ivan_pop написа:

Не съм изпадал в такава ситуация.Аз бих си искал парите обратно и бих направил поръчка от друг търговец.

на 30.04.2019 г. в 21:40, Zaza Zaraza написа:

ри забавена пратка над 60 дена, с или без диспут, китаеца също има опция да удължи времето... Понякога се забавят, но в повечето случаи, поне при мен, или пристигат, или възстановяват цялата сума. 

В крайна сметка май е по-добре диспут с цел въстановяване на цялата сума - към този вариант се насочих. Като идеята е после да поръчам от търговеца, от който ми дойде стоката, поне там се надявам да е наред.

От Аликспрес казаха, че до 30 дни максимум ще решат спора, ще чакам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване