Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не съм сигурен дали темата е на точното място, извинявам се предварително! Та, преди около месец си купих специално телевизор, за да го ползвам като монитор. 43 инча е, Smart TV, поддържа HDR + 4K, точно заради което го взех, обаче проблема е друг.. Клиповете в тубата, когато ги пусна на 4K качество, забиват леко и/или картината изостава а звука е прекалено напред.. С филмите на 4K нямам никакви проблеми, в игрите които успявам да отключа 4К качество също нямам проблем. Обаче ей тоя youtube ми кине сите нерви, някакво решение как да оправя т'ва забиване и изоставане на звука при 4К?

Ps; Ето и марката на тоз тИлИФизор - 
Smart LG, 43", 43UK6300MLB, 4K Ultra HD

EDIT: Имам и друг страничен проблем с компютъра. Ако изключа компютъра, извадя захранването и го ръгна отново, натискам копчето да стартира, и не ебава. Обаче, ако извадя кабела на интернета, тогава компютъра включва без дори да съм натиснал копчето да стартира?! Идея си нямам от дека иде тоя проблем, и защо го прави точно с кабела на нета. Някакви варианти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е компютъра ти?

Тубата през компютъра или през телевизора я гледаш? Ако е през компютъра с кой браузър, какво е натоварването на компонентите ти, сработва ли хардуерното ускорение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някаква по-подробна информация за компютъра знаеш ли - процесора и видеокартата най-вече какви са? По какъв начин идва интернета от кабела, да не би да се включва някаква защита на дъното (което също не знаем какво е) поради високо напрежение на кабела на интернета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само надписите са 4K.

То ако и всичко, на етикета на което пише "гроздова" е направено от грозде . .  . . Няма толкова лозя в България.

Серизното, което съм го писал и друг път - чисто физически през LVDS към панела не може да мине 4K. Заради това е направен новият интерфейс V-by-One. Но масовката си е на LVDS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, plamen_petrov_80 написа:

Какъв е компютъра ти?

Тубата през компютъра или през телевизора я гледаш? Ако е през компютъра с кой браузър, какво е натоварването на компонентите ти, сработва ли хардуерното ускорение?

През компютъра разбира се. Ползвам си винаги Google Chrome, относно натоварването при 4К, нито видеото се товари, нито процесора. Гледах го вече!

преди 5 часа, Raze написа:

Някаква по-подробна информация за компютъра знаеш ли - процесора и видеокартата най-вече какви са? По какъв начин идва интернета от кабела, да не би да се включва някаква защита на дъното (което също не знаем какво е) поради високо напрежение на кабела на интернета?

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7300 @ 2.66GHz 2.67GHz | 4GB Ram | 1GB Video(Nvidia GT220) , ии нета ми минава през рутер и се съмнявам да не е от него. За дъното нямам нииикаква информация, по-късно ще дръпна Everest и ще си едитна мнението. И ако те интересува, с Windows 7 Ultimate 64 битов съм!

преди 3 часа, Филипов написа:

Само надписите са 4K.

То ако и всичко, на етикета на което пише "гроздова" е направено от грозде . .  . . Няма толкова лозя в България.

Серизното, което съм го писал и друг път - чисто физически през LVDS към панела не може да мине 4K. Заради това е направен новият интерфейс V-by-One. Но масовката си е на LVDS.

Не те разбрах какво по-точно имаш предвид с това? Не те разбрах изоообщо хаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези антични компоненти забрави за 4К видео. То видеокартата не поддържа такава резолюция:

https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-220/specifications

Maximum Digital Resolution
2560x1600
Maximum VGA Resolution
2048x1536

https://bg.wikipedia.org/wiki/4K_резолюция

Пълнокадров 4K 4096 × 3112 1.32:1 12,746,752
Академичен 4K 3656 × 2664 1.37:1 9,739,584
Широкоекранен 4K 4096 × 1714 2.39:1 7,020,544
Кашетиран 4K 3996 × 2160 1.85:1 8,631,360

Виждаш ли разликата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

Не те разбрах какво по-точно имаш предвид с това? Не те разбрах изоообщо хаха

Не се и мъчи - няма и да разбереш. Гледай си шарените лепенки. Реално дори и FHD нямаш. Като не вярваш опитай се да направиш сметка за видеопоток и битрейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не става компа си пускай тубата от телевизора и си гледай 4к

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Raze написа:

С тези антични компоненти забрави за 4К видео. То видеокартата не поддържа такава резолюция:

https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-220/specifications

Maximum Digital Resolution
2560x1600
Maximum VGA Resolution
2048x1536

https://bg.wikipedia.org/wiki/4K_резолюция

Пълнокадров 4K 4096 × 3112 1.32:1 12,746,752
Академичен 4K 3656 × 2664 1.37:1 9,739,584
Широкоекранен 4K 4096 × 1714 2.39:1 7,020,544
Кашетиран 4K 3996 × 2160 1.85:1 8,631,360

Виждаш ли разликата?

Добре, за тубата разбрах. Обаче сега ей т'ва нещо ми гризе душицата..

преди 12 часа, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

EDIT: Имам и друг страничен проблем с компютъра. Ако изключа компютъра, извадя захранването и го ръгна отново, натискам копчето да стартира, и не ебава. Обаче, ако извадя кабела на интернета, тогава компютъра включва без дори да съм натиснал копчето да стартира?! Идея си нямам от дека иде тоя проблем, и защо го прави точно с кабела на нета. Някакви варианти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали ти писах и за това по-горе. Провери по LAN кабела да не би да има високо напрежение. Все пак конфигурацията е над 10 годишна и реално всичко може да се повреди всеки момент или да има скрити дефекти/проблеми като този. А и не само за "тубата" - с тази конфигурация повече от 2К резолюция няма как да пуснеш към телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...