Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добра вечер, приятели!

Проблема е следния: имам рутер. На новия си компютър сложих Wifi2 adapter TP-LINK TL-WN722N, уж инсталирах драйверите и 1/2 програми QSS и Wireless connect utility, рестартирах и НЕ - не ми го зачита. Като вкарам в USB-то сигнализира със звуков сигнал. Нещо от софтуера или ip-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква OS си? Драйверите от къде ги взе? В управление на хардуера всичко ли е намерено? От мрежите имаш ли я новата мрежова карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С каква OS си? Драйверите от къде ги взе? В управление на хардуера всичко ли е намерено? От мрежите имаш ли я новата мрежова карта?
С 10ка съм. Драйверите са от диска на адаптера. Не разбрах? Какво за мрежовата карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същият адаптер, инсталиран на компютър със Windows 10.

След като се инсталира в USB порта, ОС автоматично си намери драйвери за него.

Допълнителни програми не съм инсталирал

Деинсталирай всички драйвери програми към него.

Рестартирай и постави го отново в USB порт(USB 2.0 по възможност) и от Диспечера на устройства виж ръчно дали ще се ъпдейтне драйвера (задай пътя папката с драйвера), ако не стане автоматично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Рестартирай и постави го отново в USB порт(USB 2.0 по възможност) и от Диспечера на устройтва виж ръчно дали ще се ъпдейтне драйвера (задай пътя папката с драйвера), ако не стане автоматично.
Пробвах без инсталация от диска и не стана... Незнайно защо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, YelloWonKEY написа:
преди 14 минути, oic написа:
Рестартирай и постави го отново в USB порт(USB 2.0 по възможност) и от Диспечера на устройтва виж ръчно дали ще се ъпдейтне драйвера (задай пътя папката с драйвера), ако не стане автоматично.

Остави диска с драйверите, защото може да няма нов.

Деинсталирай сегашните. (Изпълни стъпките по-горе)

Свали си версията на драйвера за твоя безжичен адаптер от тук.

за ОС която ползваш.

(в зависимост дали е v1, v2, v3)

След това, ако не ти позволи да инсталираш драйвер, задай пътя (мястото на разархивираният драйвер/папка) от диспечера на устройствата

С десен бутон върху името на неразпознатото устройство/Свойства/, таба Драйвер/Автоматично инсталиране...

При неуспех Прегледай моя компютър за... (избираш папката с драйвера за ОС win10) ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, oic написа:

Остави диска с драйверите, защото може да няма нов.

Деинсталирай сегашните. (Изпълни стъпките по-горе)

Свали си версията на драйвера за твоя безжичен адаптер от тук.

за ОС която ползваш.

(в зависимост дали е v1, v2, v3)

След това, ако не ти позволи да инсталираш драйвер, задай пътя (мястото на разархивираният драйвер/папка) от диспечера на устройствата

С десен бутон върху името на неразпознатото устройство/Свойства/, таба Драйвер/Автоматично инсталиране...

При неуспех Прегледай моя компютър за... (избираш папката с драйвера за ОС win10) ОК.

Всичко е така, както го е описал  oic. За версията - погледни адаптера от страна на стикера. Там е написана версията. На диска към адаптера при версия 1 и 2 няма драйвер за Win 10.  Има го, ако версията е 3. Друго освен драйвера не ти е необходимо да инсталираш.

преди 47 минути, YelloWonKEY написа:
преди 49 минути, oic написа:

Не е станало защото нямаш закачен кабел от интернета към компютъра. И трябва да изчакаш, докато получиш съобщение, че драйвера за адаптера е намерен и инсталиран. Тогава разкачаш кабела за интернет от компютъра. Вече оставаш само на Wi-Fi

Ето ти снимка как се прави: Току що го направих заради Вас на този комп. Версията на моите е 1 и ако търсиш драйвер за нея в интернет, няма да намериш. А десятката след като влезеш в диспечера и окажеш да ти го търси от първото меню, след кратко изчакване ще ти го открие и инсталира без проблем. Адаптера трябва задължително да ти е включен в USB порт, независимо, че имаш и включен кабел за интернет. След края на процедурата изключваш кабела, защото той се явява по подразбиране за интернета.

ScreenShot001.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Получи се с инсталирането на драйвърите от сайта на производителя. Трябваше да прибегна до лаптопа и флашката.
П.С. Скоростта много намаля - драстично. Поради факта, че съм с 1ГБит и-нет и 300мбит рутер + 150мбит адаптер... Свалях с 30 мегабайта/секунда - сега с 10-11 при СИЙДВАН торент...
Мисля да се върна към кабел? Но в случая ще ми трябва 5-10 метров кабел - предполагам (ЛАН КАБЕЛ) с по-добър стандарт? Препоръчайте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, YelloWonKEY написа:

Благодаря на всички. Получи се с инсталирането на драйвърите от сайта на производителя. Трябваше да прибегна до лаптопа и флашката.
П.С. Скоростта много намаля - драстично. Поради факта, че съм с 1ГБит и-нет и 300мбит рутер + 150мбит адаптер... Свалях с 30 мегабайта/секунда - сега с 10-11 при СИЙДВАН торент...
Мисля да се върна към кабел? Но в случая ще ми трябва 5-10 метров кабел - предполагам (ЛАН КАБЕЛ) с по-добър стандарт? Препоръчайте?

Минимум CAT5, за предпочитане е  CAT6. И двата се продават на линеен метър. Има и готови с различна дължина и с кримпвани куплунзи на тях. Обикновено са  CAT5   А скоростта няма да е това, което си имал с кабела. Сам си забелязал вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, YelloWonKEY написа:

Имай на предвид, че ако не стига до теб оптика е желателно да използваш безжичен интернет.

Негативите, са че скоростта ще е по-ниска от обичайно Но компютъра ще е защитен при бури и прочие.

За кабела, попитай в най близкият магазин за компютри до вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, YelloWonKEY написа:

https://www.jarcomputers.com/VCom-NP611-UTP-15m-Cat-6_prod_CNCPTVCOMNP61115M.html?ref=prod Този кабел подходящ ли ще е? Или САТ6а ще е по-доброто решение?

Именно за такъв говорим, но този е 15 metra, докато вие искате по къс. И двата типа кабел ще ти свършат еднаква работа. А че CAT6 е по добър, не би трябвало да се съмняваш.  Още по добър е CAT7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано ми трябват 12 метра да се движи плътно по вратата и долу по праговете... Трябва да намеря и такер? Който захваща кабела с едни скобички (да препоръчте)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, YelloWonKEY написа:

Честно казано ми трябват 12 метра да се движи плътно по вратата и долу по праговете... Трябва да намеря и такер? Който захваща кабела с едни скобички (да препоръчте)?

По железарските магазини се продават. Може да има и при JAR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Колев60 написа:

Минимум CAT5, за предпочитане е  CAT6.

Защото?

П.П. Не бързай с отговора. Ще го прочета утре...:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Jorge написа:

Защото?

П.П. Не бързай с отговора. Ще го прочета утре...:) 

Не мисля да ти отговарям въобще, така че си спи спокойно ако щеш и до в други ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Колев60 написа:

Не мисля да ти отговарям въобще, така че си спи спокойно ако щеш и до в други ден!

Тъкмо си лягах и видях, че си побързал да пишеш. Нямаше нужда. Знаех отговора.

Лека нощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, YelloWonKEY написа:

че 10-11 мегабайта в сек. са 80-90 мегабита - това е много добре за 150 мегабитов wifi адаптер (скоростта на свързване няма много общо със скоростта на download, тествал съм локално между компютри с lan и wifi и то не на файл дето товари диска ами на генериран трафик, който не зависи от скоростта на диска), ползвам същия realtek RTL8188eu и моя доставчик ми дава 65 мегабита, а макс скорост в стаята с рутера е около 60 мегабита и то на свободен незаконен в България канал (13 - има го като се избере Japan, щото всички други бяха заети пo няколко пъти)...

п.с. ако спреш криптацията скоростта ще се дигне още, но пак няма да е 150 мегабита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"13 - има го като се избере Japan, щото всички други бяха заети пo няколко пъти)..."  Това е хубаво дето си го споделил. Не ми е идвало на ум да пробвам, независимо от това, ти благодаря за инфото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, the professor написа:

че 10-11 мегабайта в сек. са 80-90 мегабита - това е много добре за 150 мегабитов wifi адаптер (скоростта на свързване няма много общо със скоростта на download, тествал съм локално между компютри с lan и wifi и то не на файл дето товари диска ами на генериран трафик, който не зависи от скоростта на диска), ползвам същия realtek RTL8188eu и моя доставчик ми дава 65 мегабита, а макс скорост в стаята с рутера е около 60 мегабита и то на свободен незаконен в България канал (13 - има го като се избере Japan, щото всички други бяха заети пo няколко пъти)...

п.с. ако спреш криптацията скоростта ще се дигне още, но пак няма да е 150 мегабита

Как да "спрем криптацията" и би ли довело до някакви негативи това действие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, YelloWonKEY написа:

Как да "спрем криптацията" и би ли довело до някакви негативи това действие?

ми правиш open system - без парола и всеки може да се върже към wifi мрежата ти...

p.s. 13 канал не се лови от някои wifi адаптери и смартфони обаче...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, the professor написа:

ми правиш open system - без парола и всеки може да се върже към wifi мрежата ти...

Но пък може да си резервира IP адресите в DHCP по MAK адреси и да ограничи басейна, може да сложи и филтрация по MAK (би трябвало да го има).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Но пък може да си резервира IP адресите в DHCP по MAK адреси и да ограничи басейна, може да сложи и филтрация по MAK (би трябвало да го има).

мда a може да спре направо dhcp на рутера и да си сложи ръчно ip - така ползва нет съседа... обаче това няма да спре някой който разбира - той също може да се закачи към рутера, няма да вземе ip (ако не го закача нищо не пречи да направи ап- с по силен обхват със същото ssid и wifi жертвата ще презакачи към фейк рутера и ще му види и мак-а и какви заявки праща, а с него вече ще може да закачи към рутера), но може и да snifi и пак ще разбере и мака на тоя дето ползва нета, и ip-to, gateway и dns (ък за последното може да ползва и гугълския)... под linux става супер лесно, но и под windows е възможно, най много да се наложи да сложи ръчно някакво ip за да не го разкача...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много филми има, само "атакуващия" с Linux да не се окаже в капана на BSD-то направено на стръв да чака за "зелени хакерчета".

Може да пробва, но най-добре е да си опне кабела и да не се занимава с глупости :)

Аз вече не помня от колко години си ползвам глупавия рутер без антени :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, YelloWonKEY написа:

Направих ти един тест на скороста със същия адаптер и версия 1 през TP-Link 2600 и също гигабитов нет, но е доволна скороста за 150 мегабитов адаптер. Ако искаш да я вдигнеш, което много не си заслужава пред кабела, трябва да се изръсищ за двубандов адаптер с цена 50-70 лева.

2222.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.