Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гост

Какъв е вашият избор за десктоп среда?

Какъв е вашият избор за десктоп среда?  

72 гласували потребители

1. 1. Какъв е вашият избор за десктоп среда?

Препоръчан отговор

Гост

Вдъхновен от анкетата на @whitepixel, реших да ви питам каква десктоп среда използвате. Интересно ми е поне тук, в калдата, коя е най-използваната среда. В анкетата добавям всички среди, които знам или за които съм чувал. Ако вашата я няма, моля да ме извините, но няма как да ги знам всичките и затова има отговор "друга".

Може и повече от един отговор да се избира.

Аз съм гласувал за Канела, LXDE и LXQt, защото ако Канелата не стане такава, каквато се надявам, ще се наложи да сменям средата и ще бъде или LXDE, или LXQt.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм на Мате но LXqt също ми допада,само трябва да я оправят кусурите.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gnome Shell .....и съм си доволен .....!!! , инче в офиса си имам LXDE  Budgie...!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко без Gnome3 - това нещо е по-подходящо за таблет, отколкото за настолна машина.Иначе ползвам Mate, Kde и CDE. С цинамон съм брала, достатъчно ядове с графиката,иначе не е лоша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко съм изпробвал, най-добре се чувствам с MATE или GNOME 3. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 минути, ТерминалТора написа:

С цинамон съм брала, достатъчно ядове с графиката,иначе не е лоша.

Аз пък точно с Канелата не съм имал проблеми. Други среди я крашват, я не искат да стартират, докато Канелата винаги тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз  съм с KDE и XFCE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, ТерминалТора написа:

Всичко без Gnome3 - това нещо е по-подходящо за таблет, отколкото за настолна машина.Иначе ползвам Mate, Kde и CDE. С цинамон съм брала, достатъчно ядове с графиката,иначе не е лоша.

...и що gnome е подходящ за таблет , това е някаква нова теза и се си мисля че голи приказки без доказателства и подкрепа са си чиста проба SPAM...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Rumen Rashkov написа:

...и що gnome е подходящ за таблет , това е някаква нова теза и се си мисля че голи приказки без доказателства и подкрепа са си чиста проба SPAM...

Само като видиш интерфейса с иконките заемащи целия плот, става явно че е крайно неудобен за човек свикнал с Гном2 или кде. На мен това , никак не ми прилича на интерфейс удобен за работа с насолен компютър или лаптоп.Дори Unity на Убунту е по използваемо. Обвързването със systemd и количеството рам ,което яде гном3 пък хич няма да ги коментирам. Ето ти доказателствто по-долу че не е спам. 

GNOME3-600x450.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

На мен този изглед не би ми пречил, ако гномът имаше абсолютно същото количество настройки, което има в Канелата. Само че Гном 3 е много орязано откъм настройки, досущ като Windows и като Юнити на Убунту. Изглежда, че Гном 3 и Юнити са замислени да таргетират потребителите на говняндос - по-малко настройки, че да не им се налага много да мислят. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, rado84 написа:

На мен този изглед не би ми пречил, ако гномът имаше абсолютно същото количество настройки, което има в Канелата. Само че Гном 3 е много орязано откъм настройки, досущ като Windows и като Юнити на Убунту. Изглежда, че Гном 3 и Юнити са замислени да таргетират потребителите на говняндос - по-малко настройки, че да не им се налага много да мислят. :D

Същото ме подразни и мене. Бих шута на Убунту, точно защото на Юнити не можеше да се смени мястото на бара да е долу. Не че не можеше да сменя ГУИ-то, просто ме подразни отношението на Каноникъл към потребителите като към опитни зайчета. ( като 1 редмънтска корпорация почти) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, ТерминалТора написа:

Бих шута на Убунту, точно защото на Юнити не можеше да се смени мястото на бара да е долу.

Явно не съм единственият, който е свикнал с панел долу и не може да работи с друго. :) Аз юнитито го знаех как ще изглежда още когато го обявиха за първи път, а после го и пробвах (на виртуалка, де, да не съм луд на реалка) и като видях, че най-елементарни настройки няма (за панела и за показване на флагче за кл. подредби), го натирих и повече не съм го и поглеждал. А като гледам и Гном 3 натам е тръгнал. Последното има един интерфейс на име Гном Флашбек, който връща изгледа като на Гном 2, но за съжаление само това прави - връща изгледа. Иначе си е също толкова орязано откъм настройки и няма абсолютно никакъв начин да махнеш долния панел, а горния да преместиш на мястото на долния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, rado84 написа:

Ми ще им заврят главите бе Радо.....Абе и на мен ми се вижда странен ГНОМ3 с тези плочки май е за сензорен монитор по скоро

преди 2 часа, ТерминалТора написа:

Ма ти си женско ли? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Ми ще им заврят главите бе Радо.....Абе и на мен ми се вижда странен ГНОМ3 с тези плочки май е за сензорен монитор по скоро

Ма ти си женско ли? :ohmy:

Че какво значение има какво съм. Дамите не могат да се оправят с Юникси ли. Що такъв сексизъм в Open Source и *NIX обществото. ? Нали е много Open ? Или си кадърен, или не. Това че си се родил с донгъл мецду краката нищо не значи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ТерминалТора написа:

Че какво значение има какво съм. Дамите не могат да се оправят с Юникси ли. Що такъв сексизъм в Open Source и *NIX обществото. ? Нали е много Open ? Или си кадърен, или не. Това че си се родил с донгъл мецду краката нищо не значи. 

Леле ОТКРИХ ги бе дамите с Юникс ,кой ти говори за сексизъм бре толкова сте малко че сте почти митични

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 26 минути, ТерминалТора написа:

Дамите не могат да се оправят с Юникси ли.

Не става въпрос за това. Просто жените компютърджийки сте рядкост, а още по-голяма рядкост сте тези, които предпочитат линукс и се оправят с него сами. Жените линуксарки са също толкова редки, колкото и жените танкистки в World of Tanks. :D  Да не кажа голяма дума, ама в главите на 99% от жените има само гримове, парцалки, клюки и на кой колко му е дълъг, а за технологични неща изобщо не можеш да ги търсиш. И затова жени като теб правят впечатление и дори предизвикват реакции на учудване. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rado84 написа:

Не става въпрос за това. Просто жените компютърджийки сте рядкост, а още по-голяма рядкост сте тези, които предпочитат линукс и се оправят с него сами. Жените линуксарки са също толкова редки, колкото и жените танкистки в World of Tanks. :D  Да не кажа голяма дума, ама в главите на 99% от жените има само гримове, парцалки, клюки и на кой колко му е дълъг, а за технологични неща изобщо не можеш да ги търсиш. И затова жени като теб правят впечатление и дори предизвикват реакции на учудване. ;) 

То и аз нямам приятелки - намирам ги за скучни,колкото и се опитват да ме разубедят. Сигурно и на тях съм им скучна и обърнала резбата. Предпочитам мъжки компании с които да гледам мач,да цикля някоя игричка или Юниксче и да поркам бира в някоя градинка,отколкото да кисна по молове и кафета(предпочитам да умра). Чувствам се повече момче - още от малка исках мечове и пистолети а ми купуваха ш***** кукли,които правех на парчета. Не съм джендър/транс (надявам се) . А жените винаги ще пуснат някоя клюка или ще те изпържат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 33 минути, ТерминалТора написа:

То и аз нямам приятелки - намирам ги за скучни,колкото и се опитват да ме разубедят. Сигурно и на тях съм им скучна и обърнала резбата. Предпочитам мъжки компании с които да гледам мач,да цикля някоя игричка или Юниксче и да поркам бира в някоя градинка,отколкото да кисна по молове и кафета(предпочитам да умра). Чувствам се повече момче - още от малка исках мечове и пистолети а ми купуваха ш***** кукли,които правех на парчета. Не съм джендър/транс (надявам се) . А жените винаги ще пуснат някоя клюка или ще те изпържат. 

Не си, споко. ;) И сестра ми е същата - мъжкарана от малка и също като теб е правила куклите на парцали, защото е искала да кара картинг, но по комунизма да допуснат момиче в картинга...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ТерминалТора написа:

Същото ме подразни и мене. Бих шута на Убунту, точно защото на Юнити не можеше да се смени мястото на бара да е долу. Не че не можеше да сменя ГУИ-то, просто ме подразни отношението на Каноникъл към потребителите като към опитни зайчета. ( като 1 редмънтска корпорация почти) 

Ако искате Убунту по ваш вкус, пробвайте Ubuntu MATE. Ако вече не сте, разбира се.

преди 6 минути, captainFill написа:

Ако искате Убунту по ваш вкус, пробвайте Ubuntu MATE. Ако вече не сте, разбира се.

Не знам кое е толкова смешно.https://ubuntu-mate.org/blog/ubuntu-mate-disco-final-release/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, captainFill написа:

Пхахахахаха, МАТЕ - добър виц! Убунту по наш вкус може вече само с Канела. В репотата на Убунту 18 все още има Канела 3.8, която е нужното, за да е дистрото по наш вкус. И донякъде - но не на 100% - с LXDE.
А това МАТЕ в момента е точно такова, каквото го помня отпреди 10 години (по времето на Убунту 10.10). Даже и аплети за него няма като хората. За Канелата има "ShowDesktop++", "Cinnamenu", "Restart Cinnamon", "CPU Temp", "Shutdown menu", CobiWindowList и мн. др., а за МАТЕ-то има 4-5 древни, грозни и безполезни аплета, камо ли изброените. А десктоп среда без CobiWindowList = боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, rado84 написа:

Пхахахахаха, МАТЕ - добър виц! Убунту по наш вкус може вече само с Канела. В репотата на Убунту 18 все още има Канела 3.8, която е нужното, за да е дистрото по наш вкус. И донякъде - но не на 100% - с LXDE.
А това МАТЕ в момента е точно такова, каквото го помня отпреди 10 години (по времето на Убунту 10.10). Даже и аплети за него няма като хората. За Канелата има "ShowDesktop++", "Cinnamenu", "Restart Cinnamon", "CPU Temp", "Shutdown menu", CobiWindowList и мн. др., а за МАТЕ-то има 4-5 древни, грозни и безполезни аплета, камо ли изброените. А десктоп среда без CobiWindowList = боклук.

Е, а на мен точно Канелата във всякакъв вариант не ми харесва. Не знам само защо сте всички толкова наострени в този форум за кавга.
Всеки си има някакви предпочитания. Пробвах Linux Mint 19.1 "Tessa" - Cinnamon (64-bit) и скоростно се върнах пак към MATE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич няма аплети ;) ей Радо .....си сядаш на гЪзо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гном 3 братя върви някак си мазно както едно време Уиндоус Виста :),а изгледа и е потресаващо отблъскващ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента нещо такова ми се върти в главата: KDE > GNOME Flashback > XFCE > GNOME 3 > Cinnamon > Mate > Deepin > LXDE
Сега съм с XFCE. KDE ми харесва напоследък, особено ако се намери версия с малко бъгове. С GNOME съм свикнал отдавна. С MATE и Cinnamon се сработвам добре, но като че ли не бих се върнал в момента. Deepin ми харесва. На LXDE бих работил.
Lumina, LXQT изглеждат интересни.
Trinity ще е добре, ако преминат изцяло на новото QT5 или някакъв друг/собствен фраймуърк.
Panteon ми изглежда интересна и красива.
Equinox,Liri, EDE, Sugar не съм ги чувал.
Другите не са ми интересни на този етап. Много възможно да имат положителни качества.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, captainFill написа:

Пробвах Linux Mint 19.1 "Tessa" - Cinnamon (64-bit) и скоростно се върнах пак към MATE.

Канелата в 19.1 е трагична - в това спор няма. Пробвай Убунту 18 и му инсталирай ръчно Канела. В репотата има Канела 3.8, която е просто перфе и няма нищо общо с гадната 4.0, която беше орязана откъм настройки.

преди 37 минути, Melmak ® написа:

Equinox,Liri, EDE, Sugar не съм ги чувал.

Еквинокс е среда, която ти прави линукса с изглед 1:1 като на говняндос 95, Лири-то не изглежда зле, но ще я пробвам в скоро време на виртуалка и ще кажа как е. Sugar е някаква детска десктоп среда за обучение на деца на Линукс, доколкото разбрах от описанието. То е ясно, че някой тук надали ще я ползва, но реших все пак да добавя всичките среди, които съм чувал.

Еквинокс:

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...