Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

kalcho

Петиция срещу неравното третиране на гражданите на България

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

http://www.bgpetition.com/diskriminacia/index.html - това е адреса ако някой от Вас се заинтересува ,може да гласува. Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не съм съгласен с тази дискриминация. Не може Български граждани и в частност пенсионери и други нуждаещи се да имат нужда от лекарства, да нямат жилища и някои дори да бъдат изхвърляни от предоставените им такива, а в същото време на ромите (циганите) да им се дават всякакви привилегии-многократни помощи за деца (не че си ги гледат), жилища, да не им правят нищо, когато не си платят тока, а на нас да ни ги спират на секундата и тем подобни абсурди. Чрез това си действие това правителство на абсурдите, превръща тази държава в по-голям АБСУРД и кара нас младите да я напускаме!!!

Дано някои хора си вземат поука!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с първа, четвърта и отчасти с т. 6. Останалите или почиват на необосновани конкретно твърдения или не почиват на разбиране за понятието "обратна дискриминация" и "държавна политика на обратната дискриминация".

Друг е въпроса, че метода на петицията е меко казано тъп. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петицията е абсолютно тъпа! Изобщо не смятам за вярно твърдението че МВР се е отказало да издирва извършителите защото са от ромски произход, че то основния криминален контингент са те. Също така самата петиция вкарва дискриминация, Stalik много добре го описа - "обратна дискриминация", все пак държавата има ресурс да балансира нещата, защото за всички ни е ясно че ако се родиш ром си доста назад - първо с родителите си най-вероятно които определено биха ти повлияли да не паднеш по-далече от дървото, после с предубеждението към етноса ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Петицията е абсолютно тъпа! Изобщо не смятам за вярно твърдението че МВР се е отказало да издирва извършителите защото са от ромски произход, че то основния криминален контингент са те. Също така самата петиция вкарва дискриминация, Stalik много добре го описа - "обратна дискриминация", все пак държавата има ресурс да балансира нещата, защото за всички ни е ясно че ако се родиш ром си доста назад - първо с родителите си най-вероятно които определено биха ти повлияли да не паднеш по-далече от дървото, после с предубеждението към етноса ти

Аз само да попитам. А един пенсионер, който все пак 30 - 40 години е работил за тази държава (плащал си е данъците, творил е блага за себе си и обществото), няма ли право и за него държавата да балансира нещата? Защо на него да му спират тока, пък на други хора не? Не е това подхода, защото в тази си форма само изостря създаденото напрежение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз само да попитам. А един пенсионер, който все пак 30 - 40 години е работил за тази държава (плащал си е данъците, творил е блага за себе си и обществото), няма ли право и за него държавата да балансира нещата? Защо на него да му спират тока, пък на други хора не? Не е това подхода, защото в тази си форма само изостря създаденото напрежение.

Мисля че тази оценка - дали това е подхода или не - не може да се дава с лесна ръка, при положение че това е политика, провеждана от много страни по света. И е нормално тя да предизвика недоволството на тези, които от своята камбанария се виждат като онеправдани.

Много правителства са правили опити да намалят дискриминацията чрез законодателство за граждански права, за равни възможности и политика на позитивна дискриминация (наричана от опонентите й „обратна дискриминация“).
-- Из Уикипедия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че тази оценка - дали това е подхода или не - не може да се дава с лесна ръка, при положение че това е политика, провеждана от много страни по света. И е нормално тя да предизвика недоволството на тези, които от своята камбанария се виждат като онеправдани.

Много правителства са правили опити да намалят дискриминацията чрез законодателство за граждански права, за равни възможности и политика на позитивна дискриминация (наричана от опонентите й „обратна дискриминация“).
-- Из Уикипедия.

Защо да гледат нещата от само своята камбанария. И защо казаното в петицията да не е вярно.

Да погленем фактите в очите:

1. Плащат ли ромите ток, вода, данъци и осигуровки - НЕ

2. Отказват ли предложена работа съгласно квалификация и опит - ДА

3. Висят ли нон стоп на социални помощи - ДА.

4. Получават ли допълнителни помощи - ДА.

5. Крадат ли - ДА

6. Имат ли жилища - ДА ( всички роми имат къщи, но се водят без жилища по ред причини )

7. Дават ли има строени с наши пари къщи - ДА

8. Плащаме ли им сметките под формата на по-високи цени и данъци - ДА.

9. Имат ли телевизор и сателитна антена - ДА ( почти на 100% )

10. Имат ли автомобили и същевременно да се водят на помощи - ДА

Доста неща се насъбраха в общи линии. Верни са твърденията. Съжелявам, но аз не съм съгласен да им плащам сметките, да ги хрантутя, да им строят жилища с мои пари, а те да лентяйстват.

Не може след като им е предложена работа и отказ да я работят да искат помощи. Това го няма никъде в цивилизования свят.

С какво основание един циганин получава повече социални помощи от един пенсионер, който цял живот се блъскал за тази страна, а оня лентяйства, краде и руши на поразия?

С какво основание циганина взема повече социални помощи от един пенсионер по болест с напреднал диабет? Да не би да е болен или сакат?

Как всички други етноси в тая държава могат да работят и да си плащат сметките, а само тази измет и долен енически боклук да не може? Мисля, че е време да им се покаже ясно и твърдо, че в тази държава има закони, които са за всички и те трябва да спазват. Ако трябва и силово да стане.

Отказал работа - няма помощи. Бунтува се заради това - Бой и принудителен обществено полезен труд.

Не си плаща сметките - спиране на вода и ток. Бунтува се, прави зулуми - Бой и принудителен обществено полезен труд.

А сега какво - мързелуват, крадат и се въдят като плъхове, защото са на чужд гръб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nickfox, най-напред ще отправя към теб първо и последно предупреждение за изказвания като „тази измет и долен етнически боклук”. Достатъчно дълго време си в kaldata.com, за да знаеш как се третират подобни изказвания тук (наедно с изказалите ги).

Колкото до десетте ти въпроса с отговори - ако бе прочел внимателно предните ми постове и беше осмислил казаното, може би нямаше да се опитваш така опростенчески да представяш нещата. Защото фактите всеки може да ги интепретира както му е изгодно, сиреч - да изнасилва действителността в угода на личното си мнение. Важни са обаче мотивите и идеите, които лежат зад конкретно решение или деяние. Без тези неща никога не бихме могли да стигнем до адекватна демократична политика. Практиката на т.нар. affirmative action е нормална за много правителства по света и има сложен генезис. Може би в България все още не сме се научили да я прилагаме, защото никой не е разглеждал сериозно въпроса (все нещо друго е приоритетно). Можеш да се запознаеш с понятието тук. (Няма да споменавам за политиката на Индия по въпроса, която от години се опитва да се справи с традиционните "касти" в страната; изключенията от политиката "право на 1 дете" в Китай за малцинствата, които не са от етническата група хан; квотите за албанци в македонските университети и т.н. ...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар и леко крайно, изказването на nickfox е вярно. Какво ме грее някакво си там понятие, след като в държавата положението е много лошо? Либералността е хубаво нещо, но е до едно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
nickfox, най-напред ще отправя към теб първо и последно предупреждение за изказвания като „тази измет и долен етнически боклук”. Достатъчно дълго време си в kaldata.com, за да знаеш как се третират подобни изказвания тук (наедно с изказалите ги).

Колкото до десетте ти въпроса с отговори - ако бе прочел внимателно предните ми постове и беше осмислил казаното, може би нямаше да се опитваш така опростенчески да представяш нещата. Защото фактите всеки може да ги интепретира както му е изгодно, сиреч - да изнасилва действителността в угода на личното си мнение. Важни са обаче мотивите и идеите, които лежат зад конкретно решение или деяние. Без тези неща никога не бихме могли да стигнем до адекватна демократична политика. Практиката на т.нар. affirmative action е нормална за много правителства по света и има сложен генезис. Може би в България все още не сме се научили да я прилагаме, защото никой не е разглеждал сериозно въпроса (все нещо друго е приоритетно). Можеш да се запознаеш с понятието тук. (Няма да споменавам за политиката на Индия по въпроса, която от години се опитва да се справи с традиционните "касти" в страната; изключенията от политиката "право на 1 дете" в Китай за малцинствата, които не са от етническата група хан; квотите за албанци в македонските университети и т.н. ...)

Ефекта от това е омразата на произвеждажите към консумиращите. Погледни в ЮАР, където едните работят, а другите ходят и се колят по уилиците - там кой, до къде е стигнал. Или пък в САЩ, където някои смятат, че са родени с привилегии, след като са черни, а "негър" е дума за която може да те набият по улиците и то без да можеш след това да потърсиш справедливост. Та мисля си, че единствената привилегия от която има нужда в тази насока е културното приобщаване, а не битовото разединяване. Да хванат циганетата и да ги пратят на училище. Те там ще видят кое е хубаво, същевременно полицията да излови бандите от крадци на имущество, джебчиите и просяците и да не им остави друго препитание освен работа. Има как да се поправят несправедливостите без да се вършат други. А за мотивите и идеите на обратната дискриминация като се сетя за тях и все се сещам, че пътят към Ада е постлан с низ от добри намерения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-- Из Уикипедия.

Stalik , аз съм съгласен с другите ,но щом намираш че не е по европейски ами да го направиме като европейците !!

Как е в Европа ? Мога да кажа как е в Франция и Испания ( предполагам че така е и в Италия и Германия).

Циганите са номади !! Движат се на катуни ( с коли) и държавата им осигорява както специален номер на колите така и паркинг ( в покрайнините на всяко населено място) с ток и вода . Могат да го ползват до 1 седмица ( местната полиция ги следи за нарушения). Не плащат нищо , но и държавата не се ангажира да им плаща помощи или каквото и да било...........защото нямат постоянен адрес !! Който иска да ходи на училище трябва да се останови някъде за постоянно и всички произлизащи от това задължения към обществото.

Щом така е в развитите демокраций ,нека бъдем като другите европейци . Аз съм съгласен !

В Рим ........по римски !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с @nickfox. Само с изключение на "...измет и долен енически боклук..." и то защото имам 1-2 приятели цигани, които някак не мога да им лепна това определение, но пък донякъде го разбирам, защото на човек му писва. Не е нормално в нашата държава да имаш повече привилегии ако си се определил като турчин или циганин. Има обаче и друго - излишно да се раздуват тези проблеми е само в услуга на престъпните и корумпирани политици които ни управляват. Проблемите идват не от привилегиите които са дадени на турци и цигани, а от това, че ние им завиждаме, просто защото живеем още по-зле и от тях. Цялата държава се ограбва от 20-ина години, и аз всеки път си мисля, че повече от това няма на къде, но както е в един виц "...има, има..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш проблеми. Можеш и достъпа да ми спреш. Ако искаш изтрий ми и профила. Поне на воля ще можете да задушавате истината с възвишени философски изрази и религиозни проповеди.

И колкото си искаш ми намаляй репутацията. Няма по тъпо нещо в този форум от системата за репутация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нямаш проблеми. Можеш и достъпа да ми спреш. Ако искаш изтрий ми и профила. Поне на воля ще можете да задушавате истината с възвишени философски изрази и религиозни проповеди.

И колкото си искаш ми намаляй репутацията. Няма по тъпо нещо в този форум от системата за репутация.

Ами прав е Stalik, тук не сме длъжни да четем обиди и епитети, само защото не можеш да се сдържаш.А каква е връзката между тази тема и религиозните проповеди-не разбрах само.

Системата за репутация не ти харесва-защо тогава я използваш.

И нещо друго-какъвто и да е проблема с циганите в България, той няма да се реши със злоба. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Някои хора във форума обиждат на верска и религиозна основа,а в същото време са админи на други форуми където също са забранени такива неща.Е как питам аз подобен човек ще ги спазва,след като самия той е пристрастен??

Ето ви линк ---> http://forum.tundja.net/index.php/topic,2.0.html

Със здраве и съжалявам за офтопика.

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, затворете овреме тази тема. Освен проблеми и злоба, нищо друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ефекта от това е омразата на произвеждажите към консумиращите. Погледни в ЮАР, където едните работят, а другите ходят и се колят по уилиците - там кой, до къде е стигнал. Или пък в САЩ, където някои смятат, че са родени с привилегии, след като са черни, а "негър" е дума за която може да те набият по улиците и то без да можеш след това да потърсиш справедливост. Та мисля си, че единствената привилегия от която има нужда в тази насока е културното приобщаване, а не битовото разединяване. Да хванат циганетата и да ги пратят на училище. Те там ще видят кое е хубаво, същевременно полицията да излови бандите от крадци на имущество, джебчиите и просяците и да не им остави друго препитание освен работа. Има как да се поправят несправедливостите без да се вършат други. А за мотивите и идеите на обратната дискриминация като се сетя за тях и все се сещам, че пътят към Ада е постлан с низ от добри намерения.

Интересно е как се поставят всички цигани под общ знаменател. И ми е още по-интересно какво правим с работещите такива, които само защото са цигани (бил съм свидетел на такъв случай) не получават работата, за която кандидатстват, без дори оглед на квалификацията им. Е, не се съмнявам че има и готов отговор за това (даже се сещам какъв е), но както аз отбелязах вече - това че в България не сме се научили да провеждаме правилно тази политика е съвсем друг въпрос.

Stalik , аз съм съгласен с другите ,но щом намираш че не е по европейски ами да го направиме като европейците !!

Как е в Европа ? Мога да кажа как е в Франция и Испания ( предполагам че така е и в Италия и Германия).

Циганите са номади !! Движат се на катуни ( с коли) и държавата им осигорява както специален номер на колите така и паркинг ( в покрайнините на всяко населено място) с ток и вода . Могат да го ползват до 1 седмица ( местната полиция ги следи за нарушения). Не плащат нищо , но и държавата не се ангажира да им плаща помощи или каквото и да било...........защото нямат постоянен адрес !! Който иска да ходи на училище трябва да се останови някъде за постоянно и всички произлизащи от това задължения към обществото.

Щом така е в развитите демокраций ,нека бъдем като другите европейци . Аз съм съгласен !

В Рим ........по римски !!

Мерси че ме информираш. "Номадите" се наричат "чергари". И ако си прочел въобще (а това си е забележително начинание) първият ми пост по темата, твърде вероятно е да си забелязал, че съм съгласен с част от точките в подписката и то именно тези, които вече са "болна обратна дискриминация" сиреч в една или друга степен са си прекалени привилегии. Тъй че и аз съм съгласен - в Рим по римски (но на някои хора в тази тема и това им се вижда много).

Не е нужно да мелодраматизираме като многострадалната Геновева. Негодувай от каквото си искаш, но поне се прояви доблестно - прекалил си и си понесе последствията. Да пищим и да врещим при положение че сме и виновни е малко прекалено. Правила има в този форум и те са за всички. Основно сред тях е, че всеки има право на своето мнение и всеки има свободата на словото да го изкаже, но не и свободията. Има си поведение за селския пазар, има си поведение за този форум. Щом ще пишем тук ще се понапънем, пък ще се държим прилично. Така на всички ни - българи, турци, цигани, патагонци, бели, черни, жълти и т.н. ще ни е приятно да общуваме тук и да водим конструктивни дискусии наместо да си крещим по кръчменски с популистки лозунги, които пък карат други да се чувстват едва ли не виновни за това, че са еди какви си.

ЗАКОН

за защита срещу дискриминацията

ДОПЪЛНИТЕЛНА РАЗПОРЕДБА

§ 1. По смисъла на този закон:

1. "Тормоз" е всяко нежелано поведение на основата на признаците по чл. 4, ал. 1, изразено физически, словесно или по друг начин, което има за цел или резултат накърняване достойнството на лицето и създаване на враждебна, обидна или застрашителна среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти като ми намали преди малко репутацията с обвинение, че съм казал еничарски боклук я кажи къде го прочете бре умнико с претенции да знаеш български език.

И що не видяхте какво са писали тия подкрепили декларацията. Моето е нищо в сравнение с това там.

Мерси за рекламата фанатико религиозен.

Еничарски, етнически... да не си играем на лексика. Все двеста. Обидата е налице. А за обида - от 2 до 5 точки от репутацията според сериозността й. Има си тема където е споменато това. :P Етоо... и тук се спазват правилата. kiss.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Cooool !!!

Вече няма войни МС срещу Отворения софт; Прозорци вс. Линукс. Вече войните във форума са на етническа и религиозна основа.Знаех си че така ще стане още като предложих да се закрият тези раздели, но не би - всичко интересно стана на базата на общия лаф разисквания не в духа на един IT сайт, или може би вече не е такъв? angry.gif

По темата: тук съм на страната на никфикс, вярно е че вече почваме да се уливаме поголовно с привилегиите които им отпускаме. Ми то след 20-30 години те ще са мнозинство и ще танцуват на главите ни, а ние ще им робуваме и сигурно още ще има хора които не виждат очевидното .........

Твърдо ЗА подписката - не искам нищо в повече - искам равнопоставеност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересно е как се поставят всички цигани под общ знаменател. И ми е още по-интересно какво правим с работещите такива, които само защото са цигани (бил съм свидетел на такъв случай) не получават работата, за която кандидатстват, без дори оглед на квалификацията им. Е, не се съмнявам че има и готов отговор за това (даже се сещам какъв е), но както аз отбелязах вече - това че в България не сме се научили да провеждаме правилно тази политика е съвсем друг въпрос.

Сталик: Незнам, как ги сложих всички под общ, знаменател. Но да дам пример от реалния живот за смислен подход към интеграцията на малцинствени групи. В САЩ примерно на работодателя му се опрощават част от данъците ако има чернокож служител, ако са 2 до 10, данъците падат по-сериозно, ако са над 10 и са 2% от работниците, данъците падат главоломно. Кой работодател ще подмине с лека ръка такива облаги. Пак в САЩ, на социално слабите се дава жилище със силно занижен наем, като наемателите плащат всички консумативи. Това жилище се ползва докато доходът не се повиши до съответния праг, но не повече от 2.5 години. Ако не си плащаш потребителските сметки, ти спират, тока, водата или каквото не си си платил. Не се прави разлика, какъв е недоимащия - бял, черен или афганистанец. Цялата тази ситема е мъдра, помагат ти, но те карат и да си отговорен за себе си. Ако не искаш да си отговорен за себе си ставаш бъм. Бъмовте в САЩ изглеждат като просещите цигани в България, дори и по-зле, но никой не ги съжалява, защото всеки знае, че шанс им е даден, но те не го искат. За това и бъмовете не просят, защото знаят, че няма да им се даде. От друга страна училищата са отворени за всички деца, ако не си дадеш детето на училище може и да ти го вземат и е улеснен приема на деца от малцинствените групи в колежи и университети.

Това наричам, аз опити за интеграция и реална помощ, другото е предразполгане към лежачество!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сталик: Незнам, как ги сложих всички под общ, знаменател. Но да дам пример от реалния живот за смислен подход към интеграцията на малцинствени групи. В САЩ примерно на работодателя му се опрощават част от данъците ако има чернокож служител, ако са 2 до 10, данъците падат по-сериозно, ако са над 10 и са 2% от работниците, данъците падат главоломно. Кой работодател ще подмине с лека ръка такива облаги. Пак в САЩ, на социално слабите се дава жилище със силно занижен наем, като наемателите плащат всички консумативи. Това жилище се ползва докато доходът не се повиши до съответния праг, но не повече от 2.5 години. Ако не си плащаш потребителските сметки, ти спират, тока, водата или каквото не си си платил. Не се прави разлика, какъв е недоимащия - бял, черен или афганистанец. Цялата тази ситема е мъдра, помагат ти, но те карат и да си отговорен за себе си. Ако не искаш да си отговорен за себе си ставаш бъм. Бъмовте в САЩ изглеждат като просещите цигани в България, дори и по-зле, но никой не ги съжалява, защото всеки знае, че шанс им е даден, но те не го искат. За това и бъмовете не просят, защото знаят, че няма да им се даде. От друга страна училищата са отворени за всички деца, ако не си дадеш детето на училище може и да ти го вземат и е улеснен приема на деца от малцинствените групи в колежи и университети.

Това наричам, аз опити за интеграция и реална помощ, другото е предразполгане към лежачество!

Не съм запознат с условията за работа в САЩ, те не са засегнати и в подписката. Колкото до жилищата - мисля че имаше друга тема за това и там се обсъди пространно. За сметките - виж първия ми пост в темата. За училищата - и това не е засягано в подписката - всеки има правото да не пуска детето си на училище и проблема си е негов. Би следвало да има някаква глоба (така знам аз). Защо тя не се прилага - пак първия ми пост (т. 4 от подписката с която съм заявил че съм съгласен). Друго няма какво да кажа. Изглежда всичко вече съм споменал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този въпрос заставам на страната на никфокс.

На места може да се изказал и малко по-грубо, но предполагам, че най-вероятно си има причина за това.

От всяко правило си има изключения, всяко стадо си има черни овци, но не може само зради изключенията да си вадим изводи за останалите или да ги оправдаваме.

Ако положението в страната беше по-розово, можеше да се дискутира, до колко трябва да сме либерални. Обаче в момента положението на държавата не никак розово. Като прибавим, че ромите или ... нека всеки да използва, каквото име мисли, че е уместно да се използва, имат по-голям прираст от българите, това вече рисува една много грозна картина, която всички по-млади потребители на форума ще гледат (освен ако не изчезнат в чужбина). Трудните моменти изискват по-строги мерки за изход от ситуацията.

Друго, което бих добавил, относно опитите за интегрирането на ромите в обществото. Може да интегрираш някъде само някой, който го иска. Насила хубост не става!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо съм ЗА подписката.Един циганин казал така на баща ми "От циганин българин не може да стане,така,както и от магаре кон не можеш да направиш">А друг работи като шофиор и взима солидна заплата,и краде прасета,защото,АКО НЕ БИЛО КРАДЕНО,НЕ МУ БИЛО СЛАДКО.Хич нама да се учудя,ако Post-ът ми бъде изтрит.

Със здраве,нека намаляме репутации на ония,които говорят истината,и по този начин още повече да толерираме циганите,потулвайки проблема,и дискриминираме нас самите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм запознат с условията за работа в САЩ, те не са засегнати и в подписката. Колкото до жилищата - мисля че имаше друга тема за това и там се обсъди пространно. За сметките - виж първия ми пост в темата. За училищата - и това не е засягано в подписката - всеки има правото да не пуска детето си на училище и проблема си е негов. Би следвало да има някаква глоба (така знам аз). Защо тя не се прилага - пак първия ми пост (т. 4 от подписката с която съм заявил че съм съгласен). Друго няма какво да кажа. Изглежда всичко вече съм споменал.

Щом настояваш да се върнем към изначалната тема. Подписката е създадена защото има разтревожени хора и как няма да са разтревожени, като виждат извършването на явни несправедливости. Да се интегрират циганите - да всеки разумен човек прозира, че това е пътя. Но предложените мерки, са меко казано неразумни и необслужващи интеграцията на това малцинство. Съвсем полека, предложих (взаимствах) други мерки, далече от радикалностите на петцията и управленческите решения на политиците. Очаквах коментар, върху проектоефективноста им, което май ти се видя далеч от темата или офтопик. Аз пък казвам, че това макар и плахи, бяха единствените предложения в разумна насока. А ги направих, защото анализ, които не завършва със синтез е лишен от смисъл - т.е. просто коментари без предложения са си вятър през зъбите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде както обещах на Сталик ще кажа няколко нещица, с памуче ще ги пусна. Нежно и финно, щото видите ли като се каже истината било расизъм. Ама да не се отплесвам. Та така:

Примерче първо:

Работейки в един Интернет център по едно проектче основния контингент бе от така наречените роми. Няма да се спирам на миризмата, която се носеше. Това настрана. Та тези роми трябваше да ги учим на компютърна грамотност. Както и българи. Не ги деляхме. Водехме курсове с всеки, който желае. Разликата беше, че българите трябваше да плащат пълната стойност на курса, а ромите 1/3 или нищо. Независимо, че един от тях бе общински съветник. Няма да казвам, че очите ни бяха винаги на четири.

Примерче второ:

Програма "Личен асистент" на МТСП. Единствените, които отговарят на всички изисквания са ромите, независимо, че има българи в по-тежко положение. Та така. Роми биват назначавани за лични асистенти на хора с различна степен на инвалидност. Простотия пълна е, че не могат да бъдат роднини на тия хора назначавани по тази програма, дори да отговарят на условията, но това е друга тема. Та назначаваме роми. Вместо да си вършат работата, те кръшкат, вземат болнични, а има и случаи да крадат от хората, за които да се грижат.

Примерче трето:

Осигуряваш им работа, която отговаря на квалификацията им. Само, че не искат да я вършат. Хоп на втория ден в болнични и естествено в града да просят или краднат нещо.

Примерче четвърто:

Бай Манго държи кръчмата в едно село, но в същото време се води безработен и взема социални помощи. Кара Мерцедес между другото.

Примерче пето:

Обрана вила. До шушка. До ден днешен, въпреки че са заловени крадците ( роми ) те не са осъдени и собствениците не са получили нищо.

Последното, което казах на Сталик на ЛС не искам да го споделям тук. Прекалено лично е, а и грозно и отвратително. Също все още извършителите не са осъдени за година и половина. Потърпевшия е с психически отклонения и психическа травма за цял живот след преживяното, а е само на 15 и половина. Извършителите са от ромски произход.

Мога да продължавам до безкрай с примери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...