Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Петиция срещу неравното третиране на гражданите на България

Препоръчан отговор

Щом настояваш да се върнем към изначалната тема. Подписката е създадена защото има разтревожени хора и как няма да са разтревожени, като виждат извършването на явни несправедливости. Да се интегрират циганите - да всеки разумен човек прозира, че това е пътя. Но предложените мерки, са меко казано неразумни и необслужващи интеграцията на това малцинство. Съвсем полека, предложих (взаимствах) други мерки, далече от радикалностите на петцията и управленческите решения на политиците. Очаквах коментар, върху проектоефективноста им, което май ти се видя далеч от темата или офтопик. Аз пък казвам, че това макар и плахи, бяха единствените предложения в разумна насока. А ги направих, защото анализ, които не завършва със синтез е лишен от смисъл - т.е. просто коментари без предложения са си вятър през зъбите.

Защо е създадена подписката си пише в самата подписка. Мерси все пак за пояснението. :ph34r: Колкото до заимстваните от теб мерки - прощавай че не съм ги коментирал, но в контекста на по-предния ти пост схванах, че представяш САЩ като пример за това как се проваля политиката на обратната дискриминация (за която ставаше дума), а след това пак от там ми даде пример какво и как се прилага. Бях разсеян и се пообърках малко... Признавам - за разлика от нечии други, това бяха единствените предложения в разумна насока (въобще единствените по принцип май).

Правейки пореден бърз обзор на темата мога само да констатирам - 90% от мненията не толкова коментират петицията и дават коментар за адекватни решения (както darkterminal), колкото са се юрнали да оплюват тези, дето видите ли ни почерняли живота, че и да привеждат доказателства за това. С две думи - някаква чисто емоционална и първосигнална реакция. Хубаво. Лошо няма. Но хайде да се замислим - когато някоя мастита холандска депутатка ни оплюва за нещо (не без основание! - да не забравяме колко активна е нашата, често „непредставителна” диаспора), не сме ли ние тия, които се изкарваме по-бели и от гащи прани с "Аче"!? Монетата си има две страни мисля аз. А вината в двустранен процес рядко е само на едната страна. И рядко е толкова проста, колкото е представяна от тези, дето уж знаят "кое как е тука". Много рядко.

Аз против петицията нямам нищо - още в първия пост казах, че дори съм съгласен с няколко от точките й. Останалите обаче не са съвсем основателни. А решенията й - без коментар...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 60
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Петицията е израз на гражданска позиция. Хората са си изказали мнението, такова каквото го чувстват и мислят. С какви думи и какви доводи - толкова могат хората, толкова са написали. Вярно, нямат под ръка някой нобелов лауреат по литература + главния прокурор на републиката, та петицията да е идеална, ама като гледам те са си заели гражданската позиция, поставили са си имената отдолу, а тука тези, които критикуват текста, съдържанието и т.н. нищо не са направили.

Съгласен съм с първа, четвърта и отчасти с т. 6. Останалите или почиват на необосновани конкретно твърдения или не почиват на разбиране за понятието "обратна дискриминация" и "държавна политика на обратната дискриминация".

Друг е въпроса, че метода на петицията е меко казано тъп. :ph34r:

С трепет очаквам линк към подобни твои граждански прояви, които да показват по-зряла гражданска позиция и перфектен юридически изказ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С трепет очаквам линк към подобни твои граждански прояви, които да показват по-зряла гражданска позиция и перфектен юридически изказ.

Е, за някои хора е по-лесно само да критикуват отстрани.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Argumentum ad hominem. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм съгласен с всяка една дума на nickfox,а вие земете му сваляйте репутацията затова че казва истината.

По въпроса с циганите съм на мнение,че и жилища да им построят нещата няма да се променят.Този начин на живот им е в кръвта.

Аз лично по адрес на нашите управници съм изпозвал обидни думи,и немисля че на накой,който назовава нещата с инстинските им имена трябва да му се намалява репутацията.

Аз нямам намерение да бачкам като вол,и да плащам на тая пропаднала държава,за да строят жилища на тези,които не са допринесли с нищо за каквото и да било,дори ако не има дадат помощитете ще се нахвърлят срещу служителите,а като им дадат помощите отиват да си купят телевизори (това са факти).

Ама все пак да не забравяме че живееме в държава ,в която ежедневно се сблъскваме с парадокси,и тая простотия дето е тук,я няма никаде на друго място,независимо че някой хора са с повечко претенции ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, за някои хора е по-лесно само да критикуват отстрани.

Би ли пояснил кои са тия хора?

Argumentum ad hominem.

Captatio benevolentiae. Друго и не съм очаквал. Не се заяждам, просто ми е чудно дали обичаш сам да заемаш непопулярна позиция, независимо дали си на нейна страна, за да можеш да спориш и да се доказваш като оратор. Софистиката развива ума, но каква полза има от нея ако човек може да защитава всяка една позиция, защото му липсва такава?

Хората обикновено придобиват много ясни и точно позиции, когато изпитат даден проблем на собствен гръб. Ако в случая ни ощетяват само с данъци, иди-дойди. Но ако някой бтат'чед те навести да ти каже колко обича имуществото ти или семейството ти, съмненията падат като гнили круши. За съжаление късно.

В никакъв случай не съм ръководен от омраза или нетърпимост към дискутирания етнос. Но както всички до тук споменаха - равни права за всички<->равни задължение за всички. Иначе и до утре можем да си излагаме причини за заиграването на българските политици с с ромската общност, за еврофондовете, за частните фирми подизпълнителки по проектите и т.н. :):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че тази оценка - дали това е подхода или не - не може да се дава с лесна ръка, при положение че това е политика, провеждана от много страни по света. И е нормално тя да предизвика недоволството на тези, които от своята камбанария се виждат като онеправдани.

Много правителства са правили опити да намалят дискриминацията чрез законодателство за граждански права, за равни възможности и политика на позитивна дискриминация (наричана от опонентите й „обратна дискриминация“).
-- Из Уикипедия.

Ad hominem tu quoque :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм запознат с условията за работа в САЩ, те не са засегнати и в подписката. Колкото до жилищата - мисля че имаше друга тема за това и там се обсъди пространно. За сметките - виж първия ми пост в темата. За училищата - и това не е засягано в подписката - всеки има правото да не пуска детето си на училище и проблема си е негов. Би следвало да има някаква глоба (така знам аз). Защо тя не се прилага - пак първия ми пост (т. 4 от подписката с която съм заявил че съм съгласен). Друго няма какво да кажа. Изглежда всичко вече съм споменал.

А аз, ти или нашите деца какво са виновни че някои си решил вместо на училище, децата му да ходят по улиците да крадат, просят или незнам си какво и след 15 години те пак ще са в "неравностойно положение" и ще лежат за помощи.

Само че тогава нашите наследници ще са малцинство...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз лично по адрес на нашите управници съм изпозвал обидни думи,и немисля че на накой,който назовава нещата с инстинските им имена трябва да му се намалява репутацията.

Аз нямам намерение да бачкам като вол,и да плащам на тая пропаднала държава,за да строят жилища на тези,които не са допринесли с нищо за каквото и да било,дори ако не има дадат помощитете ще се нахвърлят срещу служителите,а като им дадат помощите отиват да си купят телевизори (това са факти).

Ама все пак да не забравяме че живееме в държава ,в която ежедневно се сблъскваме с парадокси,и тая простотия дето е тук,я няма никаде на друго място,независимо че някой хора са с повечко претенции ...

Аз пък мисля. Справка - правилата на форума (2.12, <{POST_SNAPBACK}>). На който не му харесва - във форума на data.bg например такова правило май няма. Там потребителите могат спокойно да се държат както им харесва, да се обиждат на расова, етническа и т.н. основа, а даже май и на латиница може да се пише от време на време. Много е забавно, пробвай.

Captatio benevolentiae. Друго и не съм очаквал. Не се заяждам, просто ми е чудно дали обичаш сам да заемаш непопулярна позиция, независимо дали си на нейна страна, за да можеш да спориш и да се доказваш като оратор. Софистиката развива ума, но каква полза има от нея ако човек може да защитава всяка една позиция, защото му липсва такава?

Ако действително гледаш толкова опростенчески на нещата - няма смисъл да ти обяснявам. Аз позиция не заемам защото е популярна или не, а защото така мисля и защото имам основания да мисля така. Това че на някой мнението ми му боцка в гащите е негов, не мой проблем. Повтарял съм го много пъти - всеки в този форум със своето мнение и с правото си да го изрази, стига да е в рамките на правилата и благоприличието. Справка - собственият ти подпис. Значението на "софистика" явно ти убягва поне частично. Слава богу - живеем в демокрация - система, която според Попер стимулира инакомислието. И добре че не всички на тая земя маршируват дружно в овчия марш към блатото на единодушието, че бог знае какъв щеше да е света.

Интересно е това със заемането на позиция, защото съм "на нейна страна". Даже не знаех че имало "наши" и "ваши". Това някаква будистка философия ли е? Деленето на света на бинарни опозиции - и това съм го повтарял много пъти - беше на мода по време на гръцката архайка. Изумително е как някои хора са способни да гледат на света само в черно и бяло две и косур хилядолетия след Христа...

В никакъв случай не съм ръководен от омраза или нетърпимост към дискутирания етнос. Но както всички до тук споменаха - равни права за всички<->равни задължение за всички. Иначе и до утре можем да си излагаме причини за заиграването на българските политици с с ромската общност, за еврофондовете, за частните фирми подизпълнителки по проектите и т.н. ;):)

Е, аз пак повтарям - argumentum ad hominem и нищо съществено. („Друго и не съм очаквал...”) :) Приключвам с коментарите.

А аз, ти или нашите деца какво са виновни че някои си решил вместо на училище, децата му да ходят по улиците да крадат, просят или незнам си какво и след 15 години те пак ще са в "неравностойно положение" и ще лежат за помощи.

Само че тогава нашите наследници ще са малцинство...

Явно светлият пример на darkterminal (да не пропусна да го похваля пак laugh.gif ) не е бил заразителен. Продължава се с това, което коментирах в един по-длъжничък пост горе. Предлагам да не въртим темата в кръг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид всички случки досега,мисля че самата петиция няма да помогне с нищо.Единственото което може да постигне е да ни раздели още повече,както и се случва,да задълбочи омразата и ненависта.Живеем в демокрация,всеки има право на глас,на мнение,и никой не го оспорва.Проблема с дискриминацията и сегашната "обратна дискриминация" си има свои корени от преди доста години. Няма едностранчиво решение на проблема.Самото българско общество е виновно донкаде за това положение.Предишните дискриминирани сега дискриминират,тоест битите сега бият,и искат.Незнам дали е правилно,знам само че този проблем няма да се реши поне в близките 10-20 години.Самия манталитет на различните групи в обществото е различен.Но не съм съгласен с асоциирането на всички под един общ знаменател.Затова съм против подписката като цяло.Преди време благата на държавата отиваха към българското население,към районите населени главно с компактно българско население.Това беше грешна политика на комунизма.Мислеха че по този начин ще успеят да оправят демографския и етнически баланс,а ако не,поне ще държат в подчинено положение малцинствата като не им дават силови и икономически ресурси.Нещата се промениха,сега всеки има равното право,поне на думи,всеки има възможности,поне на думи.Но реалноста пак показва че не е така,все още закостенелите възгледи на доста голяма част от хората от всички групи продължават да мислят по старому.А и манталитета все пак играе роля.Ако по времето на комунизма,така нареченото ромско малцинство беше по-активно асоциирано към съвременните ценности и култура,сега нямаше да сме в това положение.

Съгласен съм със Сталик,не са виновни самите те че са такива,виновни сме ние задето не сме ги променили,а сме ги карали да се затворят в себе си,и да стават такива.

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям петицията на 100%. Напълно съм съгласен с:

Напоследък в българското общество съществува тенденция за дискриминация на българите и на неромските граждани на Република България, т.е. те биват третирани по различен начин, често в тяхна вреда, и дискриминирани по отношение на раса, етническа принадлежност, произход и социално положение за сметка на ромските граждани.

В момента според конституцията ромите имат повече права от бг гражданите, защото се третират като малцинство. Мисля че е крайно нередно.

Дано идеята на петицията бъде осъществена...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Би ли пояснил кои са тия хора?

Ами ти самият поспори с него. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Който критикува придирчиво другите работи над собственото си усъвършенстване.“
- Шопенхауер.

За съжаление бългъринът трудно ще дорасте до идеята що е то критика и че тя не само може, но и трябва да е нещо повече от просто оплюване и argumentum ad hominem. Много трудно. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Който критикува придирчиво другите работи над собственото си усъвършенстване.“
- Шопенхауер.

За съжаление бългъринът трудно ще дорасте до идеята що е то критика и че тя не само може, но и трябва да е нещо повече от просто оплюване и argumentum ad hominem. Много трудно. :)

Държиш се леко надменно. Не мисля, че е редно. За съжаление не всички можем да сме ерудурани като теб, но пък ако бяхме, щеше да е доста скучно. Не мисля, че цитрирайки нечия мъдрост доказваш нещо повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че аз да съм казал че доказвам нещо повече? :) Нарича се "междутекстова връзка". А това което ти квалифицираш като надменно поведение е отговор на офтопика от лични нападки. То пък е "право на отговор". Ако това е надменност, значи ползваме различни тълковни речници. Моят може да е по-старо издание, не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като гледам последната страница на темата хич не съжалявам че не писах.Хайде погледнете заглавието и последната страница да видим кой ще открие десетте разлики.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предвид всички случки досега,мисля че самата петиция няма да помогне с нищо.Единственото което може да постигне е да ни раздели още повече,както и се случва,да задълбочи омразата и ненависта.Живеем в демокрация,всеки има право на глас,на мнение,и никой не го оспорва.Проблема с дискриминацията и сегашната "обратна дискриминация" си има свои корени от преди доста години. Няма едностранчиво решение на проблема.Самото българско общество е виновно донкаде за това положение.Предишните дискриминирани сега дискриминират,тоест битите сега бият,и искат.Незнам дали е правилно,знам само че този проблем няма да се реши поне в близките 10-20 години.Самия манталитет на различните групи в обществото е различен.Но не съм съгласен с асоциирането на всички под един общ знаменател.Затова съм против подписката като цяло.Преди време благата на държавата отиваха към българското население,към районите населени главно с компактно българско население.Това беше грешна политика на комунизма.Мислеха че по този начин ще успеят да оправят демографския и етнически баланс,а ако не,поне ще държат в подчинено положение малцинствата като не им дават силови и икономически ресурси.Нещата се промениха,сега всеки има равното право,поне на думи,всеки има възможности,поне на думи.Но реалноста пак показва че не е така,все още закостенелите възгледи на доста голяма част от хората от всички групи продължават да мислят по старому.А и манталитета все пак играе роля.Ако по времето на комунизма,така нареченото ромско малцинство беше по-активно асоциирано към съвременните ценности и култура,сега нямаше да сме в това положение.

Съгласен съм със Сталик,не са виновни самите те че са такива,виновни сме ние задето не сме ги променили,а сме ги карали да се затворят в себе си,и да стават такива.

Ура-а-а-а-а-а-а-а-а,намерих кой да ми плаща сметките,от утре аз няма да бачкам!!! :shake_puter:biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Абсолютна заблуда е, че циганите са бедни. Не говоря за циганските барони. Говоря за тия дето ги виждаме ежедневно по улиците. Или ако трябва да говорим малко по-точно през деня виждаме едното им лице, а вечер в децата им по заведенията и дискотеките виждаме другото. Та да продължа мисълта си. Едно циганско семейство от двама родители и 3-4 деца имат доход от социални помощи, детски и ред знайни и незнайни финансови фондове около 550 до 700 лв. Пари върху които няма данъци, осигуровки. От тези пари няма разход за ток, вода, транспорт до месторабота и така нататък. Не плащат и наем на никого. Куриозното е, че са се заселили някъде, построили са си къщи. Земята не е тяхна, но интересното е, че не плащат наем. Не плащат и данък сгради и такса смет. Къщите им с чисто новички цветни телевизори и сателитни антени. Вече виждаш циганетата издокарани по модата из центъра на града. Същите, които виждаш заедно с родителите си дрипави по улиците да просят.

Какво е от другата страна - тричленно семейство. Двамато родители вишисти, с квалификация. Работят. И какво насреща - общият им доход след облгане с данъци е 500 лв. Но от тук нататък следват разходи за ток, вода, телефон, наем за квартира. Като с хубавите ценички на ток, вода и равнища на данъци плащат и сметките на ония първите

Хайде сами сметнете какво се получава. Едните работят за да получават по-малко от отявлени лентия и вредители.

Едните без всякаква квалификация, но с огромни претенции като онеправдано малинство, а другите висококвалифицирани, но пренебрегнати от собствената си държава.

Интересно как от всички малцинства в България само две постоянно реват, че са дискриминирани и онеправдани. За едното е темата, а за другото се сещате сами.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така. Абсолютна заблуда е, че циганите са бедни. Не говоря за циганските барони. Говоря за тия дето ги виждаме ежедневно по улиците. Или ако трябва да говорим малко по-точно през деня виждаме едното им лице, а вечер в децата им по заведенията и дискотеките виждаме другото. Та да продължа мисълта си. Едно циганско семейство от двама родители и 3-4 деца имат доход от социални помощи, детски и ред знайни и незнайни финансови фондове около 550 до 700 лв. Пари върху които няма данъци, осигуровки. От тези пари няма разход за ток, вода, транспорт до месторабота и така нататък. Не плащат и наем на никого. Куриозното е, че са се заселили някъде, построили са си къщи. Земята не е тяхна, но интересното е, че не плащат наем. Не плащат и данък сгради и такса смет. Къщите им с чисто новички цветни телевизори и сателитни антени. Вече виждаш циганетата издокарани по модата из центъра на града. Същите, които виждаш заедно с родителите си дрипави по улиците да просят.

Какво е от другата страна - тричленно семейство. Двамато родители вишисти, с квалификация. Работят. И какво насреща - общият им доход след облгане с данъци е 500 лв. Но от тук нататък следват разходи за ток, вода, телефон, наем за квартира. Като с хубавите ценички на ток, вода и равнища на данъци плащат и сметките на ония първите

Хайде сами сметнете какво се получава. Едните работят за да получават по-малко от отявлени лентия и вредители.

Едните без всякаква квалификация, но с огромни претенции като онеправдано малинство, а другите висококвалифицирани, но пренебрегнати от собствената си държава.

Интересно как от всички малцинства в България само две постоянно реват, че са дискриминирани и онеправдани. За едното е темата, а за другото се сещате сами.

Добре де nickfox, да вземем пример от darkterminal - какво да отговорим на леля Де Хрун, когато тя идва и констатира друга действителност? Влез в ролята на български политик и в първо лице единствено число се обърни (с приличния за международната дипломация тон) към г-жа Де Гроен и обясни как ще бъде решен точно проблемът, вместо само да се трупат факти като изсипани с триколка. Аз непременно ще се опитам да го преведа и да й го пратя по email-а.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не си платиш тока не защото не искаш а защото си 12-13 часа на работа ти го спират, нали? На мен ми го спряха когато жена ми беше сама с болния ми син в къщи и дума не става да може да излезе а аз бях командировка на 500 км от София. И то при положение че съм изряден платец до момента. Ако го спрат на тая смрадлива измет почват да се жалват. Интересно ми е кой смята че може някъде по света да ползваш нещо без да си плащаш за него защото циганите именно това правят

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Именно защото сме били меки и внимателни с изказванията мангалската напаст ни се качи на главата.

Сладура дето се опита да предупреди Никфокс да бъде по-мек с циганите ще го питам едно нещо:

- ако живееш в Красна поляна и довечера недай Боже циганите изнасилят сестра ти или ограбят майка ти какво ще направиш?

- ако видиш сутринта мангала дето рови по кофите и изтръска ла**ата на дръгливия си кон пред входа ти как ще реагираш?

-ако пребият детето ти за да му вземат колелото какво ще направиш?

Май ще се хванеш за пистолета макар и незаконно притежаван...

Е, слава богу, държавната политика все още се ръководи от рационалността, не от емоцията. И ще напомня това което казах по-рано в темата (ако си си направил труда да го прочетеш) - това че в България тази политика е грешно разбрана и нездрава е съвсем отделен въпрос. Интересното обаче че той е сравнително слабо засегнат в настоящата тема за сметка на други линии на проблематичност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще ти отговоря:

Сталин е казал: Ако не знаеш - ще те научим, ако не искаш - ще те принудим.

Мангала като не иска да работи - спират му се помощите и да мре както мрат пенсионерите без да имат пари за погребение дори

Ако иска да работи - да се хваща за лопатата, защото не може да заема моя пост за който съм учил 7 години.

Наскоро се жалваха по телевизията че им давали неквалифицирана работа. Ами като нямат образование какво да направим? Дай да им дадем моята заплата? Служебната ми кола? Или личната ми щото имам служебна? Коя предпочитат - А6 или Е-класа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз ще ти отговоря:

Сталин е казал: Ако не знаеш - ще те научим, ако не искаш - ще те принудим.

Мангала като не иска да работи - спират му се помощите и да мре както мрат пенсионерите без да имат пари за погребение дори

Ако иска да работи - да се хваща за лопатата, защото не може да заема моя пост за който съм учил 7 години.

Наскоро се жалваха по телевизията че им давали неквалифицирана работа. Ами като нямат образование какво да направим? Дай да им дадем моята заплата? Служебната ми кола? Или личната ми щото имам служебна? Коя предпочитат - А6 или Е-класа?

Не виждам смисъла от този род коментари. Никой не отрича тази действителност, но все още липсва адекватно решение на проблема (ще се направя че това със Сталин не съм го прочел). Ако все пак държите ще преведа и изпратя и вашият отговор на евродепутатката, пък ще видим тя какво ще ви отговори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш ли да ти кажа. Добре.

Първо тези политици, които ни управляват от 1989 г, насам трябва да се съберат на куп пред тази дама и да си признаят вкупом, че са ги забъркали едни миризливи и редки по въпроса на малцинствата и по-специално ромското. Не могат да го обяснят, защото ще трябва да отговорят на уважаемата г-жа като как така неработещи получават повече от работещи, как едни плащат данъци, а други не, едни плащат консумативи, а други не.

Има начин да се реши проблема. Иска се воля от политици. Иначе стъпките са ясни и прости. Ето ги и тях:

1. Отваряне на ножицата между социални помощи и минимална работна заплата, за да има стимул да работят, а не да стоят на помощи.

2. Помощи да се получават не повече от година, за да стимулират да си търсят работа.

3. Социалната помощ да е вид кредит от държавата и да е наследствен.

4. При отказ от предложена работа, отговаряща на квалификацията да се спират автоматично социалните помощи.

5. Промяна на някои нормативни актове в сферата на трудовото, данъчно и осигурително законодателство улесняващо почасовото наемане на роми за свършване на дадена работа. Сега знаете, че ако наемате някого на работ, то се иска регистрация на трудовите договори, а при освобождаване пак нелека процедура. Би било добре да се прави в този случай веднъж месечно. Иначе сега се наемат без договор, плаща им се. Всеки ден повечето от тях имат работа за по 2-3 часа. Сметнете го на месец и го прибавете към помощи и детски и ще получите реалните им доходи.

6. Задължително плащане на сметките. Равно прилагане на наредби и закони.

7. Данъчни преференции за фирми, наемащи на работа роми.

Това са само част от нещата.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване