Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.
Първо ще започна с конфигурацията на лаптоп HP-15da0091nu
Със следните параметри:
-Операционна система Windows 10 Pro N  x86
-Рам 8гб. ДДР4

-2 видео карти вградена и допълнителна Intel UHD Graphick 605 1гб. Nvidia MX110 2гб.
-Процесор Intel Pentium Silver N500 1.10Гхц.

-1Тб. HHD -Хардиск
-Дъно  HP Laptop 15-da0xxx.
След дълго ровене по форуми четене къде ли не.Инсталиране на какво ли не .

Деинсталиране на Стеам и инсталиране от ново.

Деинсталиране на Paladin и Smite И инсталиране от ново.
Се стига до един и същи проблем.
Стартира се Easy Anti Cheat Менюто зараежда до край и след което изчезва.
Курсора показва ,че Ланчера прави опит за стартиране но така и нищо не се появява.
Докато в Steam Менюто показва ,че играта е стартирана.
След като изчезне Easy Anti Cheat  в таск мениджъра също исчезва както и самата игра
Помагайте страшно ми се играе тази 2 игри на новият Лаптоп.
Всяка друга игра през стеам тръгва.Но тези на Hi-Rez не.
Прикачвам снимки на Easy Anti Cheat Клиента и на Task Mаneger

http://prikachi.com/images.php?images/867/9561867g.png

http://prikachi.com/images.php?images/869/9561869d.png

http://prikachi.com/images.php?images/870/9561870z.png

http://prikachi.com/images.php?images/871/9561871p.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам не си само ти с този проблем:

https://steamcommunity.com/app/444090/discussions/2/1743355067126481902/

и все още няма отговор. Обнови драйверите за MX-110 от сайта на nvidia. Виж с коя видеокарта тръгва играта и настрой в контролния панел на nvidia да тръгва с отделната. Ако и това не помогне, пробвай да я стартираш и с вградената видеокарта, както и да спреш антивирусната/defender преди пускане на играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

-Операционна система Windows 10 Pro N  x86
-Рам 8гб. ДДР4

Опитай с x64 OC.

Защото не ползваш цялата възможна RAM. Пък и играта е възможно да е оптимизирана за 64bit системи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползването на google.bg не е престъпление ...  искаш да играеш определена игра а не следиш какви промени има в новите обновления на играта, ето ти нещо копирано от сайта на Paladins

Starting in Update 2.01, we will be dropping support for 32-bit processors and increasing the memory requirement for our game. The new minimum system requirements for Paladins will be as follows:

Processor:  Core 2 Duo 2.4 GHz or Athlon X2 2.7 GHz
Memory:  4 GB
Graphics:  Nvidia GeForce 8800 GT
Storage: 30 GB available space
Sound:  DirectX compatible sound card

Upgrading our minimum PC requirements allows the team to develop more sophisticated game features that require additional RAM and would not have been possible before.

The majority of our playerbase is already using a 64-bit processor, but we encourage any players that are using 32-bit to upgrade by 2.01. Thank you for your understanding and we will be sure to communicate reminders as we get closer to these dates.

п.п.И кой инсталира x86 OС на машини с 4 и повече ГБ Рам памет... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ludfen написа:

п.п.И кой инсталира x86 OС на машини с 4 и повече ГБ Рам памет... 

Лаптопа е 86 битов при 64 много от основните функций който има не работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Цветелин Киров написа:

Лаптопа е 86 битов при 64 много от основните функций който има не работят.

Кой ти ги приказва тези глупости? Вече няма такива машини, които да са само x86 битови, не сме 90-те години. Процесора ти поддържа 64 битови инструкции:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/128990/intel-pentium-silver-n5000-processor-4m-cache-up-to-2-70-ghz.html
Instruction Set 64-bit

Драйверите в сайта на HP са за windows 10 x64:

https://support.hp.com/ca-en/drivers/selfservice/hp-15-da0000-laptop-pc/20395828/model/24771870

Освен това с тази 32 битова OS си ограничен до 3.5 GB RAM памет, половината ти памет е неизползваема в момента. То и затова най-вероятно не ти работят някои неща, може и драйверите да не са инсталирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Като гледам не си само ти с този проблем:

https://steamcommunity.com/app/444090/discussions/2/1743355067126481902/

и все още няма отговор. Обнови драйверите за MX-110 от сайта на nvidia. Виж с коя видеокарта тръгва играта и настрой в контролния панел на nvidia да тръгва с отделната. Ако и това не помогне, пробвай да я стартираш и с вградената видеокарта, както и да спреш антивирусната/defender преди пускане на играта.

Инсталирани са последен модел ъпдейти на виеокартат.Всеки път когато има ъпдейт в Nvidi Geforce Experiance олучавам известие не само за Ъпдейт на самата програма но и за видеокартат.Оделно използвам инструмента на HP Intel Driver & Support Assistanant .Който също ми показва кой драйвери имат нова верси и съотвено биват инсталирани.
2 ра та игра Smite.След деинсталиране на Easy Anti Cheat  и инсталиране на ново тръгна .Зарежда след 0коло 10тина минути но работи на Hig параметри

преди 3 минути, Raze написа:

Освен това с тази 32 битова OS си ограничен до 3.5 GB RAM памет, половината ти памет е неизползваема в момента. То и затова най-вероятно не ти работят някои неща, може и драйверите да не са инсталирани.

Само не разбирам как така съм с 32 битова система при условие ,че с тази х86 Нямам ниакви проблеми със останалите игри....Всичко върви и се инсталира без проблеми....А и до колкото съм запознат х86 Битовите платформи са много по добри от 64битовите .Рам Памета се ползва на 100 процента.Ако не се ползваше много от игрите щяха да имат грешка не достатачно рам....Windowsa е инсталиран от оригинален диск win 10 pro N x86 Не е някое менталиво копие от замунда или някъде другаде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Цветелин Киров написа:

Лаптопа е 86 битов

Това как го установи?

Отделно, започваме от факта, че и двете игри, които си споменал, изискват 64-битова ОС.

Небивалиците за driver assist и geforce experience са излишни. И двете програми са излишни за функционирането на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Цветелин Киров написа:

Инсталирани са последен модел ъпдейти на виеокартат.Всеки път когато има ъпдейт в Nvidi Geforce Experiance олучавам известие не само за Ъпдейт на самата програма но и за видеокартат.Оделно използвам инструмента на HP Intel Driver & Support Assistanant .Който също ми показва кой драйвери имат нова верси и съотвено биват инсталирани.
2 ра та игра Smite.След деинсталиране на Easy Anti Cheat  и инсталиране на ново тръгна .Зарежда след 0коло 10тина минути но работи на Hig параметри 

Само не разбирам как така съм с 32 битова система при условие ,че с тази х86 Нямам ниакви проблеми със останалите игри....Всичко върви и се инсталира без проблеми....А и до колкото съм запознат х86 Битовите платформи са много по добри от 64битовите .Рам Памета се ползва на 100 процента.Ако не се ползваше много от игрите щяха да имат грешка не достатачно рам....Windowsa е инсталиран от оригинален диск win 10 pro N x86 Не е някое менталиво копие от замунда или някъде другаде 

Личи колко си запознат. Дадох ти достатъчно информация. 32 битова система е ограничена да използва 3.5 GB RAM памет. Дори в сайта на HP драйверите за лаптопа ти са само за 64 битова ОС, от къде намери 32 битови драйвери не е ясно, както и какви са. Вече няма производители на хардуер, които да правят 32 битови драйвери, дори и nvidia спряха поддръжка за 32 битови ОС, последния им 32 битов драйвер е от преди около месец и нови няма да има. Оригинален windows можеш да си изтеглиш и ползваш абсолютно безплатно от сайта на microsoft, единствено няма да е активиран, ако нямаш лиценз, но пак ще си работи.

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Дай снимка от my computer/properties да видиш колко RAM памет ползва системата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Raze написа:

Личи колко си запознат. Дадох ти достатъчно информация. 32 битова система е ограничена да използва 3.5 GB RAM памет. Дори в сайта на HP драйверите за лаптопа ти са само за 64 битова ОС, от къде намери 32 битови драйвери не е ясно, както и какви са. Вече няма производители на хардуер, които да правят 32 битови драйвери, дори и nvidia спряха поддръжка за 32 битови ОС, последния им 32 битов драйвер е от преди около месец и нови няма да има. Оригинален windows можеш да си изтеглиш и ползваш абсолютно безплатно от сайта на microsoft, единствено няма да е активиран, ако нямаш лиценз, но пак ще си работи.

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Дай снимка от my computer/properties да видиш колко RAM памет ползва системата ти.

Явно аз съм в грешка системата е x64 Не съм гледал където трябва :D
А ето и снимки рама се ползва на макс почти :D

http://prikachi.com/images.php?images/202/9562202J.png

http://prikachi.com/images.php?images/209/9562209m.png

преди 43 минути, hudyr написа:

Това как го установи?

Отделно, започваме от факта, че и двете игри, които си споменал, изискват 64-битова ОС.

Небивалиците за driver assist и geforce experience са излишни. И двете програми са излишни за функционирането на лаптопа.

Защо да са излишни с Geforce ного от игрите ми вървят на hig  параметри.А с другия инструмент си ми виърши идеална работа не товари и не забавя машината...Освен това всеки път когато има ъпдейти аз получавам известия.Кво всеки месец трябва поотделно да търся всеки един драйвер ли ! Не ти схаващам защо казваш ,че са не нужни

Предималко говорих с един познат който живее в Швейцария ..Има абсолючтно същият проблем Smite тръгва Paladins не а е с GTX видеокарта и страхотни параметри...Водно охлаждане и т.н.
Явно се оказва ,че е световен проблем едиснтвеното което ми остана е да пусна доклад в Hi-Rez  и да чакам или ъпдейт или отговор....Важното е ,че поне една от игрите тръгна макар и с забавяне от около 10тина минути :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното, че си видял грешката.

Но, машината е с доста слаб процесор.

Intel Pentium Silver N5000 @ 1.10GHz

Така, че ако ще играеш игри за в бъдеще се насочи към съвременна настолна машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се мъчих да инсталирам Smite веднъж преди няколко месеца и не искаше да тръгва. Пробвах сигурно 30 пъти, най-накрая тръгна, но след това я изтрих. Няма смисъл просто с тая играя.

Като допълнение споделям мнението на oic

преди 1 час, oic написа:

Важното, че си видял грешката.

Но, машината е с доста слаб процесор.

Intel Pentium Silver N5000 @ 1.10GHz

Така, че ако ще играеш игри за в бъдеще се насочи към съвременна настолна машина.

Процесора ти е много слаб, при положение, че са поставили изискване зза 2.2 GHz

Какъв е този "нов" лаптоп дето искаш да пробваш не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Цветелин Киров написа:

Освен това всеки път когато има ъпдейти аз получавам известия.

И ти вярваш, че за такъв куц хардуер в драйвърите има промени? Я прочети release notes на драйвъра за nvidia-та, да видиш колко "промени" има по неин адрес. Драйвърите, подобно на биоса, не се обновяват редовно за спорта. Работи ли, не пипаш. Лаптопът изначално е набутвация, а да се занимаваш да ъпдейтваш драйвъри всеки път, когато излязат нови, е напълно излишно, точно както geforce experience на non-GTX карта и всякакви "асистенти" за драйвъри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите за видеото понякога оправят съвместимости с нови игри или производителност, така че дори и за стар хардуер е добре да се обновяват. А връзката им с BIOS изобщо няма да я коментирам, просто такава НЯМА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

И ти вярваш, че за такъв куц хардуер в драйвърите има промени? Я прочети release notes на драйвъра за nvidia-та, да видиш колко "промени" има по неин адрес. Драйвърите, подобно на биоса, не се обновяват рдовно за спорта. Работи ли, не пипаш. Лаптопът изначално е набутвация, а да се занимаваш да ъпдейтваш драйвъри всеки път, когато излязат нови, е напълно

М/у другото реших да се разровя из настройките на AIDA64 и останах доста изненадан.
Макар ,че от както е закупен никога не е клокван процесора установих ,че има някакъв клок и е с доволни стойности :) ето и снимка.От 0.807 Mhz скача до 2600.2Mhz.
Когато пусна Smite на примерно постоянно държи тази стойснос.ФПС не пада по 95 което е доста добре....Направо за мен отлично.Няма насичане на картината и забавяне.
Ето и снимка от AIDA64 Платената версия

http://prikachi.com/images.php?images/609/9562609V.png

Многократно са ми казвали ,че съм си взел боклук лаптоп.Но Да ви кажа за бюджетна машина съм доволен.Все пак няма мвъзможност да си взема машина от 2-3к и на горе.Взимам според възможностите си....
Другото което Hi-Rez споделяд ,че в момента разработват нова платформа която да е съвместима със всички видове процесори.Имат пРоблем с 12 различни модела на Интел включително посочения N500 а и също така и на около 10-11 Модела на АМД.
Ще чакам да пуснат релиз на новия Hi-rez и товае нека да приключим темата

А и да добавя работна Температура при Стабилити теста не надвишава 78градуса :) Което за лаптоп с тазе параметри е доволно поне за мен.Включва се на турбо режим понеже освен Стандартното охлаждане на ядрата има и допълнителен Турбо вентилатор който стой в покой включва се при нужда. След като премине 82.5 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора си мени честотата постоянно според нуждата, температурата, лимита на захранването и натоварването. Това е с цел икономия на енергия. Има нещо подобно на turbo boost, което е при по-високия клас процесори - повишаване на честотата над стандартната при нужда за кратко време. Повече информация в сайта на intel или google. По-горе съм ти дал връзка.
Processor Base Frequency 1.10 GHz
Burst Frequency 2.70 GHz

Това е много бюджетен процесор, направен да изкарва повече време на батерия и да се справя с леки задачи като интернет, офис, филми и подобни. В случая върши работа и за някои игри, още повече че има и отделна видеокарта, която да му помага в графични изчисления. Важното е да ти върши работа и да си доволен. Майка ми ползва подобен лаптоп с по-стар и по-слаб процесор от твоя - Celeron® Quad-Core™ N2930. Справя се перфектно за интернет, скайп, онлайн клипове/телевизия и подобна работа. Машината е над 4 годишна, само с 4 GB RAM, но съм и добавил и SSD и работи супер. Както казваш, на всеки според нуждите и възможностите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.