Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,наскоро си взех тв LG 4K 55UK6470PLC което е вързано със ресийвър Sony str DH590  и компютър с малко по стар процесор 4 ядрен амд феном по3.2гхц с 8 рам ддр3 и assus gtx 970 2GB .кабелите ест от компа към ресивъра и ресивъра към компа са hdmi 2.0. За пускане на филмите ползвам MPC-HC плеъра на който съм позволил хардуерното ускорение и без проблем засега си плейвам всички 4к филми от замунда от порядъка на 80гб дори. Но тук е следващото ми питане.Дали има някакви допълнителни настройки защото картината на тези филми не доближава и 50 процента от качестовото на едно 4к клипче от Ютуба на смарт фукнцията на ТВто?Дали при мене е нещо проблема(до настройка ,до ресивър,до плеър) или просто тези филми от замунда са псевдо 4к ? Благодаря предварително на хората които ще се отзоват на питането ми :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си същото видео от YT в същото качество и го пусни през MPC-HC.

Сам ще си отговориш на въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го изтегля от Ютуба през смарт функцията ? Нещо по конкретно би ли ми отговорил ако знаеш ? Плеъра ли е скапан, друг ли да пробвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли го през компютъра - просто да е едно и също видео с едно и също качество. Програми и добавки за браузърите има много за сваляне.

А може да пробваш и без сваляне - (но тогава ролята на плеъра ще се пренебрегне) просто пускаш същото видео на браузъра в компютъра и гледаш има ли разлики или не (аз залагам, че разлика няма да има).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е очевидно, но виж дали е избрана правилната резолюция за телевизора. Ако например дублираш дисплея на компютъра, и на двете места ще се показва по-малката от двете резолюции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

Може да е очевидно, но виж дали е избрана правилната резолюция за телевизора. Ако например дублираш дисплея на компютъра, и на двете места ще се показва по-малката от двете резолюции.

резолюцията на компа когато е вързан към телевизора(а той винаги е аз друг монитор нямам) си е 3,840 на 2,160 native на 60hz.

Идеята ми е че твто има HDR , ресивъра поддържа абсолютно всичко HDR 4к Dolby vision там всички 4.2.0 4.4.4 видео неща(с които не съм много запознат) а компа си подкарва филмите.Дали проблема е в плеъра  и дали не ми трябват още някакви филтри или допълнително други неща за да извлека максимума от филма... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как изглежда картината извън плеъра? Опитвал ли си с друг плеър, например VLC, PotPlayer, Kodi?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук - http://www.hdclub.ua/avpedia/videos

Или на друго място където има различни тестови видеа, идеята е един път да го пуснеш през самия телевизор, а другия път през цялата пътека както гледаш филми - ако няма разлика значи проблема е файловете които теглиш и гледаш, ако има разлика значи нещо по пътя е проблема - може да се пробва с друг плеър, с директна връзка към телевизор и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

А как изглежда картината извън плеъра? Опитвал ли си с друг плеър, например VLC, PotPlayer, Kodi?

картината извън плеъра си е ок .. 4к клиповете от смарта функцията на твто са перфектни но досега филм 4к с такова качество не съм докарвал при положение че дърпах аквамен 80гб гласс 64 гб и така...не съм пробвал с други плеъри след малко като се прибера ще видя и този пот плеър защото доста го хвалят и него

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Виж тук - http://www.hdclub.ua/avpedia/videos

Или на друго място където има различни тестови видеа, идеята е един път да го пуснеш през самия телевизор, а другия път през цялата пътека както гледаш филми - ако няма разлика значи проблема е файловете които теглиш и гледаш, ако има разлика значи нещо по пътя е проблема - може да се пробва с друг плеър, с директна връзка към телевизор и т.н.

нямам подръка външен хард да го копирам и пусна през него директно на твто... и аз това мислех някъде по пътя да е проблема....не мисля че е от ресийвъра защото е абсолютно чисто нов и пише че поддържа всичко ,двоумя се и дали не е от hdmi кабелите но и те са чисто нови 2.0...верно са от китай но нз дали и ако е оттях може да е такава разликата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, bartolomeo1 написа:

картината извън плеъра си е ок .. 4к клиповете от смарта функцията на твто са перфектни но досега филм 4к с такова качество не съм докарвал при положение че дърпах аквамен 80гб гласс 64 гб и така...не съм пробвал с други плеъри след малко като се прибера ще видя и този пот плеър защото доста го хвалят и него

Това са рекламни 4к клипове в тубата затова и качеството е друго, не ги сравнявай с филмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там където ги теглиш, няма ли изрязък от филма - 30 секундно видео което да качиш на USB памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да свържеш видеокартата и телевизора директно (зарежи звука колкото за пробата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така обикновено в торентите има картинки от филмите с оригиналната резолюция. Сравнявал ли си дали изглеждат по същия начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих си теста като дръпнах клипче 4к от youtube и го пуснах през плеъра на компа и през флашка на телевизора няма разлика да...явно наистина тези клипчета в тубата са само да зарибяват хората а за такъв филм с такова качество скоро време няма да видиме .... отделно направих още един експеримент ....дръпнах 4к 60фпс клипче от ютуб пак и го метнах на флашката и го сравних с пуснато същото от смарт функцията на твто... ето разликите 

59639345_2395431503854783_8933909589204664320_n.jpg

60130669_2237435543172605_4033053606105055232_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали DaumPotplayer  и го инсталирай на компютъра. Пусни си хардуерно то ускорение на видеокартата (като натиснеш SW в прозореца на плеъра, ще се активира като HW.)

Като пуснеш 4K  HDR филм от плеъра Potplayer на компютъра, трябва да получиш съобщение на TV, че се активира HDR, или като натиснеш Ок  на тв. (за да разбереш). 

Сигурен ли си че ресийвъра е настроен коректно, виж си упърването. Провери дали, не си включил HDMI порт на телевизора  който не е 4К. Защото, не всички портове са native 4K.

Всички ли кабели са HDMI 2.0?

Може да тестваш и с тази научна поредица Blue Planet II (4K HDR). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, oic написа:

Свали DaumPotplayer  и го инсталирай на компютъра. Пусни си хардуерно то ускорение на видеокартата (като натиснеш SW в прозореца на плеъра, ще се активира като HW.)

Като пуснеш 4K  HDR филм от плеъра Potplayer на компютъра, трябва да получиш съобщение на TV, че се активира HDR, или като натиснеш Ок  на тв. (за да разбереш). 

Сигурен ли си че ресийвъра е настроен коректно, виж си упърването. Провери дали, не си включил HDMI порт на телевизора  който не е 4К. Защото, не всички портове са native 4K.

Всички ли кабели са HDMI 2.0?

Може да тестваш и с тази научна поредица Blue Planet II (4K HDR). 

ще продвам и с pot player,иначе всички изходи на ресивърка са 4к натив със всички неща които си трябват...кабела от компа до ресивъра е 2.0 и от ресивъра към телевизора също :) 

преди 4 минути, bartolomeo1 написа:

това също съм отметнал в настройките на ресивъра. а въпросните филми 4к в замунда примерно имат ли HDR ?

58602930_238066343728881_1762399341256900608_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bartolomeo1 написа:

а въпросните филми 4к в замунда примерно имат ли HDR

На които пише HDR, само те имат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, bartolomeo1 написа:

Направих си теста като дръпнах клипче 4к от youtube и го пуснах през плеъра на компа и през флашка на телевизора няма разлика да...явно наистина тези клипчета в тубата са само да зарибяват хората а за такъв филм с такова качество скоро време няма да видиме .... отделно направих още един експеримент ....дръпнах 4к 60фпс клипче от ютуб пак и го метнах на флашката и го сравних с пуснато същото от смарт функцията на твто... ето разликите 

Пак не виждаш цялата картинка, ако сравняваш само резолюцията - тези неща в YouTube може да са с по-високо качество дори от некомпресиран Blu-ray филм, а ако са на 60 кадъра в секунда, това допълнително увеличава разликата (повечето филми са 24 кадъра в секунда) - не е удачно и директно да сравниш и битрейт (освен ако не го разделиш на кадрите в секунда), но мисля, че схващаш идеята.

А разликите в цветовете най-вероятно са от някакъв ефект, който телевизора прилага само на съдържанието, минаващо през неговия си софтуер, но не и такова от външен източник (в случая компютъра).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...