Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Как се прави тази настройка? Искам всеки потребител на интернет през рутера(ТР-Link) да си има свое име и парола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам усещането, че говориш за т. нар. "Captive Portal", което не по силите на всяко устройство. А и ТP-Link, мисля, че имат доста модели - поне кажи модела :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

А и ТP-Link, мисля, че имат доста модели - поне кажи модела

ТР_Link WR841N

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, plamen_petrov_80 написа:

ТР_Link WR841N

Бъзикаш ли се? Не, че е невъзможно съвсем, ама....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да се бъзикам? Този модел е упоменат в друг форум.

Предполагам с Open-WRT може да бъде направено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТР_Link WR841N

- да, писах го и в друг форум(нали не е проблем?), мисля че е този рутер. Как може да се направи тази настройка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е глобалната идея?

Това за домашен рутер ли се прави или ....?

Ако стигнеш до слагане на Open-WRT трябва да си наясно за точния модел и хардуерна версия на рутера си, както и с рисковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТР_Link WR841N е рутера. Не е за домашно ползване. Искам да знам на този модел дали ще може да се направи тази настройка, и ако да - да се опитам да я направя (с Ваша помощ разбира се). Споменаваш за рискове, -какви могат да са? И все пак ако може бих направил тази настройка. Стига да ми се обясни че не съм правил такава никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта: (Става въпрос за училище, и има рутери ASUS AC 1300 Dual Band (така са ни настроени от фирмата изградила мрежата) с такава настройка и децата ползват интернет с индивидуалните си име и парола, но се наложи да сложим и този рутер(ТР_Link WR841N-с такъв разполагаме в момента) за да покрие една отдалечена класна стая, който сега си има една парола за всички. Но има изискване да е с настройка като другите.

Другия вариант, е да се закупи още един ASUS AC1300 Dual Band което най-вероятно ще стане скоро. Но, и там пак с Ваша помощ ще се наложи да се справим (даже е по-интелигентното решение за да са всички рутери еднакви).

Така че вече по-скоро ме вълнува настройката на АСУСА(веднага след закупуването му), а за ТП-Линка ме интересува дали може тази настройка да се направи изобщо. 

Благодаря за отзивчивостта, ще чакам коментари и съвети.

(това е дело с идеална цел, Богоугодно и мисля че всеки с удоволствие би съдействал, отново Благодаря! )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не се обърнете към фирмата, изградила мрежата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо ... искаш да направиш нещо, като другото нещо, което също не знаеш как е направено ...

За училища имаше изградени безжични мрежи по проекти - izone ... с глобален сървър, локален сървър и AP, но парите .. и проекта ... също там.

Първо трябва да се провери как е настроен ASUS AC 1300 Dual Band (със сигурност има ръководство в интернет и аз бих почнал от там), след това се проверява дали имаш достъп до него - ако нямаш > фирмата която го е правила, има голям шанс базата изобщо да не е при вас - зависи как е реализирана цялата схема.

Провери кой и как е направил системата, запознай се с договора и какво са длъжни да правят те за вас.

Въпросните изисквания от къде са спуснати, вероятно ги е имало и при изграждането на проекта - прегледай и ако нещо не е направено както трябва има си начини за изискването им.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но всичко това написано от Вас в последният Ви пост , трябваше да го направите още в първия, за да се спести на хората излишно писане и обяснения Явно Пламен правилно почна с догатките от самото начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@aoxomoxoa

- сваляш си това: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wireless/RT-AC58U/E11649_RT_AC58U_manual.pdf

преглеждаш го по диагоналната сиситема

- опитваш да влезеш в рутера - закачаш се по Lan - трябват ти user and pass (или са тези по подразбиране или си ги изискваш от фирмата)

- когато влезеш вътре първата ти работа е да намериш "BackUp and Restore" (или както го водят там) и да направиш Backup на сигурно място

- разглеждаш хубаво къде какво е настроено - правиш снимки (ако се налага редактираш) и показваш тук (а ако ти е ясно продължавате само двамата - ТИ и Неволята)

- не променяш нищо!

- хубаво е да си наясно по какво разграничава рутера различния достъп - аз в настройките виждам Parental Control, с това ли се работи?

Хващаш втория рутер TP_Link WR841N - възстановяваш му фабричните настройки, ако се налага слагаш му обновлението на софтуера и го почваш:

- проверяваш какви глобални режими има той - AP, Router ...

- почваш да тестваш в какъв режим какво разпръсква след себе си

- пробваш в режим рутер със спряно DHCP

- и т.н.

Не знам дали си разбрал, но дадения от теб модел рутер е за домашна употреба ... коментара е излишен, мисля аз.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, 

аз днес си набавих упътвания достатъчно на АСУС-а, 

за ТП-Линк-а, няма да се занимавам. Той си е разервен (него си го настройвам лесно). За мен по-скоро проблема беше дали може с ТП-Линка-а, щом не става.... оставям го. То с новия рутер, не се толкова плаша защото все пак ще имам поне един такъв и ще се ориентирам (надявам се). Пък и разчитам на Вас, като постна снимки и  т.н. -ако се наложи. Ще изтегля файл с настройките на АСУС-а, и дори мога да го кача на новия(когато се закупи), не знам дали работи така както искам... Но, и може да разцъкам настройките и ще се ориентирам(ако не, ще питам тук). За вход в настройките на АСУС-а име и парола...-нямам, ще се свържа имам телефон с изградилите мрежата. Пък ще видя какво ще кажат.... Но, аз се чудя че не са преценили че на дълъг коридор и дебели стени само един рутер в средата винаги ще е слаб интернета. Дори с програмата inSSIDer се вижда. Както и да е.

Благодаря, ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш наличен TP_Link WR841N - пробвай само с него да разшириш сигнала - Lan to LAN без DHCP - ако стане добре, ако не не губиш нищо.

За ориентир можеш да покажеш как протича свързването към интернета.

Вземаш 2 ри рутер и какво - ще имаш на две места едни и същи user и pass за всеки отделен клиент? Що ли си мисля, че не се прави така ...

Дерзай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колега aoxomoxoa . Безжичният рутер на TP-Link  може да се ползва за тези цели стига да има възможност да се привърже физически в мрежата на училището, към която са свързани и другите безжични устройства , като ASUS AC 1300 . Режима в който трябва да работи рутерчето е AP - изключва се DHCP server, слага се IP адрес от сегмента на училищната LAN , който е извън рейнджа на на тамошното DHCP, сетва се име на безжичната мрежа . Кънектването към училищната LAN е жично към един от четирите етхер порта на LAN сегмента на безжичното рутерче, а не към този обозначен , като WAN. Услугата за достъп до интернет се извършва от някакъв каптив портал, хотспот система или радиус сървър , който е друго устройство и е част от училищната мрежа т.е. безжичните устройства не извършват тази дейност , а осигуряват само физическа и логическа свързаност !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик////

Само не разбирам, що за идея е да се ползват ASUS AC 1300 за АР-та, които са по около 200 лв, като примерно UAP-AC-LR e на същата цена! И вероятно (зависи от самата сграда, де) необходимата площ ще се покрие с по малко на брой у-ства. Да не говорим за другите "благинки" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.