Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

gydi

Как да си направя флашка за изтриване на диск?

Препоръчан отговор

Някакъв софт който да сложа на бутваща флашка.  (Без пари 😊 )

За изтриване почти безвъзвратно на информацията.

Да изтрива  дискa (без флашката) който обикновенно е един, без да ме пита, без менюта и т.н. Най много някакво "Y" да има.

Намерих една стара такава програма но не успях да я подкарам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещам се за един метод, няма менюта, не те пита нищо и със сигурност никой нищо няма да може да върне от този диск .... предполагам и сам си се сетил вече :)

Почти безвъзвратно - ?!? Е щом е почти каква е файдата?

Имаш толкова много готови инструменти събрани на едно място: Hiren's, Ultimate Boot CD, UBCD4Win, Sergei Strelec's и към всичко това като прибавиш и всички портативни програми предназначени за заличаване на информация ... все ще успееш да забършеш "конфиденциалната информация".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е HDD, единственият 100% сигурен начин е физическо унищожаване. Останалото е игра на късмет със спорна успеваемост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сещам се за един метод, няма менюта, не те пита нищо и със сигурност никой нищо няма да може да върне от този диск .... предполагам и сам си се сетил вече :)

Почти безвъзвратно - ?!? Е щом е почти каква е файдата?

Имаш толкова много готови инструменти събрани на едно място: Hiren's, Ultimate Boot CD, UBCD4Win, Sergei Strelec's и към всичко това като прибавиш и всички портативни програми предназначени за заличаване на информация ... все ще успееш да забършеш "конфиденциалната информация".

Всичките  съм ги пробвал. Сергей го имам от 10 години и винаги е в мен. Идеята е да не натискам нищо и бързо да зарежда. Тази командната част на тези които съм намерил е платена която се командва с бат файл. 

преди 6 минути, Masakra написа:

Ако е HDD, единственият 100% сигурен начин е физическо унищожаване. Останалото е игра на късмет със спорна успеваемост. 

Малките дискове 40-80 ги пробивам с една електрическа дрелка, но за по големите ми е жал. Има много организации които им се радват много 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти задам един контра въпроси:

- колко диска ще триеш?

- с какъв обем са те?

- колко са бързи дисковете?

- ще въртиш дисковете през една система или ще обикаляш през различни системи?

- според теб средно по колко време мислиш да отделяш на диск за тази работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да ти задам един контра въпроси:

- колко диска ще триеш?

- с какъв обем са те?

- колко са бързи дисковете?

- ще въртиш дисковете през една система или ще обикаляш през различни системи?

- според теб средно по колко време мислиш да отделяш на диск за тази работа?

100тина компа на този етап. HDD 270 -500 G Времето на самото изтриване не ме касае защото си върша други работи. Времето за самото  пускане на триенето ми губи времето. Комповете съм ги наредил в коридора и ги трия по няколко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-глупавото > Hiren's > DOS > HDD > Maxtor Low level format - повече от 2 мин.  за пускане  на процедурата не вярвам да ти отнеме. Скоро не съм го правил, а когато го правех ми бяха наредени няколко системи едновременно и бройките много бързо минаваха (но при мен дисковете бяха 20-40GB и целта беше друга).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

diskpart
select disk 0
clean

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

diskpart

select disk 0

clean 

Това няма да изтрие "почти безвъзвратно" файловете му. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай
Сега - ако иска високо ниво на сигурност - да ползва алгоритъма на Гутман - 35-кратно презаписване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих си флашка с WinPE , там си има diskpart  , сложих си един скрипт:

select disk 0  
clean all
convert gpt  
create partition primary 
format quick fs=ntfs label="SYSTEM"  
assign letter="C"  

и си направих бат файл в който има  diskpart /s skript.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.05.2019 г. в 17:01, DarkEdge написа:

diskpart
select disk 0
clean

А защо в gpt и ntfs? Ако смяташ да инсталираш Windows на този диск няма да се получат нещата.
Нещо не си разбрал скрипта, от там, от където си го чел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

А защо в gpt и ntfs? Ако смяташ да инсталираш Windows на този диск няма да се получат нещата.
Нещо не си разбрал скрипта, от там, от където си го чел.

Разбрах го но по късно и не ми се правеше нов имидж, да си го правят /изтрият тез които ще си го инсталират. и даже е излишно но го направих само за мой тест да видя дали работи.

И защо да не се получат gpt е за дискове по големи от 2Т , няма да работи на по малки, така ли ? Диска се вижда ..  Ей сега ще му пусна един Wundows за проба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четиво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...