Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам следният проблем,с някакъв стар windows 10 enterprise 2015 съм и при преинсталация със флашка през руфус и усб инсталер и пре дискове(2 рализнич уиндоуса пробвах ) ми дава тези екрани...изобщо не иска да захапе..... винаги съм си преинсталирвал уиндоуса от раз,понякога и по 5 пъти на ден този път наистина незнам какво се случва....пробвам с последните два варианта 10ка от замунда october 2018 i april 2018...

59747534_390063774923698_1920461619582730240_n.jpg

59909460_449965249087433_8516455398146834432_n.jpg

60087505_783096755423618_781986353440096256_n.jpg

Искам да го преинстаралим понеже съм 4k hdr телевизор и на този конкретен уиндоус нямам тези отметки в настройките на  дисплея ....

51210464_392512811500056_5580848451081469952_n.png

59721048_562678657557763_8886078226351259648_n.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля.че трябва наново да си направиш бутваща флашка

Цитат

0xC0000098 => "STATUS_FILE_INVALID",

https://www.rubydoc.info/gems/librex/0.0.999/Rex/Proto/SMB/Exceptions/Error

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

мисля.че трябва наново да си направиш бутваща флашка

https://www.rubydoc.info/gems/librex/0.0.999/Rex/Proto/SMB/Exceptions/Error

и?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами на тая флашка ти са повредени файловете и другата вероятност, харда да е дефектирал
пробвай с нова бутваща флашка да инсталираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

ами на тая флашка ти са повредени файловете и другата вероятност, харда да е дефектирал
пробвай с нова бутваща флашка да инсталираш

на 2 различни флашки пробвах 2 различни уиндоуса ефекта е същият..... на 2 диска сложих 2та различни уиндоуса изобщо не ми ги буутва... харда ако е дефектирал не трябва ли компа изобщо да не работи  или евентуално поне да ме пусне до менюто за инсталация ? иначе уиндоуса е на SSD ако има някакво значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам представа как се работи с тия флашхардове(ССД)
изчакай някой спец да се включи в темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

нямам представа как се работи с тия флашхардове(ССД)
изчакай някой спец да се включи в темата

По принцип няма никаква разлика просто изобщо не ме пуска до менюто за инсталация... гледах няколко начина за оправяне на тоя ерор но нищо не става,а най използваният иска да влезеш в менюто на инсталацията на уиндоуса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами няма да те допусне, заради вероятна повреда
защо иначе би прекъснало инсталацията, ако няма повредени файлове или носители на информация

Цитат

0xC000021A => "STATUS_SYSTEM_PROCESS_TERMINATED",

така си мисля, а дали е така, това вече е друг въпрос
и пак казвам, потърпи малко, докато се включи някой спец в темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде го имаш този Win 10? 

Изтегли ли го от сайта на Microsoft или е от други съмнителни източници?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Kristy Of Elune написа:

От къде го имаш този Win 10? 

Изтегли ли го от сайта на Microsoft или е от други съмнителни източници?

свалени са 2 уиндоуса от замунда... има коментари че уиндоусите си работят и няма ядове...от 15 години имам комютър досега уиндоуси съм свалял само оттам и съм нямал проблеми 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, bartolomeo1 написа:

свалени са 2 уиндоуса от замунда... има коментари че уиндоусите си работят и няма ядове...от 15 години имам комютър досега уиндоуси съм свалял само оттам и съм нямал проблеми 

А защо просто не го свалиш от сайта на Microsoft? Там ще ти е последната версия и техния online wizard сам си прави буутваща флашка Единствено само няма да ти е активиран, но ако не те дразни надписа всичко друго е 6+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Kristy Of Elune написа:

А защо просто не го свалиш от сайта на Microsoft? Там ще ти е последната версия и техния online wizard сам си прави буутваща флашка Единствено само няма да ти е активиран, но ако не те дразни надписа всичко друго е 6+

вижте знам че може и оттам но шанса проблема да е в това е нищожен....дава ми някви ерори и неща които не съм виждал досега..не преинсталирал съм на 100 компютъра ,лаптопа и досега никога не съм ползвал уиндоус от сайта... благодаря за помощта но не мисля че е от това :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Откачи твърдия диск и всяка ненужна в момента периферия - да остане само флашката с Windows и мишка/клавиатура и стартирай машината. От опциите на BIOS (boot order menu) избери да зареди от флашката.
Тръгва ли?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Откачи твърдия диск и всяка ненужна в момента периферия - да остане само флашката с Windows и мишка/клавиатура и стартирай машината. От опциите на BIOS (boot order menu) избери да зареди от флашката.
Тръгва ли?

ами сега точно няма как да пробвам като се прибера ще видя...уиндоуса е на ссд ,отделно имам още един хард за информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bartolomeo1 написа:

уиндоуса е на ссд

Кой Windows? Инсталиран или инсталатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Кой Windows? Инсталиран или инсталатор?

инсталираният ми уиндоус е някакъв enterprise 2015 на ssd .отделно имам друг хард за информация и филми,уиндоуса сигурно си върви 2рагодина вече може и повече не съм сигурен,просто искам да го сменя защото май е стар и няма тези отметки за HDR които качих по горе,защото пускам през него 4к филми и е вързан към 4к hdr телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли да го актуализираш? Например драйвъра за ввидео картата. А  тя поддържа ли 4K?
Виж и тук и тук и тук
Проблемът нее е в Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли да го актуализираш? Например драйвъра за ввидео картата. А  тя поддържа ли 4K?
Виж и тук
Проблемът нее е в Windows

актуализирах го да ,картата е assus gtx 960 2gb ddr5,поддържа хардуерно ускорение 4к всичко .плейвам си филми през компа и ресивъра и всичко но видях че трябва и отметката за hdr във уиндоуса да отбележа....а на тоя уиндоус я няма тази отметка.телевизора е 4к hdr ресивъра е 4к hdr всички глупости си има и така... просто и аз вече невиждам къде е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни линковете в последния ми пост - това, ако не е от драйвър, е най-вероятно несъвместимост на хардуера.

И още нещо - защо не надградиш направо под Windows - стартирай от флашката setup.exe и следвай съветника.
Трябва да имаш свободни 15-ина GB на С

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Погледни линковете в последния ми пост - това, ако не е от драйвър, е най-вероятно несъвместимост на хардуера.

видях линка и доколкото разбрах проблеми при него е бил че е с дисплей порт вързан, и след като е сложил hdmi кабел проблема е решен? или аз не съм разбрал хубаво..в моя случай аз съм си с hdmi 2,0 и от компа до ресивъра и от ресивъра до тв-то.резолюцията ми на компа е както трябва ето 

58441325_436663196911983_774464637344153600_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, bartolomeo1 написа:

от компа до ресивъра и от ресивъра до тв-то

А пробва ли да свържеш директно PC<>TV?
И горе има 3 линка
И предложение за директно ъпгрейдване на Windows от Windows среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли да свържеш директно PC<>TV?
И горе има 3 линка

да прегледах ги и от тях разбрах че трябва hdmi, който си имам,не съм пробвал директна връзка между pc и tv защото по характеристика ресивъра ми поддържа всичко...sony str dh590

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пробвай директно.
Освен това може да се окаже и стар стандарт кабел - 1.3 или по-стар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Ти пробвай директно.
Освен това може да се окаже и стар стандарт кабел - 1.3 или по-стар.

ще пробвам довечера но кабелите са чисто нови 2.0 и двамата...купувах ги заедно с ресивъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване