Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, въпроса ми е следния.
Намирам се в Берлин и тук свалянето на торенти е строга забранено и идват големи и солени глоби както най-вероятно знаете. Но също така знам,че има начин това да се заобиколи. Дали някой е запознат как става и ако да ще съм много благодарен ако сподели.  Става въпрос за сайтове като zamunda, arena и т.н. До сега пробвах няколко пъти с TeamViewer през компютър в България ( става, но много бавно и винаги трябва да има намесен втори човек, което си е време и нерви) и затова търся други алтернативни методи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложете нещо ако обичате, дори и да се плаща стига да е сигурно на 100% че няма да ме засекът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, slinebg написа:

Предложете нещо ако обичате, дори и да се плаща стига да е сигурно на 100% че няма да ме засекът.

Nord VPN-поне знаеш за какво си плащаш
https://nordvpn.com/

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, slinebg написа:

да е сигурно на 100%

Сигурна е само смърта,животът не.Особенно,като се опиташ да се *баваш с държавата.Ако те е страх,по-добре си плащай и спи спокойно, от колкото всеки път като звънне звънеца у вас,и да пускаш кафяво в гащите.Това не е живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има теми за това, търсачка. Една от тях https://www.kaldata.com/forums/topic/271876-как-да-теглим-торенти-от-чужбина

преди 5 часа, slinebg написа:

свалянето на торенти е строга забранено и идват големи и солени глоби както най-вероятно знаете.

Не знаем. Я дай цитат от закона, дето го пише и какви са санкциите в числа. Или всеки си препредава глупости и рибарски раздувки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, slinebg написа:

Здравейте, въпроса ми е следния.
Намирам се в Берлин и тук свалянето на торенти е строга забранено и идват големи и солени глоби както най-вероятно знаете. Но също така знам,че има начин това да се заобиколи. Дали някой е запознат как става и ако да ще съм много благодарен ако сподели.  Става въпрос за сайтове като zamunda, arena и т.н. До сега пробвах няколко пъти с TeamViewer през компютър в България ( става, но много бавно и винаги трябва да има намесен втори човек, което си е време и нерви) и затова търся други алтернативни методи.

Проблемът е че след като си го свалил дадения файл чрез торент, после го разпространяваш чрез сийд.

Иначе прокси или както написаха-VPN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си се оправяйте там в Берлин. Сийдване има и докато се сваля - на вече свалените парчета. Като искате си плащайте VPN. За достъп до някои наши торент сайтове си трябва българско прокси. За сваляне не трябва. То така и иначе е от другите пиъри, които може да са из целия свят. Рутракера като го блокират на тяхна територия какво - да са спрели някого? А през DHT никой и не може да спреш - там трябва само да съвпадне хешът и търсенето на пиъри е единствено по него. И като не се предава статистика към анонсера какво ще има в лога при ISP? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

И като не се предава статистика към анонсера какво ще има в лога при ISP?

Всичко ще има. Не е голяма "философия" след заявка до "***" да се види какво има. Да не говорим, че bgtorrents изобщо нямат криптиране и всеки изписан символ (потребителско име и парола) е некриптиран по мрежата. Едва ли авторът ползва криптиран DNS, а даже и да е с VPN, едва ли си е прекарал и DNS заявките през него, че да е относително спокоен. Знам, че си мислим, че сме "най", ама какъв е шансът други хора, от други националности и по-спецялно служби, да значт, че в *** не се "споделят" продукти с разрешението на авторите? Голям е шансът. Да не кажа, че няма шанс да не знаят. Елементарно да е "гепиш" някой, който тегли от Замунда. С добре замислен VPN, трудно става. Лошото е, че Virtual Private Network (VPN) има същата абривиетура като Virtual Public Network (VPN). 99% означава второто. Норд ВПН, ала-бала... Ако си мисли някой, че кое да е правителство като им иска логове за потребителите и те няма да ги предоставят... За VPN (Private), от вкъщи, братовчед, доверен чевек. Тръгнеш ли да плащаш на фирма - свалил си гащите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Masakra написа:

Норд ВПН, ала-бала...

Ta какво за него?
Имат си:
https://nordvpn.com/features/strict-no-logs-policy/
Можеш да четеш,нали?

Цитат
NordVPN is based away from the EU and US jurisdictions

That’s why we don’t have the legal obligation to collect your personal data. If someone asks for it, the best we can do is shrug our shoulders. And we like it that way.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да..  Елементарно, пусни домейн инфо. Аз до колкото знам, Люксембург е в ЕС, та е дори и един от основателите му. DNS записите им са при CloudFlare, които са 100% "хамериканска" компания. Та, кое от НордВПН го прави не хамерикански и не ЕС - не знам. Важно е да знаеш как да проверяваш информация, а не да вярваш кой какво пише за собствената си компания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, slinebg написа:

VPN или криптирана връзка към компютър в друга държава. Предостатъчно сигурно. Важното е само да е криптирана връзката и да не ползва торент протокола. На проксита и съмнителни програми не се доверявай - може да ползва торент протокола отдолу и ще те "изненадат" после.

преди 7 часа, shaolin73 написа:

С тази програма не става ли?

По-добре недей.

преди 10 минути, Masakra написа:

Да, да..  Елементарно, пусни домейн инфо. Аз до колкото знам, Люксембург е в ЕС, та е дори и един от основателите му. DNS записите им са при CloudFlare, които са 100% "хамериканска" компания. Та, кое от НордВПН го прави не хамерикански и не ЕС - не знам. Важно е да знаеш как да проверяваш информация, а не да вярваш кой какво пише за собствената си компания. 

DNS-a не играе почти никава роля.

Няма значение, че е американска. Трябва му само колкото да сбози записите. Не са го погнали за търговия с наркотици, не забравяй!

преди 7 часа, slinebg написа:

До сега пробвах няколко пъти с TeamViewer през компютър в България ( става, но много бавно и винаги трябва да има намесен втори човек, което си е време и нерви) и затова търся други алтернативни методи.

Има алтернативни програми на TV. Той наистина е бавен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Masakra написа:

Our mailing address: No 8, Aquilino de la Guardia Street, IGRA Building, Panama City, Republic of Panama.:D
https://en.wikipedia.org/wiki/NordVPN

Цитат

These Terms and your use of the NordVPN Services are governed by the laws of Panama, without regard to its choice of law provisions. You agree that the courts of general jurisdiction located in Panama City, Republic of Panama, will have exclusive jurisdiction over any and all disputes arising out of or relating in any way to these Terms or the NordVPN Services.

Домейн инфо за сайта...шегуваш се...

преди 8 минути, Melmak ® написа:

VPN или криптирана връзка към компютър в друга държава. Предостатъчно сигурно. Важното е само да е криптирана връзката и да не ползва торент протокола. На проксита и съмнителни програми не се доверявай - може да ползва торент протокола отдолу и ще те "изненадат" после.

Точно такива сървъри имат р2р 
https://nordvpn.com/features/great-p2p-opportunity/

Ай стига толкова по въпроса.
Всеки да си ползва каквото иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз миналата година бях в Германия няколко месеца.Торентите свалях през прокси от замунда.Ползвах този онлайн торентклиент.

https://zbigz.com/myfiles

Правиш си регистрация и сваляш безплатно малки файлове.За големи файлове трябва да се плаща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в Германия вече една година свалям филми/сериали/игри чрез облачни услуги.

В Германия те глобяват заради сийдване/споделяне. Дори с VPN шанса е 50/50% да те хванат.

Англия и Германия преди няколко седмици взеха мерки срещу ZippyShare, с VPN може да се заобикаля, но не знам до каква степен властите следят тази облачна услуга. 
Аз засега използвам Mega.nz за сваляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз живях в Германия и съм свалял каквото и да е било от Замунда но  в България  предварително си конфигурирах VPN с  рутер ( Микротик ).Но единственият мунус е че се използва уплолда . С две  думи  все едно си в България

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Niki-pit написа:

Аз живях в Германия и съм свалял каквото и да е било от Замунда но  в България  предварително си конфигурирах VPN с  рутер ( Микротик ).Но единственият мунус е че се използва уплолда . С две  думи  все едно си в България

Предлагам да спреш да ползваш итернет. Последните ти две изречения, те закопаха. Не дей. Не е за всекиго (при все че никому не му се вярва). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Blue_Hulk написа:

Англия и Германия преди няколко седмици взеха мерки срещу ZippyShare, с VPN може да се заобикаля, но не знам до каква степен властите следят тази облачна услуга. 

Технически най-важното е да не изтървеш коня. 😁 Тоест трафика да почне да минава директно през интернет, вместо да се пренасочва през VPN-а.

Никой няма да тръгне да ви разследва заради едните торенти. Дори и да биха искали, ще си загубят половин ден да разберат кои сте и какво точно минава отдолу, през тези VPN връзки. Тяхната система е проста - присъединават се да теглят торенти и гледат кои IP са от техните държави и могат да ги глобят. Тази информация може и сами да я видите във вашите торент клиенти. Само дето, списъците със забранените IP-та и имената на собствениците зад всяко IP няма да са ви достъпни, както на куките... Та така на ден засичат стотици заблудени жертви, при работа на един служител на полицията. Колкото за отчитане на дейност е предостатъчно. Може ли сега, тоя служител да тръгне да рови по трафика, да разбере какво минава през криптираната връзка, да разбере на кой VPN провайдър сте абонирани, да получи разрешеие за достъп в неговата база данни, че най-после да разбере кои сте всъщност?

Има и още нещо - ако наистина биха го направили ще си признаят че правят дълбоко наблюдения над мрежата, а това никак не им изгодно. Властите няма да разкрият истинските си възможности, особено пък заради някакви си недорасли селяни, определщи се като праводържатели на мултимедийно съдържание.

преди 14 часа, Masakra написа:

Предлагам да спреш да ползваш итернет. Последните ти две изречения, те закопаха. Не дей. Не е за всекиго (при все че никому не му се вярва). 

? Кое му е грешното?

преди 16 часа, Niki-pit написа:

Да възможно. Не разбрах защо тези двете да са минус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Melmak ® написа:

Технически най-важното е да не изтървеш коня. 😁 Тоест трафика да почне да минава директно през интернет, вместо да се пренасочва през VPN-а.

Никой няма да тръгне да ви разследва заради едните торенти. Дори и да биха искали, ще си загубят половин ден да разберат кои сте и какво точно минава отдолу, през тези VPN връзки. Тяхната система е проста - присъединават се да теглят торенти и гледат кои IP са от техните държави и могат да ги глобят. Тази информация може и сами да я видите във вашите торент клиенти. Само дето, списъците със забранените IP-та и имената на собствениците зад всяко IP няма да са ви достъпни, както на куките... Та така на ден засичат стотици заблудени жертви, при работа на един служител на полицията. Колкото за отчитане на дейност е предостатъчно. Може ли сега, тоя служител да тръгне да рови по трафика, да разбере какво минава през криптираната връзка, да разбере на кой VPN провайдър сте абонирани, да получи разрешеие за достъп в неговата база данни, че най-после да разбере кои сте всъщност?

Има и още нещо - ако наистина биха го направили ще си признаят че правят дълбоко наблюдения над мрежата, а това никак не им изгодно. Властите няма да разкрият истинските си възможности, особено пък заради някакви си недорасли селяни, определщи се като праводържатели на мултимедийно съдържание.

? Кое му е грешното?

Да възможно. Не разбрах защо тези двете да са минус.

Защото уплоуда може да ти е 7-10 мегабит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е VPN било платен или такъв към рутер с публичен адрес в България /на роднини в общият случай/!

Добро платено решение ProtonVPN с възможност за избор на различни локации и всякакъв тип VPN !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли трябва да се избере българска локация или може и друго да се избира ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително, стига да няма ристрикции на съответната държава !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.05.2019 г. в 23:45, JohnTRIVOLTA написа:

Не е задължително, стига да няма ристрикции на съответната държава !

Колко сървъра оперира Протон(клиент съм им,платен)и колко са р2р -изнеси данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Васето написа:

Колко сървъра оперира Протон(клиент съм им,платен)и колко са р2р -изнеси данни.

Нямам си на идея . В сайта им няма ли достатъчно инфо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.