Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Въпроса ми е какво мислите за закупуването на видеокарта и поставянето и на стара машина като Lenovo ThinkStation S20.
Намерих 2 карти които са на добри цени. Цел: вдигане фпс-то в игрите. Сега съм с Radeon  HD 7300 1GB.
Двете карти на които съм се  спрял са от мина за криптовалути (-нуси и +сове)? Мисля, че са на разумни цени от порядъка на 70-100 лева.

SAPPHIRE Radeon HD7950 Vapor-X OC 3GB 384bit DDR5 PCIe
Тип на слота PCI-Express 3.0 16x 8x 4x 2x 1x
Видео чипсет AMD Radeon
Охлаждане Активно
Скорост на GPU ядрото 850 MHz
Скорост на паметта на видеото 5000 MHz
Памет

Вградена памет 3072 MB
Тип на паметта GDDR5
Шина за достъп 384 bit

VS.

ASUS Radeon R9 280X DirectCU II 3GB GDDR5 
Graphics Engine
AMD Radeon R9 280X
Bus Standard
PCI Express 3.0
Video Memory
GDDR5 3GB
Engine Clock
1070 MHz
Memory Clock
6400 MHz ( 1600 MHz GDDR5 )
Memory Interface
384-bit
Resolution
DVI Max Resolution : 2560x1600
Interface
DVI Output : Yes x 1 (DVI-I), Yes x 1 (DVI-D)
HDMI Output : Yes x 1
Display Port : Yes x 1 (Regular DP)
HDCP Support : Yes
Accessories 2x 4x 8x 16x
1 x CrossFire cable
1 x DVI to D-Sub adaptor
1 x Power cable
Software
ASUS GPU Tweak & Driver
Dimensions

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта втора употреба за криптовалута.  Не мога да ви разбера вие мислите ли какво поствате или просто искате някой да ви каже да, браво!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да закупя видеокарта с цел UPGRADE на сегащния хардуер. Разполагам с HD 7300 както е описано по-горе, ако бяхте прочел по-внимателно щяхте да разберете за какво иде реч? Въпроса ми е дали си СТРУВА според Вас. И какви рискове има закупуването на карти използвани за добиване на криптовалута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, YelloWonKEY написа:

Искам да закупя видеокарта с цел UPGRADE на сегащния хардуер. Разполагам с HD 7300 както е описано по-горе, ако бяхте прочел по-внимателно щяхте да разберете за какво иде реч? Въпроса ми е дали си СТРУВА според Вас. И какви рискове има закупуването на карти използвани за добиване на криптовалута.

Ще задам въпроса втори път--- ВТОРА употреба видеокарта, с която е копано. Хайде сега да помислим има ли смисъл първо тази покупка. След това ще помислим какво ще правим с 2 умрели видеокарти и какво ще печелим от тях с копане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам за цел да "копая" с тях а да ги използвам в умерен гейминг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, YelloWonKEY написа:

Нямам за цел да "копая" с тях а да ги използвам в умерен гейминг?

Е още по зле. Изтерзана карта от копане, втора употреба и ще се използва за гейминг. Ами честито. Какви гаранции или съвети очакваш.  Разбира се нищо лично срещу теб, просто те провокирам да мислиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, YelloWonKEY написа:

Благодаря. Ще се въздържа от закупуването и.

То няма проблем да я купиш. Зависи каква гаранция има, какво поддържа и дали може да я тестваш как работи преди покупката. Иначе си е риск,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих ги взел!

Ако ще се взема карта втора употреба, то нека да е такава с колкото се може по-дълга остатъчна гаранция. Не пречи и да е много по-нова и икономична карта (1050Ti за около 150 лв.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

То няма проблем да я купиш. Зависи каква гаранция има, какво поддържа и дали може да я тестваш как работи преди покупката. Иначе си е риск,

Ей ти се показа бе... За видеокартите втора цедка да бяга кат дявол от тамян

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Ей ти се показа бе... За видеокартите втора цедка да бяга кат дявол от тамян

Ами бяга се като дявол от тамян особено ако е копано с тях. Вече имам доста познати дето пропищяха от подобни покупки, но който иска да рискува негово си решение. И имай в предвид, че гаранцията не покрива убита карта от копане. Никой няма да ти я смени с нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Ами бяга се като дявол от тамян особено ако е копано с тях. Вече имам доста познати дето пропищяха от подобни покупки, но който иска да рискува негово си решение. И имай в предвид, че гаранцията не покрива убита карта от копане. Никой няма да ти я смени с нова.

Абе то това копане е лудост да вземе една карта за 100 200 лв да му изкара две години а не 2 дена и готово да види там някоя АТИ достатъчно добри са за леки игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Абе то това копане е лудост да вземе една карта за 100 200 лв да му изкара две години а не 2 дена и готово да види там някоя АТИ достатъчно добри са за леки игри

Тя като е убита за нищо не става, но който иска да рискува негова си работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли подходящо захранване за такива карти в това Lenovo? Колко свободни PCI-E кабела имаш за захранване на видеокарта и колко пинови са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко ще купуваш копала карта , те съветвам да е по-ново поколение Нвидия или Амд. Старите карти нямат възможност да се намалява техния power limit или волтаж .  Копала карта не значи ,че е в по-лошо състояние от една геймърска карта .  Една нвидия обикновено се ползва за майнинг на 0.8V и ограничение на 70-85% power limit , според алгоритъма , който копае и да речем 50-60% вентилатори . Картата едва ли е минавала някога 55-60 градуса при тези настройки. При положение ,че чиповете се ограничават от биоса на 95градуса си доста далеч от тези стойности.  Реално освен да се разтропа някоя перка , не виждам какво друго би могло да им стане. При АМД е малко по-сложно. Там модват биоси и картите копаят на малко по-висок волтаж и се ограничават реално от power limit-a . Важно е там да ти върнат стоковия биос , за да можеш да играеш без крашове .  

Повечето хора , които не са се занимавали с майнинг пишат абсолютни простотии по отношение на картите използвани за майнинг .  Хубаво е човек като не знае , да не се изказва неподготвен . 

Относно картата , за която питаш , аз лично бих се замислил да я взема , по простата причина ,че е копала на сток на макс волтаж и power limit. Там модване на биоси и корекции чрез MSI AB и други подобни програми са невъзможни или много трудни .   Отделно също смятам ,че няма да имаш свободни pci-e кабели на захранването . Хубаво е да провериш . 

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 625 Watt active PFC power supply
  • Main - (1) 24-Pin (2x12) ATX Standard
  • VRM - (1) 10-Pin (2x5) ATX 12V Standard
  • Graphics - (1) 4-Pin (2x2) ATX 12V Standard

41A9758_Label__96181.1540407340.1280.128

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Roujin Z написа:
  • 625 Watt active PFC power supply
  • Main - (1) 24-Pin (2x12) ATX Standard
  • VRM - (1) 10-Pin (2x5) ATX 12V Standard
  • Graphics - (1) 4-Pin (2x2) ATX 12V Standard

41A9758_Label__96181.1540407340.1280.128

Което ще рече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе според мен взимай щом си мераклия. Работата е на късмет (е понякога е и до това дали олигофрена дето ти я продава нарочно не ти продаде боклук). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познавайки хора, които за 2-3 години копане не са чистили дори радиаторите, да не говорим за пасти, не мисля че е добра идея. Ако собственика е човек, който всъщност е знаел какво прави и как да се грижи за риг-а, няма проблеми. Но повечето ни "копачи" в България са мърлячи и не си поддържат нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, georgiev90 написа:

Но повечето ни "копачи" в България са мърлячи и не си поддържат нещата.

Процента "мърлячи" сред копачите , които аз познавам е в пъти по малък спрямо такива , ползващи картите си за гейминг.  Ако искаш заповядай да се убедиш лично .  Всички познати занимаващи се с тази дейсност , свалят и чистят своите карти веднъж месечно (максимум на два).  Повечето геймъри , които знам , отварят компютрите си само при поява на проблем (не за почистване).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...