Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте младежи!!
 Търси се приличен охладител за Интел и7- 8700 

Дъно- Asrock Fatality gaming k4 , Кутия Kolink Observatory .
Компа съм го правил преди няколко месеца , тогава не достигнаха парите и реших да спестя от охлаждане понеже беше зима и можеше да изчака.Сега идва топлото и гледам и се плаша ,че удря някакви бомбастични градуси като на няколко пъти стига 90г докато играя продължително.Пипнати са му леко и волтажите обаче се оказа временно решение.Охладителя трябва да е до 160мм или поне така прочетох в инфото на кутията .Цената на охладителя се надявам да не надхвърля 100 лв , но ако се наложи ще дам и толкова стига наистина да си заслужава.Ако все пак има приличен охладител,които да е в диапазон 50-60 лв и наистина ще свърши работа няма да се разсърдя.Общо взето ще дам колкото е нужно ,без да правя компромис ,но и без да се изхвърлям излишно !!
Също така искам да ми препоръчате и втори такъв охладител , които ще се слага на и5 4670 с дъно gb b85dv2 и стара обикновена кутия ,като охладителя трябва да е  до 130мм максимално и при него цената да е по ниска в диапазон до макс 50 лв примерно.
  Благодаря предварително !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За i7 8700 спокойно кулер от класа на Deepcool Gammaxx 400 ,  Zalman CNPS10X OPTIMA , Arctic freezer13  ще ти свършат работа , а и са на цени от 38 до 46лв. Арктик freezer13 дори е с височина 130мм. и ще ти върши работа и за и5 4670 ,относно второто ти питане. В диапазона между 50 и 100лв избора е доста голям . Ако искаш да се поглезиш, доста масивно изпълнение е  Raijintek EreBoss  0P105250 на 85лв. ( 140×110.5×160 mm ) Тук внимавай, че може да пречи на рам памети с по-високи охладители. (макар ,че на видеото в официалния сайт не изглежда да е така) . 

Ако все пак държиш на много висок клас охладител за i7 8700 , следи внимателно и обявите в продавалника . Там често изпадат high end кулери  за по 100лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За I5 4670 стоков охладител няма ли? Той би трябвало да е достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега това което аз съм харесал е Be quiet pure rock Bk009,120mm fan и Alpenfohn brocken eco advanced 120mm fan и двата са с еднакви цени.Гледах ги тея Noctua 2-3 модела обаче ме притесняваше ,че са с по малки перки ,не казвам ,че винаги по голямата е по ефективна.
За другата конфигурация с и5-цата си има стоков охладител и вършеше работа до сега,обаче в последните 2 месеца започнах да го ползвам за стреаминг като ползвам процесора за енкодинг и като се вдигнат температурите в стаята и започва да тротва .Намерих му временно решение като спрях турбо бууста без да окаже влияние на стреама,обаче температурите все така държат 80 градуса а още не сме влезнали в най-горещите месеци...Така,че искам да се презастраховам от рано.
За него си харесах по малкия Be quiet pure rock с 92mm fan за сега.
 Впрочем май ще поръчвам от варио и затова ги избрах според наличните там.Принципно не ми харесва ,че ги доставят до 5 работни дни там  ще разгледам до края на деня други саитове с налични хубави модели дали ще изпадне нещо !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да почистиш стоковия охладител и да му смениш термопастата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...