Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте :) , въпросът ми е следния , преди година и малко при сглобяването на конфигурацията ми , въпросният пич от когото си купих компютъра ми обясни че мие сложил "мощен вентилатор" тъй като разбра че компютърът ще се натоварва ...
Има ли някаква опция за намаляване скоростта или силата или трябва да го сменя с друг тъй като е доста шумен ... Не разбирам много и не бих се хванал да го разглабям или нещо от сорта.

Ще се радвам за съвети.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е свързан вентилатора - за дъното или директно за захранването? Ако е към дъното - марка/модел на дънната платка и съответно в BIOS какви стойности са задедени за вентилаторите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си тази програма, с нея ще намалиш оборотите. Но най добре да смениш проблемния вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че ще стане на 100%, още повече, че няма никаква информация как е свързан? Боб ли хвърля? Ако е свързан директно към захранването какво ще направи с тази програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Raze написа:

Къде е свързан вентилатора - за дъното или директно за захранването? Ако е към дъното - марка/модел на дънната платка и съответно в BIOS какви стойности са задедени за вентилаторите?

Малко ме затрудни тук , в момента не съм вкъщи не мога да отговоря.

преди 4 минути, shaolin73 написа:

Изтегли си тази програма, с нея ще намалиш оборотите. Но най добре да смениш проблемния вентилатор.

Благодаря , ще я пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прибираш се, сваляш си CPUID HWMonitor и показваш температурите при стартиране на системата, след това след някакво кратко натоварване.

Спираш машината, сваляш страничния капак и снимаш състоянието на охладителя (мога да се обзаложа, че от както е компютър изобщо не е чистен и в момента е задръстен с прахоляк и затова е толкова шумен).

Показваш тук данните от програмата и състоянието на хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.05.2019 г. в 13:28, plamen_petrov_80 написа:

Прибираш се, сваляш си CPUID HWMonitor и показваш температурите при стартиране на системата, след това след някакво кратко натоварване.

Спираш машината, сваляш страничния капак и снимаш състоянието на охладителя (мога да се обзаложа, че от както е компютър изобщо не е чистен и в момента е задръстен с прахоляк и затова е толкова шумен).

Показваш тук данните от програмата и състоянието на хардуера.

1.png

2.png

Без име.png

sled.png

sled2.png

sled3.png

IMG_6115.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде е този допълнителен шумен вентилатор? Аз освен този на процесора, на захранването не се вижда, но и там сигурно има и евентуално ако има и на видеокартата, друг не виждам. А и процесора е в покой, за да се видят максималните температури трябва да се натовари за 5-10 минути поне с prime95 или нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

И къде е този допълнителен шумен вентилатор? Аз освен този на процесора, на захранването не се вижда, но и там сигурно има и евентуално ако има и на видеокартата, друг не виждам. А и процесора е в покой, за да се видят максималните температури трябва да се натовари за 5-10 минути поне с prime95 или нещо подобно.

Мисля че има и на видео картата , нямам никаква представа защо е шумен , натоварване не е нужно той си е шумен и без 

на захранването също има

Мисля че ви занимавам с глупости , предполагам модела му е такъв 😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трите вентилатора са фабрични ,не знам какво ти е слагал допълнително,но като ти гледам захранването най вероятно е то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш нещо подходящо и спираш всяка една от перките докато установиш от коя е проблема. Това може да бъде направено по два начина:

- в работещо състояние - примерно с чиста бояджийска четка се натиска плавно така, че перката да спре

- в не работещо състояние - блокират се перките предварително с нещо подходящо

Добре е системата да не работи продължително време без активно охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно препоръчвам да не се опитваш да спреш високооборотен вентилатор като този на процесора в работещо състояние защото просто си ми съмнителен.

Другото което може да шуми е от самата кутия и вибрациите. При мен например като стъпя до нея - ламинат - и почва шумът. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според снимката видеокартата е с вентилатор. Съдя по конструкцията. Но надали е много шумен предвид модела(GTX 1050) и ниската натовареност по време на скрийншота. Пентиумчето е направо ледено и бокса би трябвало да е тих като ромон на поточе, а и не е задръстен с калчище. Остава заподозрян вентилатора на захранването и евентуално монтиран преден вентилатор, но като гледам кутията вероятно няма такъв. Авторът на темата да си завре главата в кутията и да слуша от къде идва шумът.:D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да речем че е захранването , каква е алтернативата , тоя вентилатор там може ли да се подменя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Teodor1337 написа:

Да речем че е захранването , каква е алтернативата , тоя вентилатор там може ли да се подменя ?

Може, но аз първо бих го почистил (както и цялата система) и смазал - ще стане като нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...