Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте реших да си закупя следната готова зглобена конфигурация. Intel i5 - 2400 quad core 3.10 up to 3.40 8 gb ram кутията е dell optiplex 790 tower видеото ще е rx 550 2gb. 500 hdd 120gb ssd за windowsa мисля че е предостатъчно. Така и тука ми идват въпросите понеже не знам дъното какво е а мисля постепенно да го ъпгрейтна понеже има място и за голяма карта от рода на gtx 1060 какво трябва да питам и да знам за дъното? Другия въпрос ми е за захранването знам че rx 550 в гейминг режим дърпа някъде около 60w мисля. 450w захранване достатъчно ли ще е? Искам да знам за дъното понеже искам по на татък като събера пари да си взема един хубав процесор от рода на i7 да кажем coffe like генерацията или пък може някой amd ryzen но ме знам не разбирам много дали ще станат на същото дъно. Та мисля и монитор да си взема от един приятел който го е ползвал 2 месеца за 100 кинта ми го дава той е Fujitsu B22T-7 LED proGREEN 60 Hz FHD na 1080p 21.5  инча. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш много неща които няма да станат!

Хайде сега седни и обясни какви пари имаш, какво точно искаш да правиш на тази система и кога, какви пари мислиш да инвестираш в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За райзен забрави, платформата е интелска. На тези оем-ски дъна е под въпрос всякакъв ъпгрейд откъм процесор, но не е и невъзможен. За видеото, важно е да картата да се събира в кутията, да няма нужда от допълнително захранване и захранването да не е някое 250-ватово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за това питам не съм на ясно дъното какво е пък и предпочитам intel като цяло ако мога на това дъно да му сложа някой i7 е ок за мен. Значи да разбирам че 450w захранване ще ми е достатъчно за Rx 550? Като казвам i7 може и да се спръ и на 3370К естествено ако става пак ще ми е достатъчно. Иначе ще играя игри не ми трябва да ми е 1080p на ultra стига ми и 720p на high да ми вади 60fps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Pure Power написа:

Значи да разбирам че 450w захранване ше ми е достатъчно за rx 550?

За тази карта + който и да е процесор е достатъчно и 350-ватово истинско захранване. Ако захранването в кутията е 450-ватово и е оригиналното, а не е сменяно с някое жълтурче, ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

За тази карта + който и да е процесор е достатъчно и 350-ватово истинско захранване. Ако захранването в кутията е 450-ватово и е оригиналното, а не е сменяно с някое жълтурче, ще стане. 

Ясно а ако все пак са ме прецакали с захранването какво захранване да търся? Защото мисля след 4-5 месеца да взема малко по мощна карта е по мощна ще е gtx 1060 за 1070 не съм сигурен дали ще се събере вече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Pure Power написа:

Иначе ще играя игри

Тази карта не е много подходяща, защото е малко под нивото на GTX 1050

преди 2 минути, Pure Power написа:

какво захранване да търся?

Важен е размера на настоящото, защото някои от тези кутии са с нестандартно захранване откъм размери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Тази карта не е много подходяща, защото е малко под нивото на GTX 1050

Да на ясно съм, че е по - слаба и от gtx 1050 но за 200лв толкова или освен да се прежаля и да взема rx 580 ама ми казаха, че дърпат като ток майка си и баща си. За това се спрях и на тази защото съм я пробвал и да ти кажа не е лоша и ми покрива игрите които играя като cs go league of legends realm royale euro truck simulator даже и gta 5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1060 има нужда от допълнително 6-пиново захранване, и ако захранването няма такъв извод, ще се наложи да търсиш преходник от 4-пинов молекс. 450-ватово също стига за 1060.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1060 има нужда от допълнително 6-пиново захранване, и ако захранването няма такъв извод, ще се наложи да търсиш преходник от 4-пинов молекс. 450-ватово също стига за 1060.

Ясно благодаря ти много за обяснението. Остана освен като го взема вдруги ден компютъра да видя какво е дъното и да пиша да видим дали за вбъдеще ще мога да му ръгна един i7 процесор и с една gtx 1060 става муцка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам те - мълчиш си!

Утре ще си си дал парите и ще ревеш, че не се получават нещата ама ще е късно!

Късмет - ще ти трябва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Питам те - мълчиш си!

Утре ще си си дал парите и ще ревеш, че не се получават нещата ама ще е късно!

Късмет - ще ти трябва!

Добре за 700 лв каква конфигурация ще ми препоръчаш? С тази конфигуряция която съм си избрал и + монитора и + комплект клавиатура мишка слушалки и пад ми излиза точно 800 кинта с намаление което ползвам. Ако за толкова пара мога да взема по добро ми кажете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Pure Power написа:

Като казвам i7 може и да се спръ и на 3370К

Такъв процесор за този сокет няма. Ето тези са за твоя:

i7-2600K - 95W

i7-2600 - 95W

i7- 2700K - 95W

i7-3770 - 77W

i7-3770K - 77W

Xeon E3-1230 v2 - 69W

Пак повтарям, че може и да не тръгнат на твоето дъно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Такъв процесор за този сокет няма. Ето тези са за твоя:

i7-2600K - 95W

i7-2600 - 95W

i7- 2700K - 95W

i7-3770 - 77W

i7-3770K - 77W

Пак повтарям, че може и да не тръгнат на твоето дъно...

Ами ще питам като го купя там хората пък дано не ме излъжат. Ако ли не в крайна сметка постепенно ще сменям всичко. По лесно ми е така понеже ще има какво да използвам за в момента докато сменям частите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбери, че нямаш много голям избор за ъпгрейд, освен на видео и памет и евентуално процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Разбери, че нямаш много голям избор за ъпгрейд, освен на видео и памет и евентуално процесор.

Да и това ми е достатъчен ъпдейт повече не ми трябва. Пък вече по нататък ще си зглобим по хубава машина която няма да я барам 3-4 години 😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Количка - нов с гаранция и актуална платформа.

Ако не бързаш много можеш и по-добра оферта да намериш скоро.

Кутия и ssd? Пък и AMD за игри не го препоръчват много. Не знам нека още някой да се изкаже. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

21.5" Употребяван монитор Fujitsu B22T-7 LED proGREEN Черен

Dell Optiplex 790 Tower, i5-2400, 8GB RAM, 120GB SSD, 500GB HDD, GTX 1050Ti

Не знам, кой ти е приятел и от къде ще купуваш, но тези ги намерих без да имам реален интерес!

току-що, Pure Power написа:

Кутия и ssd? Пък и AMD за игри не го препоръчват много. Не знам нека още някой да се изкаже. 

Кутия си има! Със SSD (ако толкова искаш да го пише) става за 730 лв.

Не знам къде ги четеш тези неща, нито къде гледаш офертите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Не знам, кой ти е приятел и от къде ще купуваш, но тези ги намерих без да имам реален интерес!

+1 !   Идеално за неговите нужди, със SSD и сравнително читаво видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Кутия си има! Със SSD (ако толкова искаш да го пише) става за 730 лв.

Не знам къде ги четеш тези неща, нито къде гледаш офертите!

От outlet го купувам там имам отстъпка от 10-15%. Мерси, че ми намери монитора същия, че и с гаранция. Пък и хайде стига и аз да не разбирам ама интегрираната vega карта на дали е по добра от Rx 550.

преди 5 минути, Joss Bomon написа:

+1 !   Идеално за неговите нужди, със SSD и сравнително читаво видео.

Да същия е самоче с rx 550 и не е втора ръка. Пък и на картата ми дават 3 години тези дават 2 години значи на дали е много нова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но има вариант и за това:

BLUECHIP BusinessLine M TOWER i5-3570 8GB/500GB - 300 лв.

+

GTX 1050Ti (с остатъчна гаранция от форум) - 150 лв. (около)

+

240GB SSD ново - 65 лв.

=============================

= 515 лв.

и да помечтая още малко:

+ ново захранване - 100 лв.

+ 100 лв. за по добро видео 1060 6GB - от подобно място и с остатъчна гаранция

и идваме на 700+ лв.

Това всичкото при положение, че аз нищо не търся да купя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1050 Ti е по-добра от RX 550!

Картата също е нова и е с 4GB памет, докато за 550 си дал, че е с 2GB.

Забравяш и за SSD-то, което струва още 50лв.

Аз съм с ssd просто нормално rx 550 е 200 лв gtx 1050 ti е 350лв. Знам че е бюджетната карта на геймърите но защо да давам 150лв отгоре за карта която ще сменя след 6 месец? След като и тази ми свърши работа това ми е въпроса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...