Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

rado84

[how to] Audacious: Незачитане на replay gain/mp3 таговете в mp3 файлове

Препоръчан отговор

Откакто използвам линукс имах един странен проблем с audacious, а именно, че на някои мп3 файлове не зачиташе таговете за риплей гейн и поради това едва-едва се чуваха, дори и като надуя звука до дупка. Дълго време се опитвах с easymp3gain да оправя нещата, но не ми се получаваше. Но накрая все пак намерих решение и реших да го споделя, ако и някой друг се е сблъсквал със същото.

• Сваляте winamp от тук: https://download.nullsoft.com/winamp/client/winamp58_3660_beta_full_en-us.exe
Тук има два сценария:
•• Сценарий "А" - инсталирате го с Виното.
•• Сценарий "Б" - при опит за инсталиране с Виното ви дава грешка. Тогава десен бутон на екзето, "отвори с... архивен мениджър" и екстрактвате цялото съдържание на екзето в папка по избор.
• Отваряте winamp.exe, локализирате всичките проблемни файлове и един по един ги завлачвате в плейлист прозореца на уинамп.
• Селектирате ги всичките (може и с Ctrl+A) и натискате десен бутон, както са селектирани всичките. Избирате "view file info", отивате на таба APEv2 и махате човката от кутийката директно под името на таба. После натискате ОК. След тази операция ще ви отвори файл инфото за следващия файл, после за третия, за четвъртия и т.н. - докато не го направите за всички файлове.
• Когато свършите с премахването на APEv2 тага, отваряте плейлистите в Audacious, където се съдържат проблемните файлове (плейлистите, да, не самите файлове) и всяка плейлиста поотделно я рефрешвате с F5

И това е - проблемът е решен. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че съм имал такъв проблем, ама решението ми се струва доста абсурдно. Защо не се получава с кой да е редактор на тагове (примерно Picard), ами е нужен Winamp?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, killchain написа:

Не че съм имал такъв проблем, ама решението ми се струва доста абсурдно. Защо не се получава с кой да е редактор на тагове (примерно Picard), ами е нужен Winamp?

Защото APE тагът е характерен за уинамп, а от намерените и пробвани таг едитори, само winamp и mp3tageditor изобщо откриват такъв таг и могат да го редактират и премахват. Ако намериш друг, способен да открива APE таг, можеш и него да ползваш, ако те кефи. Аз съм дал ориентировъчен инструмент и начин как да стане, но не задължавам никого да ползва точно уинамп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина странно решение, но решение.

А как се просвирват DTS и WAV с Audacious? Аз и тема пуснах тами нямам решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Well, VLC and mplayer seem to use libdca (a free library for decoding DTS Coherent Acoustics streams) as backend library. All other audio players don't magically inherit the same functionality. Somebody would need to create an input plugin that uses libdca.

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радо, може ли да пробваш с немодифицирани mp3-ки с deadbeef , ама коя версия ще е в Арч, аз съм фен на сътвореното от alex-p.

2019-05-14-11-45-58.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, jojopara написа:

Наистина странно решение, но решение.

А как се просвирват DTS и WAV с Audacious? Аз и тема пуснах тами нямам решение.

Не знам. Дай някой DTS да пробвам. А wav се просвирват нормално. Аз си правя всички песни на 0,0 децибела с easymp3gain и сега като конвертирах една песен в wav и я пуснах, си звучеше със същата сила на звука като мп3ката. На "тагове" пише само "версия RIFF", което нямам идея какво означава, но така или иначе файлът не съдържа никакви тагове.

преди 3 часа, бат'начо написа:

Радо, може ли да пробваш с немодифицирани mp3-ки с deadbeef , ама коя версия ще е в Арч, аз съм фен на сътвореното от alex-p.

Какво ще рече "немодифицирани"? Ще пробвам, де, защото аз лично не можах да намеря нищо нейтив за редакция на таговете. Само ми изясни какво разбираш под "немодифицирани". ;)
Всичкото на алекс пи като гледам е за Даебиан-базирани дистрота. Навсякъде пишат, че е вредно да се инсталира 'деб' в Арч, а компилиране от сорс вече няколко пъти ми фейлва, така че ще трябва да търся друг нейтив вариант. Така че остава да ми кажеш дали тази функция я има по подразбиране в мъртвото телешко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В арч deadbeef-0.7.2-5

sudo pacman -S deadbeef

Лично аз предпочитам clementine ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, yogle написа:

В арч deadbeef-0.7.2-5

sudo pacman -S deadbeef

Лично аз предпочитам clementine ;)

Благодаря!

Вече и аз предпочитам Clementine - още го разучавам. 

Иначе любимият ми е Foobar.  За съжаление преинсталирах "Манджаро" и вече не иска да се срожи.  Ще трябва да изчакам компибатора да направи последната версия.

Не вога да пуста например Avvey Road на Beatles.  Имам 2 файла  - dts.wan  и cue.

преди 1 час, rado84 написа:

Не знам. Дай някой DTS да пробвам. А wav се просвирват нормално. Аз си правя всички песни на 0,0 децибела с easymp3gain и сега като конвертирах една песен в wav и я пуснах, си звучеше със същата сила на звука като мп3ката. На "тагове" пише само "версия RIFF", което нямам идея какво означава, но така или иначе файлът не съдържа никакви тагове. 

DTS е на нови филви, които не са с Долби.  Мвого да обемисти, за да ти пратя.  Свали си нещо от някъде. Те са във WAV формат.  Преди си играух за преобразувам wav във flac, защото последния заема място 1/7 до 1/10 от  първия пак без загуба на качество.

https://www.videoconverterfactory.com/tips/dts-vs-dolby-digital.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, верно, че DTS беше за филми. Имам тонове филми и екстрактнах аудиото на един. Много тихо се чува в Audacious, но и не знам защо искаш ДТС аудио точно през този плеър да прекарваш. Ако е за гледане на филми, само SMPlayer с mplayer върши някаква работа. Има два вида нормализация на звука, които могат да вървят едновременно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, rado84 написа:

Какво ще рече "немодифицирани"? Ще пробвам, де, защото аз лично не можах да намеря нищо нейтив за редакция на таговете. Само ми изясни какво разбираш под "немодифицирани". ;)

Имаш mp3-ки които си ги минал през винампа имаш и такива който не си. Пробваш със вторите, с първите вече няма смисъл, как се чуват през плеъра "от въздуха" (без допълнителни настройки/както е дошъл).

А,да, kid3 е добро, но е "плазма".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, бат'начо написа:

Имаш mp3-ки които си ги минал през винампа имаш и такива който не си.

Нямам немодифицирани вече. Малко след като пуснах темата, прекарах всичките mp3-ки през mp3tag за по-лесно, а тези, за които mp3tag писна, че не са mp3, ги прекарах през уинамп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мине на foobar.  Считан е за един от най-добрите в "Уиндоуз".

Ето как да го сложиш в Арч - https://forum.manjaro.org/t/foobar-does-not-install/87650

За да ти просвирваш DTS/WAV, отиваш на страница Components на foobar и добавяш тоди компонент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...