Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Miopi

Проблем със свързване на bluetooth устройство с лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем със свързването на безжичната ми клавиатура с лаптопа, купих си отделен bluetooth адаптер за да мога да я свържа, защото лаптопа ми (ASUS K53SV) не разполага с вграден bluetooth ( Built-in Bluetooth™ V3.0+HS (Optional) ). Та бихте ли ме съветвали какво да направя, че да свържа устройствата помежду им.  

image.png

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включена ли е клавиатурата в режим откриване? Марка/модел? Прочете ли упътването и първо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.trust.com/en/product/21564-wireless-bluetooth-keyboard-for-pc-laptop-tablet-phone - това е клавиатурата
Самият проблем е че не ми дава да си включа блутота на лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В контролния панел има ли блутут? Като дадеш на първата картинка "more bluetooth options"  какво ти дава? Пробва ли с някой от функционалните клавиши на лаптопа дали няма нещо за блутут или долу-дясно като извадиш менюто до часовника?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо, което може да ми помогне предполагам ми липсва драйвър на самия блутот, че за да го включа... дърпах няк'ви драйвъри ама нещо пак не става, явно не го правя както трябва... 

image.png

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според това, което си дал, всичко е инсталирано.

От тук не може ли да се включи:

windows-10-bluetooth-quick-settings-700x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да няма драйвъри за win 10 ? Откъде мога да ги дръпна?

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може устройството да не е съвместимо с новите версии на windows. Потърси в сайта на производителя драйвер/софтуер. Марка/модел на адаптера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих драйвъри тези драйвъри. В сайта пише, че са съвместими и с WIN 10 64b, но като ги инсталирах не ми позволява, защото са за по стара версия. Явно няма да го бъде... Благодаря все пак :) 

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Raze написа:

Марка/модел на адаптера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Miopi написа:

Свързах я, благодаря много!

За какво? Как? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Simona Simova
      Здравейте на всички! 
      Моля да ме внедрите в сферата на аудио техниката! Препоръчайте ми озвучителна система, която да мога да свържа чрез bluetooth с лаптоп или телефон. Ще се ползва за нормална по сила музика в спокойна обстановка. Пробвах някаква система 2.1 на Fenda, но когато намаля звука се чува постоянно "свистене/пръщене". На ясно съм, че качеството се губи заради безжичната bluetooth връзка, но въпреки това мисля, че е възможно и да съществуват по-сполучливи безжични системи?
      Слушала съм добри отзиви за колоните на Logitech, но не съм видяла добра композиция Субуфер + тонколони, които да имат Bluetooth. 
      Запознати ли сте дали има разлика, ако добавя Bluetooth адаптер към системата, в случай, че няма фабрично?

Благодаря! 
    • от Mr.n0b0dy
      Подобен софтуер е вграден в повечето мобилни устройства или го има под формата на апликации, но много трудно намерих функционален такъв който да работи на PC.
      Та реших да споделя източника, може на някой да му е от полза!
      Exploring OBEX Devices Connected via Bluetooth by Giorgi Dalakishvili

Може да свържете телефона си към вашият компютър и след което да "сърфирате" файловата система и да извършвате запис и четене без да е нужно да цъкате или да избирате единично файловете. Повечето телефони дори и да не са смартфони поддържат obex протокол чрез който действието е възможно.
      Не е много практично за новите смартфони, но на мен ми беше от полза когато извличах данни от един стар телефон и този вариант ми помогна.
    • от Yromem
      Здравейте колеги. 
      Искам да си направя мобилна тонколонка и имам няколко въпроса. Избрал съм си тази платка(линк) понеже изглежда добре и коментарите за нея в други сайтове са добри, а аз искам корпуса да е от плексиглас. Имам и две пищялки (мисля че се наричаха) за които немогада намеря нищо в нета. Та въпросите ми са:
      1. Как да разбера колко ом-а и колко вата са пищялките.
      2. Мога ли свържа платката с батерия и как да изчисля колко mA да е за да може поне 4-5 часа да свири.
      3. Ще ми трябва ли допълнителна платка за зареждане ако искам да зареждам батерията директно от мрежата.
      4. Имате ли препоръка към тип батерии, пищялки или усилвател(подобен на горния в линка) 
      5. Мога ли да вържа някак дисплей 1 или дисплей 2.
    • от DRUIDA
      Наскоро си взех безжични слушалки на Сони и нямах никакви проблеми със телефона, но при безжичната връзка с лаптоп, нещата не седяха така... След продължително ровичкане и търсене на проблема, най-сетне го открих. Всичко идва от WIFI връзката... 
      Когато имам Интернет на лаптопа и си пусна музика на него и слушам през слушалките, започна яко насичане, забавяне, лагване и т.н...
      Аз съм с Broadcom WIFI chipset на лаптопа и пича беше писал, че в неговия случай го е оправил от DEVICE MANAGER----> Broadcom Wifi Chipset---->Properties------> Adanced Tab ------> Bluetooth collaboration се избира и се оправил проблема при него, но при мен си остава...
      Чрез тази идея поне вече разбрах, че проблема е в кръстосването на двата сигнала и от там звуково-сигналните смущения. 
      Някой има ли идея какво мога да направя като промени, за да нямам този проблем (без да трябва да си спирам Интернета на лаптопа) ?

Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте,та имам проблем с телефона горе долу вече от Януари,но досега не му обръщах внимание,но вече започва да ми писва да си използвам 4G-то вкъщи,затова реших да пиша тук и се надявам някой да успее да ми помогне!  Та това стана докато бях в Германия в началото на Януари на гости при близки както всеки ден си ползвах Wi-Fi,а един ден след като си взех телефона от зарядното като цъкнах Wi-Fi копчето само светеше бледо и не се пускаше,същото и с BlueTooth беше.Това стана точно след като андроида се обнови на най новия 6.1 ли е не съм сигурен.След като се върнах в Пловдив го заведох на сервиз,човека каза,че ще върне стария андроид,но уви пак не проработи.Пиша тук с последни надежди теленор казаха,че има леки удари и не поемат отговорност за проблема,а човека от сервиза каза,че може би е влезнала вода в телефона,но той е S5-NEO,а той е водоустоичив така че не мисля че е това!Благодаря предварително,надявам се някой да помогне!  
  • Дарение

• Добави ново...