Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

току-що, dulsinea написа:

Или аз не мога да търся, или няма друг търговец, предлагаш МДиск - от същият има и 3 (клик) и 5 диска (клик) в кутийки, на сходна цена -18-19 лири... A, ето и някакви МИЛЕНИАТА:   https://www.amazon.co.uk/Millenniata-Disc-MDHA003-Slim-Cover/dp/B01A83KWMO/ref=sr_1_fkmr0_1?keywords=mdisk+dvd+millenniata&qid=1558199738&s=gateway&sr=8-1-fkmr0 , още по-евтини от Вербатима :idea:

Виж дали има доставка до бг и колко ще струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Виж дали има доставка до бг и колко ще струва.

Много важно условие, защото за три години този тип дискове са станали много по скъпи от тогава, когато съм поръчвал моите. А моите бяха 2 стека по 10 броя(всеки във собствена кутийка) струващи около 20 паунда всеки стек.

Независимо от това , дисковете са много хубави. Говоря за Вербатим.

Това също Ви го препоръчвам поради факта, че записвачката Ви може да пише и дискове с двойна плътност - или 8,5 гигабайта. И не на последно място да ви спомена. Без значение е колко сесии(последователни записи) ще правите на диск с обем 4,7 гигабайта, не забравяйте че максималният ВАШ обем трябва да е по малко от посочения размер на диска, тоест, най много 4,3-4,5 гигабайта. На диска има и служебна информация. За модела на диска и такава, която след записа се прави от компютъра, за неговото прочитане.

https://www.walmart.com/ip/Verbatim-VER95311-AZO-8-5GB-DVD-R-DL-Media-Slim-Case-5-Purple/12321784

На снимката съм показал споменатите от мен сесии, правени на диска в различни времена!

ScreenShot001.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Колев60 написа:

Много важно условие, защото за три години този тип дискове са станали много по скъпи от тогава, когато съм поръчвал моите. А моите бяха 2 стека по 10 броя(всеки във собствена кутийка) струващи около 20 паунда всеки стек.

Доставката не ме притеснява - от години пазарувам от Англия чрез транспортна фирма-превозвач. Поръчвам до адреса на фирмата в Лондон и от там към БГ плащам по 2,40 лв на килограм. От Амазон до адреса на фирмата доставката ще ми е безплатна, така че за 1 голям шпиндел от 100 ДВД Вербатим ще платя около 5 лв. 

Иначе за инфото, което се събира на 1 ДВД съм наясно, че няма да е пълния капацитет на носителя. Преди години съм записвала доста СД-та с филми и музика (но тогава не обръщах внимания толкова на фактори като сигурност на данните и прочие ;) ) и още помня, че дискът поемаше по-малко от обявените 700 МВ.

Благодаря на всички ви за информацията, опита и насоките, които споделихте! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, dulsinea написа:

Доставката не ме притеснява - от години пазарувам от Англия чрез транспортна фирма-превозвач. Поръчвам до адреса на фирмата в Лондон и от там към БГ плащам по 2,40 лв на килограм. От Амазон до адреса на фирмата доставката ще ми е безплатна, така че за 1 голям шпиндел от 100 ДВД Вербатим ще платя около 5 лв. 

Иначе за инфото, което се събира на 1 ДВД съм наясно, че няма да е пълния капацитет на носителя. Преди години съм записвала доста СД-та с филми и музика (но тогава не обръщах внимания толкова на фактори като сигурност на данните и прочие ;) ) и още помня, че дискът поемаше по-малко от обявените 700 МВ.

Благодаря на всички ви за информацията, опита и насоките, които споделихте! :wors:

Важното е да сме Ви в полза. Аз ви пожелавам успех и лека и приятна вечер! Само за инфо ми е питането сега: С коя програма правите запис на дискове? Било то CD или DVD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колев60

Най-много дискове (няколко хиляди ще са) съм изпекъл с Nero (няколко конкретни версии съм ползвал през годините). Иначе от време на време ползвам и CDBurnerXP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Колев60

Най-много дискове (няколко хиляди ще са) съм изпекъл с Nero (няколко конкретни версии съм ползвал през годините). Иначе от време на време ползвам и CDBurnerXP.

Чудесно и благодаря, Пламене. Вярвам ти щото и аз освем с Nero с нищо друго не съм записвал  (платена версия)  Сега на Линукс ползвам друга програма, но тя е да не кажа 70, но 50 процента като NERO. Въпросът ми беше по скоро към питащата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

Важното е да сме Ви в полза. Аз ви пожелавам успех и лека и приятна вечер! Само за инфо ми е питането сега: С коя програма правите запис на дискове? Било то CD или DVD.

Само NERO ползвам, вече 15 години :) 
Още веднъж благодаря и лека вечер и на вас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.05.2019 г. в 19:50, Melmak ® написа:

Ако дисковете са външни - преносими, обезателно трябва да са от тип SSD. Алтернативните, преносими, механични, магнитни се развалят по-често. WD е добра марка за надеждност, може би вариант 2 или 3, но не мога да кажа без да чета подробно.

Ако се спрете на механичен твърд диск, също добро решение, гледайте да е 3.5 инчов вътрешен и да не е хибриден - отново защото са по надеждни. Марка WD отново е добра, има и други хубави. 2TB мисля че ОК, още повече са драстично по-евтини от 3 и 4 TB модели.

Изключително дилетантски коментар.
Господине, вие знаете ли как работи твърд диск? Някога отваряли ли се твърд диск? Интересували ли сте се за принципът на работа и устройството на твърд диск?
Бихте ли ми казали какво точно би се повредило, при пренос на изключен твърд диск? Било той обикновен за настолна машина, такъв за преносим компютър или външен преносим?
Аз ще ви кажа: Точно нищо.
Защо?
Защото когато твърдият диск е изключен, главата се премества в крайно положение и остава блокирана там, като не влиза в досег с плочата на диска.
Ето вижте как изглежда твърд диск когато е изключен:
enclosure.jpg?856a97
Единственото нещо което би могло да се движи при изключен твърд диск е самата плоча с електродвигателят (въртейки се около собственият си шпиндел).

Забравих да добавя: от години много производители на съвременни твърди дискове (предназначени основно за преносимо използване, преносими компютри) вграждат защита. Твърдият диск има акселерометър, и в случай на ускорение (преместване, изтърване, удар на устройството) премества главата в крайно положение и я блокират за няколко секунди, с цел предотвратяване на повреди по плочата.
Такава защита защитава диска по време на работа (ако например изтървете своят лаптоп) или го ударите случайно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, dulsinea написа:

Или аз не мога да търся, или няма друг търговец, предлагаш МДиск - от същият има и 3 (клик) и 5 диска (клик) в кутийки, на сходна цена -18-19 лири... A, ето и някакви МИЛЕНИАТА:   https://www.amazon.co.uk/Millenniata-Disc-MDHA003-Slim-Cover/dp/B01A83KWMO/ref=sr_1_fkmr0_1?keywords=mdisk+dvd+millenniata&qid=1558199738&s=gateway&sr=8-1-fkmr0 , още по-евтини от Вербатима :idea:

Тази е фирмата, която е въвела M-Disc формата. За съжаление вече е фалирала. Би трябвало да няма никакви разлики между продуктите на отделните фирми произвеждащи M-Disc.

Въпреки това бих препоръчал да НЕ се купуват конкретните дискове. Много нисък рейтинг, а в двата коментара се твърди, че повечето от тях не могат да се запишат. Не е изключено въпросните няколко човека да са се объркали, винаги има по няколко такива, но все пак не бих ги взел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Melmak ® написа:

Тази е фирмата, която е въвела M-Disc формата. За съжаление вече е фалирала. Би трябвало да няма никакви разлики между продуктите на отделните фирми произвеждащи M-Disc.

Въпреки това бих препоръчал да НЕ се купуват конкретните дискове. Много нисък рейтинг, а в двата коментара се твърди, че повечето от тях не могат да се запишат. Не е изключено въпросните няколко човека да са се объркали, винаги има по няколко такива, но все пак не бих ги взел.

Благодаря, не се бях зачела в коментарите! Когато стигна до етап закупуване на МДискове, задължително ще погледна и мненията на потребителите! И мисля пак да заложа на VERBATIM... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎18‎.‎5‎.‎2019‎ г. в 22:03, Колев60 написа:

Само за инфо ми е питането сега: С коя програма правите запис на дискове? Било то CD или DVD.

на ‎18‎.‎5‎.‎2019‎ г. в 23:10, plamen_petrov_80 написа:

Колев60

на ‎18‎.‎5‎.‎2019‎ г. в 23:45, dulsinea написа:

Само NERO ползвам, вече 15 години 

ЛУДИ! Windows си има вграден рекордер на дискове! За толкова години да не знаете, освен ако не си играете на сесийно записване, което е много тъпа и грозна идея. Уважаващите себе си потребители би трябвало да са наясно с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Бонбон с катран! написа:

ЛУДИ! Windows си има вграден рекордер на дискове! За толкова години да не знаете, освен ако не си играете на сесийно записване, което е много тъпа и грозна идея. Уважаващите себе си потребители би трябвало да са наясно с това.

Windows 98 има вграден инструмент за запис на дискове и M$ знаят ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Те определено знаят, но вие като не знаете, човек определено да ви съжали. По-лошо, че давате лоши препоръки на останалите. Би трябвало да се засрамите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Бонбон с катран! написа:

Те определено знаят, но вие като не знаете, човек определено да ви съжали. По-лошо, че давате лоши препоръки на останалите. Би трябвало да се засрамите.

Да ми го посочиш конкретно инструмента!

А после да ми посочиш къде съм дал лоша препоръка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да ми го посочиш конкретно инструмента!

Сам ще си го намериш. Не се прави на луд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Бонбон с катран! написа:

Сам ще си го намериш. Не се прави на луд.

преди 16 минути, Бонбон с катран! написа:

но вие като не знаете,

Щом си прав докажи го, ако не можеш извини се, всичко друго е СПАМ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Щом си прав докажи го, ако не можеш извини се, всичко друго е СПАМ!

https://helpdeskgeek.com/how-to/burn-cd-dvd-windows-7-8-10/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Бонбон с катран! написа:
преди 52 минути, plamen_petrov_80 написа:

Hellooooo! Четем ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Бонбон с катран! написа:

Какво общо има Windows 98 с нашите компютри?

Ти определено четеш избирателно!

За мен ТИ не доказа че си прав, а аз с теб не мисля да се занимавам повече, само ще те помоля когато ме цитираш и клеветиш да имаш едно на ум.

Хубав ден ти желая!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ти определено четеш избирателно!

Чета всичко, но отговарям конкретно по темата, а не като теб да отклонявам вниманието, с чужди сървър памет прави. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.