Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Лаптопа ще е за работа основно презентиране и офис дейности. Ако имам време може да се играе някоя лека стара игра, но много малко. Лаптопа няма ни най-малко да се ползва за гейминг, но ще ми е добре примерно видеокартата в единия (ASUS-а) - GTX 1050 4GB, тъй като се занимавам с 3Д. Няма да рендвам на лаптопа, но може да се наложи някоя лека корекция пред клиент или да се редактира нещо в 3Д сцената и да искам да го покажа веднага. При другия картата е доста скопена. Но пък е с i7... Доста съм раздвоен.

Избора ми е между тези двата: ASUS VivoBook Pro 15 N580VD и този ACER ASPIRE 5 A515-51G

Единия е с i5 процесор, но високоватов, а другия е слабо ватов, обаче пък е i7. Ценовия диапазон е този - 1200-1300лв макс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Ако избора е точно между тези двата, аз бих се спрял на Asus-a. И двата са в "бюджетния сегмент", но бих казал че Асуса е едно ниво по-висок клас!  Сега може да си зададеш въпроса... ама защо са на близки цени -просто вивобука в този вариант е по-стар модел, тази i5-ца с 4 ядра и 4 нишки е кобилейк базиран процесор 7-мо поколение интел архитектура(от 2017г), другия е следващото поколение кобилейк-рефреш ултраволтажен базиран лаптоп с процесор за ултрабуци.

Както каза -не се лъжи по i7 в името и високите честоти. В действителност под товар тези процесори работят на доста ниски честоти 2.2-2.3 на четерите ядра, като основно буста над базовата честота е +10-20 процента отгоре.

Acer-a е доста по пластмасов като изработка, и е с осезаемо по-слаба карта като хардуер.

Отделно този вивобук се рекламира точно като бюджетния клас за уеб дизайнейри, като за разлика от по-скъпия му събрат - "зенбука", го няма по-тънкия профил, тежината и по-тънките рамки и като цяло премиум излъчването на високия клас ултрабуци над 2000лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, rosko написа:

Здравей!

Ако избора е точно между тези двата, аз бих се спрял на Asus-a. И двата са в "бюджетния сегмент", но бих казал че Асуса е едно ниво по-висок клас!  Сега може да си зададеш въпроса... ама защо са на близки цени -просто вивобука в този вариант е по-стар модел, тази i5-ца с 4 ядра и 4 нишки е кобилейк базиран процесор 7-мо поколение интел архитектура(от 2017г), другия е следващото поколение кобилейк-рефреш ултраволтажен базиран лаптоп с процесор за ултрабуци.

Както каза -не се лъжи по i7 в името и високите честоти. В действителност под товар тези процесори работят на доста ниски честоти 2.2-2.3 на четерите ядра, като основно буста над базовата честота е +10-20 процента отгоре.

Acer-a е доста по пластмасов като изработка, и е с осезаемо по-слаба карта като хардуер.

Отделно този вивобук се рекламира точно като бюджетния клас за уеб дизайнейри, като за разлика от по-скъпия му събрат - "зенбука", го няма по-тънкия профил, тежината и по-тънките рамки и като цяло премиум излъчването на високия клас ултрабуци над 2000лв

Интересно. А какво мислиш за Probook 450 g5. Мненията за него са различни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Glenarvan написа:

Интересно. А какво мислиш за Probook 450 g5. Мненията за него са различни. 

Отличен е(за конкретния бюджет)!  Профила на тази серия на HP  - Probook -това е лаптоп за малък и среден бизнес. Това е типична "офисна машина" среден клас... Не го препоръчах-защото този вариант който сте дали конкретно е без външно видео, а вие "излишно" споменахте че искате да има някакво " да се редактира нещо в 3Д сцената" т.е. искате да използвате CUDA ускорението от външното видео за определени задачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами... да...аз сънщност съм отварял 3Д сцена на Probook, но беше доста стар. Беше с i5-ца от 4 поколение и пуснах да рендва, но лаптопа не беше мой. Използвах CPU-то за рендване, а не видеото. Видеото си беше някакво вградено. Важното за мен е сглобката и как са компоненти, материали. При разнасяне да не чувства човек, че ще се разпадне в ръцете. Познати има доста стари Пробуци и са от метал, но при сегашните вече са от пластмаса целите, колкото и да ги пишат, че около клавиатурата е алуминии и тн - пластмаса е. При Vivobook-a е метал, но пък там оплакванията са, че батерията държи малко. А иначе вентилаторите, които са два не спират дори при нормална употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Glenarvan написа:

Ами... да...аз сънщност съм отварял 3Д сцена на Probook, но беше доста стар. Беше с i5-ца от 4 поколение и пуснах да рендва, но лаптопа не беше мой. Използвах CPU-то за рендване, а не видеото. Видеото си беше някакво вградено. Важното за мен е сглобката и как са компоненти, материали. При разнасяне да не чувства човек, че ще се разпадне в ръцете. Познати има доста стари Пробуци и са от метал, но при сегашните вече са от пластмаса целите, колкото и да ги пишат, че около клавиатурата е алуминии и тн - пластмаса е. При Vivobook-a е метал, но пък там оплакванията са, че батерията държи малко. А иначе вентилаторите, които са два не спират дори при нормална употреба.

От 2013г, и последните "хубави" пробуци, казвам последните, защото развалиха сглобката и качествените материали които слагаха в тях. След това... от 450G0/470G0 -смениха дизайна, материалите, и станаха отделно трудно сервизирани - нямаш достъп до профилактика на компонентите под капака.

И сега има качествени HP, Eлитбук серията последната, гледайки ревюта им е наистина добра, но цената е по две.

Батерията държи малко -ако използваш 45 ватов(процесор) базиран лаптоп модел. Тези 15 ватовите, карат осезаемо повече на батерия, и както казах mx150, е далеч по-хладна карта с по-малка консумация.

Като цяло в тоя диапазон няма кой знае какъв избор, щом се отнася до качество -което търсиш.

На твое място бих се огледал и за Acer Swift 3 -добър лаптоп с качествено шаси от алуминии, добра клавиатура и една добра цена спрямо това което предлага. Има го и в 14" и в 15" варианти, с вградено и външно видео mx150, а наскоро мисля че го рефрешнаха с уискилейк процесори и ребрендирана mx250. На 14"-ката по ревютата и давах време на живот между 6 и 7 часа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Swift 3 има само 14 инча, което някак си не ме устройва :( . Но пък изглежда много добре. Но пък тези ниско ватови процсори от 15 вата не са ли скопени? Какво може да се очаква от U процесор като производителност? Те някои i5-ци са по-производителни от някои i7-ци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Glenarvan написа:

Acer Swift 3 има само 14 инча, което някак си не ме устройва :( . Но пък изглежда много добре. Но пък тези ниско ватови процсори от 15 вата не са ли скопени? Какво може да се очаква от U процесор като производителност? Те някои i5-ци са по-производителни от някои i7-ци.

За "Някоя лека корекция при клиент, презентиране и офис дейности"  -повече не ти трябва от "U" процесор i5/i7...

Acer Swift 3 -го има и в 15" -вариант, но е малко по-скъп от 14-ките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.05.2019 г. в 22:23, rosko написа:

Acer Swift 3 -го има и в 15" -вариант, но е малко по-скъп от 14-ките.

Ето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.