Премини към съдържанието
marto_2484

Прехвърляне на хард диск със windows на друг лаптоп

Препоръчан отговор

Добър вечер купих си лаптоп и немога да сложа друга операционна система освен windows 10 ако сменя хард диска от другия лаптоп на този с инталиран windows 7 64 bita и да инсталирам драйверите на видео картата и процесора и другите компоненти. Въпроса ми е ще му стане ли нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, marto_2484 написа:

Добър вечер купих си лаптоп и немога да сложа друга операционна система освен windows 10 ако сменя хард диска от другия лаптоп на този с инталиран windows 7 64 bita и да инсталирам драйверите на видео картата и процесора и другите компоненти. Въпроса ми е ще му стане ли нещо

Няма как да подкараш инсталиран Windows от една машина на друга машина при положение, че са с различен хардуер. Освен това какъв е този лаптоп, на който не може да инсталираш друга ОС. 

Ако в сайта на производителя няма драйвери за друга ОС освен за 10 ще трябва да свикнеш да работиш с нея.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aspire 7 не ми дава да инсталирам друг Windows Само 10 носих го да ми го преинсталират не става ми кажаха 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, marto_2484 написа:

Aspire 7 не ми дава да инсталирам друг Windows Само 10 носих го да ми го преинсталират не става ми кажаха 

Кажи целия модел на лаптопа ( има стикер с пълното име на модела). Ако в сайта на производителя няма драйвери за 7 нищо не може да направиш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо е нужно на нова машина да инсталирате стара версия на ОС? Инсталирайте Windows 10 и не си създавайте излишни главоболия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Няма как да подкараш инсталиран Windows от една машина на друга машина при положение, че са с различен хардуер.

И аз така си мислех (т.е., че преинсталация не се налага само ако се сменя видеокарта или се добавя рам памет или допълнителен диск), а ако се сменя дъно, процесор и системен диск, че задължително се преинсталира. Всъщност за експеримента го пробвах макар и да не го препоръчвам (като прехвърлих SSD-то с инсталиран Windows 8.1 - инсталиран през 1-ви януари 2015-та) от стария компютър на новия и буутнах от него и не само, че тръгна, но си работи без проблеми вече близо година и половина някъде (а самата инсталация е общо на 4 години и половина вече). Разбира се имаше доста неща да се правят (като почистване на стари драйвери, други настройки и прочие), но е постижимо начинание. Явно поне инсталациите на 8.1 и 10 са доста по-интелигентни от тези на предходните версии, защото без проблеми си обнови HAL.DLL и другите компоненти засичащи промени в хардуерната конфигурация. Но за начинаещи потребители (все пак това бе само тест) една чиста преинсталация е добре дошла. Има и софтуер за миграция на ОС, но лично аз не съм ползвал такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно лаптопа позволява само UEFI boot и там, където го е носил, са били много "компетентни". Ако сложи диска от другия лаптоп и той най-вероятно е MBR-CSM изобщо няма да го открие. Но в момента без точния модел само гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Няма как да подкараш инсталиран Windows от една машина на друга машина при положение, че са с различен хардуер.

Може, става, правено е - но си има тънкости и изключения. Подкарването на една OS върху дадена машина, не е равносилно на безпроблемна и пълноценна работа!

Всички подробности се гледат преди, а не след покупката на хардуер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel core i7-7700 Ram-8gb Video card 2gb това са параметрите аз опитох от стария лапто на този тръгна windows 7 без проблеми но нямах време да вида за драйверите от acer za 7 дали има и видях,че няма 

Ако изтегля Driverpack дали ще ми ги инталира не искам да правя такъв експеримент :D  защото 10 не ми харесва много 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, B-boy/StyLe/ написа:

И аз така си мислех (т.е., че преинсталация не се налага само ако се сменя видеокарта или се добавя рам памет или допълнителен диск), а ако се сменя дъно, процесор и системен диск, че задължително се преинсталира. Всъщност за експеримента го пробвах макар и да не го препоръчвам (като прехвърлих SSD-то с инсталиран Windows 8.1 - инсталиран през 1-ви януари 2015-та) от стария компютър на новия и буутнах от него и не само, че тръгна, но си работи без проблеми вече близо година и половина някъде (а самата инсталация е общо на 4 години и половина вече). Разбира се имаше доста неща да се правят (като почистване на стари драйвери, други настройки и прочие), но е постижимо начинание. Явно поне инсталациите на 8.1 и 10 са доста по-интелигентни от тези на предходните версии, защото без проблеми си обнови HAL.DLL и другите компоненти засичащи промени в хардуерната конфигурация. Но за начинаещи потребители (все пак това бе само тест) една чиста преинсталация е добре дошла. Има и софтуер за миграция на ОС, но лично аз не съм ползвал такива.

Това е така, но нарочно не го казвам. Постващия не може да каже дори модела на лаптопа камо ли да го объркваме с повече софтуери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, аз затова казах, че не е препоръчително, но реших да споделя, че е възможно (или поне за този, който поне малко си има идея какво и как да го направи). Иначе чистата инсталация си е друга бира (особено запечатана с добър image). :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, marto_2484 написа:

Intel core i7-7700 Ram-8gb Video card 2gb

На такъв хардуер - W7 има шанс да бъде инсталиран, но трябва да се пробва и трябва да се знае какво си прави. Драйвери ще трябва да се свалят от различно място от производителя на лаптопа - от производителя на конкретните компоненти и може да се наложи някой от тях да са модифицирани (на първо четене драйвера за Intel-ското видео). Трябва да го прави някой който знае какво прави.

За какво ще се ползва лаптопа?

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Ясно, аз затова казах, че не е препоръчително, но реших да споделя, че е възможно (или поне за този, който поне малко си има идея какво и как да го направи). Иначе чистата инсталация си е друга бира (особено запечатана с добър image). :)

Добър image - може да се разхвърли на почти всякакъв хардуер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С толкова много писания, да беше дал точния модел на лаптопа, поне да видим дали има начин да се подкара windows 7 и как, след като ти не можеш да намериш в google.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, marto_2484 написа:

Това май не става при Windows ,защо не пробвате някое Linux дистро ако не желаете 10?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Това май не става при Windows ,защо не пробвате някое Linux дистро ако не желаете 10?

Преставяш ли си как ще гледа Linux такъв който е свикнал с Windows? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Преставяш ли си как ще гледа Linux такъв който е свикнал с Windows? 

Не този филм съм го и играл не само гледал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай си най-спокойно нищо няма да ти стане на лаптопа - естествено както вече казаха - провери за драйвери.

Миналата седмица смених дъно и процесор - преинсталация не съм правил и всичко си върви. Е иска си да се пипне но не е болка за умиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, plamen_petrov_80 написа:

На такъв хардуер - W7 има шанс да бъде инсталиран

... но някой трябва да се сети да сподели точния модел на машината, вместо да се вайка до безпредел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20 мнения и още чакаме точен модел на лаптопа. Интересно!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Може да е някоя секретна разработка и да е тайна, а пък искаш да разбереш модела. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Е ти па много питаш ами ако лаптопа е на някоя трибуквена агенция ко прайм?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.05.2019 г. в 22:09, Емил Костов написа:

Ма верно ли? Баси и късметлията съм щом миналата седмица един имидж правен още с Norton Ghost го прехвърлих на друг компютър пак с XP. Само драйверите трябваше да му сложа и работи вече седмица като пушка. Същия имидж ни е даден още когато купихме FUJI Frontier-а и бекъпа е от стар , стар компютър.

Не можело бе ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване