Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет.

На офис компютър с Intel Core i3-6100@3.7 Ghz и 8 GB RAM е сложен SSD Kingston SUV4000S37240G.

Поради предстоящо преминаване от Win 7 към Win10 разчовърках харда. Kingston SSD Manager показва следното:

spacer.png

По принцип нямам проблем с диска, но се виждат наченки на износване. Търся съвет - да сменям ли диска, или да го оставя ? Компютърът е офис машина и натоварването не е съществено. Към машината е закачен ХДД, където се държат важните данни. На ССД са ОС и нужните програми. Ако е необходима смяна съм се насочил към Samsung 860 EVO, 500GB, 2.5", SATA III . Удачно ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, 2249 написа:

Привет.

На офис компютър с Intel Core i3-6100@3.7 Ghz и 8 GB RAM е сложен SSD Kingston SUV4000S37240G.

Поради предстоящо преминаване от Win 7 към Win10 разчовърках харда. Kingston SSD Manager показва следното:

spacer.png

По принцип нямам проблем с диска, но се виждат наченки на износване. Търся съвет - да сменям ли диска, или да го оставя ? Компютърът е офис машина и натоварването не е съществено. Към машината е закачен ХДД, където се държат важните данни. На ССД са ОС и нужните програми. Ако е необходима смяна съм се насочил към Samsung 860 EVO, 500GB, 2.5", SATA III . Удачно ли е ?

Аз не виждам смисъл от притеснения за този SSD. Що се касае за посоченият Самсунг е напълно удачна, независимо че обема му е доста по голям. В такъв случай може целесъобразно да се направи така. Понеже имате важна информация на HDD, то същата при положение че е по малка от 230 гигабайта, можете да си я дублирате и на свободният , сменен диск след форматиране и да си го приберете на сигурно място. Така ще си имате две копия на важната информация. Пожелавам ви услех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, 2249 написа:

Привет.

spacer.png

Не е нужно да обръщаш толкова внимание на тези 2 % , които са просто информативни ! Те се генерират автоматично пропорционално на отработените часове, а от кингстън му дават гаранция минимум 1 000 000 часа от където сам може да сметнеш защо са процентите толкова 😉

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като паднат процентите под 10, тогава може да се замислиш за смяна, ако си жив все още по това време :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все пак да уточня, че става въпрос за живота на нанд чиповете "Life expectancy: 1 million hours MTBF (Mean time between failures)"
, но не и за останалият хардуер по диска !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Като паднат процентите под 10, тогава може да се замислиш за смяна, ако си жив все още по това време :)

Аз смятам доста да поживея ... Дай, Боже ... :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...