Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

HTC Sensation Bricked, не приема флашване


Препоръчан отговор

Здравейте!
Имам проблем с едно HTC Sensation.
Руутнат, отключен буутлоадер, има Twrp custom recovery, но умря след флаш на нов custom rom.
Намерих му фирмуера, но не иска да се флашне, а може би не съм свалил точната версия?

Ако е така, то как се определя точната версия, която трябва да се свали? 

Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, александър написа:

Мисля че си флашнал грешен кернел

Кернел на custom rom-а ли? 

Този rom беше май без кернел, със стоновия си остава при флаша. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това какво ти говори за употребата на къстъм ром-ове? Далече от мислите че да ти е мирна главата.

тея от XDA и те са едни помагачи, нямам думи.

може да имам платка за такова htc, ако решите пишете ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Daylight Dancer написа:

това какво ти говори за употребата на къстъм ром-ове? Далече от мислите че да ти е мирна главата.

тея от XDA и те са едни помагачи, нямам думи.

може да имам платка за такова htc, ако решите пишете ;)

 Това че HTC-то е малко по-различно, си няма нищо общо с къстъм-ромовете. 

До сега съм няма никакъв проблем с никой телефон, при инсталиране, не знам какво му стана на този.. 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди време брикнах един дизар заради кофти карта памет,въпреки че я четеше компа и тел. когато започнех да флашвам през рековъри просто даваше грешка и мислейки че съм дръпнал грешна версия се почна едно сваляне на ром-ове тулкити и тем подобни,след това ми писна и го хвърлих под масата.Няколко месеца по късно просто от любопитство реших да помъча отново и просто хванах друга карта памет подръка качих aokp rom  флашнах през рековъри и тръгна.Ако си сигурен че си свалил правилния ром за твоята версия и  H-BOOOT е за твоя тел пробвай картата и пак казвам извлечи ядрото от рома който искаш да инсталираш и го флашни през фастбуут или дръпни един от xda  :) надявам се кирпича да тръгне 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, александър написа:

преди време брикнах един дизар заради кофти карта памет,въпреки че я четеше компа и тел. когато започнех да флашвам през рековъри просто даваше грешка и мислейки че съм дръпнал грешна версия се почна едно сваляне на ром-ове тулкити и тем подобни,след това ми писна и го хвърлих под масата.Няколко месеца по късно просто от любопитство реших да помъча отново и просто хванах друга карта памет подръка качих aokp rom  флашнах през рековъри и тръгна.Ако си сигурен че си свалил правилния ром за твоята версия и  H-BOOOT е за твоя тел пробвай картата и пак казвам извлечи ядрото от рома който искаш да инсталираш и го флашни през фастбуут или дръпни един от xda  :) надявам се кирпича да тръгне 

Аз бях свалил точния ром, след това опитах да флашна стоковия, затова не стана и се брикна. 

Сега ще пробвам. 

Ще свамя един ром, след това какво казваше че трябва да напрая? 

AOKP не вървят ли без ядро, в смисъл телефона не си ползва стоковото ядро? 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами кажи ми точната версия на модела има я под батерията мисля(поредица от цифри и мисля две главни букви), след това ме интересува имаш ли достъп до рековърито?Свали Android Revolution HD rom от xda,също така е хубаво да пробваш с друга карта памет.Изкарай батерията и остави така поне 30 мин,след това сложи батерията и го включи да се зарежда БЕЗ ДА ОПИТВАШ ДА ГО СТАРТИРАШ за около 1 час.След като е зареден изключваш от зарядното чакаш 5-10 мин и пробвай да влезеш във рековъри.Във рековъри избираш фактори  ресет и wipe cache end data partition,след това флашваш архива и избираш reboot recovery,след това правиш бакъп на настоящата система и избираш reboot sistem,ако тел се рестартира и забие на начален екран значи трябва да смениш кернела(избираш некъв от xda)и го флашваш през фастбуут,това е всичко :)  също така различните къстъм ром-ове имат изискване със кое рековъри да се инсталират и ако е със друго дава грешка ще се радвам да споделиш малко повече инфо относно модела и стъпките които си направил за да се стигне до брикването.,2 вариант изтегли clockwork mode recovery през фастбуут го флашни.След това отиваш в рековъри качваш стоков ром  и флашваш,ако  не знаеш откъде да дръпнеш пиши     Успех ;)

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, александър написа:

Ами кажи ми точната версия на модела има я под батерията мисля(поредица от цифри и мисля две главни букви), след това ме интересува имаш ли достъп до рековърито?Свали Android Revolution HD rom от xda,също така е хубаво да пробваш с друга карта памет.Изкарай батерията и остави така поне 30 мин,след това сложи батерията и го включи да се зарежда БЕЗ ДА ОПИТВАШ ДА ГО СТАРТИРАШ за около 1 час.След като е зареден изключваш от зарядното чакаш 5-10 мин и пробвай да влезеш във рековъри.Във рековъри избираш фактори  ресет и wipe cache end data partition,след това флашваш архива и избираш reboot recovery,след това правиш бакъп на настоящата система и избираш reboot sistem,ако тел се рестартира и забие на начален екран значи трябва да смениш кернела(избираш некъв от xda)и го флашваш през фастбуут,това е всичко :)  също така различните къстъм ром-ове имат изискване със кое рековъри да се инсталират и ако е със друго дава грешка ще се радвам да споделиш малко повече инфо относно модела и стъпките които си направил за да се стигне до брикването.,2 вариант изтегли clockwork mode recovery през фастбуут го флашни.След това отиваш в рековъри качваш стоков ром  и флашваш,ако  не знаеш откъде да дръпнеш пиши     Успех ;)

 

Имаш ли фейсбук, да ти пиша там? 

преди 2 минути, Amid We написа:

Имаш ли фейсбук, да ти пиша там? 

Или вайбър? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама не ми дава да му флашна рикавърито сега..

Може би защото буутлоадъра е заключен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми с коя версия на андроид си и как флашваш(със туулкит или с adb) за да ти кажа какво да направиш ;)  ако искаш прикачи снимка на телефона интересуват ме  надписите под батерията ICS(ice cream sandwich) или JB(Jelly Bean) Токен от сайта на htc имаш ли за бутлодъра,как получи рут права всичко това би улеснило много нещата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, александър написа:

Кажи ми с коя версия на андроид си и как флашваш(със туулкит или с adb) за да ти кажа какво да направиш ;)  ако искаш прикачи снимка на телефона интересуват ме  надписите под батерията ICS(ice cream sandwich) или JB(Jelly Bean) Токен от сайта на htc имаш ли за бутлодъра,как получи рут права всичко това би улеснило много нещата

Свалям RUU, флаш през adb, fastboot, но излиза грешка ори разпознаване на MID - model id number. 

Отключен буутлоудър, инсгалирано Twrp, няма система вътре, когато опитам да флашна revolution rom-а, twrp, се стартира наново. 

Има и някакъв начин с PG58IMG, но не мога да намеря софтуера. 

Това пише в буутлоадера:

BOOTLOADER - UNLOCKED
PYRAMID PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.27.0000
RADIO-11.25A.3504.13_M
OpenADSP-v05.6.0.2226.00.0418
eMMC-boot
Jan 13 2012, 17:33:34

CID - T-MOB101
MID - PG5813000

преди 1 час, александър написа:

Кажи ми с коя версия на андроид си и как флашваш(със туулкит или с adb) за да ти кажа какво да направиш ;)  ако искаш прикачи снимка на телефона интересуват ме  надписите под батерията ICS(ice cream sandwich) или JB(Jelly Bean) Токен от сайта на htc имаш ли за бутлодъра,как получи рут права всичко това би улеснило много нещата

 

DSC_0030.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 дръпни 4ext recovery от сайта им и го флашни през фастбут,също така ако не стане търси на clockwork mod за твоята версия след това дърпай някой ром от xda  качваш в картата и инсталираш.,препоръчвам  Android Revolution or VIPER  за ICS  ... щом имаш достъп до рековъри просто пробвай някой от тези ром-ове като преди това направи ful wipe  просто някои къстъми се инсталират през определено рековъри ето линк за революшъна https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1098849 Успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, александър написа:

 дръпни 4ext recovery от сайта им и го флашни през фастбут,също така ако не стане търси на clockwork mod за твоята версия след това дърпай някой ром от xda  качваш в картата и инсталираш.,препоръчвам  Android Revolution or VIPER  за ICS  ... щом имаш достъп до рековъри просто пробвай някой от тези ром-ове като преди това направи ful wipe  просто някои къстъми се инсталират през определено рековъри ето линк за революшъна https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1098849 Успех

Да, знам че някои къстъм ромове се инсталират през определно рикавъри, но как да знам кое е точно, тъй като не е дадена информация с кое точно се флашва, дали twrp, cwm, phillz or 4ext.

Сега ще пробвам това което ми каза 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

цитат

You need:

Като гледам твоя е S-ON което налага кърнъла да го флашнеш отделно през фастбуут. Като цяло за всеки ром в xda си пише нужните неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, rostislaf написа:

цитат

You need:

Като гледам твоя е S-ON което налага кърнъла да го флашнеш отделно през фастбуут. Като цяло за всеки ром в xda си пише нужните неща.

Флаш на ром-а с 4ext, след това boot in fastboot and flash kernel, then reboot system?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах cwm, флашнах revolution rom, питаше за кернел, сложиш стоковия и като му дам ребуут, ме връща в twrp.

преди 13 часа, александър написа:

 дръпни 4ext recovery от сайта им и го флашни през фастбут,също така ако не стане търси на clockwork mod за твоята версия след това дърпай някой ром от xda  качваш в картата и инсталираш.,препоръчвам  Android Revolution or VIPER  за ICS  ... щом имаш достъп до рековъри просто пробвай някой от тези ром-ове като преди това направи ful wipe  просто някои къстъми се инсталират през определено рековъри ето линк за революшъна https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1098849 Успех

Инсталирах cwm, флашнах revolution rom, питаше за кернел, сложиш стоковия и като му дам ребуут, ме връща в twrp.

След това направих Full Wipe, инсталирах наново Revolution Rom-а, махнах излишните неща, (инсталаторът беше aroma), избрах custom kernel. Wipe cache & Dalvick and YES! Тръгна!

Благодаря ти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но дали ще може сега да приеме някой Lineage, че този ми идва малко бавен и няма никакъв customization.. :D  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да има за твоя тел ето линк https://forum.xda-developers.com/htc-sensation/development/rom-cyanogenmod14-ivanich-t3478420/page36 направи си бакъп  този път преди да флашваш ;)   този ром се инсталира през точно определено рековъри ето линк https://drive.google.com/drive/folders/0ByQSZtXbeaVpRllRQ3BnSEcxVGs  ако не зареди от първия път флашвай отново като форматираш всичко преди това Успех :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, александър написа:

Да има за твоя тел ето линк https://forum.xda-developers.com/htc-sensation/development/rom-cyanogenmod14-ivanich-t3478420/page36 направи си бакъп  този път преди да флашваш ;)   този ром се инсталира през точно определено рековъри ето линк https://drive.google.com/drive/folders/0ByQSZtXbeaVpRllRQ3BnSEcxVGs  ако не зареди от първия път флашвай отново като форматираш всичко преди това Успех :) 

 

Флашнах го три пъти с TWRP v3.0.0, не буутва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Amid We написа:

Флашнах го три пъти с TWRP v3.0.0, не буутва. 

пробвай някоя от по старите версии ето линк https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=6226#downloads     и след това  инсталирай последната

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.05.2019 г. в 7:30, александър написа:

пробвай някоя от по старите версии ето линк https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=6226#downloads     и след това  инсталирай последната

Нищо не буутва, освен revolution-а

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами често срещан проблем с цианогените е ,както казах инсталирай рековъри от тези https://drive.google.com/drive/folders/0ByQSZtXbeaVpRllRQ3BnSEcxVGs след това направи full wipe etc cache,dalvik,sistem.след това рестартирай веднъж до рековъри(reboot to recovery) и след това флашвай ром-а ....извлечи или свали boot.img от ром-а който искаш да флашнеш  и го флашни през фастбуут преди да флашнеш ром-а

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...