Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Малко предистория. Имам рутер, предоставен от интернет доставчика ми, който е заключен (TL-WR841N). След като не успях да се преборя да ми предоставят достъп до него, реших да заобиколя правилата им. Имам излишен WR842ND, който включих към основния, спрях излъчването на Wi-Fi от него, за да си ползвам моя и да го настроя както си искам. Скрил съм мрежата, за да мога да си я добавям на моите у-ва, но да не се вижда от другите.

Не след дълго обаче се започна с проблемите. Основният такъв е, че лаптопа (и останалите у-ва) губи връзката с рутера, а когато се опитам да се свържа, изпиша SSID и паролата, връзката е неуспешна. Рутера си работи, индикаторите си светят както нормално. Изключвам го и го включвам и си се свързва автоматично. И така до следващата сутрин. Всяка сутрин като се събудя, рутера е в това положение. Ресетвал съм, настройвал съм нови мрежи - не помага. Идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое налага да си криеш мрежата?

Когато рутера не отговаря вместо да го рестартираш пробвай какво е състоянието му по кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам да е скрита. Пробвах да не я крия, проблемът си остана.

LED светлината за системата спира да свети когато се появи проблема, сега забелязах. По кабел също няма връзка. Явно freeze-ва.

Какво открих досега: Много хора, голяма част от които се оплакват от същият модел рутер и по-нови такива имат проблема. При някои се получава от повреден адаптер, при други проблемът се оправя донякъде с флашване с DD-WRT, за да може watchdog-а му да рестартира рутера при поява на проблема, при трети трябва смяна на рутера. Не мислих, че TP-link са такива дървета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички са дървета.

Аз виждам 3 опции:

- гасиш го вечер като лягаш, сутрин си го пускаш

- слагаш му OpenWRT - според хардуерната ревизия на устройството

- слагаш му DD-WRT - според хардуерната ревизия на устройството

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не рисетнеш първия рутер и да си го настроиш както ти е кеф?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan_pop написа:

А защо не рисетнеш първия рутер и да си го настроиш както ти е кеф?

Дори и да ресетне, няма да стане, както питащият е споменал в първият си пост. Доставчикът му е взел мерки срещу евентуални намеси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.