Премини към съдържанието
Veselin_7

най-подходяща операционна система

Препоръчан отговор

преди 36 минути, plamen_petrov_80 написа:

Като сложиш шрифтовете си работи на кирилица!

имах в предвид corelinux...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Ивайло Димов написа:

Ще върви та пушек ще се вдига!Кернела не му пука за хардуера :)!

мда ама става все по голям, а от това бавен... и цоца рам... пък като стане прекалено голям режат и поддръжката на стар хардуер изчезва...  на стар компютър стара o.s. то 7 може да се инсталира и на асус eeepc дето е правено за xр, но как върви после...

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

точно него, няма начин да пишеш на кирилица...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди половин час  по улицата ни мина "Азис" (така казваме на кварталния клошар) и държи в ръката си алуминиев радиатор (наподобаващ на тези от настолните компютри и ми вика:
Бай Стефане! Ей там до голямата кофа за боклук намерих подобие на компютър и мислех да го взема, но му свалих само алуминия, щото мога да го продам. Погледнах го вътре - имаше процесор някакъв, едноядрен но май е твърде стар. По моя преценка е на повече от 15 години. Върви и си го вземи. А аз: Абе че ти и от компютри и процесори си разбирал бре Азис?  Той: Че как иначе при 30години като клошар им зная наизуст цялата карантия под капака.Викам му: Тъкмо има тема във форума за такъв ЗВЯР. Защо не прескочиш да напишеш някоя препоръка за ОС?  А той: Чети си форума. Аз го зная че е Калдара и там има много хора, истински "професори" в живота. Все ще напишат някоя глупост наместо мен. И си тръгна "Азис" само с парчето алуминий от цялата кутия.
Редно е да отбележа, че тук не става въпрос най малкото за The Professor, поне той е от старите членове на форума. Едно време форума беше 250 човека и имаше 250 професора, но с течение на годините, форума нарастна на 250000 човека и сега има минимум 200000 "професора".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Колев60 написа:

Преди половин час  по улицата ни мина "Азис" (така казваме на кварталния клошар) и държи в ръката си алуминиев радиатор (наподобаващ на тези от настолните компютри и ми вика:
Бай Стефане! Ей там до голямата кофа за боклук намерих подобие на компютър и мислех да го взема, но му свалих само алуминия, щото мога да го продам. Погледнах го вътре - имаше процесор някакъв, едноядрен но май е твърде стар. По моя преценка е на повече от 15 години. Върви и си го вземи. А аз: Абе че ти и от компютри и процесори си разбирал бре Азис?  Той: Че как иначе при 30години като клошар им зная наизуст цялата карантия под капака.Викам му: Тъкмо има тема във форума за такъв ЗВЯР. Защо не прескочиш да напишеш някоя препоръка за ОС?  А той: Чети си форума. Аз го зная че е Калдара и там има много хора, истински "професори" в живота. Все ще напишат някоя глупост наместо мен. И си тръгна "Азис" само с парчето алуминий от цялата кутия.
Редно е да отбележа, че тук не става въпрос най малкото за The Professor, поне той е от старите членове на форума. Едно време форума беше 250 човека и имаше 250 професора, но с течение на годините, форума нарастна на 250000 човека и сега има минимум 200000 "професора".

Повече няма какво да кажа или да добавя!!!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз казвам Пъпи Линукс, би трябвало да върви дори на това нещо. Хора са го подкарвали и на по-мизерни хардуери. Не пречи да се пробва. Поне инсталиране-преинсталиране на линукс, особенно на такива малки става супер бързо - за 2 часа ще пробва няколко дистрота и ако не стане в боклука и това е. За 100лв 2-ра ръка може да се намери някой лаптоп който ще е по-добре от това, но всеки според джоба си.

Ако се чувстваш настроен за проключения Linux Lite.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, MisterDimchev написа:

И аз казвам Пъпи Линукс, би трябвало да върви дори на това нещо. Хора са го подкарвали и на по-мизерни хардуери. Не пречи да се пробва. Поне инсталиране-преинсталиране на линукс, особенно на такива малки става супер бързо - за 2 часа ще пробва няколко дистрота и ако не стане в боклука и това е. За 100лв 2-ра ръка може да се намери някой лаптоп който ще е по-добре от това, но всеки според джоба си.

Ако се чувстваш настроен за проключения Linux Lite.

Офф Топик: Винаги ме изумява от един елементарен въпрос, на къде върсят темите в тези форуми. Единия чак "притчи" разказва, за да опише ситуацията, а можеше да го спести и с 2 думи да го каже.

Глупости! Постващият направо да си вземе един правец 16 и да си инсталира приложенията и да не се занимава повече с простотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убунту с ХФЦЕ дали няма да стане?

преди 13 минути, Емил Костов написа:

Глупости! Постващият направо да си вземе един правец 16 и да си инсталира приложенията и да не се занимава повече с простотии.

Само дядо Стефчо да каже отде да купи Правец 16?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Колев60 написа:

То това за професорите е в цяла България, а Троян прелива от професори със специалност гумен философ :D

Помня когато пусках материали за електроника, и ремонти... Тук само ме учеха как не можело с една масичка и мултицет за 20 лева да ремонтирам телевизори. А през това време аз изкарвах пари, докато те ме изкарваха какъв ли не тук. :D

преди 3 минути, petie1 написа:

Той ще му продаде. Стефан е пионер в електрониката, и може и да има някой правец при него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

Нищо няма да стане. Ще напомня пак. Целта не е дали може да се инсталира ОС, а дали ще може да се работи с нея.

преди 4 минути, petie1 написа:

Той Стеф ще го купи ами ще инсталира и ОС, че ще и слуша музика на такава система. Не го мисли него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Нищо няма да стане. Ще напомня пак. Целта не е дали може да се инсталира ОС, а дали ще може да се работи с нея.

Аз още преди казах с какво ще работи, но всички са заети да раздуват и да чешат езици.. От 10 години се занимавам с на хората боклуците...

Дето искат да върви скайп филми музика и интернет..

connoncheat linux, manjaro openbox, puppy, quircky, slitaz и подобни дистрибуции.

Наскоро на подобен лаптоп инсталирах Peppermint който върви доста прилично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Росен Р. Александров написа:

Той ще му продаде. Стефан е пионер в електрониката, и може и да има някой правец при него. 

Ми тогава да да иде да му продаде

преди 6 минути, Емил Костов написа:

С триста зора да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би андроид, понеже за него има по-леки приложения -  Facebook Lite, Youtube Lite, леки браузери .....и т.н. Иначе достатъчно предложения за леки ОС, но като им инсталираш последната версия на даден  браузер .....и може да ти поникне брада докато отвориш някой сайтове с него;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Росен Р. Александров написа:

Аз още преди казах с какво ще работи, но всички са заети да раздуват и да чешат езици.. От 10 години се занимавам с на хората боклуците...

Дето искат да върви скайп филми музика и интернет..

connoncheat linux, manjaro openbox, puppy, quircky, slitaz и подобни дистрибуции.

Наскоро на подобен лаптоп инсталирах Peppermint който върви доста прилично.

Значи аз отпадам с моето Убунто? Тогава предлагам Дебиан 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, the professor написа:
преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Ще върви та пушек ще се вдига!Кернела не му пука за хардуера :)!

мда ама става все по голям, а от това бавен... и цоца рам... пък като стане прекалено голям режат и поддръжката на стар хардуер изчезва...  на стар компютър стара o.s. то 7 може да се инсталира и на асус eeepc дето е правено за xр, но как върви после...

Който има линукс нека да провери колко гигабайта му е кернела. След това в TaskMenager-a да види какво огромно количество рам гълта пустия му нов кернел. И как е изтървал да ореже драйвера за стария ми скенер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vpvelev написа:

Който има линукс нека да провери колко гигабайта му е кернела. След това в TaskMenager-a да види какво огромно количество рам гълта пустия му нов кернел. И как е изтървал да ореже драйвера за стария ми скенер.

Човек, престани с този линукс. Проблемът не е в ОС, а в сайтовете. Те искат хардуер, а не ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Човек, престани с този линукс. Проблемът не е в ОС, а в сайтовете. Те искат хардуер, а не ОС

В случая говоря за линукса защото за негова част става въпрос. Ако беше спомената за ядрото на Windows щях да пиша за него.

Защото се пишат неверни неща и с тях се обосновава теза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Росен Р. Александров написа:

То това за професорите е в цяла България, а Троян прелива от професори със специалност гумен философ :D

Помня когато пусках материали за електроника, и ремонти... Тук само ме учеха как не можело с една масичка и мултицет за 20 лева да ремонтирам телевизори. А през това време аз изкарвах пари, докато те ме изкарваха какъв ли не тук. :D

Роска, здравей!

Ще те разочаровам. Едно време имах 2 броя, но то беще много отдавна. И понеже поддържах само 16 битовите, двата бяха на 4-5 нива спрямо всички останали. Сега ще ти е смешно, ама карай - два 5,25 инча тънки сигейт   - всеки по колко беше, съм забравил(като че ли по 5 или 10 мегабайта) две OKI записвачки - тънки: коопроцесор 8087 истински Интел ,две големи баници пълни с памети и то всичкото внос барабар с печатните платки(тайвански).  Колегата, с който тогава работихме заедно си запази неговия и работи и до сега, но не го продава. Направил си е малка колекция от музейни експонати , щото е по дърт от мен със 6-7 години. За съжаление, нямам.Но съм чувал че и други колеги от онова време са си запазили 16 битивите "Правец"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vpvelev написа:

В случая говоря за линукса защото за негова част става въпрос. Ако беше спомената за ядрото на Windows щях да пиша за него.

Защото се пишат неверни неща и с тях се обосновава теза.

Хубаво и какво правим с този Линукс. Подкарваме го на този умрял хардуер и ДОТАМ! FB и Youtube не работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Хубаво и какво правим с този Линукс. Подкарваме го на този умрял хардуер и ДОТАМ! FB и Youtube не работят.

От много години си спомням, че администраторът на форума беше написал в подписа си една чудесна мисъл. Сега погледнах и се оказа, че си е все още там. За ентусиастите я препоръчвам, а за всички останали - може да си я татуират под джуките. Ето ви я:

"По-добре е да мълчиш и да те мислят за глупав, отколкото да проговориш и да разсееш съмненията."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

Ей имам въпрос @haidukpikaso се хвалеше с антика с ХР та кат гледам си шпори из Суратефтеря и Ютуб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, petie1 написа:

Ей имам въпрос @haidukpikaso се хвалеше с антика с ХР та кат гледам си шпори из Суратефтеря и Ютуб?

Не я намесвай и нея моля те. Как можа да го кажеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не я намесвай и нея моля те. Как можа да го кажеш!

О простете не знааех че не бива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

О простете не знааех че не бива

Ти си нямаш на идея какво ще стане. Ще ти я пратя лично да ти оправи хардуера. Тогава ще говорим пак. Даже и прошката няма да те спаси или да ти помогне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

Ти си нямаш на идея какво ще стане. Ще ти я пратя лично да ти оправи хардуера. Тогава ще говорим пак. Даже и прошката няма да те спаси или да ти помогне

Значи викаш да викам ескхорзист?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване